Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 11:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Zdravím, bylo by možný nainstalovat DokuWiki, kde by členové mohli vytvářet návody, výpisky, definici různejch termínů apod.? Hledání informací na fóru je s přibývajícím obsahem čím dál složitější. Třeba o pěti bílých jedech je tu neskutečný množství zmínek a vyjmenovaný jsou jen ve zlomku z nich. V začátcích sem musel při zjišťování o co jde pročíst spoustu příspěvků a následně upřesnit vyhledávání, když sem narazil na příspěvek, kde byly dva z nich zmíněný. Pozdějc sem zjistil, že čtyřem z nich je věnovanej článek na webu, ale spousta dalších věcí tam není.

V začátcích sem tu prostě byl dost dezorientovanej. Bylo by fajn, kdybych měl kam dávat poznámky jako ty o šankaprakšaláně v podpisu. Tohle není zrovna nejvhodnější způsob šíření.

Wiki je možný provázat s fórem. Myslím, že bych případně neměl mít problém sehnat správce, kterej by všechno zadarmo udělal. Fórum je v aktuální verzi?

EDIT: Vytáhnout informace z fóra a publikace v nějaký stručný podobě na wiki bude stát spoustu člověkohodin, ale jak to bude hotovo, tak by wiki měla eliminovat pořád dokola se opakující dotazy, nepřibývalo by tu tolik příspěvků a (asi nejen) Jarda by tu nemusel každej den trávit tolik času. Zároveň bude mnohem snazší šířit informace o alternativní medicíně. Odkaz na (nejen) výtah z dlouhýho vlákna je použitelnej, odkaz na to vlákno jen stěží.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 11:33 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
to je dobrý nápad


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 8:36 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
tak to by bylo upo bezvadnýýý \":idea:\" \":idea:\" \":idea:\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 7:48 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
toto uz jsem navrhoval cca pul roku zpet,akorat jsem se k tomu porad nedostal, wiki jsem sice vytvoril u nas na serveru,ale nic jsem na ni zatim nevlozil,abych ukazal jak to bude vypadat a pripadne nalakal dalsi autory ke vkladani

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 1:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
toto uz jsem navrhoval cca pul roku zpet,akorat jsem se k tomu porad nedostal, wiki jsem sice vytvoril u nas na serveru,ale nic jsem na ni zatim nevlozil,abych ukazal jak to bude vypadat a pripadne nalakal dalsi autory ke vkladani

Tak to rozpoutejte a pak klidně vše můžeme přesunout na jeden server na kterém běží tyto stránky.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 9:40 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
ok, to urcite neni problem, ted jsem na tom s casem trochu lepe \":)\",jen by me zajimalo od nekoho kdo ma prehled, jakou odnoz wiki pouzit, Xeelee tady navrhuje DokuWiki, se kterou jsem se zatim asi nesetkal, ja jsem nainstaloval klasickou wikimedia,na ktere bezi treba wikipedia, tak kdyztak Xeelee napis, jesli je ta Doku lepsi a ja to predelam \":)\"

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 11:41 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
6ma píše:
ok, to urcite neni problem, ted jsem na tom s casem trochu lepe \":)\",jen by me zajimalo od nekoho kdo ma prehled, jakou odnoz wiki pouzit, Xeelee tady navrhuje DokuWiki, se kterou jsem se zatim asi nesetkal, ja jsem nainstaloval klasickou wikimedia,na ktere bezi treba wikipedia, tak kdyztak Xeelee napis, jesli je ta Doku lepsi a ja to predelam \":)\"

DokuWiki hlavně nepotřebuje žádnou databázi. Jde o textový soubory. Navíc správce, kterej s ní má zkušenosti, může nastavit, že různý sekce se budou viditelný jen pro konkrétní skupinu uživatel. To by bylo skvělý pro přípravu textů, až bude wiki veřejná u Jardy. Co se týká oprávnění, tak je na tom DokuWiki mnohem líp než MediaWiki.

Jen nevím, jestli půjde sesynchronizovat účty přispěvatelů s účtem na fóru po přesunu sem. Nejsnazší by bylo udělat to rovnou a nic nepřesouvat.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
DokuWiki hlavně nepotřebuje žádnou databázi. Jde o textový soubory. Navíc správce, kterej s ní má zkušenosti, může nastavit, že různý sekce se budou viditelný jen pro konkrétní skupinu uživatel. To by bylo skvělý pro přípravu textů, až bude wiki veřejná u Jardy. Co se týká oprávnění, tak je na tom DokuWiki mnohem líp než MediaWiki.

Jen nevím, jestli půjde sesynchronizovat účty přispěvatelů s účtem na fóru po přesunu sem. Nejsnazší by bylo udělat to rovnou a nic nepřesouvat.

Tak dejte vědět, co to potřebuje a já se přeptám.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 11:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
Tak dejte vědět, co to potřebuje a já se přeptám.

http://www.dokuwiki.org/cs:dokuwiki

Jde o textové soubory, takže není potřeba databáze.

Požadavky: http://www.dokuwiki.org/cs%3Arequirements (PHP a Apache)

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 10:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
vyborny napad ! Toto forum je hotova studna moudrosti ale aby si clovek nacetl k danemu tematu, musi se prokousat hromadou textu, ktery je navic roztrousen do nekolika threadu. Nebo by neskodilo vytvorit jakesi "sticky thready" s FAQ, jak je to bezne na jinych forech, at se lide neustale neptaji na jedno a to same. Spouste uzivatelum by to usetrilo cas a panu Jardovi by to jiste take ulehcilo. Take by nebylo od veci, coz je tez bezne, stanovit zde par moderatoru z rad stalych, inteligentnich uzivatelu, kteri by pomohli panu Jardovi udrzovat na foru poradek a prehled. Forum se plni kazdym dnem a pravdou je, ze by potrebovalo debordelizaci...

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
http://www.dokuwiki.org/cs:dokuwiki

Jde o textové soubory, takže není potřeba databáze.

Požadavky: http://www.dokuwiki.org/cs%3Arequirements (PHP a Apache)

Zjistím a dám vědět.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: úte čer 04, 2013 10:15 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 12:38 pm
Příspěvky: 31
Jarda píše:
Zjistím a dám vědět.

Hezký den Jardo,
chci se optat jak to bude s tou wiki, už nějaký čas uplynul a wiki by byla opravdová pomoc !
Nebo už je to vyřešeno jinak?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: pon led 12, 2015 11:05 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 30, 2014 12:26 am
Příspěvky: 17
Dobrý nápad, hlavní web je sice obsahově přínosný, ale většina informací se nachází rozeseta po fóru. Já to řeším tím, že si dělám vlastní zápisky, ale mít to někde online od všech a pro všechny by bylo super.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: ned led 18, 2015 12:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sajťas píše:
Dobrý nápad, hlavní web je sice obsahově přínosný, ale většina informací se nachází rozeseta po fóru. Já to řeším tím, že si dělám vlastní zápisky, ale mít to někde online od všech a pro všechny by bylo super.

Můj správce serveru měl dlouhodobější problémy a minimum času, tedy to trochu usnulo, ale již se tím zabývá a snad mě dá brzo vědět zda s tím nebude nějaký problém.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví-AZ wiki
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 11:40 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Bones píše:
vyborny napad ! Toto forum je hotova studna moudrosti ale aby si clovek nacetl k danemu tematu, musi se prokousat hromadou textu, ktery je navic roztrousen do nekolika threadu. Nebo by neskodilo vytvorit jakesi "sticky thready" s FAQ, jak je to bezne na jinych forech, at se lide neustale neptaji na jedno a to same. Spouste uzivatelum by to usetrilo cas a panu Jardovi by to jiste take ulehcilo. Take by nebylo od veci, coz je tez bezne, stanovit zde par moderatoru z rad stalych, inteligentnich uzivatelu, kteri by pomohli panu Jardovi udrzovat na foru poradek a prehled. Forum se plni kazdym dnem a pravdou je, ze by potrebovalo debordelizaci...

Ciastocne najdes tie najdolezitejsie navody v Prehladnych strucnych a aktualizovanych navodoch. Ale nieje tam rozhodne vsetko, ale prave take zakladne veci, ktore boli dovtedy roztrusene po fore a vsetci sa na to dokola pytali. Odkaz je v mojom podpise.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz