Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 4:29 pm 
Offline

Registrován: sob črc 09, 2011 5:14 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Haná
Můžete poradit dobrý zdroj (nákup) ořechů a semen? Děkuji a přeji všem pěkný den. Josef


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 9:26 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Josef píše:
Můžete poradit dobrý zdroj (nákup) ořechů a semen? Děkuji a přeji všem pěkný den. Josef

Mnohokrát jsem zkoušel, mnohokrát jsem se zklamal... \":wink:\" \":D\"
Od dětství jsem měl rád buráky. Za komančů se na ně stály fronty, ale daly se jíst. Dneska jsou všude, ale koupit nezatuchlý, bez stop po plísni je jako výhra v loterii. \":roll:\" \":wink:\"

Takže snad je nejspolehlivější samozběr, nebo opravdu osvědčený dodavatel. Ale to jsem Ti asi moc nepomohl.... \":wink:\" \":D\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Josef píše:
Můžete poradit dobrý zdroj (nákup) ořechů a semen? Děkuji a přeji všem pěkný den. Josef

Tak to je opravdu problém, protože jak všichni chtějí nízké ceny, tak sem řetězce dovážejí takový plesnivý šunt, že to za komančů nežrala ani prasata a dnes to je první jakost. Pokud chcete opravdu kvalitní zboží, tak patrně pouze v zahraničí, nebo u malých dovozců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 10:49 pm 
Offline

Registrován: sob črc 09, 2011 5:14 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Haná
Děkuji za odpověď Jardo. Momentálně jsem pracovně v Irsku a tady není problém koupit kvalitní semena a ořechy všeho druhu. Za několik týdnů se ale vracím domů a tak hledám dobré zdroje. Mohl by jsi napsat, kde nakupuješ? Děkuji za odpověď i za tvoje stránky. Jsou pro mě zdrojem informací a poučení. Pomohly mě "sundat" 28 kilo a zlepšit mé zdraví. Děkuji. Josef


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 11:05 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Gratuluji k sundání tolika kil a přeji, ať to vydrží \":)\"

Mám jediný tip - na paraořechy z obchodu Diana, jsou za dobrou cenu a už jsem od nich vzala snad 2 kg ořechů a z toho jen tak 10 kusů bylo špatných. Což je docela pokrok oproti jiným zdrojům, kde byl špatný třeba každý 2.ořech

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2011 3:48 pm 
Offline

Registrován: sob črc 09, 2011 5:14 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Haná
Kometa píše:
Gratuluji k sundání tolika kil a přeji, ať to vydrží \":)\"

Mám jediný tip - na paraořechy z obchodu Diana, jsou za dobrou cenu a už jsem od nich vzala snad 2 kg ořechů a z toho jen tak 10 kusů bylo špatných. Což je docela pokrok oproti jiným zdrojům, kde byl špatný třeba každý 2.ořech


Děkuji za tip a podporu.

Přeji pěkný den.

Josef


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 8:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Josef píše:
Děkuji za odpověď Jardo. Momentálně jsem pracovně v Irsku a tady není problém koupit kvalitní semena a ořechy všeho druhu. Za několik týdnů se ale vracím domů a tak hledám dobré zdroje. Mohl by jsi napsat, kde nakupuješ? Děkuji za odpověď i za tvoje stránky. Jsou pro mě zdrojem informací a poučení. Pomohly mě "sundat" 28 kilo a zlepšit mé zdraví. Děkuji. Josef

To je každému k ničemu, prostě od Lojzy, tedy naprostou většinu semínek mám od drobných pěstitelů, kde vím, co jím, ale pokud bych je doporučil, tak zase nezbude na mě. Patrně do nabídky přidám dvě odrůdy semínek, které se sice běžně sehnat dají, ovšem za celkem nesmyslnou cenu a to dýňové a sezamové, ale zatím o tom stále jednám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: ned zář 18, 2011 10:07 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Josef píše:
Můžete poradit dobrý zdroj (nákup) ořechů a semen? Děkuji a přeji všem pěkný den. Josef

Jeden poznatek přecejen platí:

nekupovat v hypermarketech. Tam je spolehlivě kvalita v čoudu. (datum spotřeby na obalu je k smíchu) \":?\" \":roll:\"
Pokud jsem koupil dobré oříšky, tak to bylo u malých prodejců. \":D\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 5:43 pm 
Offline

Registrován: sob črc 09, 2011 5:14 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Haná
Jarda píše:
To je každému k ničemu, prostě od Lojzy, tedy naprostou většinu semínek mám od drobných pěstitelů, kde vím, co jím, ale pokud bych je doporučil, tak zase nezbude na mě. Patrně do nabídky přidám dvě odrůdy semínek, které se sice běžně sehnat dají, ovšem za celkem nesmyslnou cenu a to dýňové a sezamové, ale zatím o tom stále jednám.

Děkuji. Rozumím, neměl jsem v úmyslu nějak ohrozit tvé dodávky. Omlouvám se. Jen pro zajímavost uvedu několik položek a ceny za které nakupuji zde v Dingle (Irsko) Jedno € - 24 Kč. (zhruba)

Sezamový olej 150ml € 2,15
Lněné semínko 500g € 1,88
Slunečnicové semínko 500g € 2,50
Sezamové semínko 500g € 3,43
Kokosový olej 1000g € 9,80
Epsomská sůl 1000g € 4,41
Dýňové semínko 100g € 1,10

Ještě jednou díky a přeji pěkný den.
Josef


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 6:00 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Včera jsem koupila v prodejně se zdravou výživou kilo dýňového semínka za 170kč \":)\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Josef píše:
Děkuji. Rozumím, neměl jsem v úmyslu nějak ohrozit tvé dodávky. Omlouvám se. Jen pro zajímavost uvedu několik položek a ceny za které nakupuji zde v Dingle (Irsko) Jedno € - 24 Kč. (zhruba)

Sezamový olej 150ml € 2,15
Lněné semínko 500g € 1,88
Slunečnicové semínko 500g € 2,50
Sezamové semínko 500g € 3,43
Kokosový olej 1000g € 9,80
Epsomská sůl 1000g € 4,41
Dýňové semínko 100g € 1,10

Ještě jednou díky a přeji pěkný den.
Josef

To je zajímavé jak některé z uvedených položek, v tak drahé lokalitě, máte celkem levné, zde asi za chvilku nebude výhodné kupovat nic, již nyní naprostou většinu věcí kupuji v zahraničí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 11:53 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Dobrý den, jak to tak čtu tak mne napadá, jestli by se neuživil pod hlavičkou zdravi-az takový malý e-shop.
Z pohledu vyšší kvality zboží by asi ani cena nemusela být tím hlavním kritériem..
Dnes je v Ostravě (asi jen 300 000 obyvatel) v provozu mně jediný známý mlékomat - navíc v lokalitě, kde bych jej ale vůbec nečekal - a 18,-/litr platím s radostí a vděkem, že vůbec mám z čeho dělat kefír....
Tuším, že zákaznický segment pro zboží o kterém se tady všichni bavíme je teprve v rozkvětu, ale mám tušení že lidí, ochotných koupit kvalitnější zboží za odpovídající (férovou) cenu pomalu přibývá...
Hlásím se na brigádu při zakládání e-shopu. pěkné dny všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 11:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fox píše:
Dobrý den, jak to tak čtu tak mne napadá, jestli by se neuživil pod hlavičkou zdravi-az takový malý e-shop.
Z pohledu vyšší kvality zboží by asi ani cena nemusela být tím hlavním kritériem..
Dnes je v Ostravě (asi jen 300 000 obyvatel) v provozu mně jediný známý mlékomat - navíc v lokalitě, kde bych jej ale vůbec nečekal - a 18,-/litr platím s radostí a vděkem, že vůbec mám z čeho dělat kefír....
Tuším, že zákaznický segment pro zboží o kterém se tady všichni bavíme je teprve v rozkvětu, ale mám tušení že lidí, ochotných koupit kvalitnější zboží za odpovídající (férovou) cenu pomalu přibývá...
Hlásím se na brigádu při zakládání e-shopu. pěkné dny všem.

To máte pravdu a mám to celé už i hotové, ale stále mám dost starostí i bez toho, čili zatím musí stačit fórum Nabídka viewforum.php?f=26


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: stř lis 09, 2011 5:39 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 12:50 pm
Příspěvky: 39
Dobré brzké ráno přeji všem,zajímalo by mě jak poznám zkažené či plesnivé ořechy když né na pohled?Zrovna dneska sem snědl divně chutnající asi 2 meruňková jadérka a nebylo to vůbec chutné,jak se pozná že jsou k jídlu?Většinou je máčím,ale tentokrát sem neudělal.Dají se aspoň nějak ošetřit,např.:koloidní stříbro,nebo aspoň omýt v jablečném octu?Děkuji za rady....,jj a pokud se to nepozna tak už se na ty ořechy snad už vyprdnu,protože mi vždycky zanesou do těla nejspíš plísně...\":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechy a semena.
PříspěvekNapsal: stř lis 09, 2011 11:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
KosmasJ píše:
Dobré brzké ráno přeji všem,zajímalo by mě jak poznám zkažené či plesnivé ořechy když né na pohled?Zrovna dneska sem snědl divně chutnající asi 2 meruňková jadérka a nebylo to vůbec chutné,jak se pozná že jsou k jídlu?Většinou je máčím,ale tentokrát sem neudělal.Dají se aspoň nějak ošetřit,např.:koloidní stříbro,nebo aspoň omýt v jablečném octu?Děkuji za rady....,jj a pokud se to nepozna tak už se na ty ořechy snad už vyprdnu,protože mi vždycky zanesou do těla nejspíš plísně...\":-(\"

Tak u většiny ořechů to je cítit, nebo jinak chutnají, ale meruňková jádra mají svoji sladkou a hořkou variantu, tam se to pozná dost obtížně a plíseň je zase tak často nenapadá. Ošetřit se to nijak nedá, ale člověk toho docela dost vydrží, čili se zase tolik bát nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz