Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 3:59 pm 
Offline

Registrován: sob dub 23, 2011 10:21 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den, ještě se chci zeptat - moje doktorka mi po mých prosbách napsala recept na Jodid 100, Lugolův roztok prý nezná. Mám si jodid i tak koupit a brát ho třeba společně s ním?
Dále jsem si koupila Selen 100 mg - kolik tablet denně mám užívat?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Tynka píše:
Dobrý den, ještě se chci zeptat - moje doktorka mi po mých prosbách napsala recept na Jodid 100, Lugolův roztok prý nezná. Mám si jodid i tak koupit a brát ho třeba společně s ním?
Dále jsem si koupila Selen 100 mg - kolik tablet denně mám užívat?
Děkuji.

Zareagovala celkem správně, na fakultě si určitě zapamatovala okřídlené rčení „Nemáš-li co dáti, dávej Kalium jodati“, ( Nic nepokazíš a často nechtěně pomůžeš věci.) Brát ho klidně můžete, jde o jodid draselný, který se běžně používá při radioaktivním zamoření na ochranu štítné žlázy. Ten selen se používá tak 100 mcg na 10-15 mg jódu a maximální denní dávka je 600 mcg a ne dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 5:42 pm 
Offline

Registrován: sob dub 23, 2011 10:21 pm
Příspěvky: 19
Konečně jsem sehnala lugol a udělala si ten test-skvrna se vstřebala už za 6 hodin. Teplotu mám velmi nízkou-ani ne 36, ale přičítám to spíš způsobu měření \":)\", protože nedokážu delší dobu udržet teploměr pod jazykem a přijde mi to hrozně bolestivé! To je normální? Na teploměru se navíc píše, že stačí 1 minuta???
Myslím si ale, že kapáním lugolu teď nic nezkazím, že? Mám tedy začít od 1 kapky do vody?
Tablety Jodid 100 mám brát zároveň taky, nebo je mám vysadit?

Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Tynka píše:
Konečně jsem sehnala lugol a udělala si ten test-skvrna se vstřebala už za 6 hodin. Teplotu mám velmi nízkou-ani ne 36, ale přičítám to spíš způsobu měření \":)\", protože nedokážu delší dobu udržet teploměr pod jazykem a přijde mi to hrozně bolestivé! To je normální? Na teploměru se navíc píše, že stačí 1 minuta???
Myslím si ale, že kapáním lugolu teď nic nezkazím, že? Mám tedy začít od 1 kapky do vody?
Tablety Jodid 100 mám brát zároveň taky, nebo je mám vysadit?

Děkuji!

Nevím jaký máte teploměr, ale u rtuťového je těch deset minut potřeba dodržet. Nicméně podle té skvrny máte jód evidentně deficitní a je potřeba ho dodávat. Postup jsem zde již popisoval, tak si to nastudujte a ty tablety obsahují jodid draselný, který je stejně v tom lugolu, čili je nyní asi brát nemusíte, ale pokud je budete brát, tak zase dodávejte o trochu méně lugolu. Ono je to jedno stále je to jód a jde o celkovou přijatou dávku i když s tím vaším deficitem se zase tak šetřit nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 2:26 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Nevím jaký máte teploměr, ale u rtuťového je těch deset minut potřeba dodržet. Nicméně podle té skvrny máte jód evidentně deficitní a je potřeba ho dodávat. Postup jsem zde již popisoval, tak si to nastudujte a ty tablety obsahují jodid draselný, který je stejně v tom lugolu, čili je nyní asi brát nemusíte, ale pokud je budete brát, tak zase dodávejte o trochu méně lugolu. Ono je to jedno stále je to jód a jde o celkovou přijatou dávku i když s tím vaším deficitem se zase tak šetřit nemusíte.

A jaký teploměr by mohl ten rtuťový nahradit, aby byl trochu spolehlivý? Můj poslední rtuťový jsem včera rozbila \":(\"
Jak je to s močí při menstruaci? Dá se vůbec použít aspoň k neti nebo do klystýru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
A jaký teploměr by mohl ten rtuťový nahradit, aby byl trochu spolehlivý? Můj poslední rtuťový jsem včera rozbila \":(\"
Jak je to s močí při menstruaci? Dá se vůbec použít aspoň k neti nebo do klystýru?

Tak to nevím, ale určitě existují i přesné digitální teploměry, ovšem na to já odborník určitě nejsem, to se chce zeptat v lékárně, nebo nějakého prodejce na internetu. U té uriny do klystýru nevidím problém a to ostatní záleží spíše na odolnosti uživatelky, jinak by to zřejmě nijak vadit nemělo, ale osobně bych asi těch pár dní raději vynechal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 10:12 pm 
Offline

Registrován: sob dub 23, 2011 10:21 pm
Příspěvky: 19
Tak postupuju po jedné kapce s dávkováním Lugolu - doufám že se s tím neotrávím? Chutná to opravdu hodně chemicky \":-)\"
Jinak jak je možné, že mám málo jódu, když jím asi 3x týdně ryby (a tím nemyslím zrovna pangase \":o\") )??? Ony snad žádný jód neobsahují? To je opravdu úplně jedno, co jíme???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 12:12 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tynka píše:
Tak postupuju po jedné kapce s dávkováním Lugolu - doufám že se s tím neotrávím? Chutná to opravdu hodně chemicky \":-)\"
Jinak jak je možné, že mám málo jódu, když jím asi 3x týdně ryby (a tím nemyslím zrovna pangase \":o\") )??? Ony snad žádný jód neobsahují? To je opravdu úplně jedno, co jíme???

Selen a jod su vo vztahu, deficit jedneho sposobuje deficit druheho. Je mozne, ze ti dlhodobo chybal selen, nasledkom coho si sa prepracovala k deficitu jodu. Tie ryby si jedla morske alebo sladkovodne?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 9:24 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
Tynka píše:
Tak postupuju po jedné kapce s dávkováním Lugolu - doufám že se s tím neotrávím? Chutná to opravdu hodně chemicky \":-)\"
Jinak jak je možné, že mám málo jódu, když jím asi 3x týdně ryby (a tím nemyslím zrovna pangase \":o\") )??? Ony snad žádný jód neobsahují? To je opravdu úplně jedno, co jíme???

k tým rybám - čítaj tu:
http://iodine.imva.info/index.php/iodin ... ncy/#_edn2

stručne - aby ste dostali do tela 13.8 mg jódu, museli by ste konzumovať 10-20 pounds (pound = cca 0,45 kg ) teda nejakých 5-10 KILO rýb DENNE.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 10:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Tynka píše:
Tak postupuju po jedné kapce s dávkováním Lugolu - doufám že se s tím neotrávím? Chutná to opravdu hodně chemicky \":-)\"
Jinak jak je možné, že mám málo jódu, když jím asi 3x týdně ryby (a tím nemyslím zrovna pangase \":o\") )??? Ony snad žádný jód neobsahují? To je opravdu úplně jedno, co jíme???

Pokud si budete kontrolovat jak teplotu pod jazykem, tak skvrnu na zápěstí, tak moc rizika nehrozí a při jakémkoliv příznaku potíží to ihned stopněte. Ve zdejším pásmu má nedostatek jódu prakticky každý, kdo ho cíleně nesuplemnetuje a není se čemu divit. Zdejší strava je tak chudá na jód, že ho může mít srovnaný opravdu málo kdo. Ty ryby vám dnes dodají spíše rtuť, olovo, kadmium a jiné sajrajty, než jód.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 12:15 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Môžem pri braní MMS2 používať moč na néti a klystíry?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
davoo píše:
Môžem pri braní MMS2 používať moč na néti a klystíry?

Zcela bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 9:51 pm 
Offline

Registrován: sob dub 23, 2011 10:21 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den,
jód stále kapu, nicméně jak jsem psala výše, mám i gynekologické problémy-zvýšený androstendion. Byla jsem dnes u lékaře a řekl mi,že jediná možná léčba na tohle je antikoncepce. Ráda bych se jí vyhnula, jenže mám obavu, že mi nic jiného nakonec nezbyde. Zkoušela jsem několikt měsíců jeřáb, kontryhel, gynex, macu a naposledy na vaši radu kotvičník-nic nepomáhá, nemenstruuji, vlasy padají, chloupky rostou.. \":(\" Myslíte, že dostatek jódu to trochu zlepší? Nebo mám rovnou zkusit tu urinu? Popř. co byste mi ještě poradil-opravdu nechci brát hormonální sajrajty, nicméně současná situace začíná být neúnosná..!!!
Za Vaše rady děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Tynka píše:
Dobrý den,
jód stále kapu, nicméně jak jsem psala výše, mám i gynekologické problémy-zvýšený androstendion. Byla jsem dnes u lékaře a řekl mi,že jediná možná léčba na tohle je antikoncepce. Ráda bych se jí vyhnula, jenže mám obavu, že mi nic jiného nakonec nezbyde. Zkoušela jsem několikt měsíců jeřáb, kontryhel, gynex, macu a naposledy na vaši radu kotvičník-nic nepomáhá, nemenstruuji, vlasy padají, chloupky rostou.. \":(\" Myslíte, že dostatek jódu to trochu zlepší? Nebo mám rovnou zkusit tu urinu? Popř. co byste mi ještě poradil-opravdu nechci brát hormonální sajrajty, nicméně současná situace začíná být neúnosná..!!!
Za Vaše rady děkuji.

Jód srovná pouze něco, na celé tělo je potřeba dorovnat veškeré minerály, vitamíny a enzymy, což se vzájemně doplňuje i vytlačuje, není to tedy na pár dní. Prakticky jde o totéž, jako když jste si ten problém vytvářela, také to nebylo ze dne na den. Všechno to chce svůj čas a dle mého názoru ta urina ničemu vadit nemůže, nicméně nevím jak dlouho jste jela ten kotvičník, ale silně pochybuji, že jste mu dala dostatek času, aby se vůbec mohl ukázat, co vlastně umí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 12:17 am 
Offline

Registrován: sob dub 23, 2011 10:21 pm
Příspěvky: 19
Kotvičník beru asi 2 týdny ve formě čaje. Nicméně mi připadá, že je to po něm naopak HORŠÍ! Není možné, že by mi v tomhle případě ještě způsobil nárůst testosteronu???


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz