Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob črc 31, 2010 12:01 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Zajímal by mne kontakt nebo odkaz na někoho kdo má na prodej sušenou vojtěšku...
(nať+květ)
Na webu jsem zatím našel jen kapsle alfaalfa...a ty mi pripadaji predrazene......

http://www.darius.cz/archeus/B_vojteska.html
Alfalfa
- další nový přírodní produkt firmy Natures Life Alfalfa (lisovaná
sušená a drcená vojtěška - 1 g sušené drogy v jedné tabletě)

Alfalfa
firmy Total Health Discount Vitamins (625 mg drogy v kapsli)

Green Care
- výrobek firmy California Fitness e (500 mg drogy v jedné
tabletě s dodatkem hořčíku)

ALFALFA + RED CLOVER – velmi vhodná kombinace pro diabetiky – ovlivňuje metabolismus krevního cukru
a stabilizuje jeho hladinu v krvi

ALFALFA + PHYTOMAX – zklidnění a podpora zdravé činnosti zažívacího traktu

ALFALFA + CASSIE TEA – detoxikace a regenerace zažívacího traktu

Alfalfa (s hořčíkem; kapsle) - produkty firmy Neways

Alfalfa (homeopatikum), firma Boiron


Naposledy upravil muflon dne pon led 31, 2011 11:31 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 31, 2010 7:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Zajímal by mne kontakt nebo odkaz na někoho kdo má na prodej sušenou vojtěšku...
(nať+květ)
Na webu jsem zatím našel jen kapsle alfaalfa...a ty mi pripadaji predrazene......

http://www.darius.cz/archeus/B_vojteska.html
Alfalfa
- další nový přírodní produkt firmy Natures Life Alfalfa (lisovaná
sušená a drcená vojtěška - 1 g sušené drogy v jedné tabletě)

Alfalfa
firmy Total Health Discount Vitamins (625 mg drogy v kapsli)

Green Care
- výrobek firmy California Fitness e (500 mg drogy v jedné
tabletě s dodatkem hořčíku)

ALFALFA + RED CLOVER – velmi vhodná kombinace pro diabetiky – ovlivňuje metabolismus krevního cukru
a stabilizuje jeho hladinu v krvi

ALFALFA + PHYTOMAX – zklidnění a podpora zdravé činnosti zažívacího traktu

ALFALFA + CASSIE TEA – detoxikace a regenerace zažívacího traktu

Alfalfa (s hořčíkem; kapsle) - produkty firmy Neways

Alfalfa (homeopatikum), firma Boiron

Nehledejte na tom složitosti a spíše hledejte nějaké pole s tímto sortimentem. Pak není problém nasekat plnou kárku, jako pro králíky, doma rozložit na nějaký papír ve slabé vrstvě, jako se normálně suší byliny a pořádně ve stínu usušit. Ze suché vojtěšky odrolíte pouze ty měkké části a košťál vyhodíte. Zbytek dáte do mixéru, vyrobíte prášek a máte zdarma to, co sháníte. Klidně se dá i nakapslovat a máte to s veškerým komfortem a skoro zadarmo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 31, 2010 9:50 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Fotky vojtěšky
http://botanika.wendys.cz/kytky/K570.php


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
ei=kyJVTNyxN4LKOIvDtJUF&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 31, 2010 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":3vsxtykp]http://botanika.wendys.cz/kytky/K570.php

Fotky vojtěšky, píšou sice nesbírat na poli kvůli hnojení...leda jak říkáte třeba 2 dny po dešti...
Tady v okolí žádné pole s vojtěškou nemohu najít...

Nebo zkusit přes lékárnu...nebo tady:
http://www.prodejbylin.cz/vojteska_nat/index.html
http://kottas.beril.cz/tolice-vojteska- ... t-rez.html

Medicaginis sativae herba (Vojtěška setá - nať, prášek)


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: TIP na koupi
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 2:36 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Děkuji uživateli Peter z fora u pramene za kontakt...:
muflon napsal(a):
Zajímal by mne kontakt nebo odkaz na někoho kdo má na prodej sušenou vojtěšku...(nať+květ)...na zimu se předzásobit...
Na webu jsem zatím našel jen kapsle alfaalfa...a ty mi pripadaji predrazene...
Peter napsal:
Medicaginis sativae herba (Vojtěška setá - nať, prášek)


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TIP na koupi
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":dda540j4]Děkuji uživateli Peter z fora u pramene za kontakt...:
muflon napsal(a):
Zajímal by mne kontakt nebo odkaz na někoho kdo má na prodej sušenou vojtěšku...(nať+květ)...na zimu se předzásobit...
Na webu jsem zatím našel jen kapsle alfaalfa...a ty mi pripadaji predrazene...
Peter napsal:
Medicaginis sativae herba (Vojtěška setá - nať, prášek)


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TIP na koupi
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 10:30 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Proč to za takové peníze kupovat, když toho roste všude kvanta.


Samozřejmě pokud to jen trochu jde tak je to lepší nasbírat aspoň člověk ví co opravdu má...

V našem okolí však máme jen pole a louky s červeným jetelem, těch pár vojtěšek co najdu je jako šafránu a stačí nám sotva na zelený nápoj...
Leda vzít auto a objíždět široké okolí...(=výdaje benzín+spousta času...)
a mít to pak kde nasušit když člověk nebydlí v baráku tak to taky
není jen tak...

Ono spoustu času schlamstne už to brání všehomožného během dne...od vyhjražení si času na dostatek pohybu, přes braní minerálů, přes výrobu čerstvých ovocných a zeleninových šťáv až po ořechová mléka a zelené nápoje...den by musel mít víc jak 24h... \":roll:\"(to by člověk opravdu nemohl dělat od rána do večera nic jiného než se starat o zdraví své a svých blízkých...ale musí se taky pracovat a nějak žít...k čemu by pak to znovunabyté zdraví bylo... \":wink:\" \"8)\"

Navíc ten sypaný prášek ušetří čas za sběr,sušení a mletí a je rozhodně někalikanásobně levnější než kupovat alfaalfa v kapslích...

Zajímavost \":o\" \":idea:\" - Na rozdíl od zeleného nápoje který není moc chutný(musím pro členy rodiny přidávat kokos, skořici a mletý fenykl...jinak to nevypijou...),
tak ten sypaný prášek vojtěšky dáme 2.č.lž. do sklenice a dá se v pohodě vypít i bez dochucování...!(takže odpadá na zimu čištění sítka odšťavňovače které se snadno zeleným nápojem zanáší...).
Ale nápoj z čerstvý natrhaných rostlin je jistě lepší dokud to jen jde...

PS: \":!:\" Pokud té vojtěšky máte nadbytek (nebo třeba Sybilla a ostatní...), můžete dát sem NABÍDKU VOJTĚŠKY ZA ROZUMNÝ PENÍZ...stačí třeba i jen sušené-namlít si to už každý dovede...A navzájem si takto vypomáhat aby něčí dostatek pomohl vyrovnat nedostatek druhých...jako to ostatně funguje u kefír.houbičky a postupně asi bude přibývat dalších věcí...(jsem zvědav jak dopadne ten bílý jíl...napsal sem mail na výrobní závod ohledně té teploty sušení...kdyžtak klidně koupím 25kg pytel a za pár korun bych případně mohl nabídnout...uvidíme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TIP na koupi
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Samozřejmě pokud to jen trochu jde tak je to lepší nasbírat aspoň člověk ví co opravdu má...

V našem okolí však máme jen pole a louky s červeným jetelem, těch pár vojtěšek co najdu je jako šafránu a stačí nám sotva na zelený nápoj...
Leda vzít auto a objíždět široké okolí...(=výdaje benzín+spousta času...)
a mít to pak kde nasušit když člověk nebydlí v baráku tak to taky
není jen tak...

Ono spoustu času schlamstne už to brání všehomožného během dne...od vyhjražení si času na dostatek pohybu, přes braní minerálů, přes výrobu čerstvých ovocných a zeleninových šťáv až po ořechová mléka a zelené nápoje...den by musel mít víc jak 24h... \":roll:\"(to by člověk opravdu nemohl dělat od rána do večera nic jiného než se starat o zdraví své a svých blízkých...ale musí se taky pracovat a nějak žít...k čemu by pak to znovunabyté zdraví bylo... \":wink:\" \"8)\"

Navíc ten sypaný prášek ušetří čas za sběr,sušení a mletí a je rozhodně někalikanásobně levnější než kupovat alfaalfa v kapslích...

Zajímavost \":o\" \":idea:\" - Na rozdíl od zeleného nápoje který není moc chutný(musím pro členy rodiny přidávat kokos, skořici a mletý fenykl...jinak to nevypijou...),
tak ten sypaný prášek vojtěšky dáme 2.č.lž. do sklenice a dá se v pohodě vypít i bez dochucování...!(takže odpadá na zimu čištění sítka odšťavňovače které se snadno zeleným nápojem zanáší...).
Ale nápoj z čerstvý natrhaných rostlin je jistě lepší dokud to jen jde...

PS: \":!:\" Pokud té vojtěšky máte nadbytek (nebo třeba Sybilla a ostatní...), můžete dát sem NABÍDKU VOJTĚŠKY ZA ROZUMNÝ PENÍZ...stačí třeba i jen sušené-namlít si to už každý dovede...A navzájem si takto vypomáhat aby něčí dostatek pomohl vyrovnat nedostatek druhých...jako to ostatně funguje u kefír.houbičky a postupně asi bude přibývat dalších věcí...(jsem zvědav jak dopadne ten bílý jíl...napsal sem mail na výrobní závod ohledně té teploty sušení...kdyžtak klidně koupím 25kg pytel a za pár korun bych případně mohl nabídnout...uvidíme...

Jenom zírám, vy si stěžujete, že nic nestíháte a produkujete toho u počítače více stran, než spisovatel, už vůbec nechápu další ztrátu času s tím jílem. To asi netušíte jaké je s tím blbnutí, já stejně nyní ze stejných důvodů dělám e-schop a tam takových věcí postupně bude dost, včetně toho jílu, ale chce to svůj čas. Vojtěška má největší význam čerstvá, případně jsem zde psal jak si na zimu vyrobit a zmrazit koncentrovanou šťávu z vojtěšky, nebo jiných zelených bylin. Je to mnohem lepší řešení, než pojídat seno i když to je zase lepší řešení, než nepojídat nic. Mimochodem ten jetel má prakticky shodné účinky, tak proč řešíte zrovna vojtěšku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TIP na koupi
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 1:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Máte pravdu balení a posílání zabere spoustu času a jsme vděčni že ty nezbytné věci jste ochoten zprostředkovat...Díky za vše!

Přeju hodně zdaru s realizací a provozem e-shopu (který také není žádná sranda...).

Ten jíl mi zatím objednali v jedné lékárně od dodavatele Kulich...Děkuju za tip. Jen jsem chtěl ostatním naznačit že vždy existuje více cest, jen se nevzdat při prvních nezdarech \":wink:\" ...

Čas teď mám neboť mi končí dovolená...ale nebojte nechci to tu(ani sebe) zahltit...nakonec není nutné na vše odpovídat-je to míněno spíše jako podněty nebo praktická pomoc ostatním kterým to může usnadnit orientaci na tomto fóru...viz některá mnou založená vlákna...
(každý kdo chce prospět druhým může začít tím že se bude snažit psát do vláken kam to nejspíš patří... \":wink:\" )

Zmrazit šťávu musím pohledat to mi nějak uniklo...ale stejně nemáme místo v mrazáku...tam je spousta Petek na přemraž.vodu, zásoby 10L Ln.oleje, ostropestř.kašička, ořechy...pak něco pro kocoury...
Budem muset asi přikoupit mrazák...

Ten jetel nasušit můžu i když nevím kde v paneláku...Leda možná po troškách z přebytků když sbírám na zelený nápoj. Jak silná vrstva může být na novinách(ta tiskařská čerň snad už není jedovatá jako dříve...?)..
Mohl by jste doporučit nějaká levná šikovná síta na sušení? Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 2:30 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Tak jsem to nakonec po delším hledání pomocí Hledat snad našel:

pan Jarda píše:
(ohledně bylin do zeleného nápoje)
Zmrazit se to dá jako cokoliv jiného, ale lepší je to odšťavnit a zmrazit přímo ten koncentrát v malých mikrotenových sáčcích, po cca 1 dcl. V zimních měsících to potom můžete kdykoliv rozmrazit a přidat do jiné šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TIP na koupi
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Máte pravdu balení a posílání zabere spoustu času a jsme vděčni že ty nezbytné věci jste ochoten zprostředkovat...Díky za vše!

Přeju hodně zdaru s realizací a provozem e-shopu (který také není žádná sranda...).

Ten jíl mi zatím objednali v jedné lékárně od dodavatele Kulich...Děkuju za tip. Jen jsem chtěl ostatním naznačit že vždy existuje více cest, jen se nevzdat při prvních nezdarech \":wink:\" ...

Čas teď mám neboť mi končí dovolená...ale nebojte nechci to tu(ani sebe) zahltit...nakonec není nutné na vše odpovídat-je to míněno spíše jako podněty nebo praktická pomoc ostatním kterým to může usnadnit orientaci na tomto fóru...viz některá mnou založená vlákna...
(každý kdo chce prospět druhým může začít tím že se bude snažit psát do vláken kam to nejspíš patří... \":wink:\" )

Zmrazit šťávu musím pohledat to mi nějak uniklo...ale stejně nemáme místo v mrazáku...tam je spousta Petek na přemraž.vodu, zásoby 10L Ln.oleje, ostropestř.kašička, ořechy...pak něco pro kocoury...
Budem muset asi přikoupit mrazák...

Ten jetel nasušit můžu i když nevím kde v paneláku...Leda možná po troškách z přebytků když sbírám na zelený nápoj. Jak silná vrstva může být na novinách(ta tiskařská čerň snad už není jedovatá jako dříve...?)..
Mohl by jste doporučit nějaká levná šikovná síta na sušení? Děkuju

Ano, vždy pátrat po alternativních metodách řešení i zdánlivě neřešitelných problémů je nezbytnou součástí vývoje jednotlivce i celé společnosti a lidí s mozkem bude bohužel vždy málo. Tak pokud máte jen trochu času, tak jděte do lesa, třeba na houby, když není sluníčko na opalování, ale tvrdnout u počítače, ani netušíte jak moc mě to vadí a jak se musím nutit k práci sice prospěšné, ale časově kolidující s moji přirozeností. V zimním období mě to netrápí, ale v létě bych raději ležel u rybníka. Mrazení koncentrátu jste již vidím nalezl a jistě je to rychlejší, než sušení sena. Na novinách nic sušit nedoporučuji, také to nejde tak rychle, vhodnější je ten rozkládací sušák na prádlo a na něj rozmotat silonovou síťku do oken proti komárům. To pak máte suché během několika hodin a dá se takto nasušit obrovské množství na nepatrné ploše.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2011 9:10 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Výborný nápad to je, že si to usuším a vyrobím si z toho prášok určite to vyskúšam


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 1:51 pm 
Offline

Registrován: úte srp 24, 2010 1:55 pm
Příspěvky: 40
Bydliště: Štarnov 53,Bohuňovice 783 14,okr.Olomouc
muflon píše:
Zajímal by mne kontakt nebo odkaz na někoho kdo má na prodej sušenou vojtěšku...
(nať+květ)
Na webu jsem zatím našel jen kapsle alfaalfa...a ty mi pripadaji predrazene......

http://www.darius.cz/archeus/B_vojteska.html
Alfalfa
- další nový přírodní produkt firmy Natures Life Alfalfa (lisovaná
sušená a drcená vojtěška - 1 g sušené drogy v jedné tabletě)

Alfalfa
firmy Total Health Discount Vitamins (625 mg drogy v kapsli)

Green Care
- výrobek firmy California Fitness e (500 mg drogy v jedné
tabletě s dodatkem hořčíku)

ALFALFA + RED CLOVER – velmi vhodná kombinace pro diabetiky – ovlivňuje metabolismus krevního cukru
a stabilizuje jeho hladinu v krvi

ALFALFA + PHYTOMAX – zklidnění a podpora zdravé činnosti zažívacího traktu

ALFALFA + CASSIE TEA – detoxikace a regenerace zažívacího traktu

Alfalfa (s hořčíkem; kapsle) - produkty firmy Neways

Alfalfa (homeopatikum), firma Boiron

Protože jsem také hledal Vojtěšku ale nikoliv kapsle, tak jsem našel na netu odkaz na Vojtěšku sušenou a drcenou, listy. :

http://kottas.beril.cz/tolice-vojteska- ... t-rez.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 2:03 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Dobrý den,nevdí,když si budu pěstovat vojtěšku téměř ve stínu?-sluníčko by na ni šlo jen navečer asi od 16 až 17hodiny.Nebopotom na jiném místě-tam by bylo slunce asi od 11 do 15 hodin-co je lepší?-vadí tak málo slunce? A osivo asi koupit ve zdravé výživě? Děkuji Jardo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 2:14 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
jajda22 píše:
Dobrý den,nevdí,když si budu pěstovat vojtěšku téměř ve stínu?-sluníčko by na ni šlo jen navečer asi od 16 až 17hodiny.Nebopotom na jiném místě-tam by bylo slunce asi od 11 do 15 hodin-co je lepší?-vadí tak málo slunce? A osivo asi koupit ve zdravé výživě? Děkuji Jardo

Osivo se dá koupit i v zahradnictví nebo agri potřebách, ve zdravé výživě zbytečně dravé...dle mě lepší místo se sluníčkem, naopak si poradí i v suchu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz