Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2009 11:31 pm 
Dobrý den, zhruba před čtvrt rokem jsem objevil Vaše stránky a od té doby mi pravidělně slouží jako zdroj informací, které jsou pro mne podány uceleně a srozumitelně.
Avšak to co mi chybí, buď v textu, nebo na konci článku, je použitá literatura popř. citace.
Když jsem si před chvíli četl článek o "bílých jedech", tak by mě například zajímalo od kud víte, že:
"Na antibiotika se původci nemoci hlavně kmeny Staphylococcus a Streptococcus stávají rezistentní a mléko nakažených krav obsahující až čtyři miliony buněk hnisu na litr + velké dávky antibiotik a hormonů je legálně distribuováno zpracovatelům i spotřebitelům."
nebo,
"Lepek, který takto přijmeme z pekařských výrobků vážně narušuje činnost trávící soustavy, zvláště jater, pankreatu a střev."
Toto jsou příklady, kde by podle mého názoru mohla být citace, nebo něco podobného, aby bylo zřejmé, že se v textu opíráte o podložené informace.
Tímto příspěvkem nechci nijak vyvracet fakta, které zde předkládáte, avšak jsem nucen pro ověření některých informací, tyto pracně vyhledávát v (často vědecké) literatuře.
S pozdravem Martin


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2009 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Martin píše:
Dobrý den, zhruba před čtvrt rokem jsem objevil Vaše stránky a od té doby mi pravidělně slouží jako zdroj informací, které jsou pro mne podány uceleně a srozumitelně.
Avšak to co mi chybí, buď v textu, nebo na konci článku, je použitá literatura popř. citace.
Když jsem si před chvíli četl článek o "bílých jedech", tak by mě například zajímalo od kud víte, že:
"Na antibiotika se původci nemoci hlavně kmeny Staphylococcus a Streptococcus stávají rezistentní a mléko nakažených krav obsahující až čtyři miliony buněk hnisu na litr + velké dávky antibiotik a hormonů je legálně distribuováno zpracovatelům i spotřebitelům."
nebo,
"Lepek, který takto přijmeme z pekařských výrobků vážně narušuje činnost trávící soustavy, zvláště jater, pankreatu a střev."
Toto jsou příklady, kde by podle mého názoru mohla být citace, nebo něco podobného, aby bylo zřejmé, že se v textu opíráte o podložené informace.
Tímto příspěvkem nechci nijak vyvracet fakta, které zde předkládáte, avšak jsem nucen pro ověření některých informací, tyto pracně vyhledávát v (často vědecké) literatuře.
S pozdravem Martin

Tak to vás zklamu, já mám jeden docela dobrý dar a tím je skoro absolutní fotografická paměť. Čili jakákoliv informace za posledních 40 let se mi zaznamenává a jsem schopen se k ní kdykoliv vracet. Prostě se mi v mozku tvoří jakési knihovny informací, které jsou i logicky řazené a lze s nimi docela dobře pracovat. Má to ovšem naštěstí také jednu dobrou vlastnost, že si nepamatuji kraviny, ono je to logické, protože to by mi asi bouchla hlava. Kravinou je pro můj mozek i to odkud jsem tu podstatnou informaci získal, protože mě bohatě stačí, že ji na rozdíl od mnoha lidí mám a mohu kdykoliv použít. Nejsem vám tedy schopen sdělit odkud tyto informace pramení a mnohdy jde i o moje logické závěry z letitých pozorování, kde mám podobný dar a například cestu do vzdálené země si pamatuji i bez GPS třeba po čtvrt století do posledního detailu i s barvou domu u kterého mám někam odbočit. To, že si to ověřujete děláte správně a já sám každému mému pacientovi říkám, nevěřte nikomu, ani mě, jenom sám sobě. Také doufám, že po ověření dojdete ke stejným, nebo podobným závěrům a nakonec přemýšlením nad mnou podanou informací si také bystříte své mozkové zavity, což není k zahození. Navíc to, že někoho ocituji, byť má mnoho titulů před i za jménem, zdaleka neznamená, že jde o podloženou informaci, ba právě naopak a právě takto již vzniklo v historii lidstva mnoho fatálních omylů, které trápily tisíce lidí na celém světě mnohdy i desítky let. Také v dnešní době existuje veliké množství zažitých omylů o nichž se snažím podat informace právě na těchto stránkách.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 6:57 pm 
Pokud ovšem pracujete s nějakými informacemi, na které jste sám nepřišel (ba dokonce z pole vaší působnosti je zcela evidentní, že jste informace odněkud převzít musel) je naprostá nutnost zdroj uvádět a váš přístup k informacím, kdy jejich původ považujete za irelevantní "kraviny", je poněkud hloupý a nezodpovědný. Vaše stránky se tváří jako seriózní projekt odborníka, který se problematice věnuje řadu let, ale s informacemi nakládáte bez urážky jako děti s bábovkami na písečku - tvrdit (obzvláště v dnešní době internetu, kdy publikuje s prominutím každej debil a kdy se jakejkoliv bullshit podává jako naprosto ověřená a nezlomná pravda), že je pro vás důležité jen to, že "informaci máte v hlavě, ale nevíte odkud", zdá se mi poněkud absurdní, pak dochází k takovým omylům, jako je například špatné uvedení složení mléka. Jak Vám mají proboha čtenáři věřit, že jste si to všechno nevymyslel? Jak můžeme pokládat Vámi uváděné informace za důvěryhodné, když netušíme, odkud jste je vytáhl a kde si vaši citaci můžeme ověřit. Někde tu mluvíte o tupém stádu, ale pokud Vaši čtenáři navštěvují tyto stránky a řidí se radami na nich obsaženými, chovájí s stejně jako ti, co slepě následují reklamu. Pokud chcete, aby si čtenáři všechny obsažené informace pracně vyhledávali a dohadovali se, jakou jste asi použil literaturu, pak jim tyto stránky život neusnadňují.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 9:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Návštěvník":1wpu0594]Pokud ovšem pracujete s nějakými informacemi, na které jste sám nepřišel (ba dokonce z pole vaší působnosti je zcela evidentní, že jste informace odněkud převzít musel) je naprostá nutnost zdroj uvádět a váš přístup k informacím, kdy jejich původ považujete za irelevantní "kraviny", je poněkud hloupý a nezodpovědný. Vaše stránky se tváří jako seriózní projekt odborníka, který se problematice věnuje řadu let, ale s informacemi nakládáte bez urážky jako děti s bábovkami na písečku - tvrdit (obzvláště v dnešní době internetu, kdy publikuje s prominutím každej debil a kdy se jakejkoliv bullshit podává jako naprosto ověřená a nezlomná pravda), že je pro vás důležité jen to, že "informaci máte v hlavě, ale nevíte odkud", zdá se mi poněkud absurdní, pak dochází k takovým omylům, jako je například špatné uvedení složení mléka. Jak Vám mají proboha čtenáři věřit, že jste si to všechno nevymyslel? Jak můžeme pokládat Vámi uváděné informace za důvěryhodné, když netušíme, odkud jste je vytáhl a kde si vaši citaci můžeme ověřit. Někde tu mluvíte o tupém stádu, ale pokud Vaši čtenáři navštěvují tyto stránky a řidí se radami na nich obsaženými, chovájí s stejně jako ti, co slepě následují reklamu. Pokud chcete, aby si čtenáři všechny obsažené informace pracně vyhledávali a dohadovali se, jakou jste asi použil literaturu, pak jim tyto stránky život neusnadňují.[/quote:1wpu0594]
Nejde o to dohadovat se...ale vyzkoušet, přečíst si něco i od někoho jiného jinde, a udělat si vlastní úsudek.
Není pravda, že by pan Zajíček nabádal k slepému následování (člověk nemusí souhlasit se vším co zde píše, přesto může po čase zjistit že to či ono funguje či nefunguje...Navíc nabízí osobní konzultace a nehraje si na vědeckého pracovníka, ani na Pana Neomylného...učí používat zdravý rozum a člověk který jej má (doufám že to lze, nebo bude časem, možné říci i o Vás) bude samozřejmě srovnávat to co se KDEKOLI dočte (ať už v "seriózním" vědeckém časopise (kde se mnohdy až po mnoha letech prokázala falzifikace předkládaných "faktů", co platno že pečlivě doložených a přesně bibliograficky se zdroji....
(jistě třeba i Lysenko a Lepešinská - měli spoustu pečlivých odkazů ve své publikované práci a článcích ve světových věd.časopisech.....Zdiskreditovala sovětskou biologii, když se proslavila pavědeckou teorií o vzniku buněk z nebuněčné „živé hmoty“....,
nebo v modernějších dějinách třeba:
Krátká historie toho, jak se někdy vědci mohou mýlit…
http://www.odborneknihy.cz/zbozi/vedeck ... dvrhy.html
"Omyly a chyby jiných lidí jsou pozoruhodně fascinující a není žádný důvod, proč bychom se nemohli potěšit trochou neškodného uspokojení na účet jiných. Jsou však lepší důvody pro čtení o omylech, než je pouhá potřeba pocitu nadřazenosti. Zkoumáním příčin, které k omylům vedly, se můžeme mnohému naučit - nejen o lidské povaze, ale tako o problému, který dal k omylu příležitost."
Slavný je např. vědecký podvrh některých předků člověka:

Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
cf57064090809d418e4ac30c02f8bb3f


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 4:38 pm 
Vaše argumentace je poněkud jalová. To, že mi tu dokazujete, že mnozí odborníci se v historii nějak mýlili, mi má dokázat, že není třeba uvádět relevantní zdroje? V tom postrádám logiku. Jak souvisí proboha ten krásný a na srdíčku hřející citát o omylech jiných lidí s tím, že tu pan Jaroslav uvádí informace, které odněkud přejal a neuvádí u nich původní zdroj? Nicméně tvrdit: "je to takle a takle, ale pokud se u vás něco pokazí, já za nic neručím ani neberu zodpovědnost a pochybujte a zjistěte si to sami, máte vlastní rozum, já vás učím přemýšlet", je pouze alibistický postoj, který nevyvolává moc na důvěryhodnosti. Jen se bojím, že spoustu lidí, kteří se radami majitele těchto stránek řidí, myslí, že vlastní rozum používají a že si tu tříbí názory, o čemž vzhledem k radikálnímu způsobu napsání zde uveřejněných informací silně pochybuji. Nicméně to a hlavně jak pan Zajíček radí například v oblasti manželského soužití, mi přijde nadmíru směšné. Jak proboha někdo, jehož zájem se točí především okolo potravin a trávící soustavy může někomu radit, jak navrátit cizí manželce chuť k sexuálním aktivitám (cituju: "občas se ocmrdňete dámskou voňavkou", jako žena musím říct, že na tato vskutku šarlatánská a rafinovaná rada se dostala panu Zajíčkovi leda tak v béčkové kolumbijské telenovele, ale známe to - pan jaroslav si nerad pamatuje kraviny, důležité je, že má informaci v hlavě a umí ji ve správný čas vylovit a použít, tadá máme z toho parádní radu do života, která jistě zpříjemní manželské soužití řadě partnertsví).


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 8:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Návštěvník":2max7rso]...mi má dokázat, že není třeba uvádět relevantní zdroje? V tom postrádám logiku. Jak souvisí proboha ten krásný a na srdíčku hřející citát o omylech jiných lidí s tím, že tu pan Jaroslav uvádí informace, které odněkud přejal a neuvádí u nich původní zdroj? Nicméně tvrdit: "je to takle a takle, ale pokud se u vás něco pokazí, já za nic neručím ani neberu zodpovědnost a pochybujte a zjistěte si to sami, máte vlastní rozum, já vás učím přemýšlet", je pouze alibistický postoj, který nevyvolává moc na důvěryhodnosti....[/quote:2max7rso]
Chápu Vaše obavy..., přesto nehledejte někoho na koho svalit že se (možná) Váš tíživý zdr.stav nezlepšuje...
... pan Zajíček pokud mohu za sebe tvrdit, rozhodně není z těch, kdo by něco druhým sděloval bez potvrzení si něčeho na sobě a na mnoha zkušenostech jiných lidí, což samozřejmě nevylučuje že se občas i zmýlí nebo časem upraví nějaké doporučení (kdo je neomylný, Váš obvodní lékař je???). Zodpovědnost však nemůžete přenášet na druhé, Vy jste v konečném výsledku ten, kdo byl varován, stejně jako na lécích se dočtete o vedlejších účincích...i příroda a život má (zatím) své vedlejší účinky (smrt...), takže pokud mohu doporučit,, nedělejte ze sebe pokusného králíka, NIC nezkoušejte dokud k tomu nebudete mít (ten svůj) opravdu dostatečný důvod... (nakonec už se Vám nebo Vašim blízkým stalo, že lékař předepsal a doporučil nějaký lék, a ten člověk ho přestal brát, neboť mu nedělal dobře??...asi k tomu měl opravdu pádný důvod, navzdory doporučení odborníka ...

Třeba máte pravdu Vy (já Vám rozhodně nic dokazovat nechci, mám lepší způsoby jak využít drahocenný čas, přesto se ve Vašem postoji tak trochu vidím, byl jsem dost podobný, tak mi to nedá se podívat zpět do zrcadla jakou cestu člověk ušel... \":|\" )
...tak pokud je to tak jak píšete a p.Zajíček si zatím nezískal Vaši důvěru (VŠE CHCE SVŮJ ČAS...), kdo Vás nutí to zde číst, když je tolik "serióznějších" publikací v knihovnách...proč hledáte (pokud opravdu hledáte...) zrovna tady???

Chápu že Vás něco může iritovat, nemohu mluvit za pana Zajíčka, pouze za sebe, tak Vás mohu ujistit, že již mnoho pochybovačů (někdo dříve někdo později) alespoň něco začal používat...ač by to na začátku nebyli ochotni ani zkusit...

Tak se dejte jinou snazší cestou...vždyť přece není možné aby se tolik odborníků a vědců mýlilo a jen pan Zajíček měl pravdu... \":mrgreen:\"

Co očekáváte, když tady není automat (jako jsou mnohdy lékaři s diplomem), kterému zaplatí člověk (přinejmenším přes zdr.poj.), a chce aby když ho někde píchá vypadl na druhé straně recept s kulatým razítkem...a pak už jen hupky dupky do lekárny... \":wink:\"
(co si na lékařích vezme můj příbuzný, kterému zanedbal lékař žlučník(nepoznal jej...!!), takže mu to vlezlo až na slinivku...!!???,
myslíte že by Vás uklidnilo, kdyby pan Zajíček psal že dává odškodné za každou nepodařenou radu??? )

Nebo pokud nemusíte alopaty a jste spíše přírodní typ, máte v ČR spoustu kvalitních bylinářů anebo šarlatánů všeho druhu, výběr je jen na Vás.

Hodně štěstí ve výběru...(jistě neexistuje jen jedna správná cesta, třeba opravdu budete mít něco lepšího- pokud najdete, podělte se , ať může každý porovnat (nebo nechcete nabídnout ostatním "zaslepeným" jinou lepší alternativu?)

PS: Nezapomínejte že na některé věci a zkušenosti existuje i něco jako know-how, proč by se Vám tedy měl pan Zajíček zodpovídat...pokud by někoho vážně poškodil, už by o tom určitě informoval bulvár nebo "seriózní" televizní zpravodajství soukromých stanic...Vás snad nějak poškodil? (možná by mohl poškodit, takže opravdu voňavku bude lépe raději nepožívat...
mimochodem jak chcete zrovna třeba tuto informaci dokládat (dvojitě slepými studiemi???, i mně se to zdá být divné s tou voňavkou, tak ji prostě jako jiné věci na webu pana Zajíčka (co se mi nějak nezdají) nepoužívám, nebo bych musel mít opravdu vážný důvod zkusit něco o čem pochybuji...třeba jako že už jiné alternativy byly vyčerpány a jak říká pan Zajíček - nejlepší pacient je ten, který již má skoro na kahánku...asi ví moc dobře proč to říká...
(a přesto je ochoten se ve svém volném čase, kdy má jiné - "poctivější" (nábytkářské) řemeslo, dělit o své pracně získané a na mnoha klientech i na sobě (!!!) odzkoušené návody a tipy, dělit s ostatními a to zdarma...

----
Nezapomínejte ale prosím na jednoduché životní pravdivé heslo:

[b:2max7rso]"Kdo chce hledá způsoby (jak to či ono uvést do praxe), kdo nechce - ten hledá důvody (proč to či ono nejde)"[/b:2max7rso] \":(\" \":)\" \":D\"

----

a pokud se budete chtít v životě rýpat v hovínkách, tak tím víc bude (Vám) smrdět..., není tedy lépe hledat jinde než na tomto webu??
(třeba máte titul za či před jménem , možná dokonce obojí, tak proč nehledat u lepších vzdělanců, ne??, tady to asi nebude to pravé ořechové pro Vás, dámu na úrovni).

Příště zkuste (pokud se nenecháte odradit mou neomaleností), napsat něco třeba sem, kam by se to hodilo možná více:
vlákno "Velmi nebezpečný pošuk"


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 9:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Martin píše:
...by mě například zajímalo odkud víte, že:
"Na antibiotika se původci nemoci hlavně kmeny Staphylococcus a Streptococcus stávají rezistentní a mléko nakažených krav obsahující až čtyři miliony buněk hnisu na litr + velké dávky antibiotik a hormonů je legálně distribuováno zpracovatelům i spotřebitelům."
nebo,
"Lepek, který takto přijmeme z pekařských výrobků vážně narušuje činnost trávící soustavy, zvláště jater, pankreatu a střev."
...příklady, kde by podle mého názoru mohla být citace, nebo něco podobného, aby bylo zřejmé, že se v textu opíráte o podložené informace.
... jsem nucen pro ověření některých informací, tyto pracně vyhledávát v (často vědecké) literatuře.
S pozdravem Martin


A není jednoduší místo pracného dohledávání, zařadit na nějaký čas bezlepkovou stravu a buď mléko úplně načas vyřadit, nebo místo mléka si začít dělat domácí kefír nebo sirnou patlaninu...? A pak SLEDOVAT ZDA TO SKUTEČNĚ V MÉM PŘÍPADĚ NĚJAK POMOHLO...!!??
(mně osobně by pak nevadilo kdyby se časem ukázalo že místo kmenů Staphylococcus a Streptococcus jak tvrdí p.Zajíček, to jsou vlastně podle odborníků úplně jiné kmeny... \":D\" \":mrgreen:\"

Tak by člověk pocítil nikoli lechtání ega že něco dohledal a ověřil, ale raději by pocítil že jeho zdr.stav se zlepšuje, ač možná nestačil vše dohledat a ověřit proč toto funguje tak či onak... \":mrgreen:\"
(šťastní jste že věříte když mne vidíte...ale šťastnější jsou ti co mne neviděli a přesto...(se píše v Knize knih...)

Tím Vás nenabádám aby jste nebyl nevěřící Tomáš...víra nemá být slepá, ale jsou i jednodušší cesty jak si ověřit zda něco opravdu funguje (ale zdá se že někdy právě ta jednoduchost nějakých tvrzení některé odrazuje, taky jsem byl takovýto patron...dnes mi to připomíná spíše žárlivého manžela (nebo manželku), pro které žádný důkaz lásky partnera není dostatečný...).

PS: jen mezi námi, upřímně, mně to taky občas zajímalo (ale není žádným tajemstvím spolupráce p.Zajíčka s různými jinými léčiteli nebo radění se s jinými chytrými hlavičkami...pokud jste opravdu hnidopich, doporučuju např.příspěvky Slávka Křepelky na http://www.upramene.cz/forum/viewforum.php?f=12 (použijte funkci Hledat, a zkuste třeba Zinek, Selen, Měď, Bór atd..)
- hlavně o různých minerálech a stopových prvcích, tam se nabažíte odkazů na publikované zahraniční odkazy ažaž), a když se budete sebevzdělávat a převezmete odpovědnost za péči o své zdraví, časem Vám začne leccos do sebe zapadat...(odkazů na různé zdroje a knihy je tu dost a dost, stačí jen trpělivě hledat a nečekat až mi to někdo naservíruje i s ubrouskem pod nos... \":wink:\"
( a nakonec zjistíte, že než aby jste vše ověřoval, nebo se řídil haldou "nesmyslných" návodů a doporučení, tak raději se Vám vyplatí být radši zdravý \":D\" \":wink:\" (i buňky pochopí že už nás to věčné marodění a nimrání se ve svých bolístkách a nemocech štve a unavuje, a že se opravdu chcem uzdravit a něco pro to udělat, nikoli spoléhat že to někdo udělá za nás...)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 11:24 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Další příklad...pan Zajíček radí DOMÁCÍ klystýry, jiní je nedoporučují, kdo má pravdu??, \":?:\"
...ať si každý vybere komu VÝCE důvěřuje a co se mu zdá "selsky" rozumnějšý.... \":mrgreen:\"

CITUJU... \":mrgreen:\" :

"...I přes oblíbenost očisty střeva pomocí klystýru prakticky neexistují důkazy, že by tato metoda poskytovala jakékoli zdravotní výhody. Vědci naopak zaznamenali, že klystýr může být i zdraví nebezpečný a hrozí po něm vedlejší účinky jako křeče, nadýmání, zvracení, elektrolytická nerovnováha či dokonce selhání ledvin.
Vědci z Georgetownské univerzity v USA analyzovali dvacet studií, které se zabývaly klystýrem a jejichž výsledky byly publikovány v posledním desetiletí. Důkladný rozbor těchto studií přinesl překvapivé poznatky, které byly zveřejněny v srpnovém vydání The Journal of Family Practice.
...
Odborníci varují před používáním klystýru

"Mohou se vyskytnout vážné následky pro ty, kteří se věnují klystýru, ať už si tuto proceduru provedou v lázních nebo doma," varuje doktorka Ranit Mishoriová, lékařka z Georgetownské lékařské univerzity a vedoucí autorka studie.

"Klystýrové produkty ve formě laxativ, čajů, pudrů a kapslí vnucují výhody, které neexistují," dodala doktorka Mishoriová s tím, že americká FDA (Food and Drug Administration) zatím nemá pravomoc monitorovat pomůcky, které se ke klystýru používají.

Názory expertů se liší

Dick Hoenninger, mluvčí Mezinárodní asociace pro colon hydroterapii (I-ACT), však popírá závěry, ke kterým došla studie doktorky Mishoriové.

"Colon hydroterapie, pokud je provedena zkušeným terapistou s použitím vybavení registrovaným FDA, je bezpečná," řekl Hoenninger, který se domnívá, že studie nesprávně zaměnila farmaceutická a bylinná laxativa s colon hydroterapií.

Podle Hoenningera většina analyzovaných studií odkazuje při výplachu střev na použití laxativ nikoli na colon hydroterapii. "


Marcela Svobodovápro iDNES.cz
5. září 2011 2:00

Zdroj: http://ona.idnes.cz/vyplach-strev-nebol ... zdravi_pet

SPOKOJENI??, pravda, nemá to ůplně košer byblyografycké náležitosti, druh pýsma apod. \":wink:\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 8:34 am 
[quote="muflon":3t4nmomt]Chápu Vaše obavy..., přesto nehledejte někoho na koho svalit že se (možná) Váš tíživý zdr.stav nezlepšuje...
... pan Zajíček pokud mohu za sebe tvrdit, rozhodně není z těch, kdo by něco druhým sděloval bez potvrzení si něčeho na sobě a na mnoha zkušenostech jiných lidí, což samozřejmě nevylučuje že se občas i zmýlí nebo časem upraví nějaké doporučení (kdo je neomylný, Váš obvodní lékař je???). Zodpovědnost však nemůžete přenášet na druhé, Vy jste v konečném výsledku ten, kdo byl varován, stejně jako na lécích se dočtete o vedlejších účincích...i příroda a život má (zatím) své vedlejší účinky (smrt...), takže pokud mohu doporučit,, nedělejte ze sebe pokusného králíka, NIC nezkoušejte dokud k tomu nebudete mít (ten svůj) opravdu dostatečný důvod... (nakonec už se Vám nebo Vašim blízkým stalo, že lékař předepsal a doporučil nějaký lék, a ten člověk ho přestal brát, neboť mu nedělal dobře??...asi k tomu měl opravdu pádný důvod, navzdory doporučení odborníka ...

Třeba máte pravdu Vy (já Vám rozhodně nic dokazovat nechci, mám lepší způsoby jak využít drahocenný čas, přesto se ve Vašem postoji tak trochu vidím, byl jsem dost podobný, tak mi to nedá se podívat zpět do zrcadla jakou cestu člověk ušel... \":|\" )
...tak pokud je to tak jak píšete a p.Zajíček si zatím nezískal Vaši důvěru (VŠE CHCE SVŮJ ČAS...), kdo Vás nutí to zde číst, když je tolik "serióznějších" publikací v knihovnách...proč hledáte (pokud opravdu hledáte...) zrovna tady???

Chápu že Vás něco může iritovat, nemohu mluvit za pana Zajíčka, pouze za sebe, tak Vás mohu ujistit, že již mnoho pochybovačů (někdo dříve někdo později) alespoň něco začal používat...ač by to na začátku nebyli ochotni ani zkusit...

Tak se dejte jinou snazší cestou...vždyť přece není možné aby se tolik odborníků a vědců mýlilo a jen pan Zajíček měl pravdu... \":mrgreen:\"

Co očekáváte, když tady není automat (jako jsou mnohdy lékaři s diplomem), kterému zaplatí člověk (přinejmenším přes zdr.poj.), a chce aby když ho někde píchá vypadl na druhé straně recept s kulatým razítkem...a pak už jen hupky dupky do lekárny... \":wink:\"
(co si na lékařích vezme můj příbuzný, kterému zanedbal lékař žlučník(nepoznal jej...!!), takže mu to vlezlo až na slinivku...!!???,
myslíte že by Vás uklidnilo, kdyby pan Zajíček psal že dává odškodné za každou nepodařenou radu??? )

Nebo pokud nemusíte alopaty a jste spíše přírodní typ, máte v ČR spoustu kvalitních bylinářů anebo šarlatánů všeho druhu, výběr je jen na Vás.

Hodně štěstí ve výběru...(jistě neexistuje jen jedna správná cesta, třeba opravdu budete mít něco lepšího- pokud najdete, podělte se , ať může každý porovnat (nebo nechcete nabídnout ostatním "zaslepeným" jinou lepší alternativu?)

PS: Nezapomínejte že na některé věci a zkušenosti existuje i něco jako know-how, proč by se Vám tedy měl pan Zajíček zodpovídat...pokud by někoho vážně poškodil, už by o tom určitě informoval bulvár nebo "seriózní" televizní zpravodajství soukromých stanic...Vás snad nějak poškodil? (možná by mohl poškodit, takže opravdu voňavku bude lépe raději nepožívat...
mimochodem jak chcete zrovna třeba tuto informaci dokládat (dvojitě slepými studiemi???, i mně se to zdá být divné s tou voňavkou, tak ji prostě jako jiné věci na webu pana Zajíčka (co se mi nějak nezdají) nepoužívám, nebo bych musel mít opravdu vážný důvod zkusit něco o čem pochybuji...třeba jako že už jiné alternativy byly vyčerpány a jak říká pan Zajíček - nejlepší pacient je ten, který již má skoro na kahánku...asi ví moc dobře proč to říká...
(a přesto je ochoten se ve svém volném čase, kdy má jiné - "poctivější" (nábytkářské) řemeslo, dělit o své pracně získané a na mnoha klientech i na sobě (!!!) odzkoušené návody a tipy, dělit s ostatními a to zdarma...

----
Nezapomínejte ale prosím na jednoduché životní pravdivé heslo:

[b:3t4nmomt]"Kdo chce hledá způsoby (jak to či ono uvést do praxe), kdo nechce - ten hledá důvody (proč to či ono nejde)"[/b:3t4nmomt] \":(\" \":)\" \":D\"

----

a pokud se budete chtít v životě rýpat v hovínkách, tak tím víc bude (Vám) smrdět..., není tedy lépe hledat jinde než na tomto webu??
(třeba máte titul za či před jménem , možná dokonce obojí, tak proč nehledat u lepších vzdělanců, ne??, tady to asi nebude to pravé ořechové pro Vás, dámu na úrovni).

Příště zkuste (pokud se nenecháte odradit mou neomaleností), napsat něco třeba sem, kam by se to hodilo možná více:
vlákno "Velmi nebezpečný pošuk"


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 9:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Návštěvník píše:
Pokud ovšem pracujete s nějakými informacemi, na které jste sám nepřišel (ba dokonce z pole vaší působnosti je zcela evidentní, že jste informace odněkud převzít musel) je naprostá nutnost zdroj uvádět a váš přístup k informacím, kdy jejich původ považujete za irelevantní "kraviny", je poněkud hloupý a nezodpovědný. Vaše stránky se tváří jako seriózní projekt odborníka, který se problematice věnuje řadu let, ale s informacemi nakládáte bez urážky jako děti s bábovkami na písečku - tvrdit (obzvláště v dnešní době internetu, kdy publikuje s prominutím každej debil a kdy se jakejkoliv bullshit podává jako naprosto ověřená a nezlomná pravda), že je pro vás důležité jen to, že "informaci máte v hlavě, ale nevíte odkud", zdá se mi poněkud absurdní, pak dochází k takovým omylům, jako je například špatné uvedení složení mléka. Jak Vám mají proboha čtenáři věřit, že jste si to všechno nevymyslel? Jak můžeme pokládat Vámi uváděné informace za důvěryhodné, když netušíme, odkud jste je vytáhl a kde si vaši citaci můžeme ověřit. Někde tu mluvíte o tupém stádu, ale pokud Vaši čtenáři navštěvují tyto stránky a řidí se radami na nich obsaženými, chovájí s stejně jako ti, co slepě následují reklamu. Pokud chcete, aby si čtenáři všechny obsažené informace pracně vyhledávali a dohadovali se, jakou jste asi použil literaturu, pak jim tyto stránky život neusnadňují.

Moje odpověď, se vám sice asi líbit nebude, ale jiná se použít nedá. V první řadě nejsem seriózní odborník, jak je chápáno podstatnou částí obyvatelstva této utrápené země a na první straně hlavních stránek http://www.zdravi-az.cz/ na to s patřičným zdůrazněním paragrafem také upozorňuji. Již toto by mělo odradit takové jedince jako jste vy od pokračování ve čtení těchto stránek a je to tam tedy zcela cíleně. Jde zde o informace získané za cca 27 let a pochopitelně si k tomu nearchivuji každý zdroj ze kterého jsem v průběhu těch let informaci získal. Nicméně, jak uvádím, prakticky vše jsem si osobně ověřil a dá se tedy tvrdit, že minimálně 80-90 % těchto informací lze nazvat mou vlastní zkušeností, což se vám u seriózních odborníků, citujících stále něčí texty, určitě nestane. Omyl se pak přenáší dál mnohem déle i několik generací, což není neobvyklé. Ono to je dáno stádovou logikou, stádovou výchovou a stádovým uvažováním, které zde jednoznačně odmítám a dobře vím proč, nicméně součastná společnost chce právě takovéto lidi. Zdejší vzorek populace se bohužel většinově skládá z lidí se sníženou schopností logicky uvažovat, selektovat informace a to vše umocňuje teoretická ochrana inteligentní menšinou, tedy alespoň někteří jako lékaři, právníci, soudci a jiní, kteří mají poskytnout záštitu bezpečnosti běžným členům stáda. Jak tristní uvažování, proč by to proboha měl někdo z nich dělat, když mu právě ta jeho schopnost uvažovat dává do ruky mocný nástroj k ovládání těch nemyslících. Ono nemusíte chodit daleko, příroda má vždy dostatek argumentů, vezmeme třeba stádo hovězího dobytka a skupinu vlků. Stádo vede nejzkušenější člen s přirozenou autoritou a pak tam máme nějaká naivní telata. Vůdce prostě na základě zkušeností půjde nějakým směrem a třeba ani přesně neví proč zvolil zrovna ten směr a většinu stáda tím ochrání, protože oni intuitivně cítí, že se rozhoduje správně a hloupé tele zvolí jiný směr a skončí jako potrava. Tak to prostě chodí, to je logický vývojový postup matky přírody, který odstraní slabé kusy a platí pro vše živé na této planetě, tedy i pro vás. Je tedy na každém, zda pochopí a stane se samostatně se rozhodujícím kusem, nebo bude stále hloupé tele, jak vidíte ze svého příspěvku a bude do konce svého života vyžadovat potvrzení, důkazy a jiné nesmysly místo toho, aby použil vlastní rozum, intuici, nebo následoval přirozenou autoritu. Moje stránky nemají za cíl produkovat další nesamostatná telata, která stejně nakonec budou potravou pro vlky, ale samostatné jedince a nemíním jim v žádném případě cestu usnadňovat, mě to také nikdo neusnadnil a jsem za to vděčný, pomohlo mě to v životě tolikrát, že nic jiného bych již ani nechtěl. Pak se také zamyslete nad anonymitou, kterou při pasní svých osočujících příspěvků používáte a kterou já osobně zrovna nemusím. Slušný člověk je ochoten se pod jakékoliv svoje názory podepsat a v tom mezi námi je velký rozdíl, čili pokud chcete dále polemizovat o mých schopnostech, tak se pod své názory podepište, jinak berte diskuzi na dané téma za ukončenou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 10:52 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Návštěvník píše:
... s mým problémem naprosto nesouvisející odpověď. Na stránky jsem se dostala náhodou při vyhledávání informací o jedné potravině a vyloženě mě zaskočilo, nepříjemně samozřejmě, že pan Zajíček nazývá lidi tupým stádem bez mozku jen proto, že jejich jiný životní styl se s tím jeho rozchází. Rozmachuje se tu nejrůznějšími moudry, přitom znám spoustu lidí, kteří se nestravují zrovna tak "geniálně", jak by si pan Zajíček představoval (i když mě vskutku některé jeho praktiky příliš zdravé nepřijdou) a zdá se mi, že mozek a svou energii používají tisíckrát užitečněji, což mi potvrdila kvalita jeho diletantských článků. Toť vše. Řeči o reklamách si prosím nechte pro někoho jiného, televizi nevlastním a pana zajíčka taky nežaluju, tak nevidím důvod, proč žalovat reklamu.

Pokud jste zdravá, tak si klidně žijte svým životním stylem, kdo Vám brání, pan Zajíček ?
To jste mne příjemně překvapila že nemáte TV, možná nás co mimo jiné čteme také tento web, ještě v budoucnu příjemně překvapíte i jinak...Faktem však je, že reklama a manipulace obecně se netýká jen TV, doporučuju se vymanit z obecně přijímaných názorů (většina musí přece mít pravdu ne??, Koperník, Galileo, Jan Hus a další holt byli ve své době blázni a pošuci...
Netvrdím že pan Zajíček je světový génius (ale daleko někdy do něho nemá \"8)\" ) a ostatní že jsou nutně blbci(záleží na každém kam se zařadí...), může to tak sice někdy působit, ale myslel jsem že ješitní jsou jen chlapi, tak proč se to dotklo Vás jako ženy???
K téměř všudypřítomné manipulaci, kterou si žel většina lidí nepřipouští, doporučuju např. pořady z webového archívu CT od F.Koukolíka (mikroeseje pořadů Jádro, nebo jeho knihy třeba Vzpouru deprivantů...pak taky leccos pochopíte proč je třeba důrazně oddělovat lidi,názory a "pravdy"...), nebo je zajímavé i zdejší vlákno "Alternativy k BigFarma".
Nelze se divit radikálním názorům pana Zajíčka, když se musí denně potýkat jako živnostník s klacky házejícím byrokratickým a politickým klimatem v naší zemi...a navrch ještě s pacienty kteří čekali marně na uzdravení od lékařů a nyní stále čekají (od něj) zázraky do pěti dnů, aniž by sami byli ochotni hnout zadkem...(parafrázuju Norbekova-přesný citát si najděte pokud chcete v knize Norbekova jak jsem ji jmenoval v předch.přísp.)

Tupým stádem lze nazvat ty lidi, které právě jejich životní styl přivedl do nemoci a leckdy i blízko smrti, a přesto nejsou ochotni něco změnit.
To se Vás (zatím) jak vidno netýká, tak proč to vztahujete na sebe...

Zajímavé, že jste se dostala od pouhého hledání informací o jedné potravině až k vyloženě osobnímu napadání pana Zajíčka...
Pokud se Vás dotkla ta voňavka, tak to berte třeba tak jak říká Holzmann ve slavné replice v restauraci jako číšník o celerovém salátu do ucha zákazníka: "...si nemyslete...mno mně to ale pomáhá..."
(omlouvám se pokud citace není přesná).

Přeji hezký den, a debatu s Vámi (zatím) považuju za ukončenou.


Naposledy upravil muflon dne úte zář 06, 2011 11:23 am, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 10:57 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Ono nemusíte chodit daleko, příroda má vždy dostatek argumentů, vezmeme třeba stádo hovězího dobytka a skupinu vlků. Stádo vede nejzkušenější člen s přirozenou autoritou a pak tam máme nějaká naivní telata. Vůdce prostě na základě zkušeností půjde nějakým směrem a třeba ani přesně neví proč zvolil zrovna ten směr a většinu stáda tím ochrání, protože oni intuitivně cítí, že se rozhoduje správně a hloupé tele zvolí jiný směr a skončí jako potrava. Tak to prostě chodí, to je logický vývojový postup matky přírody, který odstraní slabé kusy a platí pro vše živé na této planetě, tedy i pro vás. Je tedy na každém, zda pochopí a stane se samostatně se rozhodujícím kusem, nebo bude stále hloupé tele, jak vidíte ze svého příspěvku a bude do konce svého života vyžadovat potvrzení, důkazy a jiné nesmysly místo toho, aby použil vlastní rozum, intuici, nebo následoval přirozenou autoritu.

Pekne napisane. Chcel by som len podotknut, ze tu niesu dva evolucne stupne mudrosti, teda stado, a vodca, ale su tri.
Najnizsie je clen stada, ktory dokonca ani neprisiel na to, ze moze existovat nejaka autorita, ktora ma v sebe mudrost a intuitivne ju vie pouzivat, a taku autoritu nerespektuje. U cloveka je to falosne ego, ktore mu dava pocit, ze za nieco stoji. V strede hierarchie je clen stada, ktory pripustil, ze je len clen stada a potrebuje vedenie, a tak autoritu prijme, dokonca ju aktivne vyhladava. Najvyssie je samozrejme samostatna bytost, ktora ma schopnost mudrost ziskat skrze vlastnu intuiciu a ducha. Pan Navstevnik, spolu s vacsinou stada ktore vyplna nasu republiku, patri zjavne k tomu prvemu druhu. Je to stado, ktore je v prirode odsudene na zanik, roztrhaju ho vlci cihajuci vsade naokolo. Nastastie, vdaka internetu existuje mala nadej, ze sa ludia na druhom a tretom stupni nejak najdu a spoja svoje sily, a toto stado opustia, skor nez dojde do vlastnej zahuby.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 3:29 pm 
muflon píše:
Pokud jste zdravá, tak si klidně žijte svým životním stylem, kdo Vám brání, pan Zajíček ?
To jste mne příjemně překvapila že nemáte TV, možná nás co mimo jiné čteme také tento web, ještě v budoucnu příjemně překvapíte i jinak...Faktem však je, že reklama a manipulace obecně se netýká jen TV, doporučuju se vymanit z obecně přijímaných názorů (většina musí přece mít pravdu ne??, Koperník, Galileo, Jan Hus a další holt byli ve své době blázni a pošuci...
Netvrdím že pan Zajíček je světový génius (ale daleko někdy do něho nemá \"8)\" ) a ostatní že jsou nutně blbci(záleží na každém kam se zařadí...), může to tak sice někdy působit, ale myslel jsem že ješitní jsou jen chlapi, tak proč se to dotklo Vás jako ženy???
K téměř všudypřítomné manipulaci, kterou si žel většina lidí nepřipouští, doporučuju např. pořady z webového archívu CT od F.Koukolíka (mikroeseje pořadů Jádro, nebo jeho knihy třeba Vzpouru deprivantů...pak taky leccos pochopíte proč je třeba důrazně oddělovat lidi,názory a "pravdy"...), nebo je zajímavé i zdejší vlákno "Alternativy k BigFarma".
Nelze se divit radikálním názorům pana Zajíčka, když se musí denně potýkat jako živnostník s klacky házejícím byrokratickým a politickým klimatem v naší zemi...a navrch ještě s pacienty kteří čekali marně na uzdravení od lékařů a nyní stále čekají (od něj) zázraky do pěti dnů, aniž by sami byli ochotni hnout zadkem...(parafrázuju Norbekova-přesný citát si najděte pokud chcete v knize Norbekova jak jsem ji jmenoval v předch.přísp.)

Tupým stádem lze nazvat ty lidi, které právě jejich životní styl přivedl do nemoci a leckdy i blízko smrti, a přesto nejsou ochotni něco změnit.
To se Vás (zatím) jak vidno netýká, tak proč to vztahujete na sebe...

Zajímavé, že jste se dostala od pouhého hledání informací o jedné potravině až k vyloženě osobnímu napadání pana Zajíčka...
Pokud se Vás dotkla ta voňavka, tak to berte třeba tak jak říká Holzmann ve slavné replice v restauraci jako číšník o celerovém salátu do ucha zákazníka: "...si nemyslete...mno mně to ale pomáhá..."
(omlouvám se pokud citace není přesná).

Přeji hezký den, a debatu s Vámi (zatím) považuju za ukončenou.

Předpokládám, že nejste retardovaný, tak proč neustále překrucujtete moje slova? Kde píšu, že vztahuju slova o tupém stádu na sebe? Nemůže mi snad vadit a pohoršovat něčí jednostranný, navíc povýšený pohled, aniž by se mě týkal? Kde snad tvrdím, že většina má vždycky pravdu? Ty genderové paušalizace jsou taky poněkud úsměvné, ale předpokládám, že to byl pouze špatný vtip, tak budu dělat, že jsem ho přehlídla. Kde vidíte v mých větách osobní napadání pana Zajíčka? Kde píšu, že se mě dotkla voňavka? Jen jsem se upřímně pobavila kvalitou rad a tím, jak široké rozpětí pokrývají znalosti Pana Zajíčka. Mimochodem velmi oceňuji ironické poznámky týkající se citací, člověk samozřejmě za dvacet let vlastních zkušeností dokáže rozpoznat přesné chemické složení mléka a je dobře obeznámen s vemeny dojnic, jejichž mléko jde na trh - přeci jde hlavně o zkušenosti a ne relevantní informace a tyhle znalosti jinak než zkušenostmi nezískáte, proto citací netřeba.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 7:07 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Návštěvník píše:
Předpokládám, že nejste retardovaný, tak proč neustále překrucujtete moje slova? Kde píšu, že vztahuju slova o tupém stádu na sebe? Nemůže mi snad vadit a pohoršovat něčí jednostranný, navíc povýšený pohled, aniž by se mě týkal? Kde snad tvrdím, že většina má vždycky pravdu? Ty genderové paušalizace jsou taky poněkud úsměvné, ale předpokládám, že to byl pouze špatný vtip, tak budu dělat, že jsem ho přehlídla. Kde vidíte v mých větách osobní napadání pana Zajíčka? Kde píšu, že se mě dotkla voňavka? Jen jsem se upřímně pobavila kvalitou rad a tím, jak široké rozpětí pokrývají znalosti Pana Zajíčka. Mimochodem velmi oceňuji ironické poznámky týkající se citací, člověk samozřejmě za dvacet let vlastních zkušeností dokáže rozpoznat přesné chemické složení mléka a je dobře obeznámen s vemeny dojnic, jejichž mléko jde na trh - přeci jde hlavně o zkušenosti a ne relevantní informace a tyhle znalosti jinak než zkušenostmi nezískáte, proto citací netřeba.

Rad bych neco dodal. Muj "odveky" rival Vseved uz sem nechodi tak sem trochu "vypadl z formy". I tak se pokusim vystizne jasne. Vycitate lidem ze neco predpokladaji na zaklade vlastnich zkusenosti bez uvadeni zdroju a pritom posledni Vas prispevek osahuje "předpokládám". Tim Vas nechci osocovat ale chci Vas jednoduse informovat ze svet je plny paradigmat ktera jsou zalozena na paradigmatickych modelech tedy predpokladech. Vic nema cenu rikat kdo zna moje nazory tak uz bude vedet kam tim smeruji ze pravda neni dokonale poznatelna...

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Použitá literatura, citace apod.
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 7:37 pm 
Petr 2 píše:
Rad bych neco dodal. Muj "odveky" rival Vseved uz sem nechodi tak sem trochu "vypadl z formy". I tak se pokusim vystizne jasne. Vycitate lidem ze neco predpokladaji na zaklade vlastnich zkusenosti bez uvadeni zdroju a pritom posledni Vas prispevek osahuje "předpokládám". Tim Vas nechci osocovat ale chci Vas jednoduse informovat ze svet je plny paradigmat ktera jsou zalozena na paradigmatickych modelech tedy predpokladech. Vic nema cenu rikat kdo zna moje nazory tak uz bude vedet kam tim smeruji ze pravda neni dokonale poznatelna...

Samosebou, jenže všimněte si dvou rozdílů: "Předpokládám, že nejste retardovaný" a "Lepek, který takto přijmeme z pekařských výrobků vážně narušuje činnost trávící soustavy, zvláště jater, pankreatu a střev." Rovnou předesílám, aby nedošlo k omylu - nechci tvrzení vyvracet, jen nevypadá jako obyčejný předpoklad, ale jako informace, která má-li splňovat kategorii pravdivosti, musí být něčím podložena. Tak myslím, že jsem řekla, co jsem chtěla. Dále už to tady navštěvovat nehodlám, neb působíte (POZOR: "působíte", a NE "jste"!) jako sekta, která si mermomocí chrání nedotknuteného, aniž byste argumentovali k věci nebo se alespoň drželi daného tématu. Mějte se tu zdravě a dále třibte své myšlenky ... třeba čtením textů, abyste pořád nečetli mezi řádky a nevymýšleli další a další odbočky, protože takhle se s vámi věcně opravdu bavit nedá. Prostě přiznejme si: uvádět informace bez zdrojů je chyba, ať je záměr stránek pana Zajíčka sebelepší.

A už tu prosím nepiště žádné vyprázdněné fráze o stádu, vlcích a havně ne o státu, který navádí své občany ke špatné životosprávě, aby je mohl ovládat. Je to sice k pokukání, ale z toho vašeho věčného omílání už jde strach, skoro jako byste měli vymytý mozek (vtip, samozřejmě:).


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz