Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Melon
PříspěvekNapsal: ned zář 19, 2010 7:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
a iba ludska mysel dokaze uniknut tomuto prirodnemu zakonu. \":lol:\"

Máte pravdu, člověk je jediné boží hovado, které se snaží překonat zákony přírody a také proto je stále vystaven zbytečnému utrpení. Tibetský mnich žijící v pokoře a v souladu s přírodními zákony, prožije šťastný a spokojený život i bez hmotných statků a výraz dávky v hmotné nouzi by mu našinec jen těžko vysvětloval. Právě vazba na hmotu z nás dělá zranitelné bytosti a pokud to člověk pochopí, stane se stejně odolný jako jakýkoliv jiný živočich z přírody, kde je přirozená vysoká imunita, pocit trvalého štěstí i radosti ze života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: meloun
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 9:15 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jardo máte tušení jak dlouho se může trávit meloun? Jím jej až kolem osmé večer, což je sice asi pozdě nicméně zdá se mi že trávení příliš nezatěžuje

Děkuji

PS: Nějkým nedopatřením jsem založil nové téma, prosím o přesunutí do "Příklad denního jídelníčku" Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: meloun
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jardo máte tušení jak dlouho se může trávit meloun? Jím jej až kolem osmé večer, což je sice asi pozdě nicméně zdá se mi že trávení příliš nezatěžuje

Děkuji

PS: Nějkým nedopatřením jsem založil nové téma, prosím o přesunutí do "Příklad denního jídelníčku" Děkuji

Melouny trávení opravdu zatěžují minimálně, ale stejně se tráví alespoň hodinu za ideálních podmínek. Je holým faktem, že problémy nevyvolává, ani při relativně pozdní konzumaci, ovšem i tak bych raději po osmé hodině jídlo nedoporučoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melon
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2011 12:23 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Uz to tu sice bolo ale ako to je s jadierkami v melone? Ja ich vzdy jem ale nikdy ich nerozkusem, prehltam ich cele, moze to nejako skodit? Ja dufam a predpokladam ze nic zasadne sa nemoze stat snad iba doba travenia bude dlhsia, alebo sa mylim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melon
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2011 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
michal84 píše:
Uz to tu sice bolo ale ako to je s jadierkami v melone? Ja ich vzdy jem ale nikdy ich nerozkusem, prehltam ich cele, moze to nejako skodit? Ja dufam a predpokladam ze nic zasadne sa nemoze stat snad iba doba travenia bude dlhsia, alebo sa mylim?

Já je nejím, protože se mě zdá, že zbytečně dráždí střeva, ale manželka ano a ta jí melouny celé léto jako hlavní denní jídlo, čili i stovky kilogramů ročně a není na ní nijak vidět, že by jí to škodilo, čili asi nijak neškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2011 4:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
V posledních měsících mi melouny moc zachutnaly a skoro pořád mám kus v ledničce. Třeba když přijdu večer a sednu si a nožem si vykrajuju malé slaďoučké šťavnaté kousky.... No ale u mne má meloun JEDNOZNAČNĚ zvláštní účin. Jak ho sním víc než tak 700g, začnou mi najíždět křeče. To se mi zrovna tento týden opět potvrdilo. Poprvé jsem to zaregistroval při první (a i dalších) ledvinové očistě, když jsem se pak málem nevyškrábal z vany... (zmatený smajlík)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2011 7:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
V posledních měsících mi melouny moc zachutnaly a skoro pořád mám kus v ledničce. Třeba když přijdu večer a sednu si a nožem si vykrajuju malé slaďoučké šťavnaté kousky.... No ale u mne má meloun JEDNOZNAČNĚ zvláštní účin. Jak ho sním víc než tak 700g, začnou mi najíždět křeče. To se mi zrovna tento týden opět potvrdilo. Poprvé jsem to zaregistroval při první (a i dalších) ledvinové očistě, když jsem se pak málem nevyškrábal z vany... (zmatený smajlík)...

To už máte pravděpodobně předávkovaný draslík, čili si budete muset meloun solit himalájskou solí, což dodá sodík a mělo by být vše v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2011 6:17 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
To je meloun na draslík tak bohatý?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2011 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
To je meloun na draslík tak bohatý?

Melouny cukrové a vodní, jsou zvláště bohaté na draslík. Jedna čtvrtina cukrového melounu obsahuje až 900 miligramů draslíku, to je dvacet procent denní doporučené dávky. Pokud se pak nepoužívají zdroje sodíku, je nepoměr velký a mohou nastat problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 9:17 am 
Offline

Registrován: pon kvě 16, 2011 9:50 am
Příspěvky: 11
Dobrý den pane Zajíčku i všichni ostatní \"8)\" ,
v poslední dnech jím a piji hodně meloun, krásně mi zvedá Ph, ale zase mě nadýmá, což asi když řeším candidózu dobře není. Mám tedy meloun raději vynechat?
Děkuji za radu Jasmina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 9:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jasmina píše:
Dobrý den pane Zajíčku i všichni ostatní \"8)\" ,
v poslední dnech jím a piji hodně meloun, krásně mi zvedá Ph, ale zase mě nadýmá, což asi když řeším candidózu dobře není. Mám tedy meloun raději vynechat?
Děkuji za radu Jasmina

Vyzkoušejte raději okurky, ty rovnají pH stejně a nadýmat vás nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř srp 03, 2011 6:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Lze odšťavnit meloun spolu s nějakým jiným ovocem/zeleninou nebo nejlépe samotný (vzhledem k věčnému dilematu jestli je to ovoce nebo zelenina) ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř srp 03, 2011 7:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Lze odšťavnit meloun spolu s nějakým jiným ovocem/zeleninou nebo nejlépe samotný (vzhledem k věčnému dilematu jestli je to ovoce nebo zelenina) ?

To bych nedoporučoval, směs okamžitě kvasí a nadýmá, meloun jedině samostatný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melon
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 8:54 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Jarda píše:
Máte pravdu, člověk je jediné boží hovado, které se snaží překonat zákony přírody a také proto je stále vystaven zbytečnému utrpení. Tibetský mnich žijící v pokoře a v souladu s přírodními zákony, prožije šťastný a spokojený život i bez hmotných statků a výraz dávky v hmotné nouzi by mu našinec jen těžko vysvětloval. Právě vazba na hmotu z nás dělá zranitelné bytosti a pokud to člověk pochopí, stane se stejně odolný jako jakýkoliv jiný živočich z přírody, kde je přirozená vysoká imunita, pocit trvalého štěstí i radosti ze života.

Zdravím toto je krása a tak to funguje- je to i můj názor \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 9:54 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Nevíte jak v obchodě poznat zralost melounu? Mám ráda ty méně zralé, nepřelazené. Vybrala jsem dnes v obchodě podle klepání nejméně dutě znějící meloun a přesto je přezrálý, dužnina je tmavá a hodně sladká. Ale je pravda, že není vyschlý, takže proto nezněl dutě.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz