Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 5:03 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Kamarádka mi jednou přivezla z USA speciální kastilské mýdlo na klystýr, bylo na něm napsáno enema soap. Nidky před tím ani potom jsme se tak báječně nepročistila, proto jsem ho zkoušela shánět u nás v ČR, ale marně. Nevíte, kde se dá speciální mýdlo pro klystýr sehnat? Nechci použít nic, na čem nebude přímo napsáno, že je to určeno ke klystýru, abych si náhodou třeba nějak nepodráždila střeva. Nevíte někdo, kde by ho měli?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 7:23 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Nečasová píše:
Kamarádka mi jednou přivezla z USA speciální kastilské mýdlo na klystýr, bylo na něm napsáno enema soap. Nidky před tím ani potom jsme se tak báječně nepročistila, proto jsem ho zkoušela shánět u nás v ČR, ale marně. Nevíte, kde se dá speciální mýdlo pro klystýr sehnat? Nechci použít nic, na čem nebude přímo napsáno, že je to určeno ke klystýru, abych si náhodou třeba nějak nepodráždila střeva. Nevíte někdo, kde by ho měli?

V nabídce ho má každá mydlárna! Nebo si ho uvařte sama z čistého olivového oleje (postup má své vlákno) hlavně pozor na Ph!!! (Mohl by se přidat i pravý včelí vosk)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nečasová píše:
Kamarádka mi jednou přivezla z USA speciální kastilské mýdlo na klystýr, bylo na něm napsáno enema soap. Nidky před tím ani potom jsme se tak báječně nepročistila, proto jsem ho zkoušela shánět u nás v ČR, ale marně. Nevíte, kde se dá speciální mýdlo pro klystýr sehnat? Nechci použít nic, na čem nebude přímo napsáno, že je to určeno ke klystýru, abych si náhodou třeba nějak nepodráždila střeva. Nevíte někdo, kde by ho měli?

Nevím, kde máte ten problém, protože pokud výraz Kastilské mýdlo zadám do vyhledávače, tak nabídka je řekl bych slušná a jak jsem na to koukal, tak jde o čistě přírodní produkt, tedy vhodný k uvedenému účelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 4:07 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Nevím, kde máte ten problém, protože pokud výraz Kastilské mýdlo zadám do vyhledávače, tak nabídka je řekl bych slušná a jak jsem na to koukal, tak jde o čistě přírodní produkt, tedy vhodný k uvedenému účelu.

Těch mýdel existuje strašně moc a tak nevím, které může být užito do střev a které ne, když na žádném přímo není napsáno, že je určené ke klystýru. Taky nechápu, jaký je rozdíl mezi kastilským mýdlem a glycerinovým mýdlem. Často se doporučuje pro klystýr taky glycerinové mýdlo. Je v těchto dvou mýdlech nějaký rozdíl???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nečasová píše:
Těch mýdel existuje strašně moc a tak nevím, které může být užito do střev a které ne, když na žádném přímo není napsáno, že je určené ke klystýru. Taky nechápu, jaký je rozdíl mezi kastilským mýdlem a glycerinovým mýdlem. Často se doporučuje pro klystýr taky glycerinové mýdlo. Je v těchto dvou mýdlech nějaký rozdíl???

Nikdy jsem toto téma hlouběji nezkoumal a s jistotou tedy odpovědět nedovedu, nicméně střeva snesou opravdu neskutečné věci, čili zrovna tohoto bych se rozhodně nebál. Dle mého názoru budou pro daný účel bezpečné ve většině případů a ty čistě přírodní zcela určitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 8:53 am 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Vyzkoušela jsem včera tohle glycerinové mýdlo a očista střeva byla vynikající:
http://www.e-mrtvemore.cz/novinky/glyce ... roba-mydla

Zřejmě je hodně důležité, aby za prvé bylo mýdlo přírodní bez chemie a za druhé, aby obsahovalo co nejvíc glycerinu. Kamarádka, která dělala zdravotní sestru ve Švýcarsku mi říkala, že tam pro důkladný klystýr přidávají v nemocnicích do vody vždy 5 procent čistého glycerinu. Prý to povzbudí peristaltiku a ze střeva se odstraní úplně všechno svinstvo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 11:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nečasová píše:
Vyzkoušela jsem včera tohle glycerinové mýdlo a očista střeva byla vynikající:
http://www.e-mrtvemore.cz/novinky/glyce ... roba-mydla

Zřejmě je hodně důležité, aby za prvé bylo mýdlo přírodní bez chemie a za druhé, aby obsahovalo co nejvíc glycerinu. Kamarádka, která dělala zdravotní sestru ve Švýcarsku mi říkala, že tam pro důkladný klystýr přidávají v nemocnicích do vody vždy 5 procent čistého glycerinu. Prý to povzbudí peristaltiku a ze střeva se odstraní úplně všechno svinstvo.

Ta informace s glycerinem je zajímavá a určitě stojí za vyzkoušení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 12:28 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Ta informace s glycerinem je zajímavá a určitě stojí za vyzkoušení.

Tak jsem vyzkoušela klystýr s vodou, do které jsem přidala 5 procent glycerinu, konkrétně na 3 litry vody 1,5 deci glycerinu. Očistný efekt byl úplně nejlepší ze všech příměsí, které jsem při klystýru v minulosti zkoušela. Vyšlo ze mě hrozně moc svinstva, v záchodové míse se dokonce objevily i útvary, které ze mě nikdy před tím nevyšly, jakési nitky, nebo také kamínky připomínající písek. Hodně mi glycerinový klystýr povzbudil peristaltiku střev, takže jsem z nich dostala všechnu tekutinu během tří minut sezení na záchodě, což je rychlost. Taky jsem pak měla viditelně splasklé břicho jako nějaká modelka. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 3:05 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Nečasová píše:
Tak jsem vyzkoušela klystýr s vodou, do které jsem přidala 5 procent glycerinu, konkrétně na 3 litry vody 1,5 deci glycerinu. Očistný efekt byl úplně nejlepší ze všech příměsí, které jsem při klystýru v minulosti zkoušela. Vyšlo ze mě hrozně moc svinstva, v záchodové míse se dokonce objevily i útvary, které ze mě nikdy před tím nevyšly, jakési nitky, nebo také kamínky připomínající písek. Hodně mi glycerinový klystýr povzbudil peristaltiku střev, takže jsem z nich dostala všechnu tekutinu během tří minut sezení na záchodě, což je rychlost. Taky jsem pak měla viditelně splasklé břicho jako nějaká modelka. \":-)\"

Chci se zeptat odkud máte ten glycerin.Dá se koupit v lékárně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 4:07 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Dagmara píše:
Chci se zeptat odkud máte ten glycerin.Dá se koupit v lékárně?

Dagmaro, kup si normální kosmetický glycerin, má stejnou čistotu, jako ten užívaný ve zdravotnictví, mám to potvrzené od známého doktora. Lékařský a kosmetický glycerin je úplně ta stejná surovina, jen pod jiným názvem. Jenom nekupuj glycerin technický, ten už tu správnou čistotu nemá. Glycerin pro kosmetické účely seženeš v mnoha eshopech. Já ho koupila tady: http://artemis.mimishop.cz/detail.php?zbozi=3703362


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 4:30 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
pri očiste s glycerínom treba nejako zvlášť riešiť dodanie laktobacilov, nie je to príliš agresívne na pravidelnú očistu, konkrétne ako často je takýto klystír vhodný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 8:54 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Nečasová píše:
Dagmaro, kup si normální kosmetický glycerin, má stejnou čistotu, jako ten užívaný ve zdravotnictví, mám to potvrzené od známého doktora. Lékařský a kosmetický glycerin je úplně ta stejná surovina, jen pod jiným názvem. Jenom nekupuj glycerin technický, ten už tu správnou čistotu nemá. Glycerin pro kosmetické účely seženeš v mnoha eshopech. Já ho koupila tady: http://artemis.mimishop.cz/detail.php?zbozi=3703362

Děkuji za odpověď i za stránku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nečasová píše:
Tak jsem vyzkoušela klystýr s vodou, do které jsem přidala 5 procent glycerinu, konkrétně na 3 litry vody 1,5 deci glycerinu. Očistný efekt byl úplně nejlepší ze všech příměsí, které jsem při klystýru v minulosti zkoušela. Vyšlo ze mě hrozně moc svinstva, v záchodové míse se dokonce objevily i útvary, které ze mě nikdy před tím nevyšly, jakési nitky, nebo také kamínky připomínající písek. Hodně mi glycerinový klystýr povzbudil peristaltiku střev, takže jsem z nich dostala všechnu tekutinu během tří minut sezení na záchodě, což je rychlost. Taky jsem pak měla viditelně splasklé břicho jako nějaká modelka. \":-)\"

Velice zajímavé zkušenosti, vypadá to vyloženě dobře, tak dejte zprávu, jak to vnímáte s delším odstupem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 10:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
pri očiste s glycerínom treba nejako zvlášť riešiť dodanie laktobacilov, nie je to príliš agresívne na pravidelnú očistu, konkrétne ako často je takýto klystír vhodný?

Na to vám odpovědět nedovedu, v této oblasti zkušenosti nemám, nicméně třeba se někdo o zkušenosti podělí. Osobně se domnívám, že by tento klystýr na laktobacily neměl mít zásadně negativní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastilské mýdlo na klystýr
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 5:17 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
ovekyska píše:
pri očiste s glycerínom treba nejako zvlášť riešiť dodanie laktobacilov, nie je to príliš agresívne na pravidelnú očistu, konkrétne ako často je takýto klystír vhodný?
Na to vám odpovědět nedovedu, v této oblasti zkušenosti nemám, nicméně třeba se někdo o zkušenosti podělí. Osobně se domnívám, že by tento klystýr na laktobacily neměl mít zásadně negativní vliv.

Glycerín v klystýru určitě neničí střevní mikroflóru. Říká se, že naše pleť je zrcadlem našich střev. A protože se mi pleť po glycerínovém klystýru velice zlepšila, můžu s jistotou prohlásit, že glycerínové klystýry jsou velmi prospěšné. Po žádném jiném klystýru se mi tak perfektně nezlepšila pleť, jako po tom glycerínovém. A to jsem v minulosti vyzkoušela do klystýru urinu, kávu, ocet, citronovou šťávu, sůl, kastilské mýdlo, heřmánkový odvar, grepové kapky atd. atd.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz