Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 3:13 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den pane Jardo,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Mému otci je 60 let. Od 40 let je v invalidním důchodu, kdy byl vyvezen ze šachty s podezřením na infarkt, ten se neprokázal, ale od té doby trpí můj otec těžkými depresemi. Dvacet let sedí v křesle nebo leží, tzn. žádný pohyb a jen se utápí ve svých problémech místo toho, aby je řešil.
V roce 2006 měl mozkovou příhodu, kdy mu vylítl cukr na 22. Od té doby si píchá inzulín a trpí vysokým tlakem – 200/100 – prášky mu ho nesrazí a tlak mu neustále kolísá. Zároveň v tom roce 2006 prodělal pásový opar a boleriózu. Od té doby bolest pravé nohy a ruky, ochablost.
Minulý týden se mu udělalo špatně, začal mluvit nesrozumitelně, odvezli jsme ho do nemocnice, kde předpokládali recidivu mozkové příhody, ale ta se neprokázala. Diagnostikovali mu aterosklerózu, má cholesterol přes 8, tlak pořád 200/100 a cukr mu lítá sem a tam.
Dneska ho propustili a on si nedovede představit co bude dál. Vypadá na devadesát, pořád brečí. Říká, že je na všechno sám a propadá do depresí čím dál víc. Jelikož jsme Vás , já i moje sestra v lednu navštívily se svými problémy a začaly jsme je řešit Vámi doporučenou stravou a jsou vidět výsledky, rády bychom, pokud to bude jen trochu možné pomohly i otci, který toho má tolik, že nevíme jak začít.
Pokud by bylo potřeba, do e-mailu Vám přikládám zprávu z nemocnice.
Díky za radu a Váš čas. Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 3:55 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Zdravím. Je mi tatínka moc líto. Neměli bychom jej tak nechat upadat, viďte.
Každopádně bych Vám doporučila přečíst si důkladně toto fórum a eventuelně vitarian.cz. Tam si také můžete zdarma stáhnout knihy od Dr. Walkera, které Vám napoví mnohé a jistě i pomohou zlepšit tatínkův stav.
Přeji mnoho úspěchů. \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 8:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den pane Jardo,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Mému otci je 60 let. Od 40 let je v invalidním důchodu, kdy byl vyvezen ze šachty s podezřením na infarkt, ten se neprokázal, ale od té doby trpí můj otec těžkými depresemi. Dvacet let sedí v křesle nebo leží, tzn. žádný pohyb a jen se utápí ve svých problémech místo toho, aby je řešil.
V roce 2006 měl mozkovou příhodu, kdy mu vylítl cukr na 22. Od té doby si píchá inzulín a trpí vysokým tlakem – 200/100 – prášky mu ho nesrazí a tlak mu neustále kolísá. Zároveň v tom roce 2006 prodělal pásový opar a boleriózu. Od té doby bolest pravé nohy a ruky, ochablost.
Minulý týden se mu udělalo špatně, začal mluvit nesrozumitelně, odvezli jsme ho do nemocnice, kde předpokládali recidivu mozkové příhody, ale ta se neprokázala. Diagnostikovali mu aterosklerózu, má cholesterol přes 8, tlak pořád 200/100 a cukr mu lítá sem a tam.
Dneska ho propustili a on si nedovede představit co bude dál. Vypadá na devadesát, pořád brečí. Říká, že je na všechno sám a propadá do depresí čím dál víc. Jelikož jsme Vás , já i moje sestra v lednu navštívily se svými problémy a začaly jsme je řešit Vámi doporučenou stravou a jsou vidět výsledky, rády bychom, pokud to bude jen trochu možné pomohly i otci, který toho má tolik, že nevíme jak začít.
Pokud by bylo potřeba, do e-mailu Vám přikládám zprávu z nemocnice.
Díky za radu a Váš čas. Petra

Z toho, co zatím vím, patrně již z počátku měl váš otec bojovat s kyselinami v těle a ne běhat po doktorech. Po přečtení té zprávy jsem žasl nad množstvím a kombinacemi léků, které bere a pokud někomu lékař napíše více než pět léků, je na čase změnit lékaře, protože se toho již poškozuje více, než se léčí. Začal bych odkyselením organizmu, klidně zpočátku i jedlou sodou, nebo přípravkem Alkala N, to tu někde popisuji a musíte pH moče i slin srovnat na hodnoty z té tabulky, co jsem vám dal. Depresivní stavy se snažte porovnat dodávkou velkých dávek hořčíku. Chce to brát dobře vstřebatelnou formu, ideálně magnesii lactici například tyto, http://medicina-online.cz/magnesii-lact ... p1577.html , po kliknutí se obrázek slušně zvětší. Dávky mohou být opravdu veliké a zpočátku je vhodné to dávkovat tak, aby se dostavil průjem, potom ubrat na dávku kdy průjem není a tu užívat. Je klidně možné, že to bude i 800 mg čistého hořčíku denně, což představuje až 16 tablet tohoto přípravku denně, ale není se čeho bát maximálně bude ten průjem. Hořčík totiž drží v rozpustné formě vápník a spousta otcových potíží pravděpodobně plyne ze sedimentace vápníku, což se takto odstraní. Mimo to ať vyzkouší jíst ve velkém kukuřici, ideálně tu mraženou, nebo formou kukuřičných placek. Kukuřičnou hrubou mouku smícháte s vodou, trochou bramborového škrobu a se špetkou soli, necháte 15 minut odležet a na sucho upečete na pánvičce. Chce to trochu cviku, protože se těsto drolí, ale po počátečních nezdarech to půjde snadno. Kukuřice má velmi pozitivní vliv na krvetvorbu, plodnost, potenci a správnou činnost nervů a mozku. Bojuje za zdraví močového měchýře a trávicího ústrojí. Doporučit ji lze nejen ženám - stará se o zdravou kůži, vlasy a nehty; ale i mužům - ti zase ocení pozitivní vliv na kvalitu svalové hmoty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: stř pro 09, 2009 7:27 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobré ráno Jardo, děkuji za rychlou odpověď, jen bych si potřebovala ujasnit pár věcí. Píšete srovnat PH podle tabulky, kterou jste nám dal. Nevím o jakou tabulku se jedná, myslel jste ukazatele na Triphanu? Dále co se týče léků, předpokládám, že nemyslíte je hned vysadit, bez nich by to zatím nešlo. Co se týká psychiky jsem si myslela, že ho vezmu k psychiatrovi pro nějaká antidepresiva, které by ho mohly trochu nakopnout a začít chtít něco dělat. Ale co píšete ohledně léků, je mi jasné jak to je. On bere navíc stejně lexaurin, tak jsem si myslela, že by mu to vyměnili za ty antidepresiva. Co myslíte. Nezmiňujete se o stravě. Předpokládám, že doporučujete živou stravu a šťávy. Mohl by jste mi více jídelníček osvětlit. Vím, jak by měl vypadat, jen si nejsem jistá, jak to jde dohromady s cukrovkou, hlavně ovoce a vůbec šťávy. Jak je to s očistou střeva při těchto potížích? Asi je to také jasné. Jen bych to chtěla ujasnit, nechtěla bych mu více ublížit. Co sirná patlanice? Kukuřici myslíte syrovou?Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: stř pro 09, 2009 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobré ráno Jardo, děkuji za rychlou odpověď, jen bych si potřebovala ujasnit pár věcí. Píšete srovnat PH podle tabulky, kterou jste nám dal. Nevím o jakou tabulku se jedná, myslel jste ukazatele na Triphanu? Dále co se týče léků, předpokládám, že nemyslíte je hned vysadit, bez nich by to zatím nešlo. Co se týká psychiky jsem si myslela, že ho vezmu k psychiatrovi pro nějaká antidepresiva, které by ho mohly trochu nakopnout a začít chtít něco dělat. Ale co píšete ohledně léků, je mi jasné jak to je. On bere navíc stejně lexaurin, tak jsem si myslela, že by mu to vyměnili za ty antidepresiva. Co myslíte. Nezmiňujete se o stravě. Předpokládám, že doporučujete živou stravu a šťávy. Mohl by jste mi více jídelníček osvětlit. Vím, jak by měl vypadat, jen si nejsem jistá, jak to jde dohromady s cukrovkou, hlavně ovoce a vůbec šťávy. Jak je to s očistou střeva při těchto potížích? Asi je to také jasné. Jen bych to chtěla ujasnit, nechtěla bych mu více ublížit. Co sirná patlanice? Kukuřici myslíte syrovou?Díky

Ne, myslel jsem tabulku zdravých denních hodnot pH moče a slin, pro jistotu ji posílám ještě emailem. U těch léků je to otázka, já vám je samozřejmě nemohu doporučit vysadit, nejsem lékař, ale v tomto množství by jste to měli minimálně ještě z nějakým jiným lékařem konzultovat. Antidepresiva rozhodně nebrat, ta ho spíše dorazí a udělají z něho naprostou trosku bez vlastního názoru. Lexaurin je docela slušný sajrajt a brát ho delší dobu je opravdu na pováženou. O stravě se určitě zmiňuji, týká se to toho pH, bez správných hodnot pH moče a slin může polykat cokoliv a stejně je to k ničemu. V daném momentě bych aplikoval okurkovou monodietu, ideálně do té doby než se hodnoty pH srovnají a pravidelně denně čistil střevo, což má na psychiku přímý vliv a zabere to daleko rychleji, než antidepresiva. Cukrovka, což je málo známé, se velice často vyvolá paraztální nákazou získanou od domácích miláčků a není od věci si nechat udělat vyšetření na parazity, případně pokud máte, nebo jste měli nějaké domácí zvíře, tak to ani nezkoumat a preventivně se odčervit. K tomuto účelu vám doktor celkem bez problémů předepíše Vermox, ale pokud seženete, tak rozhodně lepší je Zentel, ten vyžene breberky i z hlavy, což potřebujete. Sirná patlanice není problém, tu klidně můžete, kukuřici pokud možno syrovou, případně ty placky a hodně syrového špenátu s cibulí a česnekem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 8:05 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
S tou stravou mi to bylo jasné, jen jsem se chtěla ujistit, jestli vitastrava se slučuje s tou cukrovkou? Prosím Vás a to ovoce a ovocné šťávy? Jedna známá diabetička mi právě říkala, že ovoce nesmí kvůli cukru. Zatím to bude vše. Děkuji za vyčerpávající odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 9:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
S tou stravou mi to bylo jasné, jen jsem se chtěla ujistit, jestli vitastrava se slučuje s tou cukrovkou? Prosím Vás a to ovoce a ovocné šťávy? Jedna známá diabetička mi právě říkala, že ovoce nesmí kvůli cukru. Zatím to bude vše. Děkuji za vyčerpávající odpovědi.

To budete muset vyzkoušet, jinak se na to odpovědět nedá, ale zpočátku aplikujte spíše kyselé varianty s nízkým glykemickým indexem a teprve postupně jak bude slinivka vstávat z mrtvých, tak budete přidávat další. Chce to začít spíše šťávami zeleninovými, ale obecně se dá tvrdit, že i potraviny, které ve vařeném stavu mají vysoký glykemický index, jsou ve stavu syrovém většinou zcela bez problémů. Navíc u ovoce většinou cukry rozhází přítomnost tuků, čili pokud ovoce, tak jednoznačně žádné tuky, ani před, ani po, dodržte minimální odstup 2 hodiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 12:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Navíc u ovoce většinou cukry rozhází přítomnost tuků, čili pokud ovoce, tak jednoznačně žádné tuky, ani před, ani po
Pokud já znám, tak ano ano, tuky hrají významnou roli. Petro přečtěte si tento článek, asi Vám taky hodně vysvětlí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 12:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Zvýšený tlak, vysoký cholesterol... tak jsem tu dobře, taky se tu optám. Jde o otce. Je mu 67 let a s jeho zdravím to vcelku ujde. Dlouholetý kuřák, klasická vařená strava, pohybu spíše málo, trvale prášky na zvýšený tlak; aspoň že alkoholu vcelku neholduje, to je plus. Nějak před měsícem měl lehký infarkt a tak mu zjistili hodně cholesterolu a přicpané krevní řečiště. Proto před dvěma týdny prodělal operaci by-passu. Při jeho výše uvedeném životním stylu se vůbec ničemu nedivím, jde o logický důsledek a několikrát jsem mu to (již před infarktem) popisoval. Zda něco změní či ne, to si musí rozhodnout on sám. Vypadá to nadějně... před měsícem koupil dobrý šnekový odšťavovač a velmi si jej oblíbil, takže jsem rád, že aspoň dopoledne tráví každý den (i teď, po operaci) na ovoci a ovozeleninových šťávách. Oběd a večeře jsou už ale klasika, vařené. Kouřit po uvedené operaci přestal (snad vydrží). Z čeho má vysoký tlak a haldu cholesterolu jsem mu popsal a že práškama na tlak nic nevyřeší, řekl jsem mu také. Od operace taky bere prášky kvůli železu, jehož prý má málo (míním mu doporučit raději melasu, jak jsem zde vyčetl).
Abych se dostal k důvodu, proč píši: je to týden, co se vrátil po operaci by-passu domů. Včera za mnou přišel a ptal se mne, když se zajímám o zdravou výživu, zda neporadím. Od operace trpí naprostým nechutenstvím. Hlad má, to ano, stravuje se normálně, ale nemá vůbec chuť. Abych pravdu řekl, přes usilovné přemýšlení jsem mu neporadil; nechutenstvím netrpím a tak je to téma, o které se zatím při svých četbách o zdraví nezajímám. Nevím, co mu poradit. Zřejmě tam bude nějaká souvislost s tou poměrně těžkou operací, po níž ztratil chuť k jídlu. Jaroslave prosím Vás jak mám svému taťkovi pomoci? Děkuji Vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 7:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Zvýšený tlak, vysoký cholesterol... tak jsem tu dobře, taky se tu optám. Jde o otce. Je mu 67 let a s jeho zdravím to vcelku ujde. Dlouholetý kuřák, klasická vařená strava, pohybu spíše málo, trvale prášky na zvýšený tlak; aspoň že alkoholu vcelku neholduje, to je plus. Nějak před měsícem měl lehký infarkt a tak mu zjistili hodně cholesterolu a přicpané krevní řečiště. Proto před dvěma týdny prodělal operaci by-passu. Při jeho výše uvedeném životním stylu se vůbec ničemu nedivím, jde o logický důsledek a několikrát jsem mu to (již před infarktem) popisoval. Zda něco změní či ne, to si musí rozhodnout on sám. Vypadá to nadějně... před měsícem koupil dobrý šnekový odšťavovač a velmi si jej oblíbil, takže jsem rád, že aspoň dopoledne tráví každý den (i teď, po operaci) na ovoci a ovozeleninových šťávách. Oběd a večeře jsou už ale klasika, vařené. Kouřit po uvedené operaci přestal (snad vydrží). Z čeho má vysoký tlak a haldu cholesterolu jsem mu popsal a že práškama na tlak nic nevyřeší, řekl jsem mu také. Od operace taky bere prášky kvůli železu, jehož prý má málo (míním mu doporučit raději melasu, jak jsem zde vyčetl).
Abych se dostal k důvodu, proč píši: je to týden, co se vrátil po operaci by-passu domů. Včera za mnou přišel a ptal se mne, když se zajímám o zdravou výživu, zda neporadím. Od operace trpí naprostým nechutenstvím. Hlad má, to ano, stravuje se normálně, ale nemá vůbec chuť. Abych pravdu řekl, přes usilovné přemýšlení jsem mu neporadil; nechutenstvím netrpím a tak je to téma, o které se zatím při svých četbách o zdraví nezajímám. Nevím, co mu poradit. Zřejmě tam bude nějaká souvislost s tou poměrně těžkou operací, po níž ztratil chuť k jídlu. Jaroslave prosím Vás jak mám svému taťkovi pomoci? Děkuji Vám.

Tady použiji jedno přirovnání z přírody, které to snad vysvětlí a pokud máte psa, tak to důvěrně znáte. Pokud mu je z nějakého důvodu zle, tak si sní nějakou trávu, vyzvrací se a dál pije pouze vodu. Přestože je jindy žravý, odmítá potravu a hlad určitě má. Ano, bavím se zde o pudech a také mi lidé je máme, ale ve své nadřazené aroganci jim nenasloucháme. Předpokládám tedy podobnou, velice rozumnou, reakci otcova těla na prodělanou operaci a pooperační stav. Patrně také nemá ideální váhu a tělo tedy na základě pudů, řízených přírodou, omezí do odeznění potíží příjem stravy, což považuji za velice rozumné. Rozhodně bych se mu nesnažil říkat podobnou blbost jako většina lékařů, že musí jíst. Sám víte, že opak je pravdou a naopak bych ho spíše podpořil v odříkání jídla, srovnání váhy na ideální váhu a celkové odlehčení organizmu, pak bude mít chuti k jídlu habaděj, ale do té doby čím méně, tím lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 8:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Tady použiji jedno přirovnání z přírody, které to snad vysvětlí a pokud máte psa, tak to důvěrně znáte. Pokud mu je z nějakého důvodu zle, tak si sní nějakou trávu, vyzvrací se a dál pije pouze vodu. Přestože je jindy žravý, odmítá potravu a hlad určitě má. Ano, bavím se zde o pudech a také my lidé je máme, ale ve své nadřazené aroganci jim nenasloucháme. Předpokládám tedy podobnou, velice rozumnou, reakci otcova těla na prodělanou operaci a pooperační stav. Patrně také nemá ideální váhu a tělo tedy na základě pudů, řízených přírodou, omezí do odeznění potíží příjem stravy, což považuji za velice rozumné. Rozhodně bych se mu nesnažil říkat podobnou blbost jako většina lékařů, že musí jíst. Sám víte, že opak je pravdou a naopak bych ho spíše podpořil v odříkání jídla, srovnání váhy na ideální váhu a celkové odlehčení organizmu, pak bude mít chuti k jídlu habaděj, ale do té doby čím méně, tím lépe.
Uznávám, že jsem byl hodně zvědavý, co mi odpovíte, protože tentokrát mne opravdu nic nenapadalo, co bych otci řekl. Už během čtení první věty Vaší odpovědi jsem pochopil, co bude následovat ve větách dalších. No samozřejmě - ačkoli psa nemáme, toto znám. A máte pravdu - nebudu taťkovi říkat, že musí jíst. Spíš ať sleduje své pocity a nemá-li chuť k jídlu, ať nejí. Během operace i po ní přijal šílené množství medikamentů a tělo by si určitě měl spíše očišťovat, než dál zanášet vařenými a pečenými jídly. Je dobře, že vždy dopoledne je na ovoci a čerstvě lisovaných šťávách. S váhou máte pravdu, to jste odhadl správně a na toto téma jsem s otcem nejednou mluvil, ale on pokaždé říká, že váhu nemůže ubrat, protože by se cítil slabý (hned jsem mu vysvětloval, že pocity slabosti by byly dočasné a pak by byl naopak fit více než dnes) a jeho správná váha že prostě je ta, kterou teď má (on měří asi jako já, tedy nějakých 186 cm a za správnou váhu považuje svých 103 kg, já bych teda takovou váhu mít nechtěl). No, říkal mi, že jak bude schopen bezpečně řídit auto, rád k Vám zajede na konzultaci (hlavně jak bojovat se zvýšeným cholesterolem), tak pevně doufám, že (prý asi v únoru) se s Vámi konečně taky sejdeme. Uvidíme.
Děkuji Vám za odpověď, naprosto s Vámi souhlasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: úzkost
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2010 6:56 pm 
Offline

Registrován: pát led 01, 2010 6:50 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den pane Jardo,chtěla bych se zeptat na problém který mě trápí už něco přes rok,asice je to strach,strach nevím z čeho.Před rokem a čtvrt se mě udělalo špatně,začalo mě hrozně bušit srdce,celá jsem se třásla.Myslela jsem si že to rychle přejde,ale nepřešlo srdce mě bušilo jak o závod,tak manžel zavolal sanitku.V nemocnici mě udělali ekg,to bylo v pořádku,měla jsem jen rychlý tep,tak mě daly nějaké prášky na uklidnění.Od té doby mám každý den strach,opravdu každý.Není den kdy bych si nevzala prášek.Nosím je všude po kapsách-lexaurin,neurol.Tachykardii u mě zjistily už před třemi lety.Bojím se jít někam s kamarádkami,manželem,dcerami,bojím se když někam přijdu,třeba jen k rodičum,Bojím se i doma,když jsme všichni spolu a není duvod.Začne mě bušit srdce,a začnu se třast.Nevím jestli s tím muzou mít souvislost záda.Dlouhou dobu mě šíleně bolí v kříži.Brzy ráno mě vzbudí šílená bolest,během dne je to o třošku lepší.Chtěla jsem se Vás touto cestou zeptat,jestli nevíte co bych měla udělat aby se moje zdraví zlepšilo.Děkuji,a přeji Vám hodně zdraví Iveta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úzkost
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2010 7:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Iveta píše:
Dobrý den pane Jardo,chtěla bych se zeptat na problém který mě trápí už něco přes rok,asice je to strach,strach nevím z čeho.Před rokem a čtvrt se mě udělalo špatně,začalo mě hrozně bušit srdce,celá jsem se třásla.Myslela jsem si že to rychle přejde,ale nepřešlo srdce mě bušilo jak o závod,tak manžel zavolal sanitku.V nemocnici mě udělali ekg,to bylo v pořádku,měla jsem jen rychlý tep,tak mě daly nějaké prášky na uklidnění.Od té doby mám každý den strach,opravdu každý.Není den kdy bych si nevzala prášek.Nosím je všude po kapsách-lexaurin,neurol.Tachykardii u mě zjistily už před třemi lety.Bojím se jít někam s kamarádkami,manželem,dcerami,bojím se když někam přijdu,třeba jen k rodičum,Bojím se i doma,když jsme všichni spolu a není duvod.Začne mě bušit srdce,a začnu se třast.Nevím jestli s tím muzou mít souvislost záda.Dlouhou dobu mě šíleně bolí v kříži.Brzy ráno mě vzbudí šílená bolest,během dne je to o třošku lepší.Chtěla jsem se Vás touto cestou zeptat,jestli nevíte co bych měla udělat aby se moje zdraví zlepšilo.Děkuji,a přeji Vám hodně zdraví Iveta

To by chtělo mnohem detailnější popis potíží, může to totiž souviset s více věcmi. Nicméně hlavní problém bych v tomto momentě viděl v jednoznačném nedostatku hořčíku a pravděpodobně celkově špatné mineralizaci těla. Běžná antidepresiva jako lexaurin, neurol, jsou strašné sajrajty a jejich delší užívání udělá z člověka nesvéprávnou trosku. Jako první opatření vyzkoušejte srovnat ten hořčík, ale ne jednou, či dvěma tabletami, to nemá žádný význam. Při velikém deficitu musí být dávka opravdu veliká, na samé horní hranici snesitelnosti. Hořčík se nedá předávkovat a zhruba 95 % populace ho má hrubý nedostatek z čehož plyne veliké spektrum chorob, navíc jeho dlouhodobý nedostatek je vždy smrtelný a většinou to odnese právě srdce. Kupte si tyto tablety i v takto velkém balení, to máte za bezkonkurenčně nejnižší cenu http://www.napetrinach.cz/index.php?det ... 5112600054. Používejte ho tak, že jej berte na lačno ráno a večer. Začněte na deseti tabletách denně a každý den přidávejte 2 tablety tak dlouho, než se dostaví průjem. To je předávkování, potom tak 2-4 tablety uberte a zbytek je vaše potřebná denní dávka, kterou pak budete brát až do dalšího průjmu a zase uberete, může to trvat i řadu měsíců, než se tělo dorovná. Já sám beru 16 těchto tablet denně ve dvou dávkách, vždy na lačno ráno a večer. Prubněte to brát tak dva, až tři týdny, potom se znovu ozvěte, když to ještě nebude to pravé ořechové, tak to upřesníme, případně se sejdeme a já si vás vyšetřím pro přesnější odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2010 2:11 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ze vraj vapnik k horciku ma byt v pomere 2:1. Pri tom postupe, co ste radili Ivete, netreba nijak specialne zdvihat aj vapnik?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2010 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ze vraj vapnik k horciku ma byt v pomere 2:1. Pri tom postupe, co ste radili Ivete, netreba nijak specialne zdvihat aj vapnik?

No, to je právě ten zažitý blud, který tvrdí moderní medicína. Většina lidí má paradoxně vápníku docela dost, až moc, ale sedimentovaného v některých místech těla, kde jednoznačně způsobuje zdravotní potíže. Týká se to i cévních a srdečních problémů, kdy cévy vápennými úsadami tvrdnou a nic pak nefunguje jak má. Jediné směrodatné měřítko pro kontrolu předávkování hořčíkem je ten průjem, vše ostatní se dokáže napárovat na vápník, který máte již v těle někde uložený a toho může být opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz