Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2011 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Ohľadom chrenovej kašičky...
Pravdepodobne sa mi podarilo dať do kašičky viacej citrónovej šťavy ako by sa patrilo. Prvá konzistencia bola asi ta správna, keď to porovnám s konzistenciou v receptári, ale nejak nerozumiem tomu prirovnaniu k horčici. Tak som skúsil ešte pridať citrónovej šťavy, ale už to bolo asi moc, aj keď na dne misky žiadna citrónová šťava neostala a spojila sa s chrenom. Konzistencia horčice sa dá tiež prirovnať k tatárskej omáčke, alebo kečupu, čo by sa dalo asi dosiahnuť keby sa to spojilo ručným tyčovým mixérom, to by však bolo mimo váš návod, takže ma to trošku zmiatlo \":)\"
Nevidím žiaden problém sa stým trošku vyhrať a vyskúšať rôzne konzistencie, len som sa chcel spýtať, či viacej citrónovej šťavy môže nejak výrazne ovplyvniť funkčnosť celej kašičky, nakoľko na tú správnu horčicovú konzistenciu ste viac krát upozorňoval.

Ne, to zase není takový problém a nějaká přesná konzistence není zase tak nutná, prostě to namíchejte tak nějak od oka a fungovat to bude vždy, ta citrónová šťáva je tam hlavně kvůli konzervaci a pak tlumí dráždivé účinky křenu na ledviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zahlenění
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2011 8:58 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 9:11 am
Příspěvky: 7
Dobrý den,
minulý týden jsme si zakoupili Agela. Od pondělí jedeme šťávy. Své dceři ( 5let ) dávám cca 3x denně mrkev + jablko nebo mrkev + pomeranč ( ten pomeranč jsem vyčetla od Walkera ) a jednou měla mrkev + smetanka + kopřiva. Vždy tak 200ml. Trpí každé jaro alergií. Od pondělí nejí nic z mouky, mléka, masa. Jen ovoce, zeleninu, ty šťávy a jednou měla hobičkový kefír. Dnes po večerní šťávě asi po 5min po vypití celá zrudla a nemohla dýchat - hleny v krku a v nose, je naprosto ucpaná hlenama. Může to být již začínající výsledek detoxikace nebo jsem to celé pokazila?? Jak jí pomoci od toho zahlenění a rýmy?
My s manželem jsme taky od pondělí na šťávách, ale pijeme i zeleninové. Já jím jen ovoce a zeleninu. Oba cítíme neobvyklou plynatost. Může to s tím souviset??
Jak provádět dítěti 5 let očistu střeva?
Děkuji vám za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2011 9:17 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Mára píše:
Dobrý den,
minulý týden jsme si zakoupili Agela. Od pondělí jedeme šťávy. Své dceři ( 5let ) dávám cca 3x denně mrkev + jablko nebo mrkev + pomeranč ( ten pomeranč jsem vyčetla od Walkera ) a jednou měla mrkev + smetanka + kopřiva. Vždy tak 200ml. Trpí každé jaro alergií. Od pondělí nejí nic z mouky, mléka, masa. Jen ovoce, zeleninu, ty šťávy a jednou měla hobičkový kefír. Dnes po večerní šťávě asi po 5min po vypití celá zrudla a nemohla dýchat - hleny v krku a v nose, je naprosto ucpaná hlenama. Může to být již začínající výsledek detoxikace nebo jsem to celé pokazila?? Jak jí pomoci od toho zahlenění a rýmy?
My s manželem jsme taky od pondělí na šťávách, ale pijeme i zeleninové. Já jím jen ovoce a zeleninu. Oba cítíme neobvyklou plynatost. Může to s tím souviset??
Jak provádět dítěti 5 let očistu střeva?
Děkuji vám za odpověď

Obávám se, že jste v dobrém úmyslu přivodila dcerce alergickou reakci. Byl bych obvzláště v tomto období s větším množstvím šťáv opatrný. Hodně alergenů přichází nyní ze vzduchu a ve spojitosti s pomerančem nebo hodně dráždivou kopřivou může dojít k silné reakci.

Určitě bych na šťávách ubral, více je ředil vodou, omezil citrusy a bedlivě sledoval které šťáva dělá problém. Nadšení z nového přístroje a čtení Walkera je fajn a chvályhodné, ale zkuste trochu zpomalit a nechat sebe i dcerku si na šťávy zvyknout. Myslím, že jednou denně pro začátek postačí a postupně přidávat a sledovat jak reaguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2011 10:51 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 9:11 am
Příspěvky: 7
Jako alergická reakce se mi to nezdá, na pomeranče ani na mrkev, vlastně na žádné jídlo alergii nemá, na pyl ano ... Ona je zahleněná neustále, ale teď se jí to zhoršilo a nemůže to dostat ze sebe, nevysmrká to, nevykašle to. S příchodem jara má tyto problémy a pak začátkem prázdnin většinou vše ustoupí ..... Chci aby se jí to každoročně neopakovalo ba dokonce nezhoršovalo. Ale dobře, zítra šťávy pro dceru vynechám, nebo jen malou dávku jablíček a více ředěnou. Ale co s těmi hleny? Jak s nimi ven?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 9:12 am 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý deň po urinovom klystíre ráno som cítil miernu bolesť v hrdle. Kloktal som urinu aby som to nejak dezinfikoval. O ďalší deň som cítil, že mám mierne zapchatý nos a tak som začal robiť néti. Cítil som, že som zahlienený no neviem ako keď už nič hlienotvorné nejem. Akurát kefír, občas bryndzu ale problém je zrejme v tých jogurtoch, ktoré zjem možno 3-4 za mesiac. Podporil som vylučovanie hlienu chrenovou kašičkou a teraz stále fúkam, fúkam zelené sople. Ale vychádza zo mňa aj poriadný bordel a ani neviem kde sa také svinstvo vo mne bere. Prikladám obrázok v slabom rozlíšení.


Přílohy:
P1000656[1].JPG
P1000656[1].JPG [ 17.67 KiB | Zobrazeno 23685 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mára píše:
Jako alergická reakce se mi to nezdá, na pomeranče ani na mrkev, vlastně na žádné jídlo alergii nemá, na pyl ano ... Ona je zahleněná neustále, ale teď se jí to zhoršilo a nemůže to dostat ze sebe, nevysmrká to, nevykašle to. S příchodem jara má tyto problémy a pak začátkem prázdnin většinou vše ustoupí ..... Chci aby se jí to každoročně neopakovalo ba dokonce nezhoršovalo. Ale dobře, zítra šťávy pro dceru vynechám, nebo jen malou dávku jablíček a více ředěnou. Ale co s těmi hleny? Jak s nimi ven?

Člen sakul vám to píše dobře a co se týká hlenů, tak jde spíše o detox, kdy tělo uvolňuje nastřádaný bordel a je potřeba čistit hlavně střeva, nebo ředit hleny, aby je šlo snadno vyloučit. U takto starého dítěte nevidím v očistách střeva problém a na ředění hlenů je křenová kašička, což pro dítě bude horší než ty klystýry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 10:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dobrý deň po urinovom klystíre ráno som cítil miernu bolesť v hrdle. Kloktal som urinu aby som to nejak dezinfikoval. O ďalší deň som cítil, že mám mierne zapchatý nos a tak som začal robiť néti. Cítil som, že som zahlienený no neviem ako keď už nič hlienotvorné nejem. Akurát kefír, občas bryndzu ale problém je zrejme v tých jogurtoch, ktoré zjem možno 3-4 za mesiac. Podporil som vylučovanie hlienu chrenovou kašičkou a teraz stále fúkam, fúkam zelené sople. Ale vychádza zo mňa aj poriadný bordel a ani neviem kde sa také svinstvo vo mne bere. Prikladám obrázok v slabom rozlíšení.

Tak člověk má v sobě takového hnoje uloženo opravdu dost, čili stále ho dolujte a ono se to postupně vyloučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 11:25 am 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 9:11 am
Příspěvky: 7
Děkuji za odpovědi, je teda šíleně zahleněná ani nemůže mluvit a v noci to byl tedy boj. Celou noc jsem "dýchala za ní" a hlídala ji. Zkusím jestli polkne trochu té křenové kašičky a střevo taky budeme čistit. Mám tedy pozvolna pokračovat ve šťávách? Nebo je na nějaký čas vynechat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mára píše:
Děkuji za odpovědi, je teda šíleně zahleněná ani nemůže mluvit a v noci to byl tedy boj. Celou noc jsem "dýchala za ní" a hlídala ji. Zkusím jestli polkne trochu té křenové kašičky a střevo taky budeme čistit. Mám tedy pozvolna pokračovat ve šťávách? Nebo je na nějaký čas vynechat?

Tak ve šťávách pokračovat určitě můžete, ale je nutné zcela vynechat pět bílých jedů a pokud možno tělo vyčistit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 7:23 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Rozumiem mám v používaní kašičky pokračovať ale mám ju užívať až do vtedy dokým už zo mňa nepôjde vôbec nič? Hlieny už idú pomenej no mierne zapchatý nos mám hoci som skúšal néti s urinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 8:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Rozumiem mám v používaní kašičky pokračovať ale mám ju užívať až do vtedy dokým už zo mňa nepôjde vôbec nič? Hlieny už idú pomenej no mierne zapchatý nos mám hoci som skúšal néti s urinou.

Ano, určitě čistit do úplného vyčištění, ono vám to pak zase mnohem déle vydrží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 9:00 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
To co Vám píše Jarda je asi jediné systémové řešení, které můžete udělat. Já bych si pro zlepšení momentální situace dovolil aspoň trochu zabrousit do klasické medicíny a aby se dcerce trochu ulevilo (takto silná rýma se podepisuje těžce i na psychice) nasadil antihistaminika (xyzal, zyrtec) a antihistaminikum do nosu (alergodil apod, ne sajrajty jako olynth které spolehlivě likvidují sliznici).

Troufám si tvrdit že tyhle projevy jsou důsledky silné alergické reakce - jednak toho lítá nyní extrémně mnoho ve vzduchu a jednak je pravděpodobné že bude mít intoleranci na některou z oněch syrových potravin ve šťávách. Tím docílíte momentální úlevy a můžete se soustředit na celkovou očistu.

U rým a alergií je také dobré se podívat na psychiku, ostatně jako u většiny nemocí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bolest hrdla
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2011 11:39 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dneska rano som sa zobudil s neprijemnou bolestou hrdla , ktoru sposobili asi hlieny kedze po ich vykaslani sa to zlepsilo .... ako na tuto bolest ? \":)\" ....nikede som cital ze kloktanie mms slusne pomaha \":)\" dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest hrdla
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2011 12:52 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Já bych spíše pátral po tom, jak odstranit zahlenění těla. To bude také efektivní a do budoucna určitě i prospěšnější \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 6:39 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Dobrý deň, pán Jarda... Mám jednu otázku...
Stále nemám v poriadku žalúdok (od leta 2010, keď som ešte nebol na mojej súčasnej strave - vysokotukovej - problémy teda začali ZO STRESU, viac než pol roka pred mojou zmenou stravy)...
Veľa soplím (aj keď si robím každý druhý deň NÉTI), a často mi treba "nastrádať" hlieny v hrdle (tým nepekným zvukom)... Ale - často majú zvláštnu konzistenciu... TAKÚ PASTOVITÚ, zvláštnej chuti, mdlej (nie je kyslá, a ani horká)... akoby to bola pasta.... Neviete náhodou, čo to môže byť ? ... Už ma to hnevá, preboha...
Robím si 2x týždenne výplach žalúdka, už mám za sebou 5x Sanhkapraxalanu, asi 35 klystírov, 3 krát týždenne (po troch mesiacoch denného...) derivačná kúpeľ, olejová kúra (na očistu krve - to "divoké" premielanie oleja v ústach), už tri mesiace každé ráno 5 tibeťanov, šport 3 krát týždenne, 10 minút denne masáž chodidiel, stláčanie bodov na tvári (akupresúra) 15 minút denne, masáž na trojuholníku či ako sa to volá (pod hrudnou kosťou) 3 minúty denne... po jedle pijem až o dve hodiny, pred jedlom najskôr pol hodinu...
Nejak sa nič nezmenilo... Mám dojem, že mi chýba pepsín (neviem prečo...)... v tom mi HCL nepomôže, však ? ... Lebo ani 6 kvapiek 35% HCL denne mi nepomáha... len minimálne...
Čo mám robiť ? ... Len mi prosím nehovorte o zmene stravy... v Poľsku sa tak stravuje najviac ľudí (Lebo Kwasniewski je poliak), keby to bolo tým, tak aj oni by mali tieto problémy, ale nemajú.. Ako píšem, problémy so žalúdkom mi začali pri jedení v strese (pozerali na mňa ľudia tam, kde by nikto neočakával, že budem jesť - a dialo sa tak 4 mesiace...každý obed som jedol na predajni, a mne to vadilo...)...
To sa toho nijak nezbavím ? ... Začínam mať vážnejšie obavy... lebo ROZHODNE mi to neprospieva - ani žalúdku, a ani telu (to, že žalúdok slabo funguje, aj keď na stolici to nie je poznať)...
(edit) Ešte by som rád podotkol.... nemal som v ústach žiadnu obilninu (ani ryžu, ani pšeno, nič...) už dva mesiace... ale v podstate sa NIČ nezmenilo... N-E-R-O-Z-U-M-I-E-M TOMU....

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz