Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 95  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2009 11:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
asi zde nemůžete uvést přímo výrobce, kterého doporučujete, ale alespoň kolik tak stojí opravdu kvalitní odšťavňovač?
A pak jsem se chtěla zeptat, kde berete v zimě takovou spoustu ovoce, které uvádíte ve Vašem příkladu jídelníčku?
Vřele děkuji za odpověď,
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2009 1:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
asi zde nemůžete uvést přímo výrobce, kterého doporučujete, ale alespoň kolik tak stojí opravdu kvalitní odšťavňovač?
A pak jsem se chtěla zeptat, kde berete v zimě takovou spoustu ovoce, které uvádíte ve Vašem příkladu jídelníčku?
Vřele děkuji za odpověď,
Jana

Uvádět zde mohu co uznám, já sám jsem jediná cenzura mých stránek. Již jsem to zde psal, tak to zopakuji, velice těžko mohu posoudit, co využijete Vy. Já jsem kupoval Angel Juicer s tím, že chci absolutně nejvyšší výtěžnost a absolutní nezničitelnost a nesledoval jsem nic jiného. Je holým faktem, že Angel Juicer neumí například obilné a jiné kaše a Green Star 3000 ano, nyní je otázka, zda je chcete jíst Vy, případně někdo z rodiny a pak je lepší Green Star 3000. Pokud je jíst nechcete a já je nejím, tak Angel Juicer dokáže v podstatě to samé. Já osobně předpokládám, že v dohledné době zakoupím i Green Star 3000, hlavně kvůli dceři, protože děti, přeci jen na ty obilné sladké patlaniny docela slyší i když já mám jiný názor. Oba dva přístroje jsou nepochybně velice dobré, ale pokud bych si ho vyráběl sám, tak bych to stejně po dosavadních zkušenostech dělal jinak a využil pouze to dobré z obou variant. Takový přístroj se bohužel neprodává a je tedy nutný kompromis, kde posoudím, zda kaše ano, či ne a vše ostatní je zhruba stejné. Co se týká ceny, skutečně dobrého odšťavňovače, je třeba vynaložit, od 15000,-Kč nahoru, ale maximálně za 1 rok se Vám vynaložená částka vrátí, v daleko vyšší výtěžnosti šťávy a to neuvažuji, že šťáva je nesrovnatelně kvalitnější.
Pro trvalé zásobování, levnými surovinami, po celý rok, budete muset někde blízko vyhledat nejlépe velkoobchod a dohodnout se na odběru méně kvalitního zboží, za velice zajímavé ceny. Já mám takových míst dokonce více a většinou mi zboží i dovážejí. Je to ovšem dáno relativně velikou spotřebou, naše tříčlenná rodina denně spotřebuje 10 - 15 kg ovoce a zeleniny. Nekupuji nic extra, to je celkem vyhazování peněz, beru zboží vytříděné, co na krámě neprodají a jediné podmínky jsou, že nesmí být nahnilé, nebo plesnivé. Jinak veškeré visuelní i tvarové vady ignoruji, šťáva z toho teče naprosto stejná, jako ze super drahých bio produktů. Na přímou spotřebu do salátů, beru trochu lepšího zboží a mnoho potravin si uchovávám v mrazácích, kde mám kapacitu na cca 700 kg potravin. Jedná se hlavně o borůvky, meruňky, třešně a švestky, ostatní kupuji čerstvé po celý rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odšťavňovače a ostatní přístroje
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2009 10:00 am 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Našel jsem tento zajímavý přístroj:

http://www.zdrava-mrkvicka.cz/pristroj- ... p-548.html

má s tím někdo zkušenosti?

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 28, 2009 10:34 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
...takže asi nic moc... \":(\"


_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
sid=3d3574d187069ca0d72ac2d3d12029f2\">http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... d3d12029f2"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2009 9:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Omegu 8004 jsem přímo neviděl, ale jeden z mých pacientů ji má a je s ní spokojen
I já používám tuto Omegu a jsem spokojen. Při nákupu jsem vybíral hlavně pomaluběžný lis (ikdyž jen jednohřídelový), aby nedošlo k zahřívání surovin. Uvažoval jsem i o legendárním Championu, ale ty otáčky 1425 ot/min mne odradily, zdá se mi to (i dnes) strašně moc, to se přece "musí" zahřát a promísit se vzduchem, tedy oxidovat... nevím. Momentálně chtějí i mí rodiče zakoupit lis (mám na ně pozitivní vliv \":)\" ), tak uvažuji toho využít, dát jim svoji Omegu 8004 a zakoupit douhřídelový Easy Health Angel, jaký má Jarda, protože kvalita je mnohem vyšší a já přeci jen lisuju poměrně hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2009 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
I já používám tuto Omegu a jsem spokojen. Při nákupu jsem vybíral hlavně pomaluběžný lis (ikdyž jen jednohřídelový), aby nedošlo k zahřívání surovin. Uvažoval jsem i o legendárním Championu, ale ty otáčky 1425 ot/min mne odradily, zdá se mi to (i dnes) strašně moc, to se přece "musí" zahřát a promísit se vzduchem, tedy oxidovat... nevím. Momentálně chtějí i mí rodiče zakoupit lis (mám na ně pozitivní vliv \":)\" ), tak uvažuji toho využít, dát jim svoji Omegu 8004 a zakoupit douhřídelový Easy Health Angel, jaký má Jarda, protože kvalita je mnohem vyšší a já přeci jen lisuju poměrně hodně.

Mnohdy to neplatí, ale v tomto případě opravdu vyšší cena znamená vyšší využití surovin a mnohem lepší výsledný produkt.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 16, 2009 10:58 pm 
Offline

Registrován: stř zář 16, 2009 5:59 pm
Příspěvky: 2
Zdravím,
uvažuji o koupi odšťavňovače. Podle zkušeností uživatelů fóra jsem byla rozhodnuta pro Green Star. Pak jsem však viděla na Googlu videa, což mé rozhodnutí trochu nahlodalo. Štávu nebudu vyrábět v nijak velkém množství - jen pro sebe, "sborka" a "rozborka" u dvouhřídelových typů mi připadá složitější a mám obavu zda mne to od častého používání neodradí. U přítelkyně jsem viděla jak funguje Champion - obsluha i čištění jednoduché, podobné to bude asi i u Omegy která mne napadá jako alternativa ke Green Staru. Zajímá mne Váš názor, zda není dvouhřídelový odšťavňovač pro mne zbytečný. S freshy zatím žádné zkušenosti nemám, ráda bych je však zařadila do svého denního jídelníčku - hlavně zeleninu - zelí, řepu, různé natě, ale i sladké obilné patlaniny \":wink:\" . Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 17, 2009 7:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
beth píše:
Zdravím,
uvažuji o koupi odšťavňovače. Podle zkušeností uživatelů fóra jsem byla rozhodnuta pro Green Star. Pak jsem však viděla na Googlu videa, což mé rozhodnutí trochu nahlodalo. Štávu nebudu vyrábět v nijak velkém množství - jen pro sebe, "sborka" a "rozborka" u dvouhřídelových typů mi připadá složitější a mám obavu zda mne to od častého používání neodradí. U přítelkyně jsem viděla jak funguje Champion - obsluha i čištění jednoduché, podobné to bude asi i u Omegy která mne napadá jako alternativa ke Green Staru. Zajímá mne Váš názor, zda není dvouhřídelový odšťavňovač pro mne zbytečný. S freshy zatím žádné zkušenosti nemám, ráda bych je však zařadila do svého denního jídelníčku - hlavně zeleninu - zelí, řepu, různé natě, ale i sladké obilné patlaniny \":wink:\" . Děkuji předem za odpověď.

Na tento dotaz nemám potřebnou praktickou zkušenost a uvedené přístroje jsem nikdy ani přímo neviděl, ale domnívám se, že ta Omega je mnohem vhodnější, protože umí daleko více. Nejlépe Vám na to odpoví ten, kdo uvedený přístroj vlastní a používá. Co já vím, tak člen petr tento přístroj má a je s ním spokojený. Pokuste se ho oslovit a předpokládám , že zde své zkušenosti napíše. Mě na tomto odšťavňovači připadá dobré, že údajně umí byliny a dokonce ořechová másla, také homogenizace není na škodu, zvláště pokud máte v rodině děti, těm lze takto snadno připravovat zdravé přesnídávky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 17, 2009 9:52 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Já mám Omegu teprve pár týdnů a jsem s ní spokojený. Rozebírání, čištění i vlastní odšťavňování je snadné.
Jiný práce jsem na tom zatím nedělal.

To video s GreenStarem jsem taky viděl a zdálo se mi, že tam GS dost vrže, píská, skřípá, musí se na něj tlačit.....
Na druhou stranu ostatní odšťavňovače tam mají při práci puštěnou příjemnou hudbu a přístroj není vůbec slyšet.... \":wink:\" \":lol:\"

Tak ty videa... no, nevím. U mě rozhodla spíš cena a snadnost rozebírání a práce na něm. to se dělá furt... \":D\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2009 9:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
beth píše:
uvažuji o koupi odšťavňovače. byla rozhodnuta pro Green Star. Štávu nebudu vyrábět v nijak velkém množství - jen pro sebe, "sborka" a "rozborka" u dvouhřídelových typů mi připadá složitější a mám obavu zda mne to od častého používání neodradí. U přítelkyně jsem viděla jak funguje Champion - obsluha i čištění jednoduché, podobné to bude asi i u Omegy. S freshy zatím žádné zkušenosti nemám, ráda bych je však zařadila do svého denního jídelníčku - hlavně zeleninu - zelí, řepu, různé natě, ale i sladké obilné patlaniny
Pokud se rozhodnete upustit od koupě dvouhřídelového lisu, pak na to, co tu popisujete, podle mne krásně vyhovuje jednohřídelový dvoufázový lis. osobně používám Omega 8004 a vše Vámi uvedené zvládá na jedničku. Pokud bych měl kupovat lis dnes, koupil bych WILDCAT JX100, což je řekl bych ekvivalent Omegy, je však ještě levnější a na rozdíl od Omega má chlazení motoru (Omega se musí po půlhodině provozu vychladit, ufff). Moji rodiče teď chtějí také koupit lis a vybrali tenhle Wildcat. Koupíte ho v ČR do 7 tKč.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2009 10:16 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Pozor, Wildcat má pouze jednofázové síto, takže výtěžnost nebude určitě taková jako u Omegy (ta je z jednohřídelů jednoznačně nejlepší a dá se pořídit i pod 10tk). Ta půlhodina by měla stačit, za tu dobu uděláte 3-4 litry šťávy. Ledaže by přístroj měl sloužit v nějaké provozovně zdravé výživy \":D\" , ale to už by se zase vyplatil spíš Angel Juicer.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 23, 2009 8:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
catcher píše:
Pozor, Wildcat má pouze jednofázové síto, takže výtěžnost nebude určitě taková jako u Omegy
Mám jiný názor; první síto jen filtruje vytékající šťávu, tedy nemá vliv na výtěžnost, já si pod pojmem výtěžnosti představuji něco jako poměr mezi hmotností suroviny na vstupu a suroviny na výstupu lisu. Ale nechme slovíčkaření \":wink:\"
Ocituji hodnocení mého známého, kterému věřím: "Wildcat nemohl použít technologii dvoufázového síta, protože toto má patentované Omega. Místo prvního hrubého síta tedy umístil malý otvor, kudy šťáva odtéká. Tak je zajištěna stejná výtěžnost jako u dvoufázového síta, ale výsledná šťáva obsahuje více kousků surovin. Pokud však na nádobu na šťávu umístíte cedník, problém je tím vyřešen. Cedník je již přímo s odšťavňovačem dodáván výrobcem."
Jelikož první síto pouze zachytává větší kousky odšťavovaného ovoce či zeleniny, opravdu tam být nemusí a stačí vytékající šťávu filtrovat uvedeným cedníkem. Podobné sítko má i Omega a přestal jsem jej používat, protože mi to tak víc vyhovuje - šťáva pak obsahuje kousíčky surovin a to jen a jen podporuje vhodnost šťávu před polknutím krátce pokousat, aby se dobře proslinila (což je důležitá první fáze trávení šťávy). Mně osobně by tedy absence prvního filtru vůbec nevadila a Wildcatu se nebojím \":)\" No vypadá to, že jej rodičům objednám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nákup vhodného odšťavňovače
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 3:49 pm 
Offline

Registrován: stř říj 14, 2009 12:01 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Zajíčku,
Četla jsem Váš článek v Receptech s názvem „Hořčíková bomba“. Článek mě zaujal ze dvou důvodů – jednak mám nedostatek hořčíku a jednak mám moc ráda mrkvovou šťávu. Mám však na Vás prosbu. Jaký odšťavovač by jste mi doporučil si koupit? Žádný zatím nevlastním a ani přes jednotlivé značky či provedení nemám přehled.
Předem děkuji za odpověď
Misule


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup vhodného odšťavňovače
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Misule píše:
Dobrý den pane Zajíčku,
Četla jsem Váš článek v Receptech s názvem „Hořčíková bomba“. Článek mě zaujal ze dvou důvodů – jednak mám nedostatek hořčíku a jednak mám moc ráda mrkvovou šťávu. Mám však na Vás prosbu. Jaký odšťavovač by jste mi doporučil si koupit? Žádný zatím nevlastním a ani přes jednotlivé značky či provedení nemám přehled.
Předem děkuji za odpověď
Misule

Pokud posoudím pouze váš dotaz, tak v podstatě vám jde o to, abyste vytěžila maximum šťávy z mrkve. Pro tento účel se jednoznačně hodí bohužel pouze nejdražší odšťavovač, jmenuje se Angel Juicer a stojí v České republice zhruba 23.000,- Kč. Není to samozřejmě jediné možné řešení, odšťavňovačů je veliká škála a každý se hodí na něco jiného. Třeba včera jsem měl velmi zajímavou diskusi na téma odšťavňovač Omega, cena cca 9500,-Kč, který mrkev tak dobře neumí, naopak se dá říci, že jí umí poměrně špatně, ale zase daleko lépe než odšťavňovač Angel Juicer umí třeba rajčata, hrozny, bobuloviny, případně další měkké plody. Budete to muset důkladně nastudovat, obecně se vlastně poradit vůbec nedá. Velice totiž záleží na tom, co budete převážně odšťavňovat, v jakém množství a kolik za daný odšťavňovač chcete vynaložit finančních prostředků. To vše závisí zcela na vás, tady na to je jakákoliv moje rada bohužel k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup vhodného odšťavňovače
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 11:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Třeba včera jsem měl velmi zajímavou diskusi na téma odšťavňovač Omega, cena cca 9500,-Kč, který mrkev tak dobře neumí
Lis Omega 8004 používám dlouhou dobu, dovolte tedy názor podložený praxí. Nechci mu dělat reklamu a už vůbec ne právě proto, že zrovna lis Omega mám, ale tuto volbu považuji pro běžného občana za optimální. Omega je nesmírně univerzální, to naznačuje i odpověď Jardy, já lisuji šťávy ze všeho možného denně a jsem velmi spokojen. U mrkve mám zkušenost jinou, než co píše Jarda - naopak, lisuje ji velmi perfektně, i jsem zkoušel drť na výstupu vložit mezi ubrousky a zůstaly suché. Ne opravdu nechci dělat reklamu. Já Omegu jednoznačně doporučuji, tvrdím, že je u ní optimální poměr užitná hotnota/cena a věřte nevěřte, právě tento týden objednávám další kus tohoto lisu pro mé rodiče \":-)\" Umí i homogenizovat, záruka 10 let... opakuju, jsem bezvýhradně spokojen.
Jestli Misule požadujete ještě alespoň jeden další tip, abyste měla z čeho vybírat, tak pokud mermomocí nechcete utratit 9500 Kč, pak bych šel do lisu Wildcat JX100, stojí cca 6500 a není až tak o mnoho horší, než Omega (Wildcat má kolegyně v práci, takže trochu znám). Jde už jen o to, nakolik požadujete lepší cenu (Wildcat) nebo lepší kvalitu (Omega).
Každopádně až vyberete, vyguglujte si výhradního dovozce, protože poskytuje opravdu kvalitní služby a to ke spokojenosti určitě patří.
No a ať od nás chlapů dostanete kompletní informace, ještě Vám, Misule, doporučím vyguglovat si knížku "Zeleninové šťávy" Normana Walkera a stáhněte si ji (má jen 1,2 MB a je v PDF zdarma na netu), přináší ke šťávám důležité informace.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz