Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 9:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Ja by som dodal k tejto melounovej dieye nebo očiste, že neni jedno odkial melony pochadzaju. Napr. v tych super, hyper marketoch objednavaju melony zo spanelsja, je známe a su o tom i videa ako sa pestuju, videl somako prelietavalo lietadlo nad plantažami a robilo chemicky postrek. MElon obsahuje velke mnozstvo vody, teraz si predstavte ze co si davate do tela, potom sa nieto cudovat ked slabsi jedinci dostanu črevny koliky a pod.
Ja osobne nakupujem melony priamo v madarsku, v oblasti kde ich pestuju ich zavlazuju obycajnouvodou. A z cisteho prostredia.
Tak pozor na to.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 7:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
Ja by som dodal k tejto melounovej dieye nebo očiste, že neni jedno odkial melony pochadzaju. Napr. v tych super, hyper marketoch objednavaju melony zo spanelsja, je známe a su o tom i videa ako sa pestuju, videl somako prelietavalo lietadlo nad plantažami a robilo chemicky postrek. MElon obsahuje velke mnozstvo vody, teraz si predstavte ze co si davate do tela, potom sa nieto cudovat ked slabsi jedinci dostanu črevny koliky a pod.
Ja osobne nakupujem melony priamo v madarsku, v oblasti kde ich pestuju ich zavlazuju obycajnouvodou. A z cisteho prostredia.
Tak pozor na to.

No o tom že sajrajty jsou dnes prakticky ve všem netřeba polemizovat a určitě máte pravdu, nicméně ono se to bohužel na první pohled poznat nedá a laboratoř doma nikdo nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 9:28 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 23, 2012 10:47 pm
Příspěvky: 14
milo1 ,

s tými dovozovými melónmi máš pravdu - mám tu pred sebou dva kusy z kofelandu ,
tie pásikové ,
lebo ten druh celo-tmavo-zelených som tento rok tuším ečte nestretol
a podľa poklepania a tvrdosti povrchu by mali byť v najvyššom stupni zrelosti ,
jeden ako tak vnútri farebne i chuťovo újde ,
ale ten druhý hoci ako-tak sladký no dužina je neprirodzene bledá priam až biela a sypká ,
jak keby ju vypestovali z pšeničnej bielej múky ,

fakt je to s tými potravinami z dovozu úplne des až hrôza , čo nám tu tlačia na taniere ...

zo dňa na deň kvalita potravín všeobecne upadá a na Slovensku sa už kvalitné domáce
ovocie a zelenina pre nás v meste , čo nemáme možnosť si ju dopestovať sami ,
prakticky nevyskytuje ,
je to zúfale a neviem kedy a či vôbec ešte ľudstvo dostane rozum
a zaradí spiatočku - ja som dosť pesimista v tomto ohľade


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 2:31 am 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
vandecht píše:
milo1 ,

s tými dovozovými melónmi máš pravdu - mám tu pred sebou dva kusy z kofelandu ,
tie pásikové ,
lebo ten druh celo-tmavo-zelených som tento rok tuším ečte nestretol
a podľa poklepania a tvrdosti povrchu by mali byť v najvyššom stupni zrelosti ,
jeden ako tak vnútri farebne i chuťovo újde ,
ale ten druhý hoci ako-tak sladký no dužina je neprirodzene bledá priam až biela a sypká ,
jak keby ju vypestovali z pšeničnej bielej múky ,

fakt je to s tými potravinami z dovozu úplne des až hrôza , čo nám tu tlačia na taniere ...

zo dňa na deň kvalita potravín všeobecne upadá a na Slovensku sa už kvalitné domáce
ovocie a zelenina pre nás v meste , čo nemáme možnosť si ju dopestovať sami ,
prakticky nevyskytuje ,
je to zúfale a neviem kedy a či vôbec ešte ľudstvo dostane rozum
a zaradí spiatočku - ja som dosť pesimista v tomto ohľade

Suhlasim, preto chodim kazdu sobotu ale aj cez tyzden na trh a kupujem ovocie a zeleninu priamo od samopestovatelov, uz niektorych poznam, tak viem co kupujem. Kedze melony jem teraz kazdy den - kupujem tie, co su z Madarska a je to fakt rozdiel. Len raz som kupila z Kauflandu a bola to hroza . dnu biele a bez chuti. Madarske su krasne cervene a chutovo vyborne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 4:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Na vitarian.cz se píše:
Citace:
Je těžké na trhu získat organický (a tudíž nejkvalitnější) meloun. Ale dobrá zpráva je, že běžně komerčně pěstované melouny nepatří mezi dvanáct nejšpinavějších a nejvíce stříkaných druhů ovoce. Místo toho patří mezi patnáct nejvíce čistých ne-organických plodů.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 9:30 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Neproletnul jsem celou diskuzi, ale zda se, ze tu neni vzpominane to, co je i u melounu velice dulezite. A to je jestli nejsou geneticky modifikovane (GMO). Z toho duvodu preferuju madarske, protoze madarsko myslim geneticky modifikovane pestovani zakazalo.

Kdysi jsem si myslel, ze se geneticka modifikace dela proto, aby se napriklad zlepsila chut nebo tam bylo vic vitaminu. Realita je bohuzel jina. Firma Monsanto, svetove nejvyznamejsi v oblasti GMO, upravuje geny predevsim ze dvou duvodu. Za prve tak, aby rostlina snesla vic chemie nez plevel, konkretne aby prezila jedovaty Roundup, pripadne aby si sama vytvarela jed proti hmyzu, ty jedy pak samozrejme jime \":(\" . A za druhe, aby museli zemedelci kazdy rok znovu od Monsanta kupovat semena a setbu, takze napriklad v genetickych melounech nejsou jadyrka, v geneticky upravenych hroznech nejsou pecicky. Tedy aspon co se mne tyka, nic co nema jadyrka, pecicky, zkratka co neni prirodni.
Napriklad http://druidova.mysteria.cz/ZDRAVA_VYZI ... SE_GMO.htm

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 7:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Neproletnul jsem celou diskuzi, ale zda se, ze tu neni vzpominane to, co je i u melounu velice dulezite. A to je jestli nejsou geneticky modifikovane (GMO). Z toho duvodu preferuju madarske, protoze madarsko myslim geneticky modifikovane pestovani zakazalo.

Kdysi jsem si myslel, ze se geneticka modifikace dela proto, aby se napriklad zlepsila chut nebo tam bylo vic vitaminu. Realita je bohuzel jina. Firma Monsanto, svetove nejvyznamejsi v oblasti GMO, upravuje geny predevsim ze dvou duvodu. Za prve tak, aby rostlina snesla vic chemie nez plevel, konkretne aby prezila jedovaty Roundup, pripadne aby si sama vytvarela jed proti hmyzu, ty jedy pak samozrejme jime \":(\" . A za druhe, aby museli zemedelci kazdy rok znovu od Monsanta kupovat semena a setbu, takze napriklad v genetickych melounech nejsou jadyrka, v geneticky upravenych hroznech nejsou pecicky. Tedy aspon co se mne tyka, nic co nema jadyrka, pecicky, zkratka co neni prirodni.
Napriklad http://druidova.mysteria.cz/ZDRAVA_VYZI ... SE_GMO.htm

No sice uvádíte důvody dost podstatné, aby GMSO potraviny člověk nejedl, ale uvedu i další a mnohem závažnější důvod a to pravděpodobný vliv na plodnost člověka, čili zde může jít i o postup jak nepozorovaně zredukovat stav přemnožené populace na tomto zuboženém světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: ned zář 09, 2012 2:48 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
No sice uvádíte důvody dost podstatné, aby GMSO potraviny člověk nejedl, ale uvedu i další a mnohem závažnější důvod a to pravděpodobný vliv na plodnost člověka, čili zde může jít i o postup jak nepozorovaně zredukovat stav přemnožené populace na tomto zuboženém světě.

To sa robi inak a ovela efektivnejsie... hladomorom.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 9:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
To sa robi inak a ovela efektivnejsie... hladomorom.

Pochopitelně, ale to již nevypadá jako kvalitní péče o blaho lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolavé ledviny
PříspěvekNapsal: čtv úno 07, 2013 11:22 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 07, 2013 11:11 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Tak meloun je velice zásadotvorný a ledviny filtr na kyseliny, čili je může za určitých okolností dosti zatížit a pak jsou i cítit. Nějaké kousky v moči ještě nemusí být nutně bílkoviny, ty musíte objektivně naměřit třeba pomocí papírků Albu Phan. Na zánět ledvin to moc nevidím, ten solidně bolí a patrně by jste si takto nedopisovala. Většina potíží ledvin se dá odstranit popíjením ledvinového čaje, ale nešetřit se a opravdu pít.

Dobrý den,
zkoušela jsem zde na fóru najít něco ohledně klystýru v souvislosti s bolestí ledvin, ale nenašla jsem. Zajímalo by mě, zdy je vhodné při bolavých ledvinách provádět klystýr. Ledviny mě tlačí asi čtvrtý den, dnes bych to ale spíš už popsala jako bolest. Zatím piji ledvinový a brusinkový čaj a udržuju záda v teple a doufám, že nebudu muset k doktorovi... Před pěti dny jsem začala s klystýrem 1x denně a také jsem přešla na živou stravu. Nevím, jestli ale v klystýrech pokračovat, abych ledviny nějak nepřetěžovala. A také by mě zajímalo, jestli ta bolest nemůže přímo s klystýry souviset.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolavé ledviny
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2013 8:13 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Rema píše:
Dobrý den,
zkoušela jsem zde na fóru najít něco ohledně klystýru v souvislosti s bolestí ledvin, ale nenašla jsem. Zajímalo by mě, zdy je vhodné při bolavých ledvinách provádět klystýr. Ledviny mě tlačí asi čtvrtý den, dnes bych to ale spíš už popsala jako bolest. Zatím piji ledvinový a brusinkový čaj a udržuju záda v teple a doufám, že nebudu muset k doktorovi... Před pěti dny jsem začala s klystýrem 1x denně a také jsem přešla na živou stravu. Nevím, jestli ale v klystýrech pokračovat, abych ledviny nějak nepřetěžovala. A také by mě zajímalo, jestli ta bolest nemůže přímo s klystýry souviset.

A jste si jistá bolestí ledvin? V té oblasti mohou bolet i horní úseky střeva...jen, že při těch změnách, které jste zahájila bych spíš myslela na střeva než na ledviny. (Ale je to jen můj názor a zkušenost s něčím podobným...)

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolavé ledviny
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2013 10:33 am 
Offline

Registrován: čtv úno 07, 2013 11:11 pm
Příspěvky: 5
prokera píše:
A jste si jistá bolestí ledvin? V té oblasti mohou bolet i horní úseky střeva...jen, že při těch změnách, které jste zahájila bych spíš myslela na střeva než na ledviny. (Ale je to jen můj názor a zkušenost s něčím podobným...)

Myslím, že to ledviny budou, zkoušela jsem test s výskokem atd. A když se prolívám ledvinovým a brusinkovým čajem, tak to od bolesti pomáhá. Myslím, že se mi to včera zhoršilo proto, že jsem prochladla. Zatím piju čaje a dávám horkou lázeň. Meloun teď není nikde k sehnání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 1:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Tak pokud jste prochladla, tak je to pravděpodobné - také na to trpím dost často \":roll:\" .
Meloun vídám v obchodech i teď, ale za hříšný peníz \":shock:\" . Co ho zkusit nahradit okurkou?

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2013 1:39 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 07, 2013 11:11 pm
Příspěvky: 5
prokera píše:
Tak pokud jste prochladla, tak je to pravděpodobné - také na to trpím dost často \":roll:\" .
Meloun vídám v obchodech i teď, ale za hříšný peníz \":shock:\" . Co ho zkusit nahradit okurkou?

Okurku jsem teď jedla jako prevenci proti zácpě a současně jsem hodně čajovala a nahřívala se a zdá se, že to pomohlo \":)\"
Každopádně ale můj dotaz trvá - může bolest nebo citlivost ledvin souviset s klystýry? A je možné během bolesti ledvin klystýr provozovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2013 8:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Rema píše:
Okurku jsem teď jedla jako prevenci proti zácpě a současně jsem hodně čajovala a nahřívala se a zdá se, že to pomohlo \":)\"
Každopádně ale můj dotaz trvá - může bolest nebo citlivost ledvin souviset s klystýry? A je možné během bolesti ledvin klystýr provozovat?

Můj názor je, že by to vliv mít nemělo a že klystýr rozhodně ledvinám uškodit nemůže, ale třeba mě někdo opraví...?

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz