Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 8:59 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
Dobrý den všichni. Moc prosím o radu toho, kdo má jakékoliv zkušenosti s "hazardem", jako je půst pro diabetičku typu 1., tzn s cukrovkou inzulinodepentní, neboli s nutností 4x denně píchat sobě inzulín. Je zde kdokoliv, kdo by to zkoušel? pokud ano, prosím prosím, napište na sebe kontakt. ráda bych dala řeč a podělila se o zkušenosti.
Díky Nagualka Gábina H.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2012 1:35 pm 
Offline

Registrován: pát úno 18, 2011 4:50 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, také by mě zajímal názor k tomuto tématu. Zvláště k diabetikům, kteří mají diabetes nad 20-30 roků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 28, 2012 11:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Nagualka píše:
Dobrý den všichni. Moc prosím o radu toho, kdo má jakékoliv zkušenosti s "hazardem", jako je půst pro diabetičku typu 1., tzn s cukrovkou inzulinodepentní, neboli s nutností 4x denně píchat sobě inzulín. Je zde kdokoliv, kdo by to zkoušel? pokud ano, prosím prosím, napište na sebe kontakt. ráda bych dala řeč a podělila se o zkušenosti.
Díky Nagualka Gábina H.

Tak sice s tím osobní zkušenost nemám, ale logicky vzato, pokud nedodáte cukr, nemusíte píchat inzulín, nebo mnohem méně, čili je to vlastně pouze o sladění těchto dvou věcí. Nicméně nebudu tvrdit, že se to snadno odhadne, ale to bez pokusu nezjistíte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2012 9:15 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kde není cukr, není třeba inzulín. Třeba nízkosacharidovou dietu můžeš držet i bez inzulínu. Hladovku si klidně
dát můžeš, inzulín nebudeš potřebovat.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2012 10:16 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
No tím bych si nebyl tak jistý, i při hladovce je v krvi pořád glukóza, a to dokonce skoro stejná hladina jako když se normálně jí, takže opatrně. Záleží taky na tom, jestli tělo je schopné aspoň trošičku toho inzulínu vyrobit, a nebo vůbec žádný... Jestli vyrábí jen málo, tak prostě při půstu po pár dnech úplně vysadit a myslím, že je i dost velká šance že delší půst to úplně vyléčí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 1:42 am 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
díky za odpovědi...


Jsou zde dva důležité body:

1. při diabetu1 tělo většinou po několika letech nemá ŽÁDNÝ SVŮJ INZULÍN. Dle laboratorních testů moje tělo nevyrábí ŽÁDNÝ VLASTNÍ inzulín (CRP test)To tedy znamená, že aby zpracovalo glukozu (dopravilo ji do buněk) potřebuje inzulín syntetický. Bez glukozy umírají buňky a následně i tělo.
2. Při hladovění-půstu je vysloveně kontraindikováno braní jakýchkoliv léků, preparátů, doplnků, hormonů a podobně (viz pust.cz a jiné zdroje)
- a zde je to důležité: je to zejména proto, že tyto látky účinkují v době půstu několikanásobně silněji.

A zde jsem u zásadního problému:

Varianta1: teoreticky bych mohla doufat, že při nejedení-nepřijímání žádné potravy moje potřeba inzulínu klesne natolik, že ŽÁDNÝ NEBUDU POTŘEBOVAT. To je ale nesmysl - tělo při endogenní výživě (kdy pojídá samo sebe při několikátém dni léčebného hladovění) stále inzulín potřebuje. glukozu, kterou získá rozkladem tělu vlastních látek musí dopravit do buněk stejně, jako např.glukozu z medu, podaného ústy.

Varianta2: teoreticky bych opět mohla doufat, že při pečlivém měření glukometrem hladiny cukru v krvi vychytám množství inzulínu tak dobře, že budu relativně kompenzovaná. Ale zaprvé poruším pravidlo, jenž zakazuje jakýkoliv přísun preparátů. a za druhé, což je fakt o hubu, může dosti snadno dojít k hypoglykemii (např.následkem cvičení), což ale při delším půstu znamená fakt problém - v daný moment, kdy tělo prakticky netráví, bych musela zhltnout například polévkovou lžíci medu. Což znamená problém s trávením, porušení hladovky, riziko hypoglykemie, prostě podtrženo sečteno: VELKÝ PROBLEM.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 3:54 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Možná zkus skripta Pavla Máchy, myslím že tam byli v diskuzi lidé, kteří si cukrovku léčili nebo vyléčili půstem. Už je to dlouho, co jsem to četl, ale myslím, že se doporučovalo na začátku půstu snížit dávky inzulínu a postupně vysadit.
Měření cukru v krvi je asi dobrý nápad.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 7:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 30, 2010 11:14 am
Příspěvky: 24
Neviem či s takýmto psychickým nastavením má vôbec pôst zmysel. To by bol nekonečný strach či cukor neklesne príliš. Pôst je dosť o odvahe, dôvere a odovzdaní sa procesu, čo pre nesmierne ťažké až nemožné niekoho, kto je zvyknutý merať si hodnoty, vedome uvažovať o každej porcii a pozorovať sa či neprejavuje nábeh na hypoglykémiu, lebo ten nábeh tam bude a určite tvrdý. Osobne som zdravý a pri dlhom pôste som si meral kapilárny cukor glukomerom mojej mamy a mal som 3,5mmol čo je už na hrane hypoglykémie. Moc sa mi to nechce veriť že by telo netvorilo absolútne žiaden inzulín. Ale povedal by som že pôst mal nastúpiť už skôr, keď sa to iba rozbiehalo. Teraz asi len s nepretržitým dohľadom.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 1:11 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Nagualka píše:
Dobrý den všichni. Moc prosím o radu toho, kdo má jakékoliv zkušenosti s "hazardem", jako je půst pro diabetičku typu 1., tzn s cukrovkou inzulinodepentní, neboli s nutností 4x denně píchat sobě inzulín. Je zde kdokoliv, kdo by to zkoušel? pokud ano, prosím prosím, napište na sebe kontakt. ráda bych dala řeč a podělila se o zkušenosti.
Díky Nagualka Gábina H.

Jsou případy, že razantními způsoby, mezi něž půst patří, depenci (závislosti) vyléčit lze. Rizika tu ale jsou!!! Předpokládám, že jako diabetička I. typu chodíte do poradny, hladinu cukru v krvi si měříte a víte v jakých hodnotách se má pohybovat. Pokud se pro půst rozhodnete, je mimořádně důležité tuto hladinu sledovat, protože je tu vysoké nebezpečí hypoglykémie. Tj. pokles hladiny pod 3,33 mmol/l, kdy začíná váznout činnost mozku, člověk upadá do bezvědomí a může nastat i smrt. Proto pro případ, že by se hladina blížila kritické hodnotě, mějte po ruce kostku cukru, nebo ještě lépe čistou glukózu, čímž riziko zminimalizujete. Během půstu budete dávku inzulínu nepochybně snižovat. Vyvarujte se také zvýšené námahy a všeho, při čemž hladina cukru rychle klesá. Na rozdíl od výše uvedených příspěvků, které se týkají spíše diabetu II. typu, bych konzultaci s doktorem doporučil. Možná by Vám dal i pumpu, vhodnější inzulin (co se týká rychlosti vstřebávání, délky působení) a pod. Hodně štěstí!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 1:43 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Nagualka píše:
díky za odpovědi...


Jsou zde dva důležité body:

1. při diabetu1 tělo většinou po několika letech nemá ŽÁDNÝ SVŮJ INZULÍN. Dle laboratorních testů moje tělo nevyrábí ŽÁDNÝ VLASTNÍ inzulín (CRP test)To tedy znamená, že aby zpracovalo glukozu (dopravilo ji do buněk) potřebuje inzulín syntetický. Bez glukozy umírají buňky a následně i tělo.
2. Při hladovění-půstu je vysloveně kontraindikováno braní jakýchkoliv léků, preparátů, doplnků, hormonů a podobně (viz pust.cz a jiné zdroje)
- a zde je to důležité: je to zejména proto, že tyto látky účinkují v době půstu několikanásobně silněji.

A zde jsem u zásadního problému:

Varianta1: teoreticky bych mohla doufat, že při nejedení-nepřijímání žádné potravy moje potřeba inzulínu klesne natolik, že ŽÁDNÝ NEBUDU POTŘEBOVAT. To je ale nesmysl - tělo při endogenní výživě (kdy pojídá samo sebe při několikátém dni léčebného hladovění) stále inzulín potřebuje. glukozu, kterou získá rozkladem tělu vlastních látek musí dopravit do buněk stejně, jako např.glukozu z medu, podaného ústy.

Varianta2: teoreticky bych opět mohla doufat, že při pečlivém měření glukometrem hladiny cukru v krvi vychytám množství inzulínu tak dobře, že budu relativně kompenzovaná. Ale zaprvé poruším pravidlo, jenž zakazuje jakýkoliv přísun preparátů. a za druhé, což je fakt o hubu, může dosti snadno dojít k hypoglykemii (např.následkem cvičení), což ale při delším půstu znamená fakt problém - v daný moment, kdy tělo prakticky netráví, bych musela zhltnout například polévkovou lžíci medu. Což znamená problém s trávením, porušení hladovky, riziko hypoglykemie, prostě podtrženo sečteno: VELKÝ PROBLEM.

Jejda, tak to jsem tedy přehlédnul - omlouvám se! Ano, je tomu tak. Snad jen malá poznámka, že inzulín se nepodává perorálně ale subcutálně a v tom je velký rozdíl. Čistou glukozu (nikoli med) vstřebává i sliznice v ústech, tedy žádné nároky na trávení, takže hladovku to ani nějak podstatně neovlivní. Na fyzicky náročné cvičení při hladovce zapomeňte, teď je důležité jediné - půstem podpořit Langerhans můstky ve slinivce a pokusit se nahodit vlastní tvorbu. Jak jsem řekl, malá naděje tu je a rizika, ta při měření hladiny nejsou zas tak vysoká. Rozhodnutí bude vždy jen a jen na Vás!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2012 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Nagualka píše:
díky za odpovědi...


Jsou zde dva důležité body:

1. při diabetu1 tělo většinou po několika letech nemá ŽÁDNÝ SVŮJ INZULÍN. Dle laboratorních testů moje tělo nevyrábí ŽÁDNÝ VLASTNÍ inzulín (CRP test)To tedy znamená, že aby zpracovalo glukozu (dopravilo ji do buněk) potřebuje inzulín syntetický. Bez glukozy umírají buňky a následně i tělo.
2. Při hladovění-půstu je vysloveně kontraindikováno braní jakýchkoliv léků, preparátů, doplnků, hormonů a podobně (viz pust.cz a jiné zdroje)
- a zde je to důležité: je to zejména proto, že tyto látky účinkují v době půstu několikanásobně silněji.

A zde jsem u zásadního problému:

Varianta1: teoreticky bych mohla doufat, že při nejedení-nepřijímání žádné potravy moje potřeba inzulínu klesne natolik, že ŽÁDNÝ NEBUDU POTŘEBOVAT. To je ale nesmysl - tělo při endogenní výživě (kdy pojídá samo sebe při několikátém dni léčebného hladovění) stále inzulín potřebuje. glukozu, kterou získá rozkladem tělu vlastních látek musí dopravit do buněk stejně, jako např.glukozu z medu, podaného ústy.

Varianta2: teoreticky bych opět mohla doufat, že při pečlivém měření glukometrem hladiny cukru v krvi vychytám množství inzulínu tak dobře, že budu relativně kompenzovaná. Ale zaprvé poruším pravidlo, jenž zakazuje jakýkoliv přísun preparátů. a za druhé, což je fakt o hubu, může dosti snadno dojít k hypoglykemii (např.následkem cvičení), což ale při delším půstu znamená fakt problém - v daný moment, kdy tělo prakticky netráví, bych musela zhltnout například polévkovou lžíci medu. Což znamená problém s trávením, porušení hladovky, riziko hypoglykemie, prostě podtrženo sečteno: VELKÝ PROBLEM.

Tak, dobře vám to píše člen pecador a bez pokusu stejně nikdy nic nezjistíte. Vyzkoušel bych si opatrně kratší půsty a teprve po jejich zvládnutí jděte pomalu nahoru s tím by dle mého názoru problém nastat neměl, protože tělo se naučí na danou situaci reagovat, což nyní nemá důvod zkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 02, 2013 3:23 am 
Offline

Registrován: úte čer 04, 2013 5:54 pm
Příspěvky: 8
ravima píše:
Možná zkus skripta Pavla Máchy, myslím že tam byli v diskuzi lidé, kteří si cukrovku léčili nebo vyléčili půstem. Už je to dlouho, co jsem to četl, ale myslím, že se doporučovalo na začátku půstu snížit dávky inzulínu a postupně vysadit.
Měření cukru v krvi je asi dobrý nápad.

Pokud se dobře pamatuju, tak Pavel Mácha doporučoval nejprve dávat jednodenní půsty s poloviční dávkou inzulinu, pak třeba se čvrteční a postupně se propracovat k jednodennímu půstu zcela bez inzulinu. To už snižovat dávky inzulinu v dnech, kdy člověk jí, asi taky upravi dietu, jíst málo apod. A postupně prodlužovat bezinzulínové půsty. Ale to se asi netýkalo lidí, jejichž slinivka už nevyrábí vůbec žádný inzulin. Nicméně ani takové nepovažoval za nevyléčitelné.
Opravdu bych doporučoval prostudovat si to v Pavlových skriptech a potom se přímo na něj asi obrátit s dotazy ohledně Tvého konkrétní případu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 02, 2013 8:07 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jak už bylo řečeno: U cukrovky I. typu žádné experimenty nedoporučuji. Hladina glukosy, nutná pro fungování těla, je přece relativně stálá a tělo si ji vyrábí samo, i když vůbec nic nejíte, tedy i při půstu. Ale tak to vůbec není. Glukosa vzniká v těle metabolismem doslova kdečeho, všeho, co je k disposici. Bohužel tato glukosa je pro buňky bez insulinu nedostupná. A jak bylo řečeno, stačí malý stres, nevyspání se, fysická námaha, s tím vším spojené vyplavení různých hormonů, měnících metabolismus tuplem, a jste v prdeli. Hypo, ketony v těle, poškozování orgánů a cév, v extrému ochrnutí mozku, demence či smrt. Nagualka to napsala zcela správně a já to jen potvrzuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 02, 2013 9:31 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Nekolikrat jsem si, i na sobe, overil, ze tvrzeni oficialni mediciny o nevylecitelnosti nejakych nemoci neni pravdive. Medicina uvadi u vetsiny nemoci, ze je nelze vylecit a ze je nutna trvala celozivotni lecba. Pro mne to znamena pouze to, ze danou nemoc nevyleceji doktori a ze je tedy nutne hledat jinde. Urcite je tu hodne lidi, kteri dosli ke stejnemu zaveru. Cukrovka 1. typu je asi jedna z nejhur lecitelnych nemoci, ale ani tu bych nevzdaval.

Co se tyka pustu a stravy pri cukrovce, doporucuju podivat se na par videi co jsem nize vypsal. A u kazdeho videa vpravo jsou obdobna videa, takze doporucuju vsechno prolezt.


Drzm palce, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2014 2:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Nekolikrat jsem si, i na sobe, overil, ze tvrzeni oficialni mediciny o nevylecitelnosti nejakych nemoci neni pravdive. Medicina uvadi u vetsiny nemoci, ze je nelze vylecit a ze je nutna trvala celozivotni lecba. Pro mne to znamena pouze to, ze danou nemoc nevyleceji doktori a ze je tedy nutne hledat jinde. Urcite je tu hodne lidi, kteri dosli ke stejnemu zaveru. Cukrovka 1. typu je asi jedna z nejhur lecitelnych nemoci, ale ani tu bych nevzdaval.

Co se tyka pustu a stravy pri cukrovce, doporucuju podivat se na par videi co jsem nize vypsal. A u kazdeho videa vpravo jsou obdobna videa, takze doporucuju vsechno prolezt.


Drzm palce, Pavel

Souhlas, nevyléčitelnost nemocí je solidní zaklínadlo a člověk se mu musí tvrdě postavit, aby tento tok jediné možné pravdy otočil a začal problém vnímat jinak.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz