Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 03, 2024 12:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2015 11:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28280
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Chtěla bych začít s Breussovou dietou. Přemýšlím jen o tom, že pokud budu dlouhodobě pít jen štávy zeleninové a bylinné čaje, že se mi nebude vylučovat žluč a jestli to nebude špatné na moje žlučové kameny, které se mi, značným úsilím, podařilo uchlácholit. Jak je to tedy? Když není tuk, nevypoští se žluč vůbec?

Zcela se tvorba a vylučování pochopitelně nezastaví, ale značně omezí, rozpohybovat ji mimo tuku dokáže třeba kofein i když nalačno, to by asi nebylo to pravé ořechové. Kamenům by to vadit nemuselo, tam hodně záleží i na dalších faktorech a myslím že by se problém vystupňovat neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2015 9:52 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 1:18 pm
Příspěvky: 11
Jasne že tú šťavu nemajú ako hlavné jedlo.maju to k raňajkam a ktomu nejake ovsene vločky s ovocím a na veceru nejaka priloha kusok masa alebo ryby a zelenina.Tiež si myslím že mäso nie je škodlivé pokým ho nejeme kilo denne.Keď si nedám na obed rybu alebo mäso tak mi chýba lebo sa dobre nezasýtim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 1:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 03, 2015 12:57 pm
Příspěvky: 14
Taky jsem si myslel ze se bez masa neda zit. Ze se nenajim a budu trpet hlady. Opak je pravdou. kdo si da maso denně jeho problém. Zbytecne dlouho se tráví, protoze nase streva oproti masozravcum, jsou dlouhá. Ja nejim maso pres 2 roky a uz bych ho nejedl. Mam k nemu odpor.

Mrkvova stava s jablky je to nejlepší Co jsem kdy pil. Nejlepsi je to zakapnout trochu citronem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 5:27 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
mku-michal píše:
Taky jsem si myslel ze se bez masa neda zit. Ze se nenajim a budu trpet hlady. Opak je pravdou. kdo si da maso denně jeho problém. Zbytecne dlouho se tráví, protoze nase streva oproti masozravcum, jsou dlouhá. Ja nejim maso pres 2 roky a uz bych ho nejedl. Mam k nemu odpor

Ale no tak, jakýpak odpor, jen si tím odporem ničíte trávení. Velmi dobře lze nejíst maso mnoho let a pak si ho třeba dát a pak ho jíst občas nebo také denně a pak ho zase roky nejíst, je to fuk. Není třeba se vymezovat. Hlavní je abstrahování od dogmat či předsudků. Maso je velmi dobré, ovšem může se stát, že člověku prostě nechutná (u dětí velmi časté). Jiný zas nejí sladké, někdo zas nejí kyselé.
Je pravdou, že když si člověk nechá na stole flák masa týden, nějak na něj opravdu nemá chuť, schválně si to zkuste \":)\". Balík mrkve si tam ale klidně zapomenu ... a pak ji sním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 3:42 pm 
Offline

Registrován: úte bře 31, 2015 3:38 pm
Příspěvky: 10
mku-michal píše:
Mrkvova stava s jablky je to nejlepší Co jsem kdy pil. Nejlepsi je to zakapnout trochu citronem...

Souhlasím \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2015 6:39 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Kosican87 píše:
A ešte by ma aj tak zaujímal obsah pesticídov v šťave... Mohol by to niekto zmerať, kde mám istotu, že 90-95% toho svinstva ostane v pevnej vláknine (teda nie v štave) ? ... Čo keď je to len teória ?

Ahojte tu sú výsledky pesticidu v zelenine:

HLÁVKOVÝ ŠALÁT: V salátu byl překročen maximální limit reziduí pesticidu - iprodionu !.(http://goo.gl/Z5mUsu)
MRKVA: V mrkvi byl překročen maximální limit pro obsah kontaminujících látek - kadmia a olova. (http://goo.gl/2rS87m)
MRKVA 2: V potravině byl překročen maximální limit reziduí chlorečnanů. Chlorečnany se mohou do zeleniny dostat například z kontaminované mycí vody nebo jako důsledek jejich nelegálního použití jako pesticidu. (http://goo.gl/vHn87g)
ŠALÁTOVÉ UHORKY: V okurkách byl překročen maximální limit reziduí pesticidu dinotefuranu. (http://goo.gl/hdtdX4)
PARADAJKY: V rajčatech byl překročen maximální limit pro obsah reziduí pesticidu (dinotefuran).
(http://goo.gl/yYLkAq)
ČINSKA KAPUSTA: V zelí byl překročen maximální limit pro obsah reziduí pesticidu chlorpyrifosu.

Ešte my niekto povie aká je zelenina zdravá?

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2015 11:58 am 
Offline

Registrován: stř bře 11, 2015 10:56 am
Příspěvky: 6
Mrkvová šťáva je dobrá na svačinku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2015 12:52 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
milo1 píše:
Ahojte tu sú výsledky pesticidu v zelenine:

HLÁVKOVÝ ŠALÁT: V salátu byl překročen maximální limit reziduí pesticidu - iprodionu !.(http://goo.gl/Z5mUsu)
MRKVA: V mrkvi byl překročen maximální limit pro obsah kontaminujících látek - kadmia a olova. (http://goo.gl/2rS87m)
MRKVA 2: V potravině byl překročen maximální limit reziduí chlorečnanů. Chlorečnany se mohou do zeleniny dostat například z kontaminované mycí vody nebo jako důsledek jejich nelegálního použití jako pesticidu. (http://goo.gl/vHn87g)
ŠALÁTOVÉ UHORKY: V okurkách byl překročen maximální limit reziduí pesticidu dinotefuranu. (http://goo.gl/hdtdX4)
PARADAJKY: V rajčatech byl překročen maximální limit pro obsah reziduí pesticidu (dinotefuran).
(http://goo.gl/yYLkAq)
ČINSKA KAPUSTA: V zelí byl překročen maximální limit pro obsah reziduí pesticidu chlorpyrifosu.

Ešte my niekto povie aká je zelenina zdravá?

Milo1, dik za informaci. I kdyz mi to moc nerika k vyberu stravy. Nejsem breatharian a jeste par mesicu nebudu mit pristup k necemu z vlastni zahradky. Zdrave samozrejme neni nic, takze abych zavrhnul zeleninu, potreboval bych vedet, jak moc je nezdrave to, cim bych ji nahradil. Zajimave by bylo, kdybys mel i dalsi udaje, treba na pecivo, mlecne vyroby, maso... Podle toho by se teprve dalo lip rozhodnout jestli zeleninu zavrhnout nebo ne. Navic jak uz tu nekdo psal, u zeleniny by jeste bylo dobre vedet jak je to s odstavenou zeleninou. I kdyz by to stejne vsechno byly pouze orientacni cisla, protoze jsou u vseho ruzni vyrobci a ruzne vyrobky, ale i tak by to bylo zajimave. Takze jestli mas i dalsi udaje, dej vedet.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 15, 2015 12:28 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 26, 2015 11:52 am
Příspěvky: 10
miluji šťávy a dělám si je denně \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 5:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28280
Bydliště: Poděbrady
janka33 píše:
Dobrý večer viete mi niekto poradiť či sa dá z mrkvovej šťavy predávkovať?dávam ju deťom každe ráno asi deci (deti majú 6 a 3 rokov) a večer asi 2 deci.pijú mrkvovú alebo mrkva-cvikla šťavu.Koža má bronzový nádych a ľudia sa ma pýtajú či nemajú žltačku.Mám im šťavu obmedziť?ďakujem

Podle mě v tom problém hledat opravdu nemusíte, po nějaké době si to sedne a barva zase zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pon kvě 04, 2015 9:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Kosican87 píše:
Už neviem kde som o tom čítal, a bolo to možno pred rokom a pol.
Skúsim ti dať protiotázku : Čím máš podložené, že Norman Walker žil ? V knihách sa už písalo čokoľvek, papier toho znesie veľmi veľa... \":wink:\"
ALE KTO CHCE, TEN TOMU VERIŤ BUDE. Komu sa to hodí do krámu, ten na to nedopustí, a pre neho bude "Norman Walker" legendou... Netvrdím, že ty si takým človekom, len píšem ako to je. A kto chce, logicky sa k tomu dopátra - a nemusí hľadať mimo seba.

Okej, aj keby N.Walker neexistoval, niekto tie knihy napisat musel. A napisal ich dost logicky. A tie navody funguju na 100%. Takze je to viacmenej jedno, ci ich pisal nejaky obchodnik, ci Dr. Gerson v inkognite - nakolko Gersonovci dodnes pouzivaju NORWALK juicer... Tie knihy su proste skvosty raw food-u, ktore pomohly tisicom ludi po svete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2015 6:19 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 23, 2015 6:12 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych podstoupit štavový detox, četla jsem walkera a atd., ale chtela bych se zeptat jestli je nějaky přesnější "program" či "rozvr/recepty" na kazdy den a kombinace.děkuji za radu! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 1:12 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
puli píše:
Dobrý den, chtěla bych podstoupit štavový detox, četla jsem walkera a atd., ale chtela bych se zeptat jestli je nějaky přesnější "program" či "rozvr/recepty" na kazdy den a kombinace.děkuji za radu! \":)\"

Mrkni na ulozto.cz a zadej si tam džusový půst, je to knížka, podle které jsem jela džusovou 12tku, naposledy jsem jela 5 dní džusovku, ale to už jenom s čistýma štávama z ovozelu a reverzní osmozu, tedy bez bylinkových čajíků a bez vývarů. Všechno je ok a příjemné, jen teda první dva dny návratovky jsou pro mě docela nepříjemný, ty jsem si musela upravit podle sebe, knižní doporučená návratovka mi nevyhovovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2015 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28280
Bydliště: Poděbrady
puli píše:
Dobrý den, chtěla bych podstoupit štavový detox, četla jsem walkera a atd., ale chtela bych se zeptat jestli je nějaky přesnější "program" či "rozvr/recepty" na kazdy den a kombinace.děkuji za radu! \":)\"

Tak jsou na netu určitě i konkrétní návody, jak píše členka jani, ale fungovat to bude vždy. Pouze vidím jako rozumné se podívat na glykemický index plodiny ze které chcete šťávu vyrábět, ten se dost liší a dle toho pak může lítat glykémie, což není zrovna příjemné a člověka věci neznalého to vyleká. Volte raději plodiny s nízkým indexem, tedy někde do 40 a neměl by nastávat problém. Z tohoto pohledu vyhovují i celoročně dostupné pomeranče, pouze počítat s tím, že může dost stoupat draslík, tedy klesat tlak a to pak vyrovná sodík, což by znamenalo si tam přidávat v potřebném množství sůl na vykompenzování vysokého jinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 10:08 am 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Dobrý den,pane Jardo,
třetí den ráno na lačný žaludek piji šťávu ze dvou brambor a hned po vypití mě začne bolet hlava, pocit na zvracení. Trvá to celý den,dá se to vydržet, ale váhám, jestli v tom pokračovat, nebo ne. Probíhá detox?, nebo to nemá souvislost?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz