Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2010 3:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jardo prosím Vás jak to myslíte "tvrdá nestravitelná paprika"? Konkrétně červenou papriku já docela rád; mám si na něco dávat bacha nebo se jí dokonce vyhýbat? Mám za to, že je to běžná zelenina, neškodná, vhodná, zdravoučká \":)\"

Paprika je poměrně těžko stravitelná, ale to neznamená, že není zdravá, ba právě naopak. Ovšem když má člověk slabší, nebo rozházené trávení, tak paprika opravdu moc vhodná není a v té kombinaci již vůbec ne. Vyhýbat se jí rozhodně nemusíte, je to opravdu běžná zelenina, neškodná, vhodná, zdravoučká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 1:42 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Jardo krome lepicolu,mohl by byt prinosny i tento pripravek? http://www.prozdravi.cz/biopron-premium-60-tbl.html i kdyz cenove s lepicolem asi ne,ale jestli by lepicol mohl porazit.. a dále mate nejaky nazor na tento ocet?Treba na stridani s jablecnym? http://eshop.klubmesicek.cz/product/zdr ... -0_5-l/865


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 10:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Jardo krome lepicolu,mohl by byt prinosny i tento pripravek? http://www.prozdravi.cz/biopron-premium-60-tbl.html i kdyz cenove s lepicolem asi ne,ale jestli by lepicol mohl porazit.. a dále mate nejaky nazor na tento ocet?Treba na stridani s jablecnym? http://eshop.klubmesicek.cz/product/zdr ... -0_5-l/865

Oba dva produkty jsou určitě dobré a lze je používat bez obav. Horší je to s cenou a pokud jde o ta probiotika ve srovnání s Lepicolem, tak tam není přidaná vláknina, tedy prebiotikum, na které laktobacily žijí, čili to trochu může být na závadu, nicméně pokud jíte jinou vlákninu, nepůjde o zásadní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lepicol tablety
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2012 12:40 pm 
Offline

Registrován: sob bře 03, 2012 12:35 pm
Příspěvky: 3
Dobry den,mam asi hloupy dotaz koupil jsem Lepicol v tabletach v navodu pouziti pisi uzivat 8-10 kapsli 2krat denne.Je to ze mam celkove za den 8-10 kapsli nebo 16-20 kapsli.Dekuji

na krabicce je totiz -Balení
180 kapslí - dávka na 18-30 dní


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepicol tablety
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ppazda píše:
Dobry den,mam asi hloupy dotaz koupil jsem Lepicol v tabletach v navodu pouziti pisi uzivat 8-10 kapsli 2krat denne.Je to ze mam celkove za den 8-10 kapsli nebo 16-20 kapsli.Dekuji

na krabicce je totiz -Balení
180 kapslí - dávka na 18-30 dní

Znamená to tu druhou variantu, tedy 16-20 tablet a jinak jde o značně předražený produkt, navíc se špatnou rozpustností v trávicím traktu, určitě si kupujte tu nejlevnější variantu v prášku, tedy zelený obal a stojí cca 200,-Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepicol tablety
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 4:44 pm 
Offline

Registrován: sob bře 03, 2012 12:35 pm
Příspěvky: 3
Dekuji za odpoved,neni tedy nejaka lepsi a levnejsi varianta nez lepicol.Doktor mi ho doporucil, ale ze to nemusi byt jen tento.Urcite bych uvital doporuceni na lepsi.Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepicol tablety
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 11:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ppazda píše:
Dekuji za odpoved,neni tedy nejaka lepsi a levnejsi varianta nez lepicol.Doktor mi ho doporucil, ale ze to nemusi byt jen tento.Urcite bych uvital doporuceni na lepsi.Dekuji

Já jsem vám lepší variantu již doporučil, žádnou levnější variantu lepicolu neznám, než tu co jsem vám doporučil. Nejlevnější je ho nekupovat a správně se stravovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepicol tablety
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 8:16 pm 
Offline

Registrován: sob bře 03, 2012 12:35 pm
Příspěvky: 3
Me spiše šlo o to jesli neni nejaky jiny a lepsi pripravek nez je lepikol \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepicol tablety
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 12:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ppazda píše:
Me spiše šlo o to jesli neni nejaky jiny a lepsi pripravek nez je lepikol \":)\"

Lepicol je celkem dobrý, nicméně vhodnější je asi domácí kefír, nebo jogurt a lněné semínko, případně se dá přimíchat i psyllium.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 11:48 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
chcel by som sa spytat na dodavanie laktobacilov...momentalne robim klystiry (a miniklystiry) so srvatky, ktora mi zostane pri vyrobe z domaceho kefiroveho tvarohu...
staci takyto zdroj laktobacilov spodnou cestou alebo je vyslovene nutne dodavat laktiky oralnou cestou? teda nie som si uplne isty ako daleko do criev sa dostanu laktiky s klystirov...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jiddu píše:
chcel by som sa spytat na dodavanie laktobacilov...momentalne robim klystiry (a miniklystiry) so srvatky, ktora mi zostane pri vyrobe z domaceho kefiroveho tvarohu...
staci takyto zdroj laktobacilov spodnou cestou alebo je vyslovene nutne dodavat laktiky oralnou cestou? teda nie som si uplne isty ako daleko do criev sa dostanu laktiky s klystirov...

Tak předpokládám, že také jíte ten výrobek, ze kterého máte tu syrovátku a tam pochopitelně jsou také, čili je orálně již dodáváte. Nicméně asi by to ani nebylo nezbytně nutné, stačilo by provádění těch klystýrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 7:16 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, když už člověk skončí na antibiotikách, má cenu při nich brát Lepikol nebo to rovnou ten penicilin zase sežere a je to lepší brát až po ukončení braní penicilinu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 11:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, když už člověk skončí na antibiotikách, má cenu při nich brát Lepikol nebo to rovnou ten penicilin zase sežere a je to lepší brát až po ukončení braní penicilinu?

V každém případě laktobacily stále dodávat, tím se škody na střevním traktu minimalizují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 8:32 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
dobry den, mohu míchat a zapíjet lepicol stavou z okurek?

Mam lepicol Plus s trav. enzymy, chtel bych je vyuzit a dat si ho 10 minut pred jidlem, Vy doporucujete 30 minut. Nevim co by bylo vhodnejsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
dobry den, mohu míchat a zapíjet lepicol stavou z okurek?

Mam lepicol Plus s trav. enzymy, chtel bych je vyuzit a dat si ho 10 minut pred jidlem, Vy doporucujete 30 minut. Nevim co by bylo vhodnejsi.

V tom nevidím problém a ten rozdíl v minutách není zase tak podstatný.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz