Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 8:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 3:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
rostac píše:
Dobrý den. Jak jsem zde již psal, měl jsem pH moče 5 a začal jsem pít vodu pH9,5-10pH. Po 14 dnech se mi pH moče zvedlo na 6.
Ale chtěl jsem se ještě zeptat, ve džbánu do kterého si tuto vodu dělám na celý den přístrojem z Japonska, se mi po stěnách tvoří nějaká usazenina. Po zaschnutí je drsná jako jemný smirkový papír. Nevíte co se to z té živé vody na těch stěnách usazuje? Neusazuje se to pak i na stěnách cév? Děkuji

Jde o vysedimentované minerály, ale z pohledu řepné logiky by se mělo jednat právě o ty, které vám chybí, protože vy máte pH nízké a voda vysoké, tedy jde o protipóly k těm co obsahuje vaše tělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 9:14 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Dobrý den,

nedávno jsem si sestrojil přístroj na živou a mrtvou vodu. Bohužel z něj nedostanu víc než ph okolo 8. Má to nějakou cenu pít?

Díky David \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 6:37 pm 
Offline

Registrován: stř čer 27, 2012 12:04 pm
Příspěvky: 14
Dobrý den všem,měl bych dotaz na pana Zajíčka či poraďte kdo víte:plánuji zakoupit ionizator vody a chtěl bych se zeptat zda nevadí,že mám docela tvrdou vodu ze studny(21°dH,což by mělo být asi 3,75mmol).Dále pak zda by měl být před ionizátorem nějaký filtr.Moc tomu nerozumím.Jinak by snad voda byla v pořádku(dusičnany i dusitany).Předem děkuji za případné rady.Jinak jsem tu nový a třeba toto forum pochválit.S pozdravem Pepan.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Dobrý den,

nedávno jsem si sestrojil přístroj na živou a mrtvou vodu. Bohužel z něj nedostanu víc než ph okolo 8. Má to nějakou cenu pít?

Díky David \":wink:\"

Tak určitě má, nicméně to může způsobovat nízká mineralizace vody v místním zdroji, což je třeba na horách běžné a je třeba vodu přisolit, to umožní výsledné pH zvednout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
antibush1 píše:
Dobrý den všem,měl bych dotaz na pana Zajíčka či poraďte kdo víte:plánuji zakoupit ionizator vody a chtěl bych se zeptat zda nevadí,že mám docela tvrdou vodu ze studny(21°dH,což by mělo být asi 3,75mmol).Dále pak zda by měl být před ionizátorem nějaký filtr.Moc tomu nerozumím.Jinak by snad voda byla v pořádku(dusičnany i dusitany).Předem děkuji za případné rady.Jinak jsem tu nový a třeba toto forum pochválit.S pozdravem Pepan.

S tím by neměl být problém, právě vysoká mineralizace umožňuje docílení potřebných hodnot pH, nicméně přístroj se může více zanášet, to musíte konzultovat s dodavatelem. Já zde mám tvrdost cca 19 a fungují mě velice dobře oba přístroje, jak doma vyrobený, tak koupený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 9:44 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den,
ráda bych pořídila ionizátor vody, ale i po prostudování tohoto tématu nemám příliš jasno. Vzhledem k tomu, že na Vašich stránkách máte na ionizátor reklamu a jak jsem pochopila jste měl i možnost jich vyzkoušet více, tak mi snad poradíte. Nevím, co by vzhledem k výsledkům vody (vlastní studna) bylo nejvhodnější.
Výsledky :
vodivost 365 (podle nich je toto jediné zvýšené)
dusičnany 10
Dusitany méně než 0,5
Tvrdost celková 7
Tvrdost přechodná 3
PH 6,6 (já naměřila 6,2)
Bakterie v pořádku

Prošla jsem ionizátor Eden, Miracle, Violet, cenový rozdíl značný a sama nedokážu posoudit, co a jaký má pro mě význam, na co koukat, PH je mi jasný, ale co je ORP nevím, či jaký význam má počet platinových desek. Také nevím zda by byla vhodná ještě jiná filtrace. Chci vodu používat bez jakéhokoli omezení. Já sice přidávám do šťáv, ale manžel jí vypije 2 l denně a pokud mu řeknu, že tuto vodu smí pouze v omezeném množství (jako je to u RO), tak na mě bude koukat, jak na blázna. Malá investice to zrovna není, tak bych nerada sáhla vedle.
Díky moc Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: stř srp 29, 2012 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Dobrý den,
ráda bych pořídila ionizátor vody, ale i po prostudování tohoto tématu nemám příliš jasno. Vzhledem k tomu, že na Vašich stránkách máte na ionizátor reklamu a jak jsem pochopila jste měl i možnost jich vyzkoušet více, tak mi snad poradíte. Nevím, co by vzhledem k výsledkům vody (vlastní studna) bylo nejvhodnější.
Výsledky :
vodivost 365 (podle nich je toto jediné zvýšené)
dusičnany 10
Dusitany méně než 0,5
Tvrdost celková 7
Tvrdost přechodná 3
PH 6,6 (já naměřila 6,2)
Bakterie v pořádku

Prošla jsem ionizátor Eden, Miracle, Violet, cenový rozdíl značný a sama nedokážu posoudit, co a jaký má pro mě význam, na co koukat, PH je mi jasný, ale co je ORP nevím, či jaký význam má počet platinových desek. Také nevím zda by byla vhodná ještě jiná filtrace. Chci vodu používat bez jakéhokoli omezení. Já sice přidávám do šťáv, ale manžel jí vypije 2 l denně a pokud mu řeknu, že tuto vodu smí pouze v omezeném množství (jako je to u RO), tak na mě bude koukat, jak na blázna. Malá investice to zrovna není, tak bych nerada sáhla vedle.
Díky moc Pavluša

To se těžko radí, vždy je to o finančních možnostech jednotlivce a cenu tedy řešit nebudu, nicméně mě třeba u těch levnějších variant dost komplikoval život kolísavý tlak v našem potrubí, protože jedu na vlastní studnu. Pak lítalo i pH, což není dobré, nebo přístroj nefungoval vůbec, protože neměl vodu. Miracle tento problém vyřešil, protože má regulaci na průtoku vstupu a není s ním tedy problém ani při kolísání tlaku vody. Počet desek je jasný, čím větší plocha, tím rychlejší a dokonalejší rozklad vody. Další zařízení nutné není, nicméně s vodou se dá tak čarovat, že lze dokupovat věci prakticky do nekonečna, záleží co vlastně od toho chcete. Jinak jste špatně pochopila možnosti vody z RO, ta se dá pít také stále, nicméně člověk musí mít dostatečné dávky minerálů ve stravě, pak s tím není celkem žádný problém. Pokud budete používat vodu s pH cca 9, tak se dá určitě pít stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 5:25 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Pristroj na zivou a mrtvou vodu od prarodicu.


Přílohy:
P1230770.JPG
P1230770.JPG [ 36.52 KiB | Zobrazeno 11890 krát ]
P1230769.JPG
P1230769.JPG [ 33.66 KiB | Zobrazeno 11890 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 5:42 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Přiklady užití mrtvé a živé vody :


Přílohy:
LUNO.jpg
LUNO.jpg [ 59.31 KiB | Zobrazeno 11891 krát ]
img026.jpg
img026.jpg [ 512.09 KiB | Zobrazeno 11940 krát ]
img027.jpg
img027.jpg [ 541.44 KiB | Zobrazeno 11940 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 12:51 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
pepinocz: díky moc, kdybys měl náhodou povícero na toto téma, ráda přijmu info ( i meilem )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 9:03 am 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Jeste nejake materialy mam, tak je pokusim naskenovat a poslat do tohoto fora.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 10:48 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
PepinoCZ píše:
Přiklady užití mrtvé a živé vody :


Jenom dotaz, ten pristroj by mel mit nekde usmernovac, tohle na mne dela dojem, ze pousti tech 230V primo do te vody, ale pod to sesroubovane viko nevidim.

Jinak je to opravdu nebezpecna vec, pokud je zarizeni zapnute a viko bude mokre, tak muzete dostat pekny zasah elektrickym proudem. \":-(\"

Tohle kazdy provozuje na vlastni nebezpeci.

Inzenyr


Naposledy upravil inzenyr dne úte zář 04, 2012 12:58 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 5:13 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
inzenyr : Jsou to dva plastove talirky, usmernovac je uvnitr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 6:13 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Tabulka casu uziti na jednotlive organy :


Přílohy:
img030.jpg
img030.jpg [ 367.83 KiB | Zobrazeno 11897 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 6:29 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Neocekavana ziva a mrtva voda - D.I. Krotov


Přílohy:
img031.jpg
img031.jpg [ 524.64 KiB | Zobrazeno 11898 krát ]
img032.jpg
img032.jpg [ 507.94 KiB | Zobrazeno 11898 krát ]
img033.jpg
img033.jpg [ 458.4 KiB | Zobrazeno 11898 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz