Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 9:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 5:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
brk píše:
Dobrý den, nalezl jsem produkt pod názvem Alkali trubička, viz http://www.puresystem.cz/eshop/zarizeni ... bicka.html
Zajímavá mi přijde cena a možnost přenosnosti. Co si o tom myslíte? Děkuji

Tak fungovat by to z nouze mohlo, ale pro běžné použití je určitě vhodnější normální výrobník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 5:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Jo je na tom líp, i pan Jarda mi to potvrdil, ale nejlepší by bylo asi sklo, jenže problém je čím ho uříznout a jak tam pak přidělat ten celofán.

Tak sklo je určitě bez problémů a lepší než PETka, ani to utěsnění není problém, prostě ho omotáte režnou nití, co jiného budete zkoumat. Uříznutí je již větší problém, ale také to jde řešit, třeba opatrným ubroušením ostrým brusným kotoučem, takto jsem běžně řezal třílitrové zavařovačky, nebo se dříve řezala lahev zápalnou šňůrou, prostě krátkodobé lokální vysoké přehřátí a máte ideálně čistý řez. Možná by k tomu šlo použít i odporový drát, kterým omotáte lahev v místě řezu a on se během chvilky rozžhaví do ruda, nicméně ani jedno není pro nešiky a musíte být tedy docela dost zručný kutil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 5:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Mám opět dotaz \":-)\"

Zničí elektrina pri vyrobe zive a mrtve vody viry a bakterie? pokud tedy pouzivame 220V stejnosmerneho. Kdyby si na to sahnul clovek, byl by v tu ranu bez vsech dalsich problemu. Pusobi to takto i na breberky nebo to preziji?

Pouzivam totiz vodu ze studny kterou pred tim, nez z ni vytvorimm Ž a M vodu prevaruji, abych ji alespon castecne zbavil viru a bakterii (tedy usmrtil je). Pokud by ale elektrolyza timto proudem (220V) pusobila desinfekcne, nemusel bych vodu prevarovat...\":-)\"

Diky za odpoved

Ano, je to patrně dostatečně bezpečné, dosud jsem se nesetkal s nějaou bakteriální nákazou z těchto vod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 6:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Janka00 píše:
Zdravim.Uvazujem o kupe reverznej osmozy,mam nejake nejasnosti napr ohladom mineralizatora, ci kupit bez neho ci s nim.Mam pocit ze nejake mineraly clovek predsalen z vody potrebuje.A druha vec je ze byvam blizko obce Baldovce a chcem sa opytat ci je vhodne pit takuto vodu priamo z pramena, alebo ju pit obcas alebo vobec.Dakujem za odpoved.Zlozenie vody je na tejto stranke : http://www.minvody.sk/produkty/baldovska

Tak minerály z vody zrovna potřeba nejsou, ale budiž a koukněte se na složení té vody, je tam mnoho vápníku a hořčík nikde, ten je nedostatkový všude a ten si hlídejte. Osobně se domnívám, že vhodné řešení je odstranit z vody skoro všechno a dodat hlavně hořčík, ostatní máte ve stravě dostatečně zastoupené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 6:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Jak porad premyslim o te likvidaci viru a bakterii ve vode, ze ktere pak nasledne delam zivou vodu, napadllo me vyzkouset vzit vodu z reverzni osmozy. Tuto osmotickou vodu (puvodne PH 6,4) jsem dal do kvetinace. Kolem kvetinace jsem dal obycejnou z vodovodu (ze studny).

Po deseti minutach jsem byl na hodnote PH 9,7 (v kvetinaci). Je to asi tim, ze se v mem zarizeni osmoticka voda nasledne plni mineraly (anorganickymi). Myslim, ze tim je vyresen problem, jak likvidovat viry a bakterie a pritom neznicit varem ledovou mrizku.

Pane Jardo, je na tomto postupu nejaka zasadni chyba, ktera cely tento postup znehodnocuje? nebo je to pouzitelne a ziskana ziva voda bude mit vlastnosti ktere po ni vyzadujeme?

Tak sice netuším proč řešíte bakterie v pitné vodě, když tělo člověka je vlastně takový pytel na bakterie a bez nic poměrně rychle zemřeme, ale budiž. Na daném postupu je jedna chyba a to dost zásadní, nevyhovuje květináč, protože má větší dírky než je velikost virů a bakterií, čili projdou. Pokud by jste chtěl takto postupovat muselo by se to oddělit třeba starou membránou z reverzní osmózy a pak neprojdou, čili by vám uvedený postup fungoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned bře 03, 2013 8:26 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Mna by zaujimalo,ci ma niekto skusenost aj s takouto upravou vody.

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon bře 04, 2013 4:19 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Jarda píše:
Tak sklo je určitě bez problémů a lepší než PETka, ani to utěsnění není problém, prostě ho omotáte režnou nití, co jiného budete zkoumat. Uříznutí je již větší problém, ale také to jde řešit, třeba opatrným ubroušením ostrým brusným kotoučem, takto jsem běžně řezal třílitrové zavařovačky, nebo se dříve řezala lahev zápalnou šňůrou, prostě krátkodobé lokální vysoké přehřátí a máte ideálně čistý řez. Možná by k tomu šlo použít i odporový drát, kterým omotáte lahev v místě řezu a on se během chvilky rozžhaví do ruda, nicméně ani jedno není pro nešiky a musíte být tedy docela dost zručný kutil.

No nejsem si jistej, jestli udrží ta niť dvě kila vody, jestli to nezklouzne dolů z té zavařovací sklenice(nenapadá mě nic jiného skleněného co má objem více jak 2litry). Zkusím se na tu zápalnou šňůru zeptat v prodejne zbraní, střeliv a pyrotechniky, snad ji tam budou mít, z internetu objednávat jednu šňůru a k tomu poštovné se moc nevyplatí..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2013 11:42 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:44 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,
přečetl jsem celé toto vlákno, ale není mi z něj jasné, jestli můžu připojit ionizátor (zivavoda.cz) přímo na zdroj z vrtané studny, když v ní mám bakterie. Jelikož používá uhlíkový filtr a ten se bakteriemi brzo zanese? Leda před to všechno předřadit keramický filtr, popřípadě jaký?
Zvažuji úpravu vody právě buď RO nebo ionizátor, vím, že kombinovat je mezi sebou asi nelze, spíš že bych měl dva kohoutky, jeden na RO pro doby půstu a pak ještě ionizátor pro vodu i s minerály s upravenou PH.

Hodnoty z mojí studny jsou:
barva: <5 mg Pt/l
zákal: 1,3 ZF
konduktivita 10,8 mS/m
pH: 6,97
CHSK mangan 1,4 mg/l
Dusičnany 5,56 mg/l
Dusitany 0,028
Amonné ionty <0,05
Železo celkové 0,08
Koliformní bakterie 39MPN/100ml
E-coli: 0
Kultivované mikroorganismy (36°C): 47 KTJ/1ml
Kultivované mikroorganismy (22°C): 965 KTJ/1ml
Clostridium perfringens: 1 KTJ/100 ml
Abioseston: 1%
Živé organismy: 0
Lze z tohoto rozboru určit, jaké PH bych mohl docílit s ionizátorem Eden? A jestli toto množství bakterií brzy ucpe uhlíkový filtr?
Děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon bře 11, 2013 4:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
Tomik píše:
Dobrý den,
přečetl jsem celé toto vlákno, ale není mi z něj jasné, jestli můžu připojit ionizátor (zivavoda.cz) přímo na zdroj z vrtané studny, když v ní mám bakterie. Jelikož používá uhlíkový filtr a ten se bakteriemi brzo zanese? Leda před to všechno předřadit keramický filtr, popřípadě jaký?
Zvažuji úpravu vody právě buď RO nebo ionizátor, vím, že kombinovat je mezi sebou asi nelze, spíš že bych měl dva kohoutky, jeden na RO pro doby půstu a pak ještě ionizátor pro vodu i s minerály s upravenou PH.

Lze z tohoto rozboru určit, jaké PH bych mohl docílit s ionizátorem Eden? A jestli toto množství bakterií brzy ucpe uhlíkový filtr?
Děkuji za odpovědi

Dobrý den,

podle mě není až tak důležité, zda ionizátor Eden udělá pH 9 nebo 9,5 pokud se rozhodujete mezi ionizátorem a RO.
S bakteriemi ze studny se dá bojovat i jinak, než pomocí RO a ionizátoru. Zkusil bych ještě pohledat na internetu.

Celkově to je trochu složitější.
RO - je původně určena především pro vyčištění nepitné vody, vody nevhodné k pití. Tato voda splňuje požadavky pro pitnou vodu, ale není úplně ideální k pití
Ionizátor - slouží k výrobě ionizované/alkalické vody, vhodné pro pití a ke zlepšení zdraví. Tato voda má mnohem lepší vlastnosti než běžná pitná voda
A něco jiného je úprava studniční vody.

Otázka je zda nefiltrovat vodu na vstupu do domácí sítě a tak ovlivnit i to čím se člověk sprchuje, nebo v jaké vodě pere.

Co se elektrických ionizátorů týče, pohybují se od 7 tisíc po desítky tisíc, ale výsledek je stejný (všechny dělají ionizovanou vodu), jde pouze o konfort a zda mají něco navíc a jaké jsou související náklady za výměnu filtrů, předfiltrů atd.. Je otázka, jestli koupit levnější a udělat solo filtrační systém na míru (což mnohdy vyjde i levněji), nebo koupit allInOne s tím, že to zrovna bude vyhovovat Vašim potřebám.
Z principu, jakým elektrické ionizátory fungují je nelze používat v součinosti s RO.

Minerální ionizátory vody (cenově se pohybují mezi 8-10 tisíc) s RO fungovat mohou a mají i uhlíhový filtr (jsou koncipovány na pitnou vodu).
AlkaStream má navíc i keramickou membránu (pro studniční pitnou vodu myslím ideál).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: živá voda
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2013 11:39 am 
Offline

Registrován: pon bře 18, 2013 10:52 am
Příspěvky: 1
Pěkný den, chtěla jsem se zeptat na Váš názor na "živou vodu", tj. vodu o vysokém pH.
Mám krátce nainstalovanou reverzní osmózu, ale úpravou má voda kyselé pH, což mě trochu mrzí, protože se dlouhodobě snažím své pH zvýšit. Bylo by účelné třeba míchat vodu z RO s živou vodou, nebo stačí k úpravě pH strava? Četla jsem tu také o přidávání himalájské soli a dalších látek do vody po RO. Co je nejlepší a případně v jakém množství?
Snažím se o přechod k vitariánské stravě, ale čím víc snahy, tím víc uklouznutí a chuti na "zakázané" Asi potřebuji čas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: živá voda
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2013 8:02 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
kosarka píše:
Pěkný den, chtěla jsem se zeptat na Váš názor na "živou vodu", tj. vodu o vysokém pH.
Mám krátce nainstalovanou reverzní osmózu, ale úpravou má voda kyselé pH, což mě trochu mrzí, protože se dlouhodobě snažím své pH zvýšit. Bylo by účelné třeba míchat vodu z RO s živou vodou, nebo stačí k úpravě pH strava? Četla jsem tu také o přidávání himalájské soli a dalších látek do vody po RO. Co je nejlepší a případně v jakém množství?
Snažím se o přechod k vitariánské stravě, ale čím víc snahy, tím víc uklouznutí a chuti na "zakázané" Asi potřebuji čas

A nebo taky potřebujete víc číst, vše je tu už několikrát popsáno... Na živou vodu je tu dokonce i celé vlákno, stačí jen trošku hledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 10:43 am 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 1:43 pm
Příspěvky: 17
Dobrý deň. Kúpil som si tento Ionizator - model 1.PTV-KL s vysledkom PH som celkom spokojny, ale voda je po ionizacii pomerne dosť kalna. Ked ju necham odstať v sklenenom 0,5l pohari po par hodinach sa sice vyčisti, ale usadeniny su nielen na dne ale aj po celom obvode pohara. A kedže som niekde čital že tie usadeniny by sa mali odstraniť, chcel by som vedieť ako sa ich najlepšie zbaviť. RO nepouživam, jediene filtračnu kanvicu Brita. Možem takto Ionizovanu vodu prefiltrovať cez tuto kanvicu aby som sa zbavil toho kalu ? Na Ionizaciu som použil vodu z vodovodu + prefiltrovanu. Ked ale použijem vodu z prameňa tak vysledok je podstatne lepši... Ale je tu jeden dalši problem. V nadobe kde prebieha Ionizacia je 0,7 l vody živej a 0,7l kyslej , tym padom polovicu vody vyhadzujem (potrebujem iba živu) a moja otazka teda znie, možem v častie pre Kyslu vodu použiť vodu z vodovodu a v časti pre živu vodu, použiť vodu z pramena ? dovod je jednoduchi , pramen je pomerne daleko a zbytočne vyhadzujem vela vody. Vopred dik za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: živá voda
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 2:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
kosarka píše:
Pěkný den, chtěla jsem se zeptat na Váš názor na "živou vodu", tj. vodu o vysokém pH.
Mám krátce nainstalovanou reverzní osmózu, ale úpravou má voda kyselé pH, což mě trochu mrzí, protože se dlouhodobě snažím své pH zvýšit. Bylo by účelné třeba míchat vodu z RO s živou vodou, nebo stačí k úpravě pH strava? Četla jsem tu také o přidávání himalájské soli a dalších látek do vody po RO. Co je nejlepší a případně v jakém množství?
Snažím se o přechod k vitariánské stravě, ale čím víc snahy, tím víc uklouznutí a chuti na "zakázané" Asi potřebuji čas

Tak jak vám píše člen Igi asi více číst. Jinak odstraněním minerálů pochopitelně musí pH klesnout, ale zase nepijete reziduální látky, čili dobré to určitě je. Na vyšší pH stačí odkyselovače, nebo zásaditá strava a čerstvé šťávy. Uvedené sole pH nezvedají, pouze dodají minerály.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 5:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
Iwanp píše:
Dobrý deň. Kúpil som si tento Ionizator - model 1.PTV-KL s vysledkom PH som celkom spokojny, ale voda je po ionizacii pomerne dosť kalna. Ked ju necham odstať v sklenenom 0,5l pohari po par hodinach sa sice vyčisti, ale usadeniny su nielen na dne ale aj po celom obvode pohara. A kedže som niekde čital že tie usadeniny by sa mali odstraniť, chcel by som vedieť ako sa ich najlepšie zbaviť. RO nepouživam, jediene filtračnu kanvicu Brita. Možem takto Ionizovanu vodu prefiltrovať cez tuto kanvicu aby som sa zbavil toho kalu ? Na Ionizaciu som použil vodu z vodovodu + prefiltrovanu. Ked ale použijem vodu z prameňa tak vysledok je podstatne lepši... Ale je tu jeden dalši problem. V nadobe kde prebieha Ionizacia je 0,7 l vody živej a 0,7l kyslej , tym padom polovicu vody vyhadzujem (potrebujem iba živu) a moja otazka teda znie, možem v častie pre Kyslu vodu použiť vodu z vodovodu a v časti pre živu vodu, použiť vodu z pramena ? dovod je jednoduchi , pramen je pomerne daleko a zbytočne vyhadzujem vela vody. Vopred dik za odpoved.

Dobrý den,

dané usazeniny (viz manuál) jsou nadbytečné zásadité minerály a pokud je voda opravdu pitná, pak není nutné jejich výskyt řešit nějakou předfiltrací vody apod...
Jaké má parametry voda, kterou ionizujete? PH, ORP, TDS?

Filtrování ionizované vody přes Britu jsem nezkoušel, tudíš nedokáži přesně určit co se s vodou stane.
Ale otázka v zápětí ohledně možnosti kombinace vody ze studánky a z vodovodu tento problém minimálně částečně vyřeší.
Kombinovat vodu ze studánky a z vodovodu možné je. Nesmí se ionizovat pouze již ionizovaná voda.
(otázkou je kolik minerálů se přitáhne z vodovodní vody a jak dlouho bude přístroj ionizovat, výsledek bude ale určitě lepší)

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 5:44 pm 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 1:43 pm
Příspěvky: 17
Dakujem za vysvetlenie, myslel som že tie usadeniny by sa piť nemali, takže je to OK. Jedine čo Vam viem povedať je že vstupna voda z vodovodu ma PH okolo 7 a ta z pramena 7,5, ORP ani ine hodnoty neviem, nemam nato vybavenie aby som to zmeral. Je to inak normalne že ak tu vodu necham iba v sklenenom pohari neuzavretu tak PH za noc klesne na urovan vstunej vody ? Dakujem moc za pomoc


Naposledy upravil Iwanp dne pát bře 29, 2013 12:19 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz