Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 4:59 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
primo tady na foru je tema jak "naucit" deti zdravemu zivotu, to si pripadne najdete, kazdopadne to co je z nej dulezite je jit jim sam prikladem, pak to jak je videt zase tolik prace neda \":)\"

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 2:05 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
tiriel píše : "..crevo cistit,asi myslite klystyr - no to si popravde neviem predstavit , to mi on nedovoli a ani to nevydrzi udrzat v sebe"

Nejsem matka, jsem děda \":D\" a show jménem klystýr jsem u 3 leté vnučky pojal jako hru na zdraví (ve vaně ve stoje "zalomená" s vystrčeným zadkem..)
no a pak když jsme na míse v sedě dělali "raketu" nebralo nadšení konce..
U dětí ve školce může mít zácpa také příčinu v psychice...
.. komu víc než vlastní matce by mělo dítě věřit .. myslím, že aplikace klystýru u dětí je jen otázkou přístupu, pojetí, a nejlepší - jak se zde také uvádí -vlastní příklad - na ten potomci reagují nejlépe..

Naučit děti provádět klystýr bude jeden z nejlepších počinů rodičů/prarodičů.
Dříve nebo později ho budou potřebovat .. .
(Jaroslav Hašek se Švejkem by určitě souhlasili..) \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 3:55 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
fox píše:
Nejsem matka, jsem děda \":D\" a show jménem klystýr jsem u 3 leté vnučky pojal jako hru na zdraví (ve vaně ve stoje "zalomená" s vystrčeným zadkem..)
no a pak když jsme na míse v sedě dělali "raketu" nebralo nadšení konce..

Úžasný \":-)\" Na to si musím vzpomenout až budu mít děti \":-)\"

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 10:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
ani neviem ako reagovat. Zial,synovi v 2,5r urgentne na pohotovosti oddelovali zapalenu predkozku a odvtedy si nenecha na intimne casti sahat,darmo som matka. Mozno o zadok ho prehovorim,ktovie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 11:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fox píše:
tiriel píše : "..crevo cistit,asi myslite klystyr - no to si popravde neviem predstavit , to mi on nedovoli a ani to nevydrzi udrzat v sebe"

Nejsem matka, jsem děda \":D\" a show jménem klystýr jsem u 3 leté vnučky pojal jako hru na zdraví (ve vaně ve stoje "zalomená" s vystrčeným zadkem..)
no a pak když jsme na míse v sedě dělali "raketu" nebralo nadšení konce..
U dětí ve školce může mít zácpa také příčinu v psychice...
.. komu víc než vlastní matce by mělo dítě věřit .. myslím, že aplikace klystýru u dětí je jen otázkou přístupu, pojetí, a nejlepší - jak se zde také uvádí -vlastní příklad - na ten potomci reagují nejlépe..

Naučit děti provádět klystýr bude jeden z nejlepších počinů rodičů/prarodičů.
Dříve nebo později ho budou potřebovat .. .
(Jaroslav Hašek se Švejkem by určitě souhlasili..) \":D\"

Jak píše člen Xeelee bomba, konečně někdo, kdo nevidí v klystýru osobní újmu, ale hlavní servisní bod organizmu zaneseného bordelem a čím dříve si na to dítě zvykne, tím lépe, pak to bude brát jako samozřejmost, což mu v konečném důsledku může zachránit i život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 3:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
no klystir som dnes kupila (aj vyskusala \":mrgreen:\" ) je tam taky maly nadstavec ,asi pre deti,alebo neviem naco,tak skusim ci ho dnes nejako ukecam na raketu . ludia,nevidim to ruzovo,manzel mi bude prinajmensom klepať na čelo

kolko mam dat malemu,a ako dlho staci,aby vydrzal.ak vobec vydrzi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 7:56 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
pokud jste kupovala ten,jak jsem odkazoval v teto diskuzi,tak tam jsou dva bile nastavce,jeden pro klystyr a druhy pro vyplach napr. pochvy, ten na klystyr je tenci a jakoby do spicky,na nej se nasadi katetr(ta pruhledna 30cm hadicka) a ten se pak zavadi- staci 10-15cm

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 8:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
fox píše:
Nejsem matka, jsem děda \":D\" a show jménem klystýr jsem u 3 leté vnučky pojal jako hru na zdraví (ve vaně ve stoje "zalomená" s vystrčeným zadkem..)
no a pak když jsme na míse v sedě dělali "raketu" nebralo nadšení konce..
U dětí ve školce může mít zácpa také příčinu v psychice...

chcem sa uprimne podakovat a ospravedlnit,ze som sa z toho doma smiala,ze to nebude fungovat . fungovalo,maly hned naletel do kupelky a urobili sme klystir, ešte nam aj pekne sadol dekel z detskeho wc na vedro,tak hned vo vani aj strielal.nevydrzal to mat dlho,ani nemal toho vela,snad 2dcl a potom ešte raz asi deci,ale obdivujem ho,teraz chodi za mnou a pyta sa,ci sa tesim,ze sa pekne vykakal a nič ho nebolelo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zácpa
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 1:25 pm 
Offline

Registrován: čtv led 05, 2012 11:39 am
Příspěvky: 16
Dobrý den, asi od prosince řeším jak se zbavit dlouhodobé zácpy. Už nevím co bych mohla přidat, ubrat, vyzkoušet. HCl v pořádku, jód, hořčík,draslík,vitamín B... laktobacilus dodávám každý den. Kefír jsem pila po dobu 3měsiců-nyní jsem vysadila. Psyllium jsem před nedávnem vyměníla za lněné semínko, lepicol mám také odzkoušený. Jím pravidelně, třikrát denně, jím spoustu zeleniny, piju cca 4l denně vody + zelenin.šťávy. Nepiju alkoholo,kávu, nyní jsem na raw stravě, přestala sjem kouřit. Byla jsem cca přes měsíc jen na patlanině s kysaným zelím. PH se snažím udržet(občas výkyvy) Pohybu mám dost. Tuky ve stravě nechybí. Mám za sebou 1 očistu jater, za týden plánuju opakovat. Klystýry jsem dělala a dělám(bez toho se nevyprázdním), akorát se bojím abych si nevymyla střevní mikroflóru, za poslední 2týdny cítim po jídle(hlavně zelenině) silné pohyby střev, co to může znamenat? Jak se pozná, že střevní mikroflóra byla poškozena dlouhodobými klystýry?. Kandidu řeším cca 4měsíce. Za měsíc jsem objednaná na kolonoskopii. Prosím o radu jak mám pokračovat abych se mohla vyprázdnit? Mám stále pokračovat v klystýrech?Je to hodně nepříjemné a už vůbec nevím. Děkuju za veškeré odpovědi. Veronika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 9:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tiriel píše:
chcem sa uprimne podakovat a ospravedlnit,ze som sa z toho doma smiala,ze to nebude fungovat . fungovalo,maly hned naletel do kupelky a urobili sme klystir, ešte nam aj pekne sadol dekel z detskeho wc na vedro,tak hned vo vani aj strielal.nevydrzal to mat dlho,ani nemal toho vela,snad 2dcl a potom ešte raz asi deci,ale obdivujem ho,teraz chodi za mnou a pyta sa,ci sa tesim,ze sa pekne vykakal a nič ho nebolelo

Tak vidíte a to bylo obav jak to dítě bude odmítat, děti mají intuitivní jednání a na předsudky, které nám komplikují život, si nehrají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Verca píše:
Dobrý den, asi od prosince řeším jak se zbavit dlouhodobé zácpy. Už nevím co bych mohla přidat, ubrat, vyzkoušet. HCl v pořádku, jód, hořčík,draslík,vitamín B... laktobacilus dodávám každý den. Kefír jsem pila po dobu 3měsiců-nyní jsem vysadila. Psyllium jsem před nedávnem vyměníla za lněné semínko, lepicol mám také odzkoušený. Jím pravidelně, třikrát denně, jím spoustu zeleniny, piju cca 4l denně vody + zelenin.šťávy. Nepiju alkoholo,kávu, nyní jsem na raw stravě, přestala sjem kouřit. Byla jsem cca přes měsíc jen na patlanině s kysaným zelím. PH se snažím udržet(občas výkyvy) Pohybu mám dost. Tuky ve stravě nechybí. Mám za sebou 1 očistu jater, za týden plánuju opakovat. Klystýry jsem dělala a dělám(bez toho se nevyprázdním), akorát se bojím abych si nevymyla střevní mikroflóru, za poslední 2týdny cítim po jídle(hlavně zelenině) silné pohyby střev, co to může znamenat? Jak se pozná, že střevní mikroflóra byla poškozena dlouhodobými klystýry?. Kandidu řeším cca 4měsíce. Za měsíc jsem objednaná na kolonoskopii. Prosím o radu jak mám pokračovat abych se mohla vyprázdnit? Mám stále pokračovat v klystýrech?Je to hodně nepříjemné a už vůbec nevím. Děkuju za veškeré odpovědi. Veronika

Tak zde mě již nic rozumného nenapadá, snad jenom zvýšit pohyb, třeba dvě hodiny denně chodit někde lesem, nebo nastudovat jogínské postupy na zlepšení peristaltiky střeva. Pokud děláte klystýry urinou, tak se bát nemusíte, tím se nic pokazit nedá. Také by možná nebylo od věci projet si protiparazitární kůru, pomocí antihelmintik, třeba by to pomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 9:56 am 
Offline

Registrován: čtv led 05, 2012 11:39 am
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Tak zde mě již nic rozumného nenapadá, snad jenom zvýšit pohyb, třeba dvě hodiny denně chodit někde lesem, nebo nastudovat jogínské postupy na zlepšení peristaltiky střeva. Pokud děláte klystýry urinou, tak se bát nemusíte, tím se nic pokazit nedá. Také by možná nebylo od věci projet si protiparazitární kůru, pomocí antihelmintik, třeba by to pomohlo.

Děkuju za odpověď a Váš názor, moc si toho vážím. Postupy jdu ihned nastudovat. Antihelmintika jsou léky? omlouvám se, že se tak blbě ptám. Co přesně by jste mi doporučil? určitě bych to vyzkoušela. JeštĚ jsem se chtěla zeptat, všimla jsem si, že po vypití zel. šťavy kam přidám řepu, po takové šťávě mám zbarvenou moč, mám to asi tak přes týden, četla jsem, že to může způsobovat propustnost ledvin? a nadbytek draslík nad sodíkem? měla jsem velký deficit draslíku, tak se mi nezdá, že bych nyní měla nadbytek ,ale možné je všechno. Co by jste mi prosím doporučil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zácpa
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Verca píše:
Děkuju za odpověď a Váš názor, moc si toho vážím. Postupy jdu ihned nastudovat. Antihelmintika jsou léky? omlouvám se, že se tak blbě ptám. Co přesně by jste mi doporučil? určitě bych to vyzkoušela. JeštĚ jsem se chtěla zeptat, všimla jsem si, že po vypití zel. šťavy kam přidám řepu, po takové šťávě mám zbarvenou moč, mám to asi tak přes týden, četla jsem, že to může způsobovat propustnost ledvin? a nadbytek draslík nad sodíkem? měla jsem velký deficit draslíku, tak se mi nezdá, že bych nyní měla nadbytek ,ale možné je všechno. Co by jste mi prosím doporučil?

Ano, antihelmintika jsou léky na parazity. Barevná moč a stolice po červené řepě signalizuje horší stav střeva a ledvin, což se dá celkem slušně upravit a již jsem to zde popisoval. Poměr sodíku a draslíku vám zjistí z krve každá laboratoř za pár korun a je vhodné si to minimálně jednou měsíčně překontrolovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 10:11 am 
Offline

Registrován: pon zář 26, 2011 9:31 pm
Příspěvky: 16
Moje jednoduchá rada na odstranění zácpy
Mám samozřejmě jako řada lidí potíže se zácpou a to letité a také neřešitelné. Nedávno se mi dostala do ruky časopis o zdravém životním stylu a zde jsem si všimla jedné věty,
Po probuzení je třeba se do půl hodiny nasnídat. Vyzkoušela jsem tuto radu a začalo vše fungovat. Odpoledne jsem se vyprázdnila. Dnes již mi nedělá problém do hodiny po snídani se vyprázdnit. Když se někdy nenasnídáte, pak toto dál funguje. Ale nevím jak dlouho.
Mám ve svém okolí několik lidí, kteří nemají problém se zácpou. Sleduji již několik let jejich návyky. Ráno první co udělají po opuštění postele je cesta do kuchyně a snídaně.
Můj názor: pokud ráno člověk nesnídá, pak přestane vyprazdňovat a toto se stává dlouhodobým a neřešitelným nebo finančně a časově náročným problémem.
RADA: SNÍDEJTE DO PŮL HODINY PO TÉ, CO RÁNO VSTANETE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jarka73 píše:
Moje jednoduchá rada na odstranění zácpy
Mám samozřejmě jako řada lidí potíže se zácpou a to letité a také neřešitelné. Nedávno se mi dostala do ruky časopis o zdravém životním stylu a zde jsem si všimla jedné věty,
Po probuzení je třeba se do půl hodiny nasnídat. Vyzkoušela jsem tuto radu a začalo vše fungovat. Odpoledne jsem se vyprázdnila. Dnes již mi nedělá problém do hodiny po snídani se vyprázdnit. Když se někdy nenasnídáte, pak toto dál funguje. Ale nevím jak dlouho.
Mám ve svém okolí několik lidí, kteří nemají problém se zácpou. Sleduji již několik let jejich návyky. Ráno první co udělají po opuštění postele je cesta do kuchyně a snídaně.
Můj názor: pokud ráno člověk nesnídá, pak přestane vyprazdňovat a toto se stává dlouhodobým a neřešitelným nebo finančně a časově náročným problémem.
RADA: SNÍDEJTE DO PŮL HODINY PO TÉ, CO RÁNO VSTANETE

No nevím, fungovat to asi může, nicméně sám za sebe mohu prohlásit, že ať jím, nebo nejím a to většinou ráno určitě nejím, kadím stále stejně, cca do dvaceti minut po probuzení. Většinou snídám dost pozdě až po 10 hodině a mnohdy až kolem poledne, což mě pak nutí oběd vynechat a jím až večer, tedy ušetřím jedno jídlo a určitě se tím na pravidelném vylučování nic nepokazí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz