Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krmení našich čtyřnohých přátel
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 2:14 pm 
Offline

Registrován: ned črc 24, 2011 3:46 pm
Příspěvky: 25
Připadá mi, že to sem trochu patří, jelikož naše blbost se dotýká i jich.
Koneckonců člověk už jim dal i rakovinu-za odměnu \":D\" .
Kdyžtak to smažte.http://www.whitedart.com/clanky/o-krmen ... -maso.html

Honza


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Hans28 píše:
Připadá mi, že to sem trochu patří, jelikož naše blbost se dotýká i jich.
Koneckonců člověk už jim dal i rakovinu-za odměnu \":D\" .
Kdyžtak to smažte.http://www.whitedart.com/clanky/o-krmen ... -maso.html

Honza

To máte plnou pravdu, lidé si svého psa nejdříve svojí debilní péčí zmrzačí a pak všem mají dobrý důvod vyprávět, jak se o něj vzorně starají a stejně jim onemocněl. Nebo z toho nejlépe viní někoho jiného, třeba veterináře, ke kterému s ním přeci pravidelně chodí a ten blbec ho není schopen uzdravit. Psa je jim sice líto, ale že je jako sud na nožičkách, to jim nevadí, ale psovi to zkrátí život tak o polovinu a většinou chcípne na raka, nebo ho klepne pepka.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned dub 22, 2012 9:59 am 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
Hans28. Nepochopila som z tvojho príspevku či krmrnie BARF považuješ za spravne. Podla mna surove maso a kosti, nejaka ta rozmixovana zelenina k tomu,vajíčko, je pre psa super.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 12:17 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Můžu potvrdit dobré zdravotní účinky syrového masa (barf). Našim psům zmizely lupy a srst je mnohem kvalitnější. A hlavně vůbec nesmrdí, když si k nim člověk čichne, tak vůbec necítí takovou tu psovinu. Jde vidět, že i když dnešní maso je hodně nekvalitní, tak je furt mnohem lepší, než granule.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 12:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jaká je podle vás ideální strava pro malý hlodavce? Já mám doma potkany, což jsou všežravci a maso jim moc chutná.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Jaká je podle vás ideální strava pro malý hlodavce? Já mám doma potkany, což jsou všežravci a maso jim moc chutná.

Dcera tu má potkana taky a nic speciálního mu nedává, žere opravdu všechno a je to již dost starý pardál, tak mu to patrně nijak neškodí, vyloženě rád má melouny a avokádo.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 11:59 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Xeelee píše:
Jaká je podle vás ideální strava pro malý hlodavce? Já mám doma potkany, což jsou všežravci a maso jim moc chutná.

Já chovala fuzzáčky, jen holky, nikdy mi nerodily, obě se mi dožily dvou let, jedna víc jak dvou, snídávaly kozí mlíko, večeřely budwigu, pily ozonovou vodu a jinak fakt takový zbytkožroutky a milovnice piškotů. Na fuzzinky je to prý docela super věk, no daly by i víc si myslím, první měla šílenej zánět ouška, nepomáhalo nic a to jsem se ještě nezabývala alternativou, druhou jsme uspinkávali, měla obří nádory pod předníma packama, už to bylo trápení a i na vet řekli, že by v takovým věku nebyla dobrá narkoza. Tet mám nunu myšky a taky jsou na takovéto stravě, moje první myška se dožila něco málo přes 3 roky - chlupatá " kravička ". Jak je kozí mlíko, tak je prostě dlouhověkost a jak já říkám kámošovi, na kozy mi " nesahej " \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" ( i když obsahuje živočišnou bílkovinu ). Pamatuje někdo kozenu s rakovinou \":?:\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 11:52 am 
Offline

Registrován: ned črc 24, 2011 3:46 pm
Příspěvky: 25
Renka píše:
Hans28. Nepochopila som z tvojho príspevku či krmrnie BARF považuješ za spravne. Podla mna surove maso a kosti, nejaka ta rozmixovana zelenina k tomu,vajíčko, je pre psa super.

Ahoj, nepropaguju žádnou značku, jen vlčí žrádlo pro vlka.

Honza


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 12:29 pm 
Offline

Registrován: ned črc 24, 2011 3:46 pm
Příspěvky: 25
smajliss píše:
Můžu potvrdit dobré zdravotní účinky syrového masa (barf). Našim psům zmizely lupy a srst je mnohem kvalitnější. A hlavně vůbec nesmrdí, když si k nim člověk čichne, tak vůbec necítí takovou tu psovinu. Jde vidět, že i když dnešní maso je hodně nekvalitní, tak je furt mnohem lepší, než granule.

Tak mě tak napadá, že ti psi mají taky kvasinku, když se jim dělají lupy a smrdí. Koneckonců je tu i ten rak.
Jaký pán takový pes \":D\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Hans28 píše:
Tak mě tak napadá, že ti psi mají taky kvasinku, když se jim dělají lupy a smrdí. Koneckonců je tu i ten rak.
Jaký pán takový pes \":D\"

Asi tak.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2013 5:05 pm 
Domluvit se s nějakým dobrým rybářem, třeba na cejny nebo jiné "plevelné" ryby, kterých je povoleno denně vytáhnout a odnést několik kilo. Dávám je psovi syrové a vypadá moc dobře a spokojeně. Ty ostřejší kosti - hlavně spíš kostry dám pryč, malé kosti nechám. Občas mu přinesu i kousek hovězího a kosti s masny.. Vařené jen rýži, jáhly a ostatní obiloviny jsem začala dávat zvlášť, přijde mi to tak lepší než to kombinovat v jednom jídle s masem. Stejně je jim to k ničemu, ale dávám, protože nemám zas tolik peněz abych mohla krmit jen masem. Jsou to šelmy a bez nás by taky žrali jen maso, přece by si to nevařili.. Se zeleninou nevím dodnes jak to je, prý jim kvasí v žaludku.. Já občas přidám nastrouhanou mrkev, kedluben.. ale stejně když potřebuje, jde si zobnout něco na záhon nebo třeba borůvky a jiné ovoce..


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 7:59 pm 
\":D\" souhlas s tímto
To máte plnou pravdu, lidé si svého psa nejdříve svojí debilní péčí zmrzačí a pak všem mají dobrý důvod vyprávět, jak se o něj vzorně starají a stejně jim onemocněl. Nebo z toho nejlépe viní někoho jiného, třeba veterináře, ke kterému s ním přeci pravidelně chodí a ten blbec ho není schopen uzdravit. Psa je jim sice líto, ale že je jako sud na nožičkách, to jim nevadí, ale psovi to zkrátí život tak o polovinu a většinou chcípne na raka, nebo ho klepne pepka.

a k tomu ještě přidám..nejen po zdravotní stránce ale i psychosomatické neb módou je pořídit si ,,čtyřnoháčka,, jako image,-pro dítě jako záplatu nedostatku času atd../ ale postarat se o venčení,namahat mozeček jak správně krmit/měl by být ještě pořad ,,šmakulády pro zvířátka,,/ či jak pejska dobře vycvičit.............. \":lol:\"
je s podivem jak se někdo domnívá že naklikané reference na krmivo ,reklama,nebo vysoká cena je zárukou kvality granulí......... \":wink:\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Lenina.... píše:
:D souhlas s tímto
To máte plnou pravdu, lidé si svého psa nejdříve svojí debilní péčí zmrzačí a pak všem mají dobrý důvod vyprávět, jak se o něj vzorně starají a stejně jim onemocněl. Nebo z toho nejlépe viní někoho jiného, třeba veterináře, ke kterému s ním přeci pravidelně chodí a ten blbec ho není schopen uzdravit. Psa je jim sice líto, ale že je jako sud na nožičkách, to jim nevadí, ale psovi to zkrátí život tak o polovinu a většinou chcípne na raka, nebo ho klepne pepka.

a k tomu ještě přidám..nejen po zdravotní stránce ale i psychosomatické neb módou je pořídit si ,,čtyřnoháčka,, jako image,-pro dítě jako záplatu nedostatku času atd../ ale postarat se o venčení,namahat mozeček jak správně krmit/měl by být ještě pořad ,,šmakulády pro zvířátka,,/ či jak pejska dobře vycvičit.............. \":lol:\"
je s podivem jak se někdo domnívá že naklikané reference na krmivo ,reklama,nebo vysoká cena je zárukou kvality granulí......... \":wink:\"

To máte plnou pravdu a sud na nožičkách je správné přirovnání, pokud se o zvíře nedovedu postarat, tak si ho nepořizuji..


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz