Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2012 11:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravím. V tomto tématu se lehce naťukl pojem vlčí hlad. Co přesně prosím ten vlčí hlad vyvolává? Sám ho totiž teď na sobě pociťuji prakticky každý den. Sním toho poměrně hodně ale po půl hodině bych nejraději jedl dál a také to občas dělám \":-(\" 3-4 hodinové odstupy mezi jídly jsou pro mne pěkně dlouhá doba. Dá se těm hladům nějak předcházet? A pokud mám ten vlčí hlad, co mám dělat? Jíst dále a nebo nejíst a čekat na další jídlo ty 3-4 hodiny?

Pokud nepracujete jako dřevorubec, nebo kopáč, což by byl předpoklad objektivního hladu, tak většinou si o žrádlo říkají kvasinky a mnoho lidí jim rádo vyhoví. Základ je se překonat a šmejdy nekrmit, to je jediná cesta z tohoto problému. Jako dobré opatření je vynechání sacharidů a zařazení správného množství tuku do stravy, což intervaly prodlouží a kvasinky zlikviduje a pak hlad zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2012 11:13 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Pokud nepracujete jako dřevorubec, nebo kopáč, což by byl předpoklad objektivního hladu, tak většinou si o žrádlo říkají kvasinky a mnoho lidí jim rádo vyhoví. Základ je se překonat a šmejdy nekrmit, to je jediná cesta z tohoto problému.

ako vsak rozoznam skutocny hlad od "falosneho"? nie som sice hladna za polhodinu po jedle, ale trebars niekedy vaham, ci po 3 hodinach od zjedeneho jedla uz to, co citim, je hlad, alebo nejake chutenstvo, naozaj to neviem rozlisit.
tak isto zravost, dnes som na ranajky zjedla 6 bananov posypanych asi 5 lyzicami mixnuteho sezamu (viem, zle zle), no nenasytilo ma to uspokojivo, musela som dat este 7. banan, uz samotny, potom uz pocit ok, mam vsak dojem, ze som bola v skutocnosti najedena uz ovela skor, ale neviem, ako to rozoznat. nehltala som, jedla som pomaly a dobre prezuvala. manzel mal dost po 2 bananoch so sezamom....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 3:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
ako vsak rozoznam skutocny hlad od "falosneho"? nie som sice hladna za polhodinu po jedle, ale trebars niekedy vaham, ci po 3 hodinach od zjedeneho jedla uz to, co citim, je hlad, alebo nejake chutenstvo, naozaj to neviem rozlisit.
tak isto zravost, dnes som na ranajky zjedla 6 bananov posypanych asi 5 lyzicami mixnuteho sezamu (viem, zle zle), no nenasytilo ma to uspokojivo, musela som dat este 7. banan, uz samotny, potom uz pocit ok, mam vsak dojem, ze som bola v skutocnosti najedena uz ovela skor, ale neviem, ako to rozoznat. nehltala som, jedla som pomaly a dobre prezuvala. manzel mal dost po 2 bananoch so sezamom....

Skutečný hlad snad ani člověk dostat nemůže, ten se projeví až po velice dlouhé době a v naprosté většině případů jíme pouze proto, že je správná doba, nebo příležitost, což je zcela špatně. Uvedená porce je opravdu zcela mimo reál a pak není divu, že člověk funguje nějak divně. Já to sám nerozeznám, kdy mám opravdu hlad a kdy pouze chuť, nicméně většinou jím dvakrát denně a docela rozumné dávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 5:47 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 08, 2012 5:44 pm
Příspěvky: 1
Mihlo se tu tofu, chtěla jsem se zeptat, jestli jej nejde vykouzlit nějak doma...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 12:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
anique píše:
Mihlo se tu tofu, chtěla jsem se zeptat, jestli jej nejde vykouzlit nějak doma...?

Určitě ano, ale je to hrozné matlání, nicméně pokud by si ho člověk dělal více, nevidím v tom problém a návody na netu určitě budou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 5:51 pm 
Offline

Registrován: stř říj 19, 2011 2:47 pm
Příspěvky: 18
Tak mě na základě dosavadních zkušeností poslední dobou trápí otázka: je na dělené stravě vůbec možné přibrat?

Nějakou dobu jsem držela nízkosacharidovou dietu. Bohužel, i když jsem přidávala tuky, ať už v patlanici, oleje v zelenině nebo semínka, tak mi váha šla dolů a začala jsem být čím dál unavenější. Samozřejmě mi odešly i svaly, takže o nějaké síle nemůže být vůbec řeč, někdy se doslova ploužím jak důchodce. Bohužel to dospělo až k těžké anemii. Po celou dobu jsem přitom dodávala jak vitamíny sk. B, C, tak hořčík, měď, zinek, teď i železo. Pak jsem dietu ukončila, hlavně kvůli té anemii a nedostatku energie. Už skoro měsíc snídám buď samotné ovoce - obvykle jablka, nebo syrové brambory, obojí ve větším množství, abych měla dostatečný přísun kalorií. K obědu máčená pohanka (200 gramů v suchém stavu) a zelenina, tak abych se vešla zhruba do 600 gramů porce. Ale i tak je mi těžko a po jídle mi snad dvě hodiny buší srdce. Když na porci uberu, aby trávení nemělo tolik práce, tak samozřejmě hubnu o to víc. K večeři mívám litr plnotučného kefíru a lžíci rybího oleje.

Už nějak nevím, co kde přidat, abych jídlo vždy dobře strávila a přitom nejedla nesmyslné porce. Tuk do sacharidů je hloupost, přidávat jej tedy do kefíru? Nebudu zase překyselená? Nebo jíst víckrát denně? Jenže co? Či přidávat do pohanky nebo kefíru semínka? Taky mě napadlo dělat si místo pohanky k obědu zeleninový salát s hodně tukem, ale tohle už mám vlastně za sebou a stejně jsem hubla, tak už opravdu nevím.

Budu ráda za jakoukoliv radu, případně i uvedení konkrétního nabíracího jídelníčku, který někomu z vás zafungoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 7:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
aja píše:
...Už nějak nevím, co kde přidat, abych jídlo vždy dobře strávila a přitom nejedla nesmyslné porce. Tuk do sacharidů je hloupost, přidávat jej tedy do kefíru? Nebudu zase překyselená? Nebo jíst víckrát denně? Jenže co? Či přidávat do pohanky nebo kefíru semínka? Taky mě napadlo dělat si místo pohanky k obědu zeleninový salát s hodně tukem, ale tohle už mám vlastně za sebou a stejně jsem hubla, tak už opravdu nevím. Budu ráda za jakoukoliv radu, případně i uvedení konkrétního nabíracího jídelníčku, který někomu z vás zafungoval.

Jsem ve stádiu, kdy podobné věci řeším z pohledu deficitu minerálů atd. Vypadá to, že za vším stojí stav kyseliny chlorovodíkové v žaludku, kterou jsem částečně podcenil, respektive řešil jen krátkodobě. Při nedostatku HCl si toho tělo asi moc neveme ani z těch nezdravých, natož vita potravin. Tak nějak mi z toho vychází, že na plastickém žrádle si produkci HCl většinou spolehlivě zlikviduju. Náhlým přechodem na vita stravu většina lidí radikálně zhubne právě proto, že ze začátku nejsou schopni zdravou stravu maximálně využít, alespoň do doby, než se vlastní produkce HCl zvedne/obnoví/zafunguje dodávka zvenčí (tablety/roztok). Ale možná se pletu, je to jen taková "pracovní teorie". Každopádně vyzkoušej krkací test na stav HCl v žaludku a třeba tě to nasměruje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 8:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
aja píše:
...Už nějak nevím, co kde přidat, abych jídlo vždy dobře strávila a přitom nejedla nesmyslné porce. Tuk do sacharidů je hloupost, přidávat jej tedy do kefíru? Nebudu zase překyselená? Nebo jíst víckrát denně? Jenže co? Či přidávat do pohanky nebo kefíru semínka? Taky mě napadlo dělat si místo pohanky k obědu zeleninový salát s hodně tukem, ale tohle už mám vlastně za sebou a stejně jsem hubla, tak už opravdu nevím. Budu ráda za jakoukoliv radu, případně i uvedení konkrétního nabíracího jídelníčku, který někomu z vás zafungoval.

K tomuto mam jen par postrehu. Jak pise Host, HCL je pro traveni zcela podstatna. Pokud docasne chybi, je treba ji dodavat. Dale neni dobre ZCELA zaplnit zaludek, protoze ten pak neni schopen efektivne travit potravu (potazmo neco z ni prevest na vahu). Podle Ajurvedy se ma jist tak, aby byl zaludek zaplnen max. ze 2/3. Zbyvajici 1/3 je potreba nechat prazdnou pro efektivni traveni. Pokud se najite tak, ze Vam busi srdce, neni to dobre. Dale neni az tak dulezite, jestli toho snite hodne, ale daleko zulezitejsi je JAK POTRAVU ROZZVYKATE A PROMISITE SE SLINAMI. Nekde jsem se tu docetl, ze je sousto vhodne zvykat 30x az 50x v ustech nez ho polknete. Vzal jsem si to za sve, zvykam 50x az 70x (dokud ze sousta neni v ustech uplna kase). Timto potravu natravite jiz v ustech a zuzitkovani potravy je pak mnohem lepsi. Na zacatku to bude trochu divne, pocitat zvykani, zakratko si na to ale zvyknete a nebudete to uz ani vnimat. Je to kazdopadne dulezite. Je potreba jist pomalu a klidne. Zamerit se pouze na jidlo, nic u jidla neresit a nad nicim u jidla nepremyslet. Pouze na to jak chutna a jak po nem priberete. Na zaver je vhodne si po vetsich jidlech (obedu a veceri) cca na 30 minut lehnout na levy bok (ale nespat!) a umoznit tak jidle zustat v zaludku o neco dele, opet za cilem lepsiho natraveni.

Mam s tim osobni zkusenost - pri proticandidove diete jsem zacal dramaticky hubnout a pri sve vysce 186cm jsem spadl na 63,8kg. Metoda popsana vyse mi vyrazne pomohla zacit postupne opet pribirat. Ale pozor, je potreba, aby jidelnicek byl z pohledu DDD bilkovin, tuku, mineralu atd. skutecne vyrovnany. Ja jsem stale jeste na zelenine, syrech a vajickach (bez ovoce, obilovin a lustenin) a pribiram postupne kazdy den. Energie sice nemam na narocne sporty ale na standardni denni fungovani je to OK a deficit v podobe nejakych unav pres tuto nizkosacharidovou dietu rozhodne nepocituji.

Takze drzim palce \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 6:51 am 
Offline

Registrován: stř říj 19, 2011 2:47 pm
Příspěvky: 18
Děkuji za oba příspěvky. HCl jsem zapomněla zmínit (jakož i jód), tu dodávám, i když jen po jídle, po ovocném vůbec ne. Zatím krátkodobě, tak snad budou nějaké výsledky.

Porce bych sama ráda menší, aby se žaludek moc netrápil, jenže se bojím dalšího úbytku váhy.

S pomalým a pořádným žvýkáním i prosliněním mám své zkušenosti, vždyť jenom to pohankové jídlo cumlám skoro hodinu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2012 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
aja píše:
Tak mě na základě dosavadních zkušeností poslední dobou trápí otázka: je na dělené stravě vůbec možné přibrat?

Nějakou dobu jsem držela nízkosacharidovou dietu. Bohužel, i když jsem přidávala tuky, ať už v patlanici, oleje v zelenině nebo semínka, tak mi váha šla dolů a začala jsem být čím dál unavenější. Samozřejmě mi odešly i svaly, takže o nějaké síle nemůže být vůbec řeč, někdy se doslova ploužím jak důchodce. Bohužel to dospělo až k těžké anemii. Po celou dobu jsem přitom dodávala jak vitamíny sk. B, C, tak hořčík, měď, zinek, teď i železo. Pak jsem dietu ukončila, hlavně kvůli té anemii a nedostatku energie. Už skoro měsíc snídám buď samotné ovoce - obvykle jablka, nebo syrové brambory, obojí ve větším množství, abych měla dostatečný přísun kalorií. K obědu máčená pohanka (200 gramů v suchém stavu) a zelenina, tak abych se vešla zhruba do 600 gramů porce. Ale i tak je mi těžko a po jídle mi snad dvě hodiny buší srdce. Když na porci uberu, aby trávení nemělo tolik práce, tak samozřejmě hubnu o to víc. K večeři mívám litr plnotučného kefíru a lžíci rybího oleje.

Už nějak nevím, co kde přidat, abych jídlo vždy dobře strávila a přitom nejedla nesmyslné porce. Tuk do sacharidů je hloupost, přidávat jej tedy do kefíru? Nebudu zase překyselená? Nebo jíst víckrát denně? Jenže co? Či přidávat do pohanky nebo kefíru semínka? Taky mě napadlo dělat si místo pohanky k obědu zeleninový salát s hodně tukem, ale tohle už mám vlastně za sebou a stejně jsem hubla, tak už opravdu nevím.

Budu ráda za jakoukoliv radu, případně i uvedení konkrétního nabíracího jídelníčku, který někomu z vás zafungoval.

Odpovědi které jste dostala jsou správné a je nesmyslné více jíst za cenu, že to ve mě hnije a kvasí, tím se jenom ještě více likvidujete. Musíte si srovnat stav HCl v žaludku a tím maximalizovat využití stravy, přičemž to lze udělat více způsoby a vše je zde již popsáno, stačí si to dohledat. Sice uvádíte, že ji dodáváte, ovšem ono jde o to kolik, prostě dejte tolik, aby to fungovalo a nemusíte s ní zase moc šetřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 11:35 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 05, 2011 9:02 am
Příspěvky: 27
Také jsem hodně hubla po změně jídelníčku. Hlavně po postupném vylučování pečiva, sladkostí a nakonec i všech obilovin. Moc jsem si toho (na rozdíl od ostatních ve svém okolí) nevšímala a dělala jsem očisty (další úbytek váhy) klystýry, šanku, jaterku, trojčátko atd. Zhubla jsem na 50kg (výška 172cm)
a pak se to pomalu začalo upravovat (samo). Dneska jím většinou dvě jídla denně, základem je lehce podušená zelenina s kvalitním olejem nebo saláty, kefír s lněným olejem a rozmixovaná lněná semínka, občas ryba nebo patlanina z tvarohu a před jídlem zeleninové šťávy (hlavně z okurky, celeru řapíku, přidávám něco z louky v zimě jsem dávala zelený ječmen), ořechy a semínky. Váha se mi sama upravila na 55 kg, energie je dostatek. Chce to trpělivost a klid, také důvěru v metody, které mnohým pomohly a hledat, zkoumat, učit se od sebe i druhých.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 12:57 pm 
Offline

Registrován: stř říj 19, 2011 2:47 pm
Příspěvky: 18
Děkuji za odpovědi. Na syrovou stravu už bych měla být navyklá, vařené nejím bezmála rok. Vlastně celou tu dobu šla váha posupně dolů, zhoršilo se to při nízkosacharidové stravě, teď, po změně jídelníčku (což je asi pět týdnů) se to ale ne a ne zlepšit. Nevím, jestlli je za tím ta anemie nebo fakt, že si tělo zase zvyká na nový způsob příjmu energie. Snažím se vytrvat a počkat, co to provede za delší dobu - třeba na využití energie z pohanky si prý člověk často přivyká až půl roku - ale zase bych nerada přicházela o další kilogramy, už takhle je můj stav tristní.

Říkám si, jestli znovu nezařadit patlanici, ale zase netuším, jestli ty tuky tělo zvládne strávit do druhého dne, kdy jím pohanku a nerada bych, aby to dělalo další neplechy.

Ještě bych měla dotaz na pana Zajíčka, je vhodné užívat HCl i 20 minut před sacharidovým jídlem a případně se železem? A hořčík již 20 minut po takovémto (případně bílkovinovém) jídle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 06, 2012 9:38 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
aja píše:
Děkuji za odpovědi. Na syrovou stravu už bych měla být navyklá, vařené nejím bezmála rok. Vlastně celou tu dobu šla váha posupně dolů, zhoršilo se to při nízkosacharidové stravě, teď, po změně jídelníčku (což je asi pět týdnů) se to ale ne a ne zlepšit. Nevím, jestlli je za tím ta anemie nebo fakt, že si tělo zase zvyká na nový způsob příjmu energie. Snažím se vytrvat a počkat, co to provede za delší dobu - třeba na využití energie z pohanky si prý člověk často přivyká až půl roku - ale zase bych nerada přicházela o další kilogramy, už takhle je můj stav tristní.

Říkám si, jestli znovu nezařadit patlanici, ale zase netuším, jestli ty tuky tělo zvládne strávit do druhého dne, kdy jím pohanku a nerada bych, aby to dělalo další neplechy.

Ještě bych měla dotaz na pana Zajíčka, je vhodné užívat HCl i 20 minut před sacharidovým jídlem a případně se železem? A hořčík již 20 minut po takovémto (případně bílkovinovém) jídle?

a z čeho byste chtěla přibrat? když skoro nic nejíte?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 1:33 pm 
Offline

Registrován: stř říj 19, 2011 2:47 pm
Příspěvky: 18
Vševěd píše:
a z čeho byste chtěla přibrat? když skoro nic nejíte?

Umím si představit, co byste doporučil, a to nemyslím zle, každému vyhovuje něco jiného, Vy jste si to své našel, já zatím pátrám. Živočišným tukům i potravinám se skoro celoživotně vyhýbám, vždycky mi působily víc problémů než užitku. Ořechy a semena taky netrávím ideálně, spíš jsem po nich byla ještě unavenější. Tak zkouším sacharidy, dřív jsem z nich dost vyžila, jenže abych z nich fungovala i teď, na to mi zřejmě nestačí, i když jich denně sním myslím celkem dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 1:17 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
aja píše:
Tak mě na základě dosavadních zkušeností poslední dobou trápí otázka: je na dělené stravě vůbec možné přibrat?

Nějakou dobu jsem držela nízkosacharidovou dietu. Bohužel, i když jsem přidávala tuky, ať už v patlanici, oleje v zelenině nebo semínka, tak mi váha šla dolů a začala jsem být čím dál unavenější. Samozřejmě mi odešly i svaly, takže o nějaké síle nemůže být vůbec řeč, někdy se doslova ploužím jak důchodce. Bohužel to dospělo až k těžké anemii. Po celou dobu jsem přitom dodávala jak vitamíny sk. B, C, tak hořčík, měď, zinek, teď i železo. Pak jsem dietu ukončila, hlavně kvůli té anemii a nedostatku energie. Už skoro měsíc snídám buď samotné ovoce - obvykle jablka, nebo syrové brambory, obojí ve větším množství, abych měla dostatečný přísun kalorií. K obědu máčená pohanka (200 gramů v suchém stavu) a zelenina, tak abych se vešla zhruba do 600 gramů porce. Ale i tak je mi těžko a po jídle mi snad dvě hodiny buší srdce. Když na porci uberu, aby trávení nemělo tolik práce, tak samozřejmě hubnu o to víc. K večeři mívám litr plnotučného kefíru a lžíci rybího oleje.

Už nějak nevím, co kde přidat, abych jídlo vždy dobře strávila a přitom nejedla nesmyslné porce. Tuk do sacharidů je hloupost, přidávat jej tedy do kefíru? Nebudu zase překyselená? Nebo jíst víckrát denně? Jenže co? Či přidávat do pohanky nebo kefíru semínka? Taky mě napadlo dělat si místo pohanky k obědu zeleninový salát s hodně tukem, ale tohle už mám vlastně za sebou a stejně jsem hubla, tak už opravdu nevím.

Budu ráda za jakoukoliv radu, případně i uvedení konkrétního nabíracího jídelníčku, který někomu z vás zafungoval.

Pravděpodobně trpíš anorexií a jestli nezměníš svůj šílený sebevražedný jídelníček, tak to dlouhodobě nepřežiješ. Hlavně přestaň blbnout se syrovou pohankou!!! Tepelně upravená pohanka je výborná a zdravá věc, ale za syrova obsahuje velmi mnoho kyseliny fytové (stejně jako všechny ostatní pseudoobiloviny a obiloviny). Kyselina fytová ve větším množství lidské tělo likviduje. Dále máš v jídelníčku velmi mnoho fruktózy, která je ve větším množství pro člověka též škodlivá. Zamysli se nad sebou, než bude pozdě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz