Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:57 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2012 9:27 pm 
Offline

Registrován: pát úno 10, 2012 9:08 pm
Příspěvky: 3
Naše tělo se neskládá jen z hmoty.
Jak byl stvořen náš svět a my??? Náhody neexistují \":)\"
A není jedno v co věříme, to je jakoby jsme řekli, že je nám jedno, kdo jsou naši rodiče...
Bůh - náš Stvořitel, nám k našemu tělu dal i návod na používání - desatero,
dal nám i potravu - palivo - doporučení, co je pro nás nejvhodnější - a to je co nejpřirozenější, neupravená strava.
"Hle, dal jsem vám na celé zemi každou bylinu nesoucí semena i každý strom, na němž rostou plody se semeny."Gen 1,29


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 10:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Je príznačné vyberať si iba to, čo sa nám hodí \":lol:\" Pre objektivitu je potrebné uvádzať čo najviac informácií. Tak sa v Písme napr. píše aj toto
Keďže všetka vegetácia po potope vyhynula, Boh dovolil Nóachovi a jeho rodine jesť mäsitú stravu s dôrazným napomenutím, aby nejedli mäso s krvou. (1 Moj 9,3-5) Písmo uvádza ďalšiu výhradu, ktorú Boh dal Nóachovi, podľa ktorej Nóach s rodinou mohol jesť mäso len tých zvierat, ktoré Boh označil za čisté. Keďže Nóach s rodinou potreboval čisté zvieratá ako potravu i ako obetný dar, (1 Moj 8,20) preto mal do korábu vziať sedem párov z každého druhu zvierat čistých a len jeden pár z každého druhu zvierat nečistých. (1 Moj 7,2.3).
Je toho ďaleko viac a nielen v biblii, ale prierezom všetkými starodávnymi učeniami, ktoré sú studnicou miestami veľmi dobrých odporúčaní, ktoré však mnohými vekmi a statočným krivením pravdy cirkevnými úradníkmi a s ich požehnaním nabrali úpne iný smer.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 9:41 pm 
Offline

Registrován: pát úno 10, 2012 9:08 pm
Příspěvky: 3
Ano, máte pravdu, je tam i to co jste napsala. Ale já jsem psala o PUVODNI stravě, co byla nejvhodnější. Nehledě k tomu, co dnes maso obsahuje, ale nejen maso, vím, to by jsme nesměli jíst nic...ale vybírejme, co nejméně kontaminovanou stravu a v co nejpřirozenější formě.
Dále jsem myslela i na to, že nejsme živi jenom chlebem, nejsme jen tělo hmotné, ale i psyché má velký vliv na zdraví - jak myslíme, takoví jsme, co jíme, takoví jsme...a víra nám moc pomáhá překonávat mnohdy velké životní překážky.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lída píše:
Ano, máte pravdu, je tam i to co jste napsala. Ale já jsem psala o PUVODNI stravě, co byla nejvhodnější. Nehledě k tomu, co dnes maso obsahuje, ale nejen maso, vím, to by jsme nesměli jíst nic...ale vybírejme, co nejméně kontaminovanou stravu a v co nejpřirozenější formě.
Dále jsem myslela i na to, že nejsme živi jenom chlebem, nejsme jen tělo hmotné, ale i psyché má velký vliv na zdraví - jak myslíme, takoví jsme, co jíme, takoví jsme...a víra nám moc pomáhá překonávat mnohdy velké životní překážky.

Tak víra opravdu pomáhá, ovšem jde o to jaká víra a v co skutečně věříme, každopádně má víra zásadní vliv na duši a duše zase má zásadní vliv na zdraví.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 10:43 pm 
Offline

Registrován: pát úno 10, 2012 9:08 pm
Příspěvky: 3
Myslím pravou víru k Bohu, jedinému našemu Stvořiteli. On je náš konstruktér a On ví nejlépe, co nám prospívá. Proto je tak důležité dodržovat pravidla hry, které nám dal - desatero - morální kodex.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 11:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Ilumináti drbnutí. Velebnosti, jdu blejt.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 11:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Morální kodex... Každej má ten svůj jedinej a pravej. Pro muslimy je třeba nemorální to jak funguje náš bankovní systém (úroky apod.) a většině populace tohle zvěrstvo přijde normální.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 11:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lída píše:
Myslím pravou víru k Bohu, jedinému našemu Stvořiteli. On je náš konstruktér a On ví nejlépe, co nám prospívá. Proto je tak důležité dodržovat pravidla hry, které nám dal - desatero - morální kodex.

Tak, co je morální a co ne, by si měl srovnat každý sám v sobě. Znám mnoho "věřících", kteří desatero stále opakují a přesto kradou a podvádějí. Patrně to pak v kostele nějak pořeší, nakonec všemocné odpustky platí po celá staletí a to nejen v církvi, ale i v mnoha dalších lidských činnostech. Také ovšem znám dost "nevěřících", kteří mají tvrdé morální zásady a myslím, že ti budou asi lepší, než ti věřící, proto jsem také psal, že jde o to jaká víra a v co skutečně věříme.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 3:36 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Jarda píše:
Lída píše:
Ano, máte pravdu, je tam i to co jste napsala. Ale já jsem psala o PUVODNI stravě, co byla nejvhodnější. Nehledě k tomu, co dnes maso obsahuje, ale nejen maso, vím, to by jsme nesměli jíst nic...ale vybírejme, co nejméně kontaminovanou stravu a v co nejpřirozenější formě.
Dále jsem myslela i na to, že nejsme živi jenom chlebem, nejsme jen tělo hmotné, ale i psyché má velký vliv na zdraví - jak myslíme, takoví jsme, co jíme, takoví jsme...a víra nám moc pomáhá překonávat mnohdy velké životní překážky.
Tak víra opravdu pomáhá, ovšem jde o to jaká víra a v co skutečně věříme, každopádně má víra zásadní vliv na duši a duše zase má zásadní vliv na zdraví.

Patrně jste nepochopil autorku, která nepochybně měla na mysli Boha Stvořitele jako absolutní pravdu, lásku atd...kterého Ježíš pro snazší pochopení nazývá Otcem. Víra je jen jakýmsi stupněm jeho poznání a nemá zcela nic společného s hříchy. Dalo by se to ukázat snad i na Vašem příkladu, kdy lidem dáváte něco nesmírně cenného, děláte to nezjištně, v podstatě zdarma, pokud bych Vás, atheistu, chtěl popíchnout, pak bych řekl z té opravdové křesťanské lásky. Byl jste obdařen vysokou inteligencí, máte úžasné znalosti, víte i o souvislostech mezi tělem a duší. Boha jste však nepoznal a poznat ho ani nechcete. To nic nemění na tom, že si Vás velice vážím a jako kapacitu uznávám.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 10:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pecador píše:
Patrně jste nepochopil autorku, která nepochybně měla na mysli Boha Stvořitele jako absolutní pravdu, lásku atd...kterého Ježíš pro snazší pochopení nazývá Otcem. Víra je jen jakýmsi stupněm jeho poznání a nemá zcela nic společného s hříchy. Dalo by se to ukázat snad i na Vašem příkladu, kdy lidem dáváte něco nesmírně cenného, děláte to nezjištně, v podstatě zdarma, pokud bych Vás, atheistu, chtěl popíchnout, pak bych řekl z té opravdové křesťanské lásky. Byl jste obdařen vysokou inteligencí, máte úžasné znalosti, víte i o souvislostech mezi tělem a duší. Boha jste však nepoznal a poznat ho ani nechcete. To nic nemění na tom, že si Vás velice vážím a jako kapacitu uznávám.

Ono je otázkou, co to je poznání Boha, ale pokud vezmu v potaz kolikrát jsem mohl být za svůj velice adrenalinový život mrtvý, tak připouštím existenci nějaké mocné síly v kterou věřím a která zde to naše blbnutí řídí, což ovšem zdaleka neznamená, že bych tu sílu musel nazývat Bohem. Ostatně jsou různé víry a i přesto, že jsem v dané oblasti poměrně sečtělý, nejsem ochoten jít do konkrétní formy víry dané nějakou šablonou, mám prostě tu svoji a jsem s ní spokojen.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 10:45 am 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Ja mám tiež morálne zásady a tie mi nedovolujú sa pripojiť k tejto firme. Pedofília, homosexualita, križiacke výpravy, kupovanie odpustkov, brainwashing, pranie špinavých peňazí cez Vatikánske banky, parazitovanie na štáte, vydieranie, neplatenie daní, výhodne zmluvy, keďže sú to tí najväčší lobisti a ďalších xy dôvodov... Z toho usudzujem, že moje morálne hodnoty sú silnejšie ako bežného kresťana... Vatikán(čítaj mafia a ilumináti) a.s, nie ďakujem. Ale choďte si spytovať svedomie do kostola. Určite Vám bude odpustené, že tieto veci podporujete. \":roll:\" Keby ste dodriažavali tých Vašich desatoro, tak Vás už dávno nemusím platiť z daní. Už aj ten najviac skorompovaný politik bez chrbtovej kosti by to po takýchto kauzách zabalil... Poprosím členov zločineckej firmy Vatikán a.s, aby reagovali na môj príspevok.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 11:16 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
davoo píše:
Ja mám tiež morálne zásady a tie mi nedovolujú sa pripojiť k tejto firme. Pedofília, homosexualita, križiacke výpravy, kupovanie odpustkov, brainwashing, pranie špinavých peňazí cez Vatikánske banky, parazitovanie na štáte, vydieranie, neplatenie daní, výhodne zmluvy, keďže sú to tí najväčší lobisti a ďalších xy dôvodov... Z toho usudzujem, že moje morálne hodnoty sú silnejšie ako bežného kresťana... Vatikán(čítaj mafia a ilumináti) a.s, nie ďakujem. Ale choďte si spytovať svedomie do kostola. Určite Vám bude odpustené, že tieto veci podporujete. \":roll:\" Keby ste dodriažavali tých Vašich desatoro, tak Vás už dávno nemusím platiť z daní. Už aj ten najviac skorompovaný politik bez chrbtovej kosti by to po takýchto kauzách zabalil... Poprosím členov zločineckej firmy Vatikán a.s, aby reagovali na môj príspevok.

Samozřejmě že se za víru schovává spoustu špatných lidí ale to je ve všech společenstvích,že jedni jsou dobří a jiní špatní a není správné házet je do jednoho pytle.Nejdůležitější věc je, že ty špatné věci jsou nejvíce vidět a hodně se o nich mluví ale o křesťanech, kteří pomáhají seč mohou a často i za cenu vlastního života se moc nemluví.Neodsuzujte víru pro špatné skutky špatných lidí.Já sama jsem křesťanka a u nás máme centra pro mládež kde se jim věnujeme a kam mohou chodit místo toho aby chodili po hospodách atd. dále máme centra pro matky s dětmi, kde ty děti i hlídáme aby si maminky mohly někam dojít.Dále během roku pořádáme spoustu akcí pro spoluobčany.Vše děláme zdarma ve svém volném čase aniž bychom cokoli očekávali.A sám Ježíš byl ukřižován na popud kněžích ale ještě před smrtí prosil Boha aby jim odpustil.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 1:24 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Dagmara píše:
Samozřejmě že se za víru schovává spoustu špatných lidí ale to je ve všech společenstvích,že jedni jsou dobří a jiní špatní a není správné házet je do jednoho pytle.Nejdůležitější věc je, že ty špatné věci jsou nejvíce vidět a hodně se o nich mluví ale o křesťanech, kteří pomáhají seč mohou a často i za cenu vlastního života se moc nemluví.Neodsuzujte víru pro špatné skutky špatných lidí.Já sama jsem křesťanka a u nás máme centra pro mládež kde se jim věnujeme a kam mohou chodit místo toho aby chodili po hospodách atd. dále máme centra pro matky s dětmi, kde ty děti i hlídáme aby si maminky mohly někam dojít.Dále během roku pořádáme spoustu akcí pro spoluobčany.Vše děláme zdarma ve svém volném čase aniž bychom cokoli očekávali.A sám Ježíš byl ukřižován na popud kněžích ale ještě před smrtí prosil Boha aby jim odpustil.

Áno, to je pravda. Veľa kresťanov robí tento svet lepším a aj desatoro je pekné, ale každý si to interpretuje podľa seba mám taký pocit. Taktiež učí deti ako sa treba správať, ale som za to len do určitej miery, žiadny brainwashing, viď Amerika a veľa ďalších dobrých vecí čo robíte. To Vám nikto neberie. Ja som proti Vašemu vedeniu. Tu u nás nemôže mať nikto na svete veľký vplyv lebo hneď to využije pre svoje osobné cieľe, holt ešte sme asi málo vyspelí, viď Vatikán, finančné skupiny. Preto je nemysliteľné, aby kecali do politiky napr. Mne je jedno, že sa za vieru schováva nejaký Fero z dediny. Tu ide o to, že Vatikán sa schováva za Vás. Tu je ten problém. Už by ma ani neprekvapilo keby vyšlo na javo, že predávajú drogy... Vy by ste mali v prvom rade mali spraviť nájazd na Vatikán a tých smradov tam pobiť bibliami, žiadne odpustenie, ale to by nemohla mať polka sveta vymytý mozog a skákať ako ilumináti pískajú. Treba človeka vychovať, tak aby sa nedal ovplyvňovať. Ale tak to nie je len s náboženstvom. Ukážkový príklad máme práve teraz na Slovensku, pri kauze Gorila. Všetci zainteresovaní už mali vysieť dávno. SmerSD 40 percent ho bude voliť, za to, že robí po dedinách babkám mítingy a spieva im tam R. Kazík a sľúbi im vyššie dôchodky... Skoro ma porazilo. Opäť brainwashing ako vyšitý. Ale on vlastne len pil kolu, som zabudol...


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 1:30 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Jarda píše:
Ono je otázkou, co to je poznání Boha, ale pokud vezmu v potaz kolikrát jsem mohl být za svůj velice adrenalinový život mrtvý, tak připouštím existenci nějaké mocné síly v kterou věřím a která zde to naše blbnutí řídí, což ovšem zdaleka neznamená, že bych tu sílu musel nazývat Bohem. Ostatně jsou různé víry a i přesto, že jsem v dané oblasti poměrně sečtělý, nejsem ochoten jít do konkrétní formy víry dané nějakou šablonou, mám prostě tu svoji a jsem s ní spokojen.

Ano, je otázkou co vlastně je to poznání, které ve své podstatě není konečné ani absolutní. V podstatě ani žádný názor či tvrzení nelze brát jako nepochybné, takže nemůže existovat ani žádná definitivní odpověď. Řekl bych, že ale není podstatné, zda-li ono absolutno ke kterému tato metafyzika konvergenuje, nazýváme Mocnou silou která to řídí či ovlivňuje, Nejvyšší inteligencí nebo Bohem a obávám se, že když o tomto budeme chtít hovořit, pak si nějaké definice nebo šablony vytvořit musíme.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 2:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pecador píše:
Ano, je otázkou co vlastně je to poznání, které ve své podstatě není konečné ani absolutní. V podstatě ani žádný názor či tvrzení nelze brát jako nepochybné, takže nemůže existovat ani žádná definitivní odpověď. Řekl bych, že ale není podstatné, zda-li ono absolutno ke kterému tato metafyzika konvergenuje, nazýváme Mocnou silou která to řídí či ovlivňuje, Nejvyšší inteligencí nebo Bohem a obávám se, že když o tomto budeme chtít hovořit, pak si nějaké definice nebo šablony vytvořit musíme.

Bez šablony je komunikační problém, to připouštím, ale každý chce tu svoji a máte Babylon jak vyšitý. Ono se v dějinách lidstva stále dokola opakuje to samé, jenom to pochopit a přijmout, což se nedaří, nicméně třeba právě to je ten cíl, ke kterému máme dospět k pochopení a poznání.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz