Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 9:22 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Citace:
No k tomu ti poviem asi len jedno, ze ty musis byt riadny expert na rozlisovanie chorob .) Salmonelu som mal raz v zivote a nemyslim si, ze by jej liecba trvala kratko a uz toboz by ju nevyklatilo 8-10 kvapiek lugolu
Vysetrenie stolice potom endiaron 10-14 dni. Prve balenie endiaronu som odflakol lebo mi to zabralo uz asi po polke krabicky. Ale o tydzden sa ozvala znovu cize potom som musel poctivo vyzrat dalsie balenie a cele. Az potom bol pokoj. A vychytit salmonelu na zaciatku ? Ako si vedela, ze je to salmonela ? To pri kazdom prehnani a pichnunti v bruchu vies, ze je to urcite salmonela a davas si lugol a gse ? Dalsia kamoska co mala tiez so salmonelozou skusenost skoncila na infekcnom na kramaroch na 2 tydzne. Ale 8-10 kvapiek lugolu ju urcite poriesi

Pokazené vajíčko môže obsahovať rôzne hnilobné baktérie, medziiným aj teda tú salmonelu. Ja som po zjedení toho vajíčka mala priamu reakciu, doslova v priebehu pol hodiny, následne na to som niekoľko hodín vracala a bolo mi tak zle, že bolo viac, než jasné, že to vajíčko bolo niečím kontaminované, nebola to len "bolesť brucha".

Ak sa ale tie hnilobné baktérie zlikvidujú okamžite ešte v žalúdku, nedostanú sa ďalej do organizmu. Najdôležitejšie je to okamžite podchytiť a vtedy je šanca, že sa to rýchlo zlikviduje a toto neplatí len u salmonely, ale aj iných infečných ochoreniach.

Aj keď neviem presne aký typ hnilobných baktérií to vajíčko obsahovalo, je to vlastne jedno, pretože lugol má veľmi široký záber účinku a ja som použila kombináciu lugol-GSE-oregáno, čo sú tri antibakteriálne látky s veľmi širokým záberom. Veď lugol používajú napr. vojaci na dezinfekciu hocijakej kontaminovanej vody, čím myslíš, že napr. chirurgovia dezinfikujú rany? Jódom. Jód patril v histórii a patrí medzi najefektívnejšie antibakteriálne prostriedky, to, že sa dnes naň "pozabudlo" a používajú sa namiesto neho ATB a iné chemické lieky, nič neznamená a nie je nič nového v dnešnej dobe. Farmácia potrebuje zisky a nie, aby ľudia používali lacné a účinné prostriedky.

Prečítaj si niečo o jóde a na čo sa všetko používa:

http://www.olaloa.com/the-healing-power ... -sski.html

Niečo o lugole a salmonele:

http://drclarkstore.com/lugols-research.html

Dr. Clark was an avid user of Lugol’s. She claims that it is so effective in killing Salmonella bacteria because the overgrowth of Salmonella is concentrated in the top region of the stomach, near the esophagus. “It floats on top and triggers the body to throw up as it putrefies and expands,” she claimed. Drinking a glass of water containing a prescribed number of drops of Lugol’s will therefore immediately kill much of the Salmonella the moment it enters the stomach.

Píšu tam, že ak sa rýchlo vypije lugolov roztok, okamžite ničí salmonolu v žalúdku. Je preto taký efektívny v zabití salmonely, pretože namnožená salmonela je koncentrovaná v hornej časti žalúdka, blízko pažeráku. Pláva navrchu a spúšťa vracanie ako sa rozkladá a expanduje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 12:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
bludicka píše:
Pokazené vajíčko môže obsahovať rôzne hnilobné baktérie, medziiným aj teda tú salmonelu. Ja som po zjedení toho vajíčka mala priamu reakciu, doslova v priebehu pol hodiny, následne na to som niekoľko hodín vracala a bolo mi tak zle, že bolo viac, než jasné, že to vajíčko bolo niečím kontaminované, nebola to len "bolesť brucha".

Ak sa ale tie hnilobné baktérie zlikvidujú okamžite ešte v žalúdku, nedostanú sa ďalej do organizmu. Najdôležitejšie je to okamžite podchytiť a vtedy je šanca, že sa to rýchlo zlikviduje a toto neplatí len u salmonely, ale aj iných infečných ochoreniach.

Aj keď neviem presne aký typ hnilobných baktérií to vajíčko obsahovalo, je to vlastne jedno, pretože lugol má veľmi široký záber účinku a ja som použila kombináciu lugol-GSE-oregáno, čo sú tri antibakteriálne látky s veľmi širokým záberom. Veď lugol používajú napr. vojaci na dezinfekciu hocijakej kontaminovanej vody, čím myslíš, že napr. chirurgovia dezinfikujú rany? Jódom. Jód patril v histórii a patrí medzi najefektívnejšie antibakteriálne prostriedky, to, že sa dnes naň "pozabudlo" a používajú sa namiesto neho ATB a iné chemické lieky, nič neznamená a nie je nič nového v dnešnej dobe. Farmácia potrebuje zisky a nie, aby ľudia používali lacné a účinné prostriedky.

Prečítaj si niečo o jóde a na čo sa všetko používa:

http://www.olaloa.com/the-healing-power ... -sski.html

Niečo o lugole a salmonele:

http://drclarkstore.com/lugols-research.html

Dr. Clark was an avid user of Lugol’s. She claims that it is so effective in killing Salmonella bacteria because the overgrowth of Salmonella is concentrated in the top region of the stomach, near the esophagus. “It floats on top and triggers the body to throw up as it putrefies and expands,” she claimed. Drinking a glass of water containing a prescribed number of drops of Lugol’s will therefore immediately kill much of the Salmonella the moment it enters the stomach.

Píšu tam, že ak sa rýchlo vypije lugolov roztok, okamžite ničí salmonolu v žalúdku. Je preto taký efektívny v zabití salmonely, pretože namnožená salmonela je koncentrovaná v hornej časti žalúdka, blízko pažeráku. Pláva navrchu a spúšťa vracanie ako sa rozkladá a expanduje.

No hej to plati zrejme o kazdej neziaducej bakterii, cim skor tym lepsie az na to, ze salmonela ma inkubacnu dobu 6-48h. A ked ma nieco inkubacnu dobu 6-48h nemozes to citit pol h po zjedeni.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 1:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Stejně jako lugolův roztok by měl fungovat propasírovanej česnek rozkvrdlanej s vajíčkem a zkonzumovanej po pár minutách. Tak to dělám já.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 2:04 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Citace:
No hej to plati zrejme o kazdej neziaducej bakterii, cim skor tym lepsie az na to, ze salmonela ma inkubacnu dobu 6-48h. A ked ma nieco inkubacnu dobu 6-48h nemozes to citit pol h po zjedeni.

Ale je zásadný rozdiel, ak napr. skonzumujem zmrzlinu, kde dajme tomu tá salmonela je, ale nie až tak rozmnožená, takže príznaky sa objavia neskôr a pokazené vajíčko, ktoré už v sebe môže obsahovať veľa toxínov z hnilobných baktérií a rozmnoženej salmonely a tie fungujú prakticky okamžite ako ich človek do seba dostane. Takže záleží aj od toho aké množstvo tých mikróbov sa do človeka dostalo, určité množstvo telo dokáže spracovať relatívne v pohode, kedy príznaky sa objavia až neskôr, keď sa mikrób rozmnoží priamo v tele. Takže to bolo vlastne aj moje šťastie, že mi to rýchlo vyvolalo dávivý reflex.

Inkubačná doba ochorenia sa uvádza ako čas, kedy sa v organizme prejavia príznaky infekcie už systémovo - kedy sa už infekcia v tele rozmnožila. U mňa sa ale nič nerozmnožilo, lebo som to hneď všetko vyvrátila a dala som si ten lugol, gse a oregáno, ktoré to zničili ešte v žalúdku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 2:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
bludicka píše:
Ale je zásadný rozdiel, ak napr. skonzumujem zmrzlinu, kde dajme tomu tá salmonela je, ale nie až tak rozmnožená, takže príznaky sa objavia neskôr a pokazené vajíčko, ktoré už v sebe môže obsahovať veľa toxínov z hnilobných baktérií a rozmnoženej salmonely a tie fungujú prakticky okamžite ako ich človek do seba dostane. Takže záleží aj od toho aké množstvo tých mikróbov sa do človeka dostalo, určité množstvo telo dokáže spracovať relatívne v pohode, kedy príznaky sa objavia až neskôr, keď sa mikrób rozmnoží priamo v tele. Takže to bolo vlastne aj moje šťastie, že mi to rýchlo vyvolalo dávivý reflex.

Inkubačná doba ochorenia sa uvádza ako čas, kedy sa v organizme prejavia príznaky infekcie už systémovo - kedy sa už infekcia v tele rozmnožila. U mňa sa ale nič nerozmnožilo, lebo som to hneď všetko vyvrátila a dala som si ten lugol, gse a oregáno, ktoré to zničili ešte v žalúdku.

Takze ty bezne konzumujes pokazene surove vajicka ? Lebo v uvarenom by salmonela nemohla byt a surove by neuveritelne smrdelo ak je pokazene. Ja som to napr fasol z tresky ktoru som si dal v nemocnici na Smidkeho, ked som bol na navsteve za kamosom. Priznaky som citil az druhy den. A bolo to asi tak, ze ked som daco vypil hned to islo aj von - spodkom. Cize riziko dehydratacie tam urcite je. Ziadne vracanie, len bolest brucha a hnacky. A mal som to vysetrene a na papieri, ze je to salmonela. U teba to nevyzera na salmonelu s takym priebehom. A inkubacna doba ano ako pises ale pred nou telo neciti nic lebo nema dovod. Inkubacna doba chripky je tiez nejaka a ked ju dostaneme necitime v podstate nic, az jedneho dna vsaneme a je tam. A potom mozeme robit hocico a aj tak prejde az za tyzden. Vcasnym vychytenim sa da skratit doba liecby dajme tomu na 4 dni z odretymi usami. Inkubacna doba je proste doba kedy sa uz v tele mnozi nez zacne sposobovat citelne problemy. To by si tych pokazenych vajec musela zjest kvantum aby to malo taku reakciu. Ale ked myslis, ze to bola salmonela tak prosim, len mi proste nesedi ten priebeh.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 2:46 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Citace:
Takze ty bezne konzumujes pokazene surove vajicka ?

To vajíčko bolo namäkko, takže tam sa nemusia usmrtiť všetky tie baktérie, ale nie vždy to asi musí byť tak evidentné, že by výrazne zapáchalo, ak sú tam prítomné nejaké mikróby.
Inak neviem ako sa dá odpovedať na tak hlúpu otázku, či konzumujem bežne pokazené vajíčka....

Niečo o salmonele:

http://www.romwell.com/cookbook/guide/salmonella.html

Je tam znázornené, ako sa salmonela masívne množí, stačí jedna hodina a 20 minút na to, aby človek vážne ochorel zo salmonely. Práve tam dobre píšu o tom, že ak máš 100 mikróbov na mäse, za hodinu z toho môže byť v tvojom organizme 1600. To je práve o tom, čo som písala, že záleží aké množstvo tých mikróbov v danej potrave človek do seba dostane a o od toho sa odvíja potom priebeh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 3:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
bludicka píše:
To vajíčko bolo namäkko, takže tam sa nemusia usmrtiť všetky tie baktérie, ale nie vždy to asi musí byť tak evidentné, že by výrazne zapáchalo, ak sú tam prítomné nejaké mikróby.
Inak neviem ako sa dá odpovedať na tak hlúpu otázku, či konzumujem bežne pokazené vajíčka....

\":lol:\" zrejme aby som s teba vytiahol informaciu, ze si jedla to vajicko namakko. Tak chytit salmonelu z vajicka uvareneho namakko je o dost tazsie ako suroveho. Predsa nejake to teplo do zltka prejde pri vareni. Tym padom vieme, ze si to vajicko nekonzumovala surove, takze na taku otazku ani nemusis odpovedat \":)\" A tym padom moznost silnej intoxikacie vajicka salmonelou je diskutabilne. Ono internet ma jedu chybicku, clovek spociatku veri vsetkemu co cita, ale neskor zisti, ze polka ak ne 80% su blbosti. Proste inkubacna doba salmonely je 6-48 h ale ty si ju identifikovala do 0,5 h a do par hodin bolo po nej. V podstate sa podla teba ani nemala sancu inkubovat - nemala sancu prejavit sa, ze ja som salmonela a uz bola aj znicena \":)\"

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 3:36 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Na toto už naozaj nemá zmysel reagovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
Inak forma jódu SSKI je prakticky bez zápachu a farby, nie je to vôbec cítiť, občas to chytí farbu, keď to človek zamieša napr. s chlórovou vodou a začne sa uvoľňovať z toho voľný jód. Pre deti ideálne, ako keby pili vodu.

To máte sice pravdu, ale dostupný je bohužel pouze na předpis, jinak bude tento produkt pro většinu lidí představovat problém i když je doma celkem snadno vyrobitelný při elementárních znalostech chemie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 11:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
bludicka píše:
Inak forma jódu SSKI je prakticky bez zápachu a farby, nie je to vôbec cítiť, občas to chytí farbu, keď to človek zamieša napr. s chlórovou vodou a začne sa uvoľňovať z toho voľný jód. Pre deti ideálne, ako keby pili vodu.

To máte sice pravdu, ale dostupný je bohužel pouze na předpis, jinak bude tento produkt pro většinu lidí představovat problém i když je doma celkem snadno vyrobitelný při elementárních znalostech chemie.

Jak se dá vyrobit?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 9:03 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
[quote="Jarda":6h15873e]To máte sice pravdu, ale dostupný je bohužel pouze na předpis, jinak bude tento produkt pro většinu lidí představovat problém i když je doma celkem snadno vyrobitelný při elementárních znalostech chemie.
[/quote:6h15873e]
Ja som si kúpila SSKI na ebay.com, dá sa bez problémov objednať z internetu z rôznych obchodov.
Dávala som sem aj link vo vlákne vitamíny a minerály.

Dnes človek zoženie prakticky všetko, ak hľadá. Ja som takto zohnala prakticky všetky lieky a chelátory, ktoré sú len "na predpis" - ako kde, niekde nie sú a to nemyslím nejaké Thajsko, Čína, India, ale krajiny, kde sú tieto lieky dostupné, lebo majú iné predpisy a stojí to tam bagateľ, lebo ten liek sa tam napr. objavil a iné krajiny len od nich odkúpili licenciu na výrobu a predávajú to potom draho.



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 7:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Jak se dá vyrobit?

Opravdu snadno, prostě rozpustíte jodid draselný do destilované vody tak, aby vznikl nasycený roztok, je to popsané na netu v lékopisu, stačí trochu pohledat. Větší problém bude patrně sehnat ten jodid draselný protože v malém balení se běžně neprodává a je docela drahý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 7:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="bludicka":2qvzws4s]Ja som si kúpila SSKI na ebay.com, dá sa bez problémov objednať z internetu z rôznych obchodov.
Dávala som sem aj link vo vlákne vitamíny a minerály.

Dnes človek zoženie prakticky všetko, ak hľadá. Ja som takto zohnala prakticky všetky lieky a chelátory, ktoré sú len "na predpis" - ako kde, niekde nie sú a to nemyslím nejaké Thajsko, Čína, India, ale krajiny, kde sú tieto lieky dostupné, lebo majú iné predpisy a stojí to tam bagateľ, lebo ten liek sa tam napr. objavil a iné krajiny len od nich odkúpili licenciu na výrobu a predávajú to potom draho.



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 3:00 pm 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Dobrý deň, chcem sa spýtať na časový odstup medzi pitím ovocných a zeleninových štiav a užitím (pred a po) sanogelu???? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enterosgel, Sanogel
PříspěvekNapsal: ned zář 30, 2012 12:15 pm 
Offline

Registrován: stř lis 25, 2009 4:56 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den,

již zde byla řeč o Magen-Darm Gel, který je k sehnání třeba na: http://www.lekarnapetrinach.cz/index.ph ... 0160054433

Chtěla jsem se zeptat, proč kupovat dražší Sanogel, když Magen-Darm Gel (500ml za 347,-Kč) by měl mít stejné složení a tedy účinky? Nebo mi něco uniklo?

Děkuji a zdravím,
Magda


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz