Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 4:36 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ještě na jednu věc, které nerozumím, jasem narazil. Cituji:

1) Všechno co obsahuje v dužnině semena jsou plody. Mezi plody řadíme proto i rajčata, okurky a dýně a proto by se neměly konzumovat nikdy se zeleninou. Maximálně se zeleninou chudou na bílkoviny a škroby.

Překvapil mne ten okurek, znamenalo by to že nepatří do zel. salátu, zřejmě ani ne k ovoci (min. chuťově ne). Co si o tom Jardo myslíte?

Citováno z http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 5:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Co se týče bezpečných kombinací potravin, mám nejasnosti ohledně tří potravin: avokáda, oliv a semínek.

1. Semínka (dýně, slunečnice, sezam): domnívám se, že se dají bezpečně kombinovat se vším: se zeleninou - tedy do salátů. k ovoci, nebo se sacharaidy - třeba do kaší. Jediná problematická potravina bude maso, které se stejně těžko kombinuje s čímkoli.

2. avokádo - je to v podstatě ovoce, ale poměrně tučné s obsahem bílkovin. Počítám tedy že by mělo být v pohodě do salátu, ale zřejmě ne s dalším ovocem. Tady mně napadá vyjímka a to jsou rajčata, které patří mezi kyselé ovoce a to by se snad mohly s avokádem snést. Uvažuji správně?

3. Olivy - někde jsem je viděl zařazené do ovoce, někde do tuků. Předpokládám, že do salátů v pořádku, co ale třeba do kaší, k bramborám apod?

Děkuji

Pokud již jdete takto do detailu, tak to stejně bude pouze můj názor a jak to opravdu bude fungovat ve vašem těle si musíte stejně odzkoušet.
1)Semínka se většinou dají kombinovat do všeho, ale u někoho je nutné je jíst odděleně a třeba pouze zapít čerstvou šťávou.
2)Avokádo se dle mého názoru dá míchat do čehokoliv a většinou s tím není problém.
3)Zde jednoznačně odpovědět nedovedu, olivy nejím, mě prostě nechutnají, ale do salátů určitě a domnívám se, že ani k ostatním jídlům by neměl být problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 5:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Ještě na jednu věc, které nerozumím, jasem narazil. Cituji:

1) Všechno co obsahuje v dužnině semena jsou plody. Mezi plody řadíme proto i rajčata, okurky a dýně a proto by se neměly konzumovat nikdy se zeleninou. Maximálně se zeleninou chudou na bílkoviny a škroby.

Překvapil mne ten okurek, znamenalo by to že nepatří do zel. salátu, zřejmě ani ne k ovoci (min. chuťově ne). Co si o tom Jardo myslíte?

Citováno z http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm

Tak okurky se mě zdají bez problémů, ale ty zbylé dvě potraviny bych do toho určitě nemíchal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 3:15 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Zdravim Vas Jarda, chcela by som sa opytat na jednu kombinaciu jedla, o ktorej som sa na http://www.delena-strava.cz/ docitala, ze je podla zasad delenej stravy vhodna. No mne sa to nejako nezda, ide o nasucho pecene zemiaky v trube s kefirom a maslom( \":!:\" ) ci rastlinnym olejom.
Manzel mi tvrdil, ze to dokopy nejde a neviem comu, co sa popise na nete, mozem doverovat. Manzel kedysi delil stravu, schudol obdivuhodne kila a velmi mu to zdravotne prospelo, no delil stravu, skor by som povedala, podla zasad stravovania, ktore odporucate Vy.
Ako je to teda s touto kombinaciou?

Je to velky prehresok, dat si taketo jedlo obcas pri kandide?
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
Zdravim Vas Jarda, chcela by som sa opytat na jednu kombinaciu jedla, o ktorej som sa na http://www.delena-strava.cz/ docitala, ze je podla zasad delenej stravy vhodna. No mne sa to nejako nezda, ide o nasucho pecene zemiaky v trube s kefirom a maslom( \":!:\" ) ci rastlinnym olejom.
Manzel mi tvrdil, ze to dokopy nejde a neviem comu, co sa popise na nete, mozem doverovat. Manzel kedysi delil stravu, schudol obdivuhodne kila a velmi mu to zdravotne prospelo, no delil stravu, skor by som povedala, podla zasad stravovania, ktore odporucate Vy.
Ako je to teda s touto kombinaciou?

Je to velky prehresok, dat si taketo jedlo obcas pri kandide?
Dakujem.

Tak ideál to určitě není, ale zase tak velký problém také ne, čili pokud tuto stravu nebudete jíst denně, tak nevidím problém, ovšem kefír musí být kvalitní, domácí, aby udržel kandidu na uzdě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 12:10 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Tak ideál to určitě není, ale zase tak velký problém také ne, čili pokud tuto stravu nebudete jíst denně, tak nevidím problém, ovšem kefír musí být kvalitní, domácí, aby udržel kandidu na uzdě.

kefir domaci mam a kazdy den to jest dufam nebudem \":lol:\"
dufam pisem preto, lebo v minulost som byvala schopna jest cely tyzden tu istu veceru, pokial mi to dane jedlo velmi chutilo \":lol:\"
no a ako je to stou delenou stravou, je to naozaj podla tych pravidiel v poriadku?
mam pocit, ze co sa pise na roznych strankach na nete o delenej strave, pisu sa tam odlisne veci. takze to nejako nedokazem posudit co je dobre a co nie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
kefir domaci mam a kazdy den to jest dufam nebudem \":lol:\"
dufam pisem preto, lebo v minulost som byvala schopna jest cely tyzden tu istu veceru, pokial mi to dane jedlo velmi chutilo \":lol:\"
no a ako je to stou delenou stravou, je to naozaj podla tych pravidiel v poriadku?
mam pocit, ze co sa pise na roznych strankach na nete o delenej strave, pisu sa tam odlisne veci. takze to nejako nedokazem posudit co je dobre a co nie.

Tak názory se určitě různí, ale základ zůstává prakticky stejný, čili oddělit maximálně pečlivě bílkoviny a sacharidy, což v konečném důsledku je stejně nemožné, protože většina potravin již tuto kombinaci přímo obsahuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 5:30 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dobri den ....velmi ma zauima odpoved na moju otazky taze
1. ako je to z produktami, dajme tomu prirodneho pvovodu..ktore obsahuju aj sacharidy aj bielkoviny...ako ich travi ? lebo strava co obsahuje iba bielkoviny alebo iba sacharidy je asi velmi ojedinela ....
2....myslel som si ze vsetky cukri su kiselinotvorne a zelenia,bilinky atd su zasadotvorne ... proco v niektorich pokrmocho odporucate miesat sacharidy zo zasadotvornou potravinou.....napriklad pri zelenom napoji uvadzate ze ked do toho date banan je s toho nutri drink .....

alebo som tu videl na fore kombinaciu konopnich semien , ovocia -popripade medu ...a tiez ste to povazovali za dobru stravu ...ako to teda prosim vas je ? \":)\" ...urcite v tom mam chaos a prosim o navednie na pravu mieru \":D\" \":)\" vopred vdaka \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
dobri den ....velmi ma zauima odpoved na moju otazky taze
1. ako je to z produktami, dajme tomu prirodneho pvovodu..ktore obsahuju aj sacharidy aj bielkoviny...ako ich travi ? lebo strava co obsahuje iba bielkoviny alebo iba sacharidy je asi velmi ojedinela ....
2....myslel som si ze vsetky cukri su kiselinotvorne a zelenia,bilinky atd su zasadotvorne ... proco v niektorich pokrmocho odporucate miesat sacharidy zo zasadotvornou potravinou.....napriklad pri zelenom napoji uvadzate ze ked do toho date banan je s toho nutri drink .....

alebo som tu videl na fore kombinaciu konopnich semien , ovocia -popripade medu ...a tiez ste to povazovali za dobru stravu ...ako to teda prosim vas je ? \":)\" ...urcite v tom mam chaos a prosim o navednie na pravu mieru \":D\" \":)\" vopred vdaka \":)\"

1)Špatně, to si každý, kdo se nacpe fazolema může vyzkoušet.
2)Tak já to nedoporučuji, tam je uvedeno, že to je vhodné pro zlepšení chuťových vlastností, jinak já to piji pouze samotné.
I ta uvedená kombinace je pro mnoho lidí docela slušně stravitelná a logicky na ní není nic zásadně špatného, nicméně naprosto správná není, hlavně lidé s kvasinkou by ji určitě neměli zkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 8:28 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
inak povedane nic neni idealne a je len na nas sa k idealnemu co najviac priblizit \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
inak povedane nic neni idealne a je len na nas sa k idealnemu co najviac priblizit \"8)\"

Asi tak, neexistuje jediné správné řešení, vždy je jich několik.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2011 11:44 am 
Offline

Registrován: stř črc 20, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 56
Přeji všem... ,báječný den!
Pane Jaroslave,včera jsem se bavil s kamarádem a zjistil,že mám stejný problém jako jeho kámoš \":D\" .
Přestal jsem jíst maso cca před dvěma lety a upravil jsem celkově jídelníčk.Snažím se spíš o konzumaci syrových potravin.Za tuto dobu jsem zhubl z 97 x193 na 84kg.Periodicky provádím očisty formou půstů,hladovek,Šankhaprakšalány,cvičím od mládí. CÍTÍM SE SKVĚLE!!!
No a k problému.Začal jsem si všímat,že tělo mi nedokáže přijímat tuky ze SEMEN. (Tento problém má i ten dotyčný,který je na tom podobně tělesně a časem jako já s rozdílem,že nedokáže přijmout jakýkoliv tuk.)
Na večeři si dám př.zel.salát s pol.lžící mletým sezamem,lnem,trochou slunečnice,tykve.Někdy během dne obědvám těstoviny s mákem(,jako sladidlo med či ovoc.cukr,maku si dám požehnaně.). NO A PAK JE VŽDY NÁSLEDNÁ STOLICE PRŮJMOVÁ.
Když do jídelníčku použiji oliv.olej či máslo,není problém.
Je možny,že olejnatých semen použiji mnoho? Dříve jsem takový problém neměl.

Děkuji moc za odpověď. Robert


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2011 11:55 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
rzsoulad píše:
Někdy během dne obědvám těstoviny s mákem(,jako sladidlo med či ovoc.cukr,maku si dám požehnaně.). NO A PAK JE VŽDY NÁSLEDNÁ STOLICE PRŮJMOVÁ....

konkretne k maku, mak moze prehanat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2011 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rzsoulad píše:
Přeji všem... ,báječný den!
Pane Jaroslave,včera jsem se bavil s kamarádem a zjistil,že mám stejný problém jako jeho kámoš \":D\" .
Přestal jsem jíst maso cca před dvěma lety a upravil jsem celkově jídelníčk.Snažím se spíš o konzumaci syrových potravin.Za tuto dobu jsem zhubl z 97 x193 na 84kg.Periodicky provádím očisty formou půstů,hladovek,Šankhaprakšalány,cvičím od mládí. CÍTÍM SE SKVĚLE!!!
No a k problému.Začal jsem si všímat,že tělo mi nedokáže přijímat tuky ze SEMEN. (Tento problém má i ten dotyčný,který je na tom podobně tělesně a časem jako já s rozdílem,že nedokáže přijmout jakýkoliv tuk.)
Na večeři si dám př.zel.salát s pol.lžící mletým sezamem,lnem,trochou slunečnice,tykve.Někdy během dne obědvám těstoviny s mákem(,jako sladidlo med či ovoc.cukr,maku si dám požehnaně.). NO A PAK JE VŽDY NÁSLEDNÁ STOLICE PRŮJMOVÁ.
Když do jídelníčku použiji oliv.olej či máslo,není problém.
Je možny,že olejnatých semen použiji mnoho? Dříve jsem takový problém neměl.

Děkuji moc za odpověď. Robert

Tam asi nebude problém v těch semínkách a tuku, ale v sacharidech, které k tomu přidáváte, tedy obilí a med, to nakrmí kvasinku a je průjem. Lze to snadno vyzkoušet, prostě snězte jenom jeden druh samotných semínek, nebo ořechů a pokud průjem nebude, máte jasno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 1:18 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
zaujimave delenie potravin, takuto tabulku som nenasla na ziadnom webe, zaoberajucom sa delenou stravou, myslim, ze sa to do tejto temy hodi, su tam veci, o ktorych som sa dopocula 1.x
(zdroj: http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm )

Potravu zhlediska trávení dělíme na bílkoviny, škroby a cukry

Mezi bílkoviny řadíme: ořechy a semínka, suché luštěniny, dužninu kokosu, maso, vejce, mléčné výrobky.

Mezi škroby řadíme : banány, arašídy, dýně(kulatá), zimní dýně, dužnina kokosu, kukuřice, čerstvý hrách, artyčoky, brambory, všechny obilniny a luštěniny, mrkev, tuřín, červená řepa, rutabaga.

Mezi neškroby řadíme : ovoce, alfa alfa klíčky, chřest, bambusové výhonky, nať červené řepy, brokolice, zelí, nať celeru, růžičková kapusta, pažitka, pampeliškové listí, čekanka, česnek, zelené fazolky, kapusta, pórek, salát, nať hořčice, okra, cibule, petržel, ředkvičky, rebarbora, špenát, šalotka, fazolové lusky, tuřín, řeřicha, nať tuřínu, petržel a jiné listové a naťové zeleniny

Mezi tuky řadíme : avokádo, olivy, durian, kokosový ořech a oleje.

Mezi sladké ovoce řadíme : datle, sladké víno, sladké hrušky, sušené ovoce.

Mezi polosladké ovoce řadíme : meruňky, brusinky, borůvky, jahody, nektarinky, maliny, ostružiny, sladký angrešt, mango, bezinka, oliva, čerstvý fík, sladké jablko, třešně sladké, sladké broskve, sladké ryngle, tomelo.

Mezi kyselé ovoce řadíme : pomeranče, ananas, kyselé jablka, kyselé ryngle a švestky, citróny, grepy, kyselé broskve, limetky, kyselé víno, rajčata, višně, kyselý angrešt, kyselé hrušky.




Hlavní pravidla :

1) Všechno co obsahuje v dužnině semena jsou plody. Mezi plody řadíme proto i rajčata, okurky a dýně a proto by se neměly konzumovat nikdy se zeleninou. Maximálně se zeleninou chudou na bílkoviny a škroby.

2) Ovoce jíst jen jako samotné... a když kombinovat tak jen kyselé s kyselým či polosladkým nebo sladké se sladkým či polosladkým, ale nikdy né kyselé se sladkým... Avokádo je bohaté na tuky a nejlépe je ho kombinovat s neškrobouvou zeleninou, s kyselým ovocem ale nikdy ne se sladkým ovocem.

3) Jez bílkoviny se zeleninou neobsahující škrob. Zelenina chudá na škrob se hodí k zelenině, která je zároveň i ovocem jako rajčata (ne sladká a kyselinu obsahující plodová zelenina).

4) Cukr, sirupy a sladidla včetně medu by se neměly nikdy užívat k dochucování žádné potravy.

5) Když už tuky (oleje apod), tak pouze se zeleninou neobsahující škrob nebo na škrob velmi chudou.

6) Sladké ovoce jez jen s dalším sladkým nebo polosladkým ovocem. Kyselina z kyselého ovoce by zpomalila trávení cukernatých látek, což by vedlo ke kvasu.

7) Polosladké ovoce jez jen buď s kyselým nebo jen ze sladkým nebo zase s polosladkým, ale nikdy ne ze sladkým a kyselým současně.

8 ) Melouny pouze samostatně. Jsou nejrychleji stravitelné a skombinované s čímkoliv vyvolají okamžitě kvas.

9) Zeleninu neobsahující škrob můžeš kombinovat mezi sebou, nebo s proteiny a nebo se škrobem ale nikdy ne s proteiny a škrobem současně.

10) Kyselé by se nikdy nemělo konzumovat se škroby. Kyselina totiž okamžitě přeruší trávení škrobu. Zničí ptyalin ze slin který je ke trávení škrobu nezbytně nutný. Takže kdo si nakypřuje obilné kaše jablky, tomu to leží pak v žaludku jako olovo a ačkoliv si libuje jak je syt... napáchá na sobě mnohem více škody než kdyby si dal maso... a nehledě na to kdyby k tomu ještě přidal med nebo hrozinku. Ale obchod s mysli jenom kvete.



Hlavní zásady kombinování potravy

Kyselé ovoce :

- a bílkoviny: Špatná kombinace. Citrusové ovoce, rajčata, ananas, jahody a další kyselé plody by se neměly kombinovat se sýry, vejci, ořechy. Jestliže jste nemocní, vyhněte se kyselému ovoci obzvlášť, kromě citrónů a limetek pro jejich schopnosti detoxikační.

- a škroby: Špatná kombinace. Kyselina okamžitě neutralizuje trávící enzymy a následkem je, že potrava v žaludku zahnívá.


Sladké ovoce :

a bílkoviny & a škroby & a kyselé ovoce : Špatná kombinace. Cukru obsaženému ve sladkém ovoci by nemělo nic bránit průchodem žaludkem do dvaceti minut. Okamžitě vzniká kvas jestliže dojde narušení jeho trávení jinými potravinami. Cukr a škrob je navíc kombinace ještě dalších potíží. Cukr v ústech na sebe váže sliny, a tím vysává ptyalin tolik nutný ke strávení škrobu. Jestliže je škrob ochuzen o ptyalin cukrem, medem, melasou nebo sladkým a sušeným ovocem... výsledkem je lihový kvas. Kvas je nevyhnutelný jestliže se cukry zdrží v žaludku vlivem škrobu, bílkovin a nebo kyselého ovoce. Cukr navíc ještě snižuje schopnost vylučování žaludečních šťáv.

Bílkoviny :

a škrob: Špatná kombinace. Bílkoviny potřebují kyselé šťávy a škroby zásadité... výsledkem je hniloba bílkovin a kvas škrobů.

a tuky: Špatná kombinace. Jestliže potravina obsahuje bílkovinu obsahuje zároveň už i tuk vhodného složení. Naše tělo si vystačí s minimem tuků. Tuk zpomaluje vyměšování trávících šťáv, snižuje účinnost pepsinu a kyseliny chlorovodíkové nezbytné pro trávení bílkovin. I sebemenší množství tuku je schopno snížit trávící schopnost organismu až o 50%. Uživejte tedy tuky s opatrností a nepoužívejte jiné tuky než tuky Avokáda a ořechů.

a jiné bílkoviny: Špatná kombinace. A je jedno jestli se blíkoviny liší původem složením nebo koncentrací. Kyselost žaludečních šťáv pro jednotlivé druhy bílkovin není stejná vzniká tak těžce stravitelná hmota která zahnívá.

Škrob :

a tuky: Špatná kombinace. Tuk brzdí odchod stráveného škrobu do střeva a to vede ke kvasu. Jestliže jíte tuky s listovou zeleninou a natěmi, pak je jejich brzdná schopnost pozastavena.

a jiné škroby: Špatná kombinace. Následky jsou ještě horší než u jiných kombinací. Zeleninu s mírným obsahem škrobu lze kombinovat se zeleninou s větším obsahem škrobu např. mrkev a brambory, ale nikoliv s obilninami a luštěninami.

Avokádo :

Ačkoliv neobsahuje mnoho bílkovin ve srovnání s ořechy, přesto jich obsahuje víc než mléko a navíc bílkoviny avokáda jsou vysoké biologické hodnoty. Nejlépe je jíst s listovou zeleninou a natěmi, protože to ještě zlepší jejich vstřebávání. Dále pak lze avokádo kombinovat s nakyslým nebo kyselým ovocem. To je dokonce lepší kombinace než když se kombinuje listová zelenina s ovocem. Protože avokádo obsahuje málo bílkovin, lze jej zkombinovat i s brambory nebo jinými škrobovitými jídly za předpokladu, že součástí této kombinace je i listová zelenina. Avokádo by se nemělo nikdy kombinovat s ořechy a semeny.


Kyselé ovoce se může kombinovat s nakyslým ovocem. Tato kombinace je nejlepší když je většina ovoce kyselá. Nikdy nekombibujte kyselé ovoce se sladkým. Rajčata nekombinujte s žádným ovocem, ale maximálně je lze kombinovat s listovou zeleninou bez obsahu škrobu.

Nakyslé ovoce lze kombinovat se sladkým ovocem... zejména když chceme dosladit pro lepší chuť. Pro lidi s oslabeným trávením jsou banány však nejlepší jako samostatné jídlo. Ostatní je mohou zkombinovat s datlemi nebo rozinkami, sladkým hroznovým vínem a jiným sladkým ovocem a listovou a naťovou zeleninou. Sladké a sušené ovoce by se mělo používat zřídka, protože cukr je vněm koncentrovanější a snadno může dojít ke kvasu když se neodhadne kyselost ostatních plodů v kombinaci. Proto je vhodnější toto ovoce vždy kombinovat jen s listovou a naťovou zeleninou.

Kombinovat ovoce jen s čerstvou listovou a naťovou zeleninou. Tyto kombinace ještě dokonce zlepší trávení ovoce.

Listová zelenina se velmi dobře hodí ke všem jídlům a měla by tvořit většinu vašeho jídelníčku. Během týdne jezte rozmanité druhy zeleniny jak je to jen možné. Zelenina především bez obsahu škrobu zanechá žaludek beze změny, pokud ovšem nepoužijete nějakou olejnatou zálivku která celé trávení zkomplikuje.

Melouny nekombinujte s ničím. Mnoho lidí se o této kombinaci a sakutními přiznaky přesvědčilo na vlastní kůži. Meloun je tak ssnadno a rychle stravitelný, že cokoliv se sním zkombinuje znamená zahájení kvasu.

Obiloviny a luštěniny je nejlépe jíst naklíčené. Klíčením přejdou do stavu živé zeleniny a jsou obohaceny kyslíkem. Staly se tedy potravou předtrávenou. Jiné semena lze klíčit také.

Vodu by jste měli pít zásaditou po celý den. Žádné bublinky. Nedovolte aby vznikla žízeň... nepřehánějte to abyste se neodvodnili. Nepijte velké množství najednou. Lepší je mít neustálý příjem vody což zlepšuje detoxikaci. Nepijte však během jídla ani po jídle (v závislosti na složitosti kombinace) abyste neředily trávící enzymy. Voda je potrava v nejlepší jakosti jaká může být.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz