Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:52 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tajemství shambally
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 6:45 pm 
Dobrý den. četl jsem knihu ,, Tajemství shambally,, ve které mnich mladému chlapci zdůrazňuje ,, Alkalickou stravu,, rád bych slyšel váš názor... z jakého důvodu popírájí v knize že je ovoce zdravé? Předem děkuji za odpověď.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tajemství shambally
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 8:11 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Taky jsem ji četla a moc se mi líbí jedno moudro z ní: ( koho úryvek zaujal, knížka je ke stažení na ulozto.cz )

„Lidé v Shambhale tohle všechno vědí,“ pokračoval. „Vědí, co to znamená – být lidé. Vypadáme, jako bychom se skládali z hmotné látky, z masa a kostí, ale skládáme se z atomů! Jsme čistá energie! Vaše věda tento fakt dokázala. Když se podíváme na atomy, nejdříve zaznamenáme hmotné částice; ty se však na hlubších úrovních mění v proudění čisté energie, vibrující určitou rychlostí. A když přemýšlíme o jídle z tohoto hlediska, uvědomíme si, že to, co jíme, ovlivňuje náš vibrační stav. Některá jídla urychlují vibraci naší energie, zatímco jiná ji zpomalují. Tak je to jednoduché.
Všechny nemoci jsou důsledkem snížení vibrační energie. Když se vibrace naší energie zpomalí na určitou rychlost, přírodní síly začnou rozkládat naše tělo.“
Podíval se na mě, jako by řekl něco velice hlubokého.
„Myslíte skutečně fyzický rozklad?“ zeptal jsem se.
„Ano. Když někdo umře, buňky v jeho těle okamžitě ztratí svou vibraci a stanou se kyselými. To signalizuje mikrobům, virům a bakteriím tohoto světa, že přišel čas rozložit tuto mrtvou tkáň. To je jejich úkol ve vesmíru. Vrátit tělo zemi.
Už jsem řekl, že oslabení naší energie způsobené nezdravým jídlem nás činí náchylnými k onemocnění. Děje se to takto. Strávené jídlo zanechává v našem těle odpadové látky. Tyto látky jsou buď kyselé, nebo alkalické. Jsou-li alkalické, tělo se jich zbavuje rychle a bez velké ztráty energie. Jsou-li však kyselé, krevní a lymfatický systém se jich zbavuje obtížně, a proto zůstávají v krystalické formě v našich orgánech a tkáních. Tyto krystaly s nízkou vibrací vytvářejí bloky a narušují vibrační úroveň našich buněk. Čím víc je těchto kyselých látek, tím kyselejší jsou naše tkáně. A hádejte, co se stane?“
Hanh se na mě opět dramaticky podíval. „Objeví se nějaký mikrob a řekne si: Tohle tělo je připraveno k rozkladu.“
Chápete to? Jakmile organismus umře, jeho tělo se stane vysoce kyselým prostředím a je velmi rychle pozřeno mikroby. Ti nás začnou napadat, kdykoli se přiblížíme k tomuto stavu smrti. Všechny lidské nemoci jsou důsledkem takových útoků.“
Dokonale jsem tomu rozuměl. Kdysi dávno jsem našel na internetu nějaké údaje o koncentraci vodíkových iontů v těle. Kromě toho to vím intuitivně.
„Takže říkáte, že nás nevhodné jídlo činí náchylnými k onemocnění?“ zeptal jsem se.
„Ano, nevhodné jídlo může snížit naši energetickou úroveň natolik, že přírodní síly začnou rozkládat naše tělo.
„A co nemoci, které nejsou způsobeny mikroby?“
„Všechny nemoci jsou způsobeny činností mikrobů. Váš vědecký výzkum to dokazuje. Byli objeveni mikrobi, kteří způsobují arteriální poruchy srdce a růst rakovinných nádorů. Uvědomte si, že mikrobi pouze plní svou funkci. Skutečnou příčinou našich nemocí je nezdravá strava, která vytváří kyselé prostředí.“
Hanh se odmlčel a pak řekl: „Snažte se to pochopit. My lidé jsme buď v alkalickém stavu vysoké energie, nebo v kyselém stavu, který signalizuje mikrobům v našem těle i v okolním světě, že jsme připraveni rozložit se. Nemoc je doslova uhníváním určité části těla, neboť mikrobi dostali signál, že už jsme mrtví.
Hanh se na mě opět čtverácky zadíval.
„Odpusťte, že mluvím tak bez obalu,“ řekl. „Ale nemáme moc času. Jídlo, které jíme, určuje, v jakém stavu jsme. Jídla, která zanechávají v našem těle kyselé odpadní látky, jsou těžká, sladká a příliš zpracovaná jídla, jakými jsou například maso, moučná jídla, alkohol, káva a sladké ovoce. Alkalická jídla jsou lehčí a zdravější. Patří k nim čerstvá zelenina a zeleninová šťáva, avokádo, rajčata, grapefruit a citron. Už to nemůže být jednodušší. Jsme duchovní bytosti v energetickém, duchovním světě. Lidé v západním světě se domnívají, že vařené maso a zpracované jídlo je zdravé. Dnes však víme, že tato strava vytváří podmínky pro pomalý rozklad, který nás časem zničí.
Všechny vážné nemoci, které dnes trápí lidstvo – arterioskleróza, artritida, AIDS a zejména rakovina – vznikají proto, že si znečišťujeme tělo, což signalizuje mikrobům, že jsme připraveni umřít. Vždycky jsme se divili, proč někteří lidé neonemocní, i když jsou vystaveni stejným mikrobům jako všichni ostatní. Vysvětlením je skutečnost, že jejich vnitřní tělesné prostředí je jiné. Dnes naštěstí víme, že i když máme překyselené tkáně a pomalu se začínáme rozkládat, můžeme proces rozkladu zastavit tím, že začneme jíst alkalickou stravu.“
Hanh teď mával oběma rukama a pozoroval mě rozzářenýma očima.
„Pokud jde o principy vysoce energetického těla, stále žijeme v době temna. Lidé mají žít sto padesát let. My však jíme takovou stravu, která nás okamžitě začne ničit. Všude vidíme lidi, kteří se nám rozkládají přímo před očima. Tak tomu však být nemusí.“


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tajemství shambally
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Návštěvník píše:
Dobrý den. četl jsem knihu ,, Tajemství shambally,, ve které mnich mladému chlapci zdůrazňuje ,, Alkalickou stravu,, rád bych slyšel váš názor... z jakého důvodu popírájí v knize že je ovoce zdravé? Předem děkuji za odpověď.

Váš dotaz není ani připomínka, ani názor a nemá v této rubrice opodstatnění. Umístěte svůj dotaz do správného fóra, na což se musíte zaregistrovat. Pod hlavičkou /Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví/ vlevo klikněte na malý odkaz /Registrovat/. Po registraci se již můžete kdykoliv přihlásit vlevo od odkazu /Registrovat/ kliknutím na odkaz /Přihlásit se/. Zde vyplníte /Uživatelské jméno:, Heslo:/ a můžete zaškrtnout i pokyn k trvalému přihlášení po každém spuštění fóra. Poté se můžete účastnit kterékoliv diskuse na tomto fóru s plným uživatelským komfortem.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tajemství shambally
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 11:33 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
jani píše:
Taky jsem ji četla a moc se mi líbí jedno moudro z ní: ( koho úryvek zaujal, knížka je ke stažení na ulozto.cz )

„Lidé v Shambhale tohle všechno vědí,“ pokračoval. „Vědí, co to znamená – být lidé. Vypadáme, jako bychom se skládali z hmotné látky, z masa a kostí, ale skládáme se z atomů! Jsme čistá energie! Vaše věda tento fakt dokázala. Když se podíváme na atomy, nejdříve zaznamenáme hmotné částice; ty se však na hlubších úrovních mění v proudění čisté energie, vibrující určitou rychlostí. A když přemýšlíme o jídle z tohoto hlediska, uvědomíme si, že to, co jíme, ovlivňuje náš vibrační stav. Některá jídla urychlují vibraci naší energie, zatímco jiná ji zpomalují. Tak je to jednoduché.
Všechny nemoci jsou důsledkem snížení vibrační energie. Když se vibrace naší energie zpomalí na určitou rychlost, přírodní síly začnou rozkládat naše tělo.“
Podíval se na mě, jako by řekl něco velice hlubokého.
„Myslíte skutečně fyzický rozklad?“ zeptal jsem se.
„Ano. Když někdo umře, buňky v jeho těle okamžitě ztratí svou vibraci a stanou se kyselými. To signalizuje mikrobům, virům a bakteriím tohoto světa, že přišel čas rozložit tuto mrtvou tkáň. To je jejich úkol ve vesmíru. Vrátit tělo zemi.
Už jsem řekl, že oslabení naší energie způsobené nezdravým jídlem nás činí náchylnými k onemocnění. Děje se to takto. Strávené jídlo zanechává v našem těle odpadové látky. Tyto látky jsou buď kyselé, nebo alkalické. Jsou-li alkalické, tělo se jich zbavuje rychle a bez velké ztráty energie. Jsou-li však kyselé, krevní a lymfatický systém se jich zbavuje obtížně, a proto zůstávají v krystalické formě v našich orgánech a tkáních. Tyto krystaly s nízkou vibrací vytvářejí bloky a narušují vibrační úroveň našich buněk. Čím víc je těchto kyselých látek, tím kyselejší jsou naše tkáně. A hádejte, co se stane?“
Hanh se na mě opět dramaticky podíval. „Objeví se nějaký mikrob a řekne si: Tohle tělo je připraveno k rozkladu.“
Chápete to? Jakmile organismus umře, jeho tělo se stane vysoce kyselým prostředím a je velmi rychle pozřeno mikroby. Ti nás začnou napadat, kdykoli se přiblížíme k tomuto stavu smrti. Všechny lidské nemoci jsou důsledkem takových útoků.“
Dokonale jsem tomu rozuměl. Kdysi dávno jsem našel na internetu nějaké údaje o koncentraci vodíkových iontů v těle. Kromě toho to vím intuitivně.
„Takže říkáte, že nás nevhodné jídlo činí náchylnými k onemocnění?“ zeptal jsem se.
„Ano, nevhodné jídlo může snížit naši energetickou úroveň natolik, že přírodní síly začnou rozkládat naše tělo.
„A co nemoci, které nejsou způsobeny mikroby?“
„Všechny nemoci jsou způsobeny činností mikrobů. Váš vědecký výzkum to dokazuje. Byli objeveni mikrobi, kteří způsobují arteriální poruchy srdce a růst rakovinných nádorů. Uvědomte si, že mikrobi pouze plní svou funkci. Skutečnou příčinou našich nemocí je nezdravá strava, která vytváří kyselé prostředí.“
Hanh se odmlčel a pak řekl: „Snažte se to pochopit. My lidé jsme buď v alkalickém stavu vysoké energie, nebo v kyselém stavu, který signalizuje mikrobům v našem těle i v okolním světě, že jsme připraveni rozložit se. Nemoc je doslova uhníváním určité části těla, neboť mikrobi dostali signál, že už jsme mrtví.
Hanh se na mě opět čtverácky zadíval.
„Odpusťte, že mluvím tak bez obalu,“ řekl. „Ale nemáme moc času. Jídlo, které jíme, určuje, v jakém stavu jsme. Jídla, která zanechávají v našem těle kyselé odpadní látky, jsou těžká, sladká a příliš zpracovaná jídla, jakými jsou například maso, moučná jídla, alkohol, káva a sladké ovoce. Alkalická jídla jsou lehčí a zdravější. Patří k nim čerstvá zelenina a zeleninová šťáva, avokádo, rajčata, grapefruit a citron. Už to nemůže být jednodušší. Jsme duchovní bytosti v energetickém, duchovním světě. Lidé v západním světě se domnívají, že vařené maso a zpracované jídlo je zdravé. Dnes však víme, že tato strava vytváří podmínky pro pomalý rozklad, který nás časem zničí.
Všechny vážné nemoci, které dnes trápí lidstvo – arterioskleróza, artritida, AIDS a zejména rakovina – vznikají proto, že si znečišťujeme tělo, což signalizuje mikrobům, že jsme připraveni umřít. Vždycky jsme se divili, proč někteří lidé neonemocní, i když jsou vystaveni stejným mikrobům jako všichni ostatní. Vysvětlením je skutečnost, že jejich vnitřní tělesné prostředí je jiné. Dnes naštěstí víme, že i když máme překyselené tkáně a pomalu se začínáme rozkládat, můžeme proces rozkladu zastavit tím, že začneme jíst alkalickou stravu.“
Hanh teď mával oběma rukama a pozoroval mě rozzářenýma očima.
„Pokud jde o principy vysoce energetického těla, stále žijeme v době temna. Lidé mají žít sto padesát let. My však jíme takovou stravu, která nás okamžitě začne ničit. Všude vidíme lidi, kteří se nám rozkládají přímo před očima. Tak tomu však být nemusí.“


jani píše:
Lidé v západním světě se domnívají, že vařené maso a zpracované jídlo je zdravé. Dnes však víme, že tato strava vytváří podmínky pro pomalý rozklad, který nás časem zničí.


...AHA.... takže keď budeme jesť čerstvú zeleninu a jej šťavu, avokádo, grapefruit, paradajky a citróny, tak sa nebudeme rozkladať, a nezničíme sa. Zaujímavé. Ten mních už len zabudol dodať vetu typu : "A tak nás čaká večný pozemský život"... \":D\"
Čo iné je staroba, ak nie pomalý rozklad ? Čo sú to vrásky a ovisnutá koža ? Nebuďte smiešni, ľudia... Žiaden 110 ročný mních nemôže voňať tak, ako zdravý 20 ročný muž (radšej by som použil osobu-ŽENU, ale o mníškach nekresťanského typu toho veľa neviem...). Čoho je to príznak, prečo je to tak ? Lebo sa pomaly rozkladá. Aj keby človek žil 150 rokov (sci-fi, nakoľko sa toľko žiaden človek minimálne v dejinách 3000 rokov dozadu, nedožil...), tak zomrie na zástavu srdca, ktoré bude doprevádzať rozklad tela (ale nebude ani zďaleka príčinou smrti - aspoň nie priamou). ROVNAKO AKO VäČŠINA ostatných ľudí nezomrie na priamu príčinu rozkladu tela, ale na zástavu srdca, mozgovú príhodu, atď....
Smejem sa z tejto vety : "Dnes však víme, že tato strava vytváří podmínky pro pomalý rozklad, který nás časem zničí." .... ŽIVOT JE SÁM O TOM, ŽE SA ČLOVEK POMALY ROZKLADÁ, a žiadna strava ho nezachráni pred rozkladom a smrťou. A EŠTE RAZ : Aj tí ľudia, čo jedia celý život chlieb so salámou, ani z nich väčšina neumrie na následky rozkladu, ale na následky nejakých porúch v organizme. ALE aj 150 ročný "sci-fi" človek zomrie na nejakú poruchu, väčšinou na zástavu srdca.

Pán "prešibaný mních" zabudol dodať, že mníchov delí od bežných ľudí aj taká skutočnosť, že mnísi sa venujú energetickýcm cvičeniam, dychovým cvičeniam, majú pohyb, a žijú v prostredí, kde v podstate neexistuje stres. TAKŽE NIE JE TO LEN O STRAVE.

jani píše:
„Pokud jde o principy vysoce energetického těla, stále žijeme v době temna. Lidé mají žít sto padesát let. My však jíme takovou stravu, která nás okamžitě začne ničit. Všude vidíme lidi, kteří se nám rozkládají přímo před očima. Tak tomu však být nemusí.“


Počul som už o tej somarine.... Aj Icke o tom hovoril (i keď ho nepovažujem za blázna, ale s tým čo teraz spomeniem rozhodne nesúhlasím...)... vraj žijeme v dobe temna (s tým súhlasím, ale s nasledujúcim už nie), a vraj nie je pre prírodu prirodzené to, že tam funguje systém vzájomého požierania sa. Že vraj tak by to nemalo byť, že vraj "kruté zákny džungle" nie sú prirodzené.... ACH JAJ, PANENKA MÁRIA.... Ďalší čovek, ktorý ľudí a zvieratá hádže do jedného vreca.... Nič nie je prirodzenejšie ako to, že mačka uloví myš, tiger uloví antilopu, atď...... Vie si niekto predstaviť, že by zvieratá chodili okolo seba len tak, rôzne druhy... a levica by začala lízať kožuch antilope (viem, aj taký prípad sa stal, ale to je "chyba v programe", a ten kto si myslí že je to tak správne, je s prepáčením zmagorený...), mačka by objímala myš, a zo všetkých predátorov by sa stali bylinožravce, a za chvíľu by to bolo premnožené ako ľudia... Ale - NIKTO by to nejedol, lebo ľudia predsa nechcú byť v "dobe temna", chcú sa od nej odpútať zeleninovo-ovocnou stravou... Tak musíme chodiť so zvieratami za ruky, mať ich okolo seba, a pozerať sa na ne, ako sa množia.... A keď už ani nepomyslíme na to, že by sme ich mohli jesť, tak možno nám napadne s nimi mať sex... To bude určite "prirodzenejšie" ako ich konzumovať...

Okamžite začne ničiť strava typu halušky, cestoviny, chlieb (ale tu sú diametrálne rozdiely medzi tým nahorším a najlepších chlebo, takže tu by som si dal pozor...), presolené salámy a presolené šunky, rafinované oleje, cukor, koláče, a...všetky ostatné (vo väčšej väčšine prípadov) SACHARIDY, s výnimkou rozumného množstva ovocia a zeleniny (ktorá pravdepodobne nie je vôbec nevyhnutná pre zdraviu človeka).

Mních je extrémista - porovnáva čerstvé bio ovocie a zeleninu s nejakým sajrajtom z mäsa, kde tvorí 50% obsahu nadopované mäso z číny, a 50% obsahu zožlknutá múka.... Takže to sa mňa netýka, moju stravu nespomína... Ale aj tak žije v "sci-fi" svet... O 150 ročnom človeku akurát tak rozpráva, ale nikdy ho nevidel, a ani neuvidí (netvrdím, že nie je možné, že o nejakú dobu sa toľko človek dožije).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz