Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pon říj 19, 2009 1:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Mohu se zeptat, jaké laktobacily doporučujete?
Co tyhle: http://www.lekarna.cz/gs-laktobacily-fo ... ky-cps-60/
Děkuju
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pon říj 19, 2009 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Mohu se zeptat, jaké laktobacily doporučujete?
Co tyhle: http://www.lekarna.cz/gs-laktobacily-fo ... ky-cps-60/
Děkuju
Jana

Jsou to sice dobré lactobacily, ovšem jsou zbytečně drahé, když se podíváte na tyto, http://www.prozdravi.cz/lepicol.html, jsou téměř o polovinu levnější a vlastně jen o 3 varianty lactobacillů chudší. Navíc jako nosná látka slouží prebiotikum, které je pro kolonizaci ve střevě velice důležité. Vydají vám na zhruba stejnou dobu a můžete je užívat dvojnásobnou dobu, než ty, co uvádíte, přičemž zaplatíte zhruba stejný obnos. Delší užívání je podstatně vhodnější, protože kolonizace lactobacillů ve střevním traktu skutečně s větší jistotou proběhne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2009 11:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
chtel bych se zeptat, zda se lactobacily maji opravdu uzivat cca 10 minut pred jidlem (jak tvrdi navod na Lepicolu). nebude pak pullitr vody, ktery vypiju spolu s kapslemi, neutralizovat travici stavy v zaludku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2009 2:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Tam píší také "nebo po jídle" a pak hodně zapít....

Ale po jídle pan Zajíček nedoporučuje hodně pít.........takže???

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2009 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
chtel bych se zeptat, zda se lactobacily maji opravdu uzivat cca 10 minut pred jidlem (jak tvrdi navod na Lepicolu). nebude pak pullitr vody, ktery vypiju spolu s kapslemi, neutralizovat travici stavy v zaludku?

Tam nehledejte problém, pokud dodržíte odstup cca 30 minut, tak se nic neděje a také při případné aplikaci po jídle dodržte minimálně tento odstup. Rozhodně jak píše Jana je vhodnější aplikace před jídlem a po 30 minutách se najíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: čtv pro 17, 2009 2:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Teď se ptám za jednoho příbuzného, kterému se snažím vše vysvětlovat \":-)\")), ale klystýr se ještě neodvážil si udělat... Koupil si Lepicol, ale myslí se, že je třeba ho brát, až když si člověk dělá klystýry, jako na doplnění těch bakterií...

Podle mě je dobré ho brát pořád, nebo ne???

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: čtv pro 17, 2009 7:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Teď se ptám za jednoho příbuzného, kterému se snažím vše vysvětlovat \":-)\")), ale klystýr se ještě neodvážil si udělat... Koupil si Lepicol, ale myslí se, že je třeba ho brát, až když si člověk dělá klystýry, jako na doplnění těch bakterií...

Podle mě je dobré ho brát pořád, nebo ne???

Jana

Určitě to chápete správně, nějakým vhodným způsobem je vždy třeba udržovat bakteriokultury ve střevním traktu a provádění klystýrů na to nemá žádný vliv. Naši předci doplňovali tyto bakterie prakticky pořád, zatímco naše chemicky i tepelně upravená a života zbavená strava nám nezabezpečuje jejich dostatečný přísun, pak dochází k přemnožení patologických kultur v trávicím traktu a naše zdraví je náhle v čudu. Mnohdy stačí intenzivně dodat laktobacily a zdraví se celkem rychle vrátí, ale někdy to holt vyžaduje veliké změny životního a stravovacího režimu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 5:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
Jsou to sice dobré lactobacily, ovšem jsou zbytečně drahé, když se podíváte na tyto, http://www.prozdravi.cz/lepicol.html, jsou téměř o polovinu levnější a vlastně jen o 3 varianty lactobacillů chudší. Navíc jako nosná látka slouží prebiotikum, které je pro kolonizaci ve střevě velice důležité. Vydají vám na zhruba stejnou dobu a můžete je užívat dvojnásobnou dobu, než ty, co uvádíte, přičemž zaplatíte zhruba stejný obnos. Delší užívání je podstatně vhodnější, protože kolonizace lactobacillů ve střevním traktu skutečně s větší jistotou proběhne.

Dobrý den,
berete Lepicol pořád, každý den? Nebo jak dlouho je třeba ho používat?
Předem díky za odpověď,
zdravím
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
berete Lepicol pořád, každý den? Nebo jak dlouho je třeba ho používat?
Předem díky za odpověď,
zdravím
Jana

Ne, to určitě není nutné, běžně dodávám laktobacily jiným způsobem, jako je kyselé zelí, pickles, případně kozí domácí kefír a brynza. Lepicol tedy sice používám, ale celkem zřídka a spíše nárazově, po dobu pouze několika dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 10:39 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Co to je? Dnes jsem si dal k večeři čerstvou mrkvovou šťávu s 1/3 červ.řepy. Do toho lžíci lísk.ořechů,lž.slunečnicových semen, lž.dýň.semen,lž.sezamu, vypil. Hned na začátku jsem tím zapil 4mg vit.C, ale to myslím, že je jedno...Potom 1 červ.papriku a nakonec chleba s máslem a pár zrníčky himalájské soli. Udělalo se mi špatně, nadmulo se mi břicho, začal jsem pšoukat, aj vrchem to šlo a strašně to páchne. Tak jsem tam hodil dvě lžičky Lepicolu rozpuštěného ve vodě a uvidím.... Nedostatek lactobacilů? Ty střeva mi te teda dávají .... mimo to je mi občas blbě na zvracení a taky cejtím spodek..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 10:57 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
tak to šlo nakonec ven.... \":(\" ale je mi podstatne lepe... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2010 9:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Co to je? Dnes jsem si dal k večeři čerstvou mrkvovou šťávu s 1/3 červ.řepy. Do toho lžíci lísk.ořechů,lž.slunečnicových semen, lž.dýň.semen,lž.sezamu, vypil. Hned na začátku jsem tím zapil 4mg vit.C, ale to myslím, že je jedno...Potom 1 červ.papriku a nakonec chleba s máslem a pár zrníčky himalájské soli. Udělalo se mi špatně, nadmulo se mi břicho, začal jsem pšoukat, aj vrchem to šlo a strašně to páchne. Tak jsem tam hodil dvě lžičky Lepicolu rozpuštěného ve vodě a uvidím.... Nedostatek lactobacilů? Ty střeva mi te teda dávají .... mimo to je mi občas blbě na zvracení a taky cejtím spodek..

No, to co píšete je docela zajímavý trojboj a reakci organizmu se ani moc nedivím. Pokud jste měl již po svátcích rozházené trávení a potom tam šoupnete takovouhle bombu, tak můžete podráždit játra. Ta tvrdá nestravitelná paprika taky nic moc a chleba s máslem ani nekomentuji. Pokud bude průjem delší dobu tak hodně pít, zkuste ho zastavit suchou rýží s banánem a když to nezabere, tak dejte živočišné uhlí. Naprosto nejlepší rovnač tohoto stavu, je domácí kozí kefír a většinou do dvou hodin po aplikaci trávení funguje tak jak má, ale k tomu se asi tak snadno nedostanete a ty kefíry z obchodní sítě to bohužel neumí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2010 7:16 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
jasné... no co naděláte.... snad jen doufat, že takových kopanců nebude tolik, aby se to nedalo vydržet \":-D\"
tak už mám objednanou houbu, snad by mohla přijít do víkendu \":-)\" mléko mám taky zajištěné, bylo to snadné \":-)\" dnes jsem si dal k obědu doporučenou rýži s banánem, večer 2 jablka (musel jsem ochutnat) a též rýži s banány.... a vypadá to, že to bdue lepší (před rýží pochopitelně sklenku s lactobacily)....
co se týče těch semen a ořechů, kolik bych toho měl po ránu dávat do šťávy, když je to pouze pro mne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2010 8:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
jasné... no co naděláte.... snad jen doufat, že takových kopanců nebude tolik, aby se to nedalo vydržet \":-D\"
tak už mám objednanou houbu, snad by mohla přijít do víkendu \":-)\" mléko mám taky zajištěné, bylo to snadné \":-)\" dnes jsem si dal k obědu doporučenou rýži s banánem, večer 2 jablka (musel jsem ochutnat) a též rýži s banány.... a vypadá to, že to bdue lepší (před rýží pochopitelně sklenku s lactobacily)....
co se týče těch semen a ořechů, kolik bych toho měl po ránu dávat do šťávy, když je to pouze pro mne?

To se docela špatně odhaduje, protože každý má jiné trávení a pokaždé dáte i jinou skladbu, takže vlastnosti výsledného produktu se značně liší. Co používám já jsem zde již psal, tak to zopakuji. Na to mléko nepoužívám jen ořechy, ale i jiná semínka, třeba dnes jsem dal 4 lžíce jáhel, 2 lžíce máku, 2 lžíce slunečnice, 3 lžíce dýně a 1 lžíce seznamu, podotýkám, že to je množství pro 2-3 osoby. Střídám to podle toho, co zrovna je k dispozici a snažím se vždy o vyvážený poměr jednotlivých látek, ale to musíte zhruba znát, co v čem je a není to nezbytně nutné, tělo se s tím celkem dobře srovná samo. Budete muset trochu poexperimentovat a vychytat si svoje chutě i dávkování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2010 2:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
No, to co píšete je docela zajímavý trojboj a reakci organizmu se nedivím. Pokud jste měl již po svátcích rozházené trávení a potom tam šoupnete takovouhle bombu, tak můžete podráždit játra. Ta tvrdá nestravitelná paprika taky nic moc a chleba s máslem ani nekomentuji
Jardo prosím Vás jak to myslíte "tvrdá nestravitelná paprika"? Konkrétně červenou papriku já docela rád; mám si na něco dávat bacha nebo se jí dokonce vyhýbat? Mám za to, že je to běžná zelenina, neškodná, vhodná, zdravoučká \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz