Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 6:39 am 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 8:28 am
Příspěvky: 13
inzenyr píše:
Jen tak pro informaci, ten nekolika vrstvy filtr, ktery popisujete, je ten filtr s nanovlakny, ktery jste si poridil?
Pokud ano, vyresil ten fitr Vas problem s vapnikem?
Zajima mne, jestli ty nanovlakna opravdu funguji?

Inzenyr

Ne, takhle popisuje prodejce tu nanofiltraci, co mě doporučuje zakoupit. Taky by mě zajímalo jestli to funguje. Já jsem si koupil filtraci C3, v té době si myslím ani nic lepšího nenabízeli. http://www.zivavoda.cz/filtrace-vody-c3/
Tak mě napadá, jestli si tím pitím ionizované vody spíše neškodíme, než pomáháme. Jestli do sebe tím pádem neperu mnohem větší množství anorganického vápníku, než by bylo zdrávo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 8:04 am 
Offline

Registrován: ned zář 30, 2012 8:51 pm
Příspěvky: 6
inzenyr píše:
Jen tak pro informaci, ten nekolika vrstvy filtr, ktery popisujete, je ten filtr s nanovlakny, ktery jste si poridil?
Pokud ano, vyresil ten fitr Vas problem s vapnikem?
Zajima mne, jestli ty nanovlakna opravdu funguji?

Inzenyr

Já si myslím, že fungovat bude. V extrémním případě je reverzní osmóza, která z nepitné vody dokáže pomocí hodně titěrné membrány o velikosti molekul vody dostat všechno z vody proč. Bohužel všechno. \":-)\" Na druhou stranu, tam kde má člověk vodu opravdu hodně špatnou, tak si moc vybírat nemůže. Takže proto když má někdo filtraci založenou na velikosti, kde vápník, viry nebo bakterie neprojdou, tak to pomůže.
Zastánci reverzních osméz budou tvrdit, že jiným způsobem se neodstraní z vody například zbytky (opravdu v titěrném množství, ale jsou tam) antikoncepce, které se dostávají zpět do vody. Na druhou stranu, co zásadního tam pak zapomenou dát?

Ale problém s vápníkem apod bych spíš řešila na vstupu baráku čiště filtračním zařízením na to zaměřeným. To že to umí i ionizátor je sice dobrý, ale do pračky ionizovanou vodu kbelíkama nalejvat asi nikdo nebude. \":-D\"

Otázka je spíš zda se takový filtr dá čistit nebo jak často se musí měnit případně kam ten vápník atd dál jde? Můj strýc má vodu hodně vápenitou, že se z ní nedá udělat ani čaj. Tak aby se to neměnilo každých 14 dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Takže bude stačit, když zkusím jestli ty lžíce se přitáhnou k magnetu?
Hledal jsem na netu informace a zjistil jsem, že není moc vhodné používat květináč, ale lepší je pergamen, celofán nebo jakési speciální sklo. Takže použiju celofán, myslíte, že nebude vadit když jako vnitřní nádobu použiju PET láhev? Děkuji.

Ano, rozlišení magnetem je dostatečné a pokud jde o celofán, tak ten asi jen tak neseženete, dnes bude asi lepší stará membrána z reverzní osmózy. PETka nevadí, tam se po několika pokusech nic neuvolňuje, pokud to neuvaříte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Noel píše:
Zdravím,

plánuju sestavení tohoto zařízení, jelikož mě příliš neláká cihlová příchut, napadlo mě použít 4 litrové akvárko, který bych rozdělil buďto celofánem, ale nevím jak bych ho tam upevnil...

nebo také doprostřed si nechat přidělat sintrované sklo...

Nevíte, kde bych toto sklo mohl sehnat?

Dále sem četl, že v případě sintrovaného skla se celý proces výroby ž/m vody prodlužuje? jestli je to pravda, o jak dlouhou dobu?

děkuji

Nedovedu odpovědět, nicméně zaslechl jsem, že nějaký soukromý sklenář v Ostravě to občas dělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 3:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den,
pořídila jsem ionizátor a začala pít živou vodu, hned od začátku jsem si dala vysoký ph cca 10-11, protože jsem občas musela ph vylazovat odkyselovací směsí, tak jsem si řekla, že mi to pár dní prospěje a po té ph snížím. Ph se mi krásně upravilo již 3. den a klesá i stoupá tak jak má, odpoledne přes 7, na noc se sníží, všimla jsem si však, že mám po celý den zároveň jasně žlutou moč. až do tyrkysova, nevím co to znamená. A ještě jedna věc mě trochu zarazila a sice, že radost z toho, jak se mi pěkně ph upravilo, obratem překazilo nachlazení, může to souviset s touto změnou, myslím tím, že jsem začala s živou vodou ph 11? Nechci tím říct, že bych nemohla onemocnět, ale spíše mě to překvapilo z toho důvodu, že si pár dní zpátky ph hlídám, je dá se říci ukázkový, do toho kvanta Céčka, fungicidů, Mg, atd. Vzhledem k tomu, že okolo všichni choří, tak se celkem dopuju. Samozřejmě i přesto všechno člověk onemocnět může, to je mi jasný, spíše mě zajímá, zda to může souviset, nějaký detox, či reakce na odkyselení těla, nevím, začla jsem smrkat pálí mě oči, jinak jsem celkem fit. Nemocná jsem celkem dlouho nebyla, tak mě to zrovna teď trochu překvapilo. Díky Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 4:18 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Pavluša píše:
Dobrý den,
pořídila jsem ionizátor a začala pít živou vodu, hned od začátku jsem si dala vysoký ph cca 10-11, protože jsem občas musela ph vylazovat odkyselovací směsí, tak jsem si řekla, že mi to pár dní prospěje a po té ph snížím. Ph se mi krásně upravilo již 3. den a klesá i stoupá tak jak má, odpoledne přes 7, na noc se sníží, všimla jsem si však, že mám po celý den zároveň jasně žlutou moč. až do tyrkysova, nevím co to znamená. A ještě jedna věc mě trochu zarazila a sice, že radost z toho, jak se mi pěkně ph upravilo, obratem překazilo nachlazení, může to souviset s touto změnou, myslím tím, že jsem začala s živou vodou ph 11? Nechci tím říct, že bych nemohla onemocnět, ale spíše mě to překvapilo z toho důvodu, že si pár dní zpátky ph hlídám, je dá se říci ukázkový, do toho kvanta Céčka, fungicidů, Mg, atd. Vzhledem k tomu, že okolo všichni choří, tak se celkem dopuju. Samozřejmě i přesto všechno člověk onemocnět může, to je mi jasný, spíše mě zajímá, zda to může souviset, nějaký detox, či reakce na odkyselení těla, nevím, začla jsem smrkat pálí mě oči, jinak jsem celkem fit. Nemocná jsem celkem dlouho nebyla, tak mě to zrovna teď trochu překvapilo. Díky Pavluša

Možná se tělo zbavuje nahromaděných toxinů či breberek, které když jste byla překyselená nemohlo řešit, tak to začlo řešit teď když jste mu to umožnila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: stř říj 31, 2012 11:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Dobrý den,
pořídila jsem ionizátor a začala pít živou vodu, hned od začátku jsem si dala vysoký ph cca 10-11, protože jsem občas musela ph vylazovat odkyselovací směsí, tak jsem si řekla, že mi to pár dní prospěje a po té ph snížím. Ph se mi krásně upravilo již 3. den a klesá i stoupá tak jak má, odpoledne přes 7, na noc se sníží, všimla jsem si však, že mám po celý den zároveň jasně žlutou moč. až do tyrkysova, nevím co to znamená. A ještě jedna věc mě trochu zarazila a sice, že radost z toho, jak se mi pěkně ph upravilo, obratem překazilo nachlazení, může to souviset s touto změnou, myslím tím, že jsem začala s živou vodou ph 11? Nechci tím říct, že bych nemohla onemocnět, ale spíše mě to překvapilo z toho důvodu, že si pár dní zpátky ph hlídám, je dá se říci ukázkový, do toho kvanta Céčka, fungicidů, Mg, atd. Vzhledem k tomu, že okolo všichni choří, tak se celkem dopuju. Samozřejmě i přesto všechno člověk onemocnět může, to je mi jasný, spíše mě zajímá, zda to může souviset, nějaký detox, či reakce na odkyselení těla, nevím, začla jsem smrkat pálí mě oči, jinak jsem celkem fit. Nemocná jsem celkem dlouho nebyla, tak mě to zrovna teď trochu překvapilo. Díky Pavluša

Dílčí vysvětlení vám správně napsal člen Igi, ale moč má tuto barvu zpravidla po vitamínu B2, čili pokud ho berete je to z něho. Onemocnět se pochopitelně hlavně zpočátku změn dá, ale pak by to již být nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 12:21 pm 
Offline

Registrován: stř čer 27, 2012 12:04 pm
Příspěvky: 14
Pane Jardo, uměl by jste prosím poradit k tomuto problému: zakoupil jsem ionizator vody kyk 50000 . Jelikož mám studniční velmi tvrdou vodu (konduktivita 1292 uS/cm, tvrdost celková 21°D(GH), minerály 861), tak přístroj fungoval pár minut. Po dvou výměnách přístroje a pak dokonce 2x za úplně jiný typ pořád stejný problém (při prvním spuštění ionizoval,po chvíli už ne). Pán z té firmy na úpravu vody se mnou telefonicky řešil ten problém asi 3 měsíce a pak jsme to vzdali s tím,že je to asi tou tvrdostí vody, že se s tím ještě nesetkali a přístroj jsem vrátil.Vodař pak ještě přemýšlel o reverzní osmoze před ionizátor.
Moje otázka je: Dá se používat ionizátor za reverzní osmozou (teče malým tlakem,ionizátor potřebuje větší)?
Jak bych to měl řešit(pokud Vás něco napadá)?
Je pití vody ze studny zdravé (zanášejí tyto minerály organismus)?

S díky Pepan


Naposledy upravil antibush1 dne čtv lis 01, 2012 6:35 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 12:56 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
antibush1 píše:
Pane Jardo,uměl by jste prosím poradit k tomuto problému:zakoupil jsem ionizator vody kyk 50000 .Jelikož mám studniční velmi tvrdou vodu (konduktivita 1292 uS/cm, tvrdost celková 21°D(GH), minerály 861), tak přístroj fungoval pár minut.Po dvou výměnách přístroje a pak dokonce 2x za úplně jiný typ pořád stejný problém (při prvním spuštění ionizoval,po chvíli už ne).Pán z té firmy na úpravu vody se mnou telefonicky řešil ten problém asi 3 měsíce a pak jsme to vzdali s tím,že je to asi tou tvrdostí vody, že se s tím ještě nesetkali a přístroj jsem vrátil.Vodař pak ještě přemýšlel o reverzní osmoze před ionizátor.
Moje otázka je: Dá se používat ionizátor za reverzní osmozou (teče malým tlakem,ionizátor potřebuje větší)?
Jak bych to měl řešit(pokud Vás něco napadá)?
Je pití této vody ze studny zdravé(zanášejí tyto minerály organismus)?

S díky Pepan

Pouzit reverzni osmozu pred ionizaci nejde, ionizator pak nema z ceho ionizovat, protoze ve vode z reverzni osmozy nejsou zadne rozpustene mineraly, ktere by slo ionizovat. Uz to tady pisu asi potreti a porad dokola se na to lide ptaji. \":-(\"
Pokud pouzijete do ionizatoru vodu z reverzni osmozy, tak je treba do ni nejdriv doplnit nejake rozpustne mineraly. Podle mne bych to resil treba tak, ze do ionizatoru pouziji treba 2/3 vody z osmozy a 1/3 vody ze studne, pomer je treba upravit tak, aby takto namichana voda mela v sobe rozumny pomer rozpustenych mineralu. To uz jde bez problemu zjistit merenim.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 5:36 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Dobrý večer.Tiež máme doma ionizátor CHanson Miracle skoro rok.Nechali sme si poradiť a namontovali nám pred ním reverznú osmózu /aby sme nemuseli vymieňať filter na ionizátore/ so 7filtrami,medzi nimi aj mineralizačný patrón a alkalický patrón s turmalínom.Merali sme nedávno pH vody lakmus.papierikom a pri nastavení na 10.8 pH na ionizátore nám papierik ukázal hodnotu len 8 pH.Tak som teda znepokojená,nevyznáme sa v tom.Myslíte,že to spôsobuje osmóza?Je lepšie ju odmontovať a nechať len ionizátor?Máme mestskú vodu.Ďakujem za informácie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 9:27 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Pavluša píše:
Dobrý den,
pořídila jsem ionizátor a začala pít živou vodu, hned od začátku jsem si dala vysoký ph cca 10-11, protože jsem občas musela ph vylazovat odkyselovací směsí, tak jsem si řekla, že mi to pár dní prospěje a po té ph snížím. Ph se mi krásně upravilo již 3. den a klesá i stoupá tak jak má, odpoledne přes 7, na noc se sníží, všimla jsem si však, že mám po celý den zároveň jasně žlutou moč. až do tyrkysova, nevím co to znamená. A ještě jedna věc mě trochu zarazila a sice, že radost z toho, jak se mi pěkně ph upravilo, obratem překazilo nachlazení, může to souviset s touto změnou, myslím tím, že jsem začala s živou vodou ph 11? Nechci tím říct, že bych nemohla onemocnět, ale spíše mě to překvapilo z toho důvodu, že si pár dní zpátky ph hlídám, je dá se říci ukázkový, do toho kvanta Céčka, fungicidů, Mg, atd. Vzhledem k tomu, že okolo všichni choří, tak se celkem dopuju. Samozřejmě i přesto všechno člověk onemocnět může, to je mi jasný, spíše mě zajímá, zda to může souviset, nějaký detox, či reakce na odkyselení těla, nevím, začla jsem smrkat pálí mě oči, jinak jsem celkem fit. Nemocná jsem celkem dlouho nebyla, tak mě to zrovna teď trochu překvapilo. Díky Pavluša

Jaký přístroj máte a jak jste spokojená?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 9:28 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Je tady někdo, kde je schopen v Brně nebo Znojmě za poplatek dodávat živou vodu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 11:36 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
sakul píše:
Je tady někdo, kde je schopen v Brně nebo Znojmě za poplatek dodávat živou vodu?

Až seženu pravý celofán nebo něco co by se dalo použít jako membrána, tak se můžeme nějak domluvit, bývám v Brně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 12:14 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Igi píše:
Až seženu pravý celofán nebo něco co by se dalo použít jako membrána, tak se můžeme nějak domluvit, bývám v Brně.

http://celofan.sk/3-produkty/celofan/

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 12:30 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
janin píše:
Dobrý večer.Tiež máme doma ionizátor CHanson Miracle skoro rok.Nechali sme si poradiť a namontovali nám pred ním reverznú osmózu /aby sme nemuseli vymieňať filter na ionizátore/ so 7filtrami,medzi nimi aj mineralizačný patrón a alkalický patrón s turmalínom.Merali sme nedávno pH vody lakmus.papierikom a pri nastavení na 10.8 pH na ionizátore nám papierik ukázal hodnotu len 8 pH.Tak som teda znepokojená,nevyznáme sa v tom.Myslíte,že to spôsobuje osmóza?Je lepšie ju odmontovať a nechať len ionizátor?Máme mestskú vodu.Ďakujem za informácie.

Pokud pouzivate vodu z vodovodniho radu, tak je pred everzni osmozu a pred ionizator nejlepsi keramicky filtr.
Z vody je treba predevsim zachytit bilologicke slozky. Pokud se Vam tyto biologicke slozky dostanou na uhlikovy filtr, ktery se vetsinou u osmozy a ionizatoru predrazuje jako prvni, tak Vam ho za 3 az 6 mesicu biologicke slozky skoro ucpou. Keramicky fitr neni problem vycistit parou a znova pouzit. Za keramicky filtr uz muzete pozit ostatni filtry, ktere pak vydrzi podstatne dele protoze zachycuji pouze to, k cemu jsou urceny.

Problem s nizkou ionizaci bude v tom, ze mineralizacni patrony nestaci osmotickou vodu dostatecne nasytit a tim sice dojde k ionizaci veskerych mineralu ve vode, ale nestaci to na pozadovanou hodnotu PH. Kombinaci reverzni osmoza a ionizator muze namontovat pouze "Odbornik" ktery funkci obou zarizeni moc nerozumi.

Takto vypada keramicky filtr po par mesicich v Praze:

http://www.parnicistic.estranky.cz/clan ... ticem.html

tento keramicky fitr pouzivam uz nekolik, cistim ho parou, jak je videt na videu, a stale bez problemu funguje.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz