Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 11:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 6:30 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
... pokracovani i se schematky


Přílohy:
img035.jpg
img035.jpg [ 44.27 KiB | Zobrazeno 14424 krát ]
img034.jpg
img034.jpg [ 390.95 KiB | Zobrazeno 14446 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 8:39 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
PepinoCZ píše:
... pokracovani i se schematky

Vypadá to poměrně jednoduše, asi si to taky vyrobím, jen nemám žádné nerezové destičky, myslíte, že můžu použít nerezové lžíce? Nebudou do vody vylučovat něco toxického?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
PepinoCZ píše:
Tabulka casu uziti na jednotlive organy :

Velice zajímavé informace, je vidět, že se tím zabýváte asi dost dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Vypadá to poměrně jednoduše, asi si to taky vyrobím, jen nemám žádné nerezové destičky, myslíte, že můžu použít nerezové lžíce? Nebudou do vody vylučovat něco toxického?

Na to pozor, mělo by jít o nemagnetickou nerez, jinak se vylučuje do vody i dost těžkých kovů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 11:09 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 12:02 am
Příspěvky: 13
Dobry den pane Zajicku,
ja bych se chtel zeptat, co si myslite o piti vody z barelu (cena neni podstatna). Je uvadeno, ze se jedna o zivou vodu, primo stacenou z prirodnich podzemnich zdroju a ihned zatavenou. Jednu dobu jsem tuto vodu pil denne, predevsim kvuli pohodlnosti (vydejnik s vodou umisten na pracovnim stole). Nejdriv mi trochu vadila chut, ale behem par dnu jsem si zvyknul a chutnala mi neporovnatelne vic, nez voda z kohoutku. Tu rozdilnou chut by poznal snad kazdy. Obvykle je uvadeno, ze barel se musi vypit do jednoho tydne, jelikoz voda neni chlorovana, ja sam barel vypil vzdy do tech 9-10 dnu. Ted bych chtel tuto vodu zase pit a zajima me vas nazor, co si o konzumaci takove vody myslite, jestli je to horsi, ci lepsi, nez z kohoutku. Dekuji

Konkretne jde o tuto vodu: http://www.fontana.cz/e-shop/voda/fonta ... a-v-barelu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
m1ro píše:
Dobry den pane Zajicku,
ja bych se chtel zeptat, co si myslite o piti vody z barelu (cena neni podstatna). Je uvadeno, ze se jedna o zivou vodu, primo stacenou z prirodnich podzemnich zdroju a ihned zatavenou. Jednu dobu jsem tuto vodu pil denne, predevsim kvuli pohodlnosti (vydejnik s vodou umisten na pracovnim stole). Nejdriv mi trochu vadila chut, ale behem par dnu jsem si zvyknul a chutnala mi neporovnatelne vic, nez voda z kohoutku. Tu rozdilnou chut by poznal snad kazdy. Obvykle je uvadeno, ze barel se musi vypit do jednoho tydne, jelikoz voda neni chlorovana, ja sam barel vypil vzdy do tech 9-10 dnu. Ted bych chtel tuto vodu zase pit a zajima me vas nazor, co si o konzumaci takove vody myslite, jestli je to horsi, ci lepsi, nez z kohoutku. Dekuji

Konkretne jde o tuto vodu: http://www.fontana.cz/e-shop/voda/fonta ... a-v-barelu

Nedovedu to posoudit, nicméně to není živá voda, ale obyčejná voda prameinitá, což se dost liší. Patrně nijak škodit nemusí i když to je otázka, jakékoliv delší stání vodu likviduje a začíná se rozkládat, čili asi nic moc, vždy je třeba se soustředit na vodu která je v pohybu, nebo si ji před pitím upravit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 6:57 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Jarda píše:
Na to pozor, mělo by jít o nemagnetickou nerez, jinak se vylučuje do vody i dost těžkých kovů.

Takže bude stačit, když zkusím jestli ty lžíce se přitáhnou k magnetu?
Hledal jsem na netu informace a zjistil jsem, že není moc vhodné používat květináč, ale lepší je pergamen, celofán nebo jakési speciální sklo. Takže použiju celofán, myslíte, že nebude vadit když jako vnitřní nádobu použiju PET láhev? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned zář 30, 2012 2:06 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
Zdravím,

plánuju sestavení tohoto zařízení, jelikož mě příliš neláká cihlová příchut, napadlo mě použít 4 litrové akvárko, který bych rozdělil buďto celofánem, ale nevím jak bych ho tam upevnil...

nebo také doprostřed si nechat přidělat sintrované sklo...

Nevíte, kde bych toto sklo mohl sehnat?

Dále sem četl, že v případě sintrovaného skla se celý proces výroby ž/m vody prodlužuje? jestli je to pravda, o jak dlouhou dobu?

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned zář 30, 2012 9:04 pm 
Offline

Registrován: ned zář 30, 2012 8:51 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den,

nedávno jsem viděla na portálu prozeny.cz tip na ionizátor vody Alkastream z http://www.alkastream.cz.
Dívala jsem se na internetu, že o alkastreamu existuje mnoho webů a youtube videí.
Tento přístroj však není elektrický. Je možné, aby ionizátor vody fungoval na jiném principu než pomocí elektrod a elektřiny?

Děkuji, TMajenka

Po chvilce hledání si mohu odpovědět sama: Ano, je. \":-D\"
Našla jsem i super čánky (v en tedy):
http://www.alkaway.com.au/downloads/alkastream-benefits.pdf
http://www.alkaway.com.au/downloads/alkastream_filtration_description.pdf


Naposledy upravil TMajenka dne čtv říj 04, 2012 11:34 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 7:11 am 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 8:28 am
Příspěvky: 13
Dobrý den.
Mám dotaz ohledně filtrace vody a ionizátoru. Asi před 8 měsíci jsem si pořídil ionizátor VS 70 od firmy zivavoda.cz. Po zapojení jsem změřením skutečných hodnot PH zjistil, že proklamovaných hodnot tak úplně nedosahuje. Prodejce mi vysvětlil, že to je kvalitou vody z vodovodu ( vodárna Káraný) a přesvědčil mě ke koupi filtrace C3. Na správné hodnoty jsem se stejně nedostal, ale bylo to o jeden stupeň, takže k pití stačilo používat stupnici určenou už jen k čištění ovoce a zeleniny. Teď po cca 8 měsících provozu se přístroj úplně ucpal minerálními usazeninami, že voda z něj už vůbec netekla. Podle doporučeného postupu jsem 2x za sebou přístroj pročistil vodou s kyselinou citronovou. Po každé se uvolnilo tak půl kávové lžičky čistě bílého prášku. Už to vypadalo, že je problém vyřešen, začala mi ale unikat voda spodem z výdejní hlavice. Tu mi prodejce ochotně během 2 dnou opravil, ale tvrdí že problém je v tvrdosti Káranské vody a přesvědčuje mě ke koupi nanofiltrace http://www.zivavoda.cz/nanofiltrace/ . Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Tady na fóru se píše, že čím čistší voda, tím menší PH se z ní dá dostat. Ionizátor mám hlavně kvůli pití zásadité vody. Tak nevím jestli to není jen tahání peněz z kapsi... \":?\"
Předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 8:13 am 
Offline

Registrován: ned zář 30, 2012 8:51 pm
Příspěvky: 6
MarOs píše:
Dobrý den.
Mám dotaz ohledně filtrace vody a ionizátoru. Asi před 8 měsíci jsem si pořídil ionizátor VS 70 od firmy zivavoda.cz. Po zapojení jsem změřením skutečných hodnot PH zjistil, že proklamovaných hodnot tak úplně nedosahuje. Prodejce mi vysvětlil, že to je kvalitou vody z vodovodu ( vodárna Káraný) a přesvědčil mě ke koupi filtrace C3. Na správné hodnoty jsem se stejně nedostal, ale bylo to o jeden stupeň, takže k pití stačilo používat stupnici určenou už jen k čištění ovoce a zeleniny. Teď po cca 8 měsících provozu se přístroj úplně ucpal minerálními usazeninami, že voda z něj už vůbec netekla. Podle doporučeného postupu jsem 2x za sebou přístroj pročistil vodou s kyselinou citronovou. Po každé se uvolnilo tak půl kávové lžičky čistě bílého prášku. Už to vypadalo, že je problém vyřešen, začala mi ale unikat voda spodem z výdejní hlavice. Tu mi prodejce ochotně během 2 dnou opravil, ale tvrdí že problém je v tvrdosti Káranské vody a přesvědčuje mě ke koupi nanofiltrace http://www.zivavoda.cz/nanofiltrace/ . Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Tady na fóru se píše, že čím čistší voda, tím menší PH se z ní dá dostat. Ionizátor mám hlavně kvůli pití zásadité vody. Tak nevím jestli to není jen tahání peněz z kapsi... \":?\"
Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

jaké Vám přístroj má dělat hodnoty a jaké dělá?
Obecně u ionizátorů vody vždy závisí na hodnotách vstupní vody. Otázkou je jak Vám umožňuje Váš přístroj "zvýšit" výkon.


Naposledy upravil TMajenka dne pát říj 12, 2012 5:11 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 11:53 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
MarOs píše:
Dobrý den.
Mám dotaz ohledně filtrace vody a ionizátoru. Asi před 8 měsíci jsem si pořídil ionizátor VS 70 od firmy zivavoda.cz. Po zapojení jsem změřením skutečných hodnot PH zjistil, že proklamovaných hodnot tak úplně nedosahuje. Prodejce mi vysvětlil, že to je kvalitou vody z vodovodu ( vodárna Káraný) a přesvědčil mě ke koupi filtrace C3. Na správné hodnoty jsem se stejně nedostal, ale bylo to o jeden stupeň, takže k pití stačilo používat stupnici určenou už jen k čištění ovoce a zeleniny. Teď po cca 8 měsících provozu se přístroj úplně ucpal minerálními usazeninami, že voda z něj už vůbec netekla. Podle doporučeného postupu jsem 2x za sebou přístroj pročistil vodou s kyselinou citronovou. Po každé se uvolnilo tak půl kávové lžičky čistě bílého prášku. Už to vypadalo, že je problém vyřešen, začala mi ale unikat voda spodem z výdejní hlavice. Tu mi prodejce ochotně během 2 dnou opravil, ale tvrdí že problém je v tvrdosti Káranské vody a přesvědčuje mě ke koupi nanofiltrace http://www.zivavoda.cz/nanofiltrace/ . Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Tady na fóru se píše, že čím čistší voda, tím menší PH se z ní dá dostat. Ionizátor mám hlavně kvůli pití zásadité vody. Tak nevím jestli to není jen tahání peněz z kapsi... \":?\"
Předem děkuji za odpověď

Filtrovanim vody se nemuzete dostat na lepsi hodnoty, to je nesmysl. Na to aby se dalo dostat ne lepsi hodnoty PH musite vytvorit vic iontu a voda musi obsahovat dostatek rozpustenych soli. Jinak nemate z ceho ty ionty vyrobit. Z uplne ciste vody ionty nevyrobite, tu vodu tak maximalne muzete rozlozit na kyslik a vodik.
Hlavni problem je prebytek vapniku ve vode, takze se zamerit na snizeni obsahu vapniku.
Jinak klidne do te vody muzete prisypat nektere soli.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 7:35 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 8:28 am
Příspěvky: 13
inzenyr píše:
Filtrovanim vody se nemuzete dostat na lepsi hodnoty, to je nesmysl. Na to aby se dalo dostat ne lepsi hodnoty PH musite vytvorit vic iontu a voda musi obsahovat dostatek rozpustenych soli. Jinak nemate z ceho ty ionty vyrobit. Z uplne ciste vody ionty nevyrobite, tu vodu tak maximalne muzete rozlozit na kyslik a vodik.
Hlavni problem je prebytek vapniku ve vode, takze se zamerit na snizeni obsahu vapniku.
Jinak klidne do te vody muzete prisypat nektere soli.

Inzenyr

Podle prodejce právě ta nanofiltrace má zamezit nadbytečnému zanášení přístroje vápníkem. Takhle jí prezentují na svém webu:
Nanofiltrační systém je první filtrační systém na světě pro ionizátory. Velikost pórů na membráně nanofiltrace je 0,0001 - 0,00001, která umožňuje odstranění bakterií, virů, nečistot a jiných nebezpečných kontaminantů, přičemž voda stále obsahuje cenné minerály, které ionizátor potřebuje k ionizaci a Vaše tělo je může absorbovat. Dalším znakem naší nanofiltrační membrány je to, že odmítá polyvalentní ionty, jako je vápník a sulfát, což znamená, že náš nanofiltrační systém pracuje jako přírodní změkčovač vody bez použití jakýchkoliv chemikálií nebo solí

Jinak mi ten ionizátor zvedá PH ze 7,29 (voda z vodovodu) na 9,47. Nebýt toho ucpávání (vápníkem?), tak naprostá spokojenost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:12 pm 
Offline

Registrován: ned zář 30, 2012 8:51 pm
Příspěvky: 6
MarOs píše:
Podle prodejce právě ta nanofiltrace má zamezit nadbytečnému zanášení přístroje vápníkem. Takhle jí prezentují na svém webu:
Nanofiltrační systém je první filtrační systém na světě pro ionizátory. Velikost pórů na membráně nanofiltrace je 0,0001 - 0,00001, která umožňuje odstranění bakterií, virů, nečistot a jiných nebezpečných kontaminantů, přičemž voda stále obsahuje cenné minerály, které ionizátor potřebuje k ionizaci a Vaše tělo je může absorbovat. Dalším znakem naší nanofiltrační membrány je to, že odmítá polyvalentní ionty, jako je vápník a sulfát, což znamená, že náš nanofiltrační systém pracuje jako přírodní změkčovač vody bez použití jakýchkoliv chemikálií nebo solí

Jinak mi ten ionizátor zvedá PH ze 7,29 (voda z vodovodu) na 9,47. Nebýt toho ucpávání (vápníkem?), tak naprostá spokojenost

Tak ti nevím, ten nanofiltrační systém to asi vyřeší, ale za ty prachy. Na ty reklamí tríčky bych si dala bacha. Ale jestli to tvoje jde nějak rozšířit, tak co už.

Jinak jedna citace: "1. Keramické membrány zastaví všechny usazeniny a bakterie větší 0,2 mikronu." http://www.alkastream.cz/jak-to-funguje
Když se keramický filtr zanese, tak jde jednoduše očistit.
Pro moje potřeby z 7,4 na 9,53 pH. Dokonce jsem jednou naměřila přes 10 pH, ale to měla vstupní voda 8 pH.

Nejsem moc bohatá, ale zase ani náročná, takže radši hledám jednodušší, kvalitní a cenově dostupné řešení. Ty čudlíky a elektroniku prozatím oželim. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 12:47 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
MarOs píše:
Podle prodejce právě ta nanofiltrace má zamezit nadbytečnému zanášení přístroje vápníkem. Takhle jí prezentují na svém webu:
Nanofiltrační systém je první filtrační systém na světě pro ionizátory. Velikost pórů na membráně nanofiltrace je 0,0001 - 0,00001, která umožňuje odstranění bakterií, virů, nečistot a jiných nebezpečných kontaminantů, přičemž voda stále obsahuje cenné minerály, které ionizátor potřebuje k ionizaci a Vaše tělo je může absorbovat. Dalším znakem naší nanofiltrační membrány je to, že odmítá polyvalentní ionty, jako je vápník a sulfát, což znamená, že náš nanofiltrační systém pracuje jako přírodní změkčovač vody bez použití jakýchkoliv chemikálií nebo solí

Jinak mi ten ionizátor zvedá PH ze 7,29 (voda z vodovodu) na 9,47. Nebýt toho ucpávání (vápníkem?), tak naprostá spokojenost

Jen tak pro informaci, ten nekolika vrstvy filtr, ktery popisujete, je ten filtr s nanovlakny, ktery jste si poridil?
Pokud ano, vyresil ten fitr Vas problem s vapnikem?
Zajima mne, jestli ty nanovlakna opravdu funguji?

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz