Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2009 12:09 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Musíte to nechat po dokončení odšťavňování chvilku běžet a vyjde skoro všechno. Něco málo tam určitě zbude, ale mám to vyzkoušené, že při tomto postupu se ty staré zbytky vytlačí tou první mrkví a dále s tím není žádný problém. Tak to vyzkoušejte a uvidíte zda vám to bude vyhovovat, já to takto provozuji k naprosté spokojenosti.

Fiha, v navode pisu, ze treba hriadele starostlivo vycistit co najskor po pouziti, lebo ze vraj sa tam usadza vapnik a mineraly, a casom to moze sposobit zasekavanie pristroja. Takisto raz za cas ponorit do vinneho octa, aby sa vzniknuta vrstva z mineralov rozpustila. Takze, podla Vas, tam prehanaju? (predsalen, Vy uz mate s Angelom dlhodobe skusenosti)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2009 9:47 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Fiha, v navode pisu, ze treba hriadele starostlivo vycistit co najskor po pouziti, lebo ze vraj sa tam usadza vapnik a mineraly, a casom to moze sposobit zasekavanie pristroja. Takisto raz za cas ponorit do vinneho octa, aby sa vzniknuta vrstva z mineralov rozpustila. Takze, podla Vas, tam prehanaju? (predsalen, Vy uz mate s Angelom dlhodobe skusenosti)

Dokud jsem to po každém použití čistil, tak se skutečně při méně důsledném čištění ta minerální vrstva vytvářela, ovšem na rozpouštění ocet nestačil a používal jsem tedy Savo na studny. Celý postup se mi zdál zdlouhavý a krajně nesmyslný, snažil jsem se proto o zjednodušení práce i odstranění sedimentace minerálů. Při tom postupu, co popisuji, nic takového nenastává, akorát to chce trochu natrénovat, jinak s tím není žádný problém. Hřídele i síta jsou stále jako nové a nijak se nezanáší, což dle mého názoru zajistí právě ty zbytky mrkvové drtě v přístroji, které obsahují slabé kyseliny a stále tak přístroj udržují čistý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob led 09, 2010 7:34 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
To s tím docela zbytečně blbnete, jáhly se nijak nelepí, jde o bezlepkovou potravinu a Angel je celkem bez potíží bere i naprosto suché, pouze mu souběžně přidávám mrkev. Já ty semínka máčím pouze když mě to včas napadne a mám na to čas, jinak je ráno naberu do hrnečku, přisypávám je k polovině větší mrkve v plnícím otvoru odšťavovače a vše pomalu tlačím dovnitř. Musí se to trochu natrénovat, aby jste tam toho nedal moc, ale je to dobře slyšet podle zvuku motoru přístroje. Než si to vychytáte, tak ta namočená semínka smíchejte s těmi jáhlami, případně i namočenými mandlemi a normálně je prolisujte. Přidáte-li občas kousek mrkve, tak to půjde zcela ideálně.

Díky za odpověď Jardo. Máte pravdu, jde to docela bez problému, jenom se tam musí ty jáhly sypat postupně, nemusí být ani namočené a pak ani ta mrkev není nutná. Nesmí se tam toho nasypat moc najednou, to celkem spolehlivě zablokuje soukolí. Trochu mi u Angelu vadí, že toho másla zůstává dost na těch sítech. Jaký je nejlepší způsob využití té ořechové drti při lisování ořechového mléka? Já ji míchám do ovocných salátů do kterých dávám i drť/vlákninu z mrkve (ušetřím si strouhání). Jinak si myslím, že Angel je dobrá volba. Tím nemyslím jenom výtěžnost. Kvalitní a odolná konstrukce soukolí a sít. Chytrá je třeba ta vychytávka pro uvolnění zablokovaného soukolí v sítech (uvolněním třmenu a zapnutím motoru se vyjede sítem z bloklého soukolí a motor se zpomalí a vypne). Bohužel jsem na to přišel až po opakovaném boji se zablokovaným soukolím \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob led 09, 2010 8:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
gonzales01 píše:
Chytrá je třeba ta vychytávka pro uvolnění zablokovaného soukolí v sítech (uvolněním třmenu a zapnutím motoru se vyjede sítem z bloklého soukolí a motor se zpomalí a vypne). Bohužel jsem na to přišel až po opakovaném boji se zablokovaným soukolím \":-)\".

Ako presne funguje tá vychytávka pre uvoľnenie zablokovaného súkolia, o ktorej hovoríš? Iba raz sa mi zatiaľ stalo, že sa tie hriadele zasekli v site - vytiahla som to celé spolu. Sitko a vnútri hriadele - a stála som nad tým zúfalá, ako tie hriadele vytiahnem zo sita von. Nasadila som to celé ako to bolo naspäť, dala spätný chod a potom som to ešte nechala chvíľu pracovať naprázdno a potom išlo už všetko ako má ísť.Hriadele sa uvoľnili, ale nebolo mi všetko jedno. Inak semená a orieršky sypem priebežne medzi zeleninu suché a Angel ich berie jedna báseň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob led 09, 2010 8:08 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Díky za odpověď Jardo. Máte pravdu, jde to docela bez problému, jenom se tam musí ty jáhly sypat postupně, nemusí být ani namočené a pak ani ta mrkev není nutná. Nesmí se tam toho nasypat moc najednou, to celkem spolehlivě zablokuje soukolí. Trochu mi u Angelu vadí, že toho másla zůstává dost na těch sítech. Jaký je nejlepší způsob využití té ořechové drti při lisování ořechového mléka? Já ji míchám do ovocných salátů do kterých dávám i drť/vlákninu z mrkve (ušetřím si strouhání). Jinak si myslím, že Angel je dobrá volba. Tím nemyslím jenom výtěžnost. Kvalitní a odolná konstrukce soukolí a sít. Chytrá je třeba ta vychytávka pro uvolnění zablokovaného soukolí v sítech (uvolněním třmenu a zapnutím motoru se vyjede sítem z bloklého soukolí a motor se zpomalí a vypne). Bohužel jsem na to přišel až po opakovaném boji se zablokovaným soukolím \":-)\".

Tu ořechovomrkvovou drť také dávám do ovocného salátu k snídani. To by jste to musel seknout dost natvrdo, normálně to stačí krátce reverzovat a při zapnutí normálního chodu, do toho natlačit mrkev a ani se to rozebírat nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob led 09, 2010 9:15 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Sybilla píše:
Ako presne funguje tá vychytávka pre uvoľnenie zablokovaného súkolia, o ktorej hovoríš? Iba raz sa mi zatiaľ stalo, že sa tie hriadele zasekli v site - vytiahla som to celé spolu. Sitko a vnútri hriadele - a stála som nad tým zúfalá, ako tie hriadele vytiahnem zo sita von. Nasadila som to celé ako to bolo naspäť, dala spätný chod a potom som to ešte nechala chvíľu pracovať naprázdno a potom išlo už všetko ako má ísť.Hriadele sa uvoľnili, ale nebolo mi všetko jedno. Inak semená a orieršky sypem priebežne medzi zeleninu suché a Angel ich berie jedna báseň.

Postup funguje pokud to není zaseknuté až tak, že se soukolím nepohne ani motor. Jednoduše povolíš klipový uzávěr, chytneš síto do ruky zespodu a zapneš START. Soukolí se po zapnutí normálně rozběhne, síto pomalu vyjede ze soukolí ven a pohon se ihned automaticky vypne. Hřídele vyjedou alespoň tak, že je pak normálně vytáhnu ze sít rukou. Reverz je jistě taky možnost, ale toto je před čištěním sít asi rychlejší.
(Asi to řešíme v blbém vlákně)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 12:03 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
To velice záleží na mém momentálním stavu pH moče a slin, ale většinou 0,5 až 1,5 litru. Je to mnohem vhodnější rozmixovat do většího množství, mléko potom není tak husté a já ho nedělám jenom pro sebe, ale pije ho celá rodina, takže toho mléka vyrábím celkem dost. Vždy by se množství mělo řídit podle pH moče, protože ořechové mléko obsahuje velké množství alkalicky reagujících minerálů a tím poměrně slušně zvedá pH. Člověk by se tak mohl snadno, při velkých dávkách, dostat do alkalózy a to také není cesta ke zdraví. Záleží tedy v jakém výchozím stavu pH se člověk nachází, ale u naprosté většiny, běžně se stravujících lidí, to bude prospěšné.

Díky za upřesnění. Rozumím a bohužel pro mě jsem ještě nestihnul zavést pravidelné měření pH a taky očistu žaludku a střeva. Musím to co nejdřív napravit. Před tím než jsem kompletně ze dne na den změnil jídelníček (ovocné/zeleninové saláty a šťávy) jsem měl několik problémů,
které přičítám dlouhodobému překyselení: pálení žáhy, trvalá tupá bolest v žaludku (dost nepříjemné na psychiku), nadměrné pocení, studené a suché ruce a další. Nechci zatím dělat nějaké předčasné závěry, na to je po třech měsících brzy, ale bolest žaludku jednou ráno prostě zmizela a to ostatní se zlepšilo taky a s tím i psychika. Taky si myslím, že tomu žaludku asi pomohl i česnek na lačno, jogový dech a cvičení (zejména uddijána bandhu). Nebyl pro mě až takový problém radikálně změnit stravu, jen mám trochu obavu, že něco dělám blbě a tělu bude něco díky mé hlouposti po nějaké době chybět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 8:14 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Tu ořechovomrkvovou drť také dávám do ovocného salátu k snídani. To by jste to musel seknout dost natvrdo, normálně to stačí krátce reverzovat a při zapnutí normálního chodu, do toho natlačit mrkev a ani se to rozebírat nemusí.

Ráno jsem spěchal a bohužel jsem tam toho dal moc. Seklo se to tak, že to neutáhnul ani motor, ale naštěstí je to bezlepkové (a za studena), takže jsem jen opatrně vytáhnul soukolí se sítem a a pak jsem drážky proléval vodou tak dlouho, až to povolilo. Pak jsem si znovu prohlédl tvar, hloubku a styčnou délku těch drážek na hřídelích a bylo mi i celkem jasné proč k tomu u jáhel došlo \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 10:37 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Díky za upřesnění. Rozumím a bohužel pro mě jsem ještě nestihnul zavést pravidelné měření pH a taky očistu žaludku a střeva. Musím to co nejdřív napravit. Před tím než jsem kompletně ze dne na den změnil jídelníček (ovocné/zeleninové saláty a šťávy) jsem měl několik problémů,
které přičítám dlouhodobému překyselení: pálení žáhy, trvalá tupá bolest v žaludku (dost nepříjemné na psychiku), nadměrné pocení, studené a suché ruce a další. Nechci zatím dělat nějaké předčasné závěry, na to je po třech měsících brzy, ale bolest žaludku jednou ráno prostě zmizela a to ostatní se zlepšilo taky a s tím i psychika. Taky si myslím, že tomu žaludku asi pomohl i česnek na lačno, jogový dech a cvičení (zejména uddijána bandhu). Nebyl pro mě až takový problém radikálně změnit stravu, jen mám trochu obavu, že něco dělám blbě a tělu bude něco díky mé hlouposti po nějaké době chybět.

Z toho, co píšete je překyselení téměř jasné, ale je otázkou jak bylo, nebo ještě je velké a kolik kyselin jste si tedy stačil do vašeho těla naštosovat. Na to, že by vám něco, kromě naučených nepřirozených chutí, chybělo, můžete víceméně zapomenout, ale může vám postupně přebývat, hlavně zásadité prostředí těla a to zase vyvolá nějaké zdravotní problémy. Sice budou jiné, než ty které jste odstranil, ale to neznamená, že také nemohou být životu nebezpečné, ona totiž jakákoliv nerovnováha prostě vadí. Z tohoto pohledu je pravidelné měření vlastního pH nejspolehlivější ukazatel zdravotního stavu vašeho organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Angel Juicer a skusenosti
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 2:16 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Kedze pomerne vela ludi pouziva tento odstavovac, mozno by bolo vhodne dotazy ohladne neho pisat do samostatneho vlakna.

Ja by som mal otazku ohladne pridavania orechov/semienok pri lisovani mrkvovej stavy.
Mozem to chapat tak, ze to co sa dostane do stavy, je vlastne orechove mlieko, nie cisty olej? A to co ostane ako drt je vlaknina s bielkovinami?
Kolko mineralov sa dostane asi do mlieka a kolko ostane v drti? Napriklad, ked v jednom paraorechu je denna davka selenu, a ja ho vylisujem do stavy, kolko % toho selenu odhadujete, ze skonci v mlieku a vstrebe sa, oproti postupu, ze zjest cely paraorech, dobre ho rozkusat na kasu a prehltnut. To aby som vedel, ked chcem nahradit jedenie paraorechu v celosti, kolko ich tam mam hodit pri lisovani stavy.

Ja osobne si pridavam najcastejsie mandle. Neviem, kolko si ich mam pridavat, aby to malo nejaky efekt, kedze neviem, kolko zivin skonci v tom mlieku. Momentalne davam asi 10ks mandli na pol litra stavy. Chcel by som, aby sa stravitelnost stavy nepredlzovala, ale pritom mnozstvo mlieka, ktore skonci v stave bolo vyznamne pre zdravotny ucinok. Je toto mnozstvo v poriadku, alebo mozem kludne prihodit.

Dakujem.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Angel Juicer a skusenosti
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 8:35 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Kedze pomerne vela ludi pouziva tento odstavovac, mozno by bolo vhodne dotazy ohladne neho pisat do samostatneho vlakna.

Ja by som mal otazku ohladne pridavania orechov/semienok pri lisovani mrkvovej stavy.
Mozem to chapat tak, ze to co sa dostane do stavy, je vlastne orechove mlieko, nie cisty olej? A to co ostane ako drt je vlaknina s bielkovinami?
Kolko mineralov sa dostane asi do mlieka a kolko ostane v drti? Napriklad, ked v jednom paraorechu je denna davka selenu, a ja ho vylisujem do stavy, kolko % toho selenu odhadujete, ze skonci v mlieku a vstrebe sa, oproti postupu, ze zjest cely paraorech, dobre ho rozkusat na kasu a prehltnut. To aby som vedel, ked chcem nahradit jedenie paraorechu v celosti, kolko ich tam mam hodit pri lisovani stavy.

Ja osobne si pridavam najcastejsie mandle. Neviem, kolko si ich mam pridavat, aby to malo nejaky efekt, kedze neviem, kolko zivin skonci v tom mlieku. Momentalne davam asi 10ks mandli na pol litra stavy. Chcel by som, aby sa stravitelnost stavy nepredlzovala, ale pritom mnozstvo mlieka, ktore skonci v stave bolo vyznamne pre zdravotny ucinok. Je toto mnozstvo v poriadku, alebo mozem kludne prihodit.

Dakujem.

Ořechové mléko je, jako každé jiné mléko, směs bílkovin, tuků, minerálů, enzymů a vitamínů. Ani drť není naprosto přesně specifikovatelná, ale podstatná je zde vláknina, bílkoviny a minerály.
Procentuálně to nedokážu odhadnout, ale domnívám se, že většina je v drti, protože většinu minerálů obsahují slupky semen. Pokud sníte i tu drť, tak použijete paraořechů stejné množství, využitelnost s rozmělněním výrazně stoupá, čili teoreticky by se jich dalo použít méně. Kolik ho bude v mléce a kolik v drti, to opravdu neodhadnu.
Já mandle zrovna moc do mléka nepoužívám, jsou zásadotvorné a čerstvá šťáva taky, čili je, dle mého názoru, vhodnější používat kyselinotvorné ořechy a semena, pro lepší vybalancování pH výsledného produktu. Nějakou orientační skladbu, co tam dávám, jsem zde již několikrát psal. Jinak zrovna u mandlí živin v mléce skončí asi většina, kromě hořčíku, který je ve slupce, mandle mají docela málo suché drtě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 7:30 am 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Dobré ráno, Jardo,
děkuji za odpověď v rubrice Klystýry..
a prosím - máte zkušenosti s tímto?

Veganza Přístroj na výrobu rostlinného mléka
Připravte si snadno a rychle v pohodlí Vašeho domova zdravá rostlinná mléka (sojové, mandlové, konopné, sezamové, rýžové či jiné)
umožní vyrobit si rostlinná mléka doma snadno, rychle a s mnohem menšími náklady než u balených nápojů z obchodu. Stačí jen naplnit přístroj vodou a ingrediencemi podle Vaší chuti. Celá příprava probíhá automaticky. Výsledkem je čerstvé, voňavé mléko, bez jakýchkoliv přídavných látek.
Veganza dokáže vyrobit nejen vařené mléko (např. sojové), ale i nápoje z ořechů a semen bez vaření – tedy syrové. Použít lze mandle, sezam, lískové ořechy nebo třeba konopná semínka. Právě z nich vyrobíte mléko lahodné chuti, s výjimečnými nutričními hodnotami. Hotové nápoje můžete ochutit dle vlastní fantazie. Výborné jsou s medem, kakaem, javorovým sirupem nebo vanilkou.
Veganza je kvalitně zpracovaný přístroj, který budete rádi používat. Díky kompaktnímu designu je používání i čištění velmi snadné. Veganza se stane elegantním pomocníkem ve Vaší zdravé kuchyni.
Web:http://www.biosfera.cz/veganza-pristroj-na-vyrobu-rostlinneho-mleka/produkt/cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 4:41 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Nevada":29qxmqfl]Dobré ráno, Jardo,
děkuji za odpověď v rubrice Klystýry..
a prosím - máte zkušenosti s tímto?

Veganza Přístroj na výrobu rostlinného mléka
Připravte si snadno a rychle v pohodlí Vašeho domova zdravá rostlinná mléka (sojové, mandlové, konopné, sezamové, rýžové či jiné)
umožní vyrobit si rostlinná mléka doma snadno, rychle a s mnohem menšími náklady než u balených nápojů z obchodu. Stačí jen naplnit přístroj vodou a ingrediencemi podle Vaší chuti. Celá příprava probíhá automaticky. Výsledkem je čerstvé, voňavé mléko, bez jakýchkoliv přídavných látek.
Veganza dokáže vyrobit nejen vařené mléko (např. sojové), ale i nápoje z ořechů a semen bez vaření – tedy syrové. Použít lze mandle, sezam, lískové ořechy nebo třeba konopná semínka. Právě z nich vyrobíte mléko lahodné chuti, s výjimečnými nutričními hodnotami. Hotové nápoje můžete ochutit dle vlastní fantazie. Výborné jsou s medem, kakaem, javorovým sirupem nebo vanilkou.
Veganza je kvalitně zpracovaný přístroj, který budete rádi používat. Díky kompaktnímu designu je používání i čištění velmi snadné. Veganza se stane elegantním pomocníkem ve Vaší zdravé kuchyni.
Web:http://www.biosfera.cz/veganza-pristroj-na-vyrobu-rostlinneho-mleka/produkt/cz/[/quote:29qxmqfl]
Tak tady vás zklamu, o tomto přístroji opravdu nic netuším. Před nedávnem to sem jako dotaz dával i člen milda

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 6:23 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Ano, děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 23, 2010 8:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
tak uz jsem take majitelem odstavnovace Angel a zacinam se s nim ucit pracovat. podobne jako Sybilla, jsem po prvnich 2 lekcich celkem vyjeveny z toho co obnasi cisteni. ted jsem si delal stavu z mrkve, cervene repy a okurek a "dren" sla ze sitka hodne tezko pryc. budu to muset vychytat asi pomoci te mrkve.
objednaval jsem na na www.juiceland.co.uk a stroj dorazil za 4 dny. mozna jsem mel stesti, ze jej meli zrovna skladem, protoze vetsina ostatnich obchodu hlasila vyprodano. a myslim, ze maji i celkem prijatelne postovne - 22 liber (vozi DPD).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz