Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv kvě 29, 2014 4:01 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdravim..

konecne poslednych par dni vidim ze, lucerna(vojteska) zacina kvitnut...
len tak pre istotu, je v pohode odstavovat ked este nekvitne? (robim to uz asi 2tyzdne) tak snad nie.. je mi trosku tazsie po vypiti ( mierne nadnasa zaludok \":-)\" , a davam tam stonky aj listy ..)

dik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 29, 2014 8:31 pm 
Offline

Registrován: úte dub 01, 2014 2:46 pm
Příspěvky: 14
Jarda píše:
No vidíte jak jednoduše vše funguje, koupele v epsomce stav asi také zlepší, ale na natírání na pokožku je lepší chlorid hořčíku, ten se mnohem lépe vstřebává, než epsomka. Ty zelené kytky rovnají i železo a další prvky, tedy tam se snažte dávat co nejvíce.

Píšu to sem pro ty kdo sledují toto vlákno a taky jako poděkování panu Jardovi, jen během několika mailů a telefonátů jste mi maminku zachránil; a to nepřeháním ani náhodou. Její stav byl díky péči lékařů kritický. Dva jednoduché a finančně nenáročné nápoje ji pozvolna vracejí zpět do života. Má z toho radost a já nepopsatelnou. Děkuju. Jak jednoduché. Je to jako zázrak ale není to zázrak. Je to o informovanosti a o zdravém selském rozumu. Nepřeháním, když píšu, že mi maminka skoro umřela. A nepřeháním, když píšu, že Vy jste ji vrátil do života.
Z ležáka je zase ta moje starostlivá maminka; má o všechno zájem, uvaří jednoduché jídlo, má zájem o zahradu a psychicky se cítí velmi dobře. Teď mi stála za zády a mám vyřídit veliký dík za pomoc.
Její chlopně jak na levé tak i na pravé straně srdce jsou silně zvápenatělé a tak je asi operace v tomto stádiu dobrým řešením. Tady už bych to nechala na doktorech; teď je důležité to, že má srovnanou psychiku, tělesně se na operaci cítí silná a dnes už věří v dobrý konec.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 29, 2014 11:25 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Alajka píše:
....Píšu to sem pro ty kdo sledují toto vlákno a taky jako poděkování panu Jardovi, jen během několika mailů a telefonátů jste mi maminku zachránil; a to nepřeháním ani náhodou. Její stav byl díky péči lékařů kritický. Dva jednoduché a finančně nenáročné nápoje ji pozvolna vracejí zpět do života. Má z toho radost a já nepopsatelnou. Děkuju. Jak jednoduché. Je to jako zázrak ale není to zázrak. Je to o informovanosti a o zdravém selském rozumu. Nepřeháním, když píšu, že mi maminka skoro umřela. A nepřeháním, když píšu, že Vy jste ji vrátil do života.
Z ležáka je zase ta moje starostlivá maminka; má o všechno zájem, uvaří jednoduché jídlo, má zájem o zahradu a psychicky se cítí velmi dobře. Teď mi stála za zády a mám vyřídit veliký dík za pomoc.
Její chlopně jak na levé tak i na pravé straně srdce jsou silně zvápenatělé a tak je asi operace v tomto stádiu dobrým řešením. Tady už bych to nechala na doktorech; teď je důležité to, že má srovnanou psychiku, tělesně se na operaci cítí silná a dnes už věří v dobrý konec.

Alajko, zaujaly me tvoje prispevky. Zkusil bych to co pises trochu shrnout, pripadne me prosim oprav nebo dopln.

Tvoje maminka je dlouhodobe nemocna a uz hodne dlouho se leci u doktoru s dost mizernymi vysledky, viz tvuj prispevek z 9. dubna, kde pises mimo jine, ze "... před půl rokem naplno projevila plicní hypertenze a rapidně se to zhoršuje. Každý pohyb ji neskutečně vyčerpává....". Presto, ze jsi zrejme v oblasti mediciny naprosty laik, tak jsi se rozhodla, ze kdyz neumeji mamince pomoct lekari, za kterymi stoji miliardovy vyzkum a jejich mnohalete vzdelavani, ze zkusis pomoct mamince sama. A 1. dubna jsi se zaregistrovala zde na zelenych strankach a 9. dubna t.r. jsi dala do diskuze prvni dotazy jestli muzes zkusit davat mamince zeleny napoj. A po urcitem zvazovani pises 16. dubna, ze jsi ji zeleny napoj podala "Tak mi to nedalo a mamince jsem přeci ten nápoj podala. Musím něco podniknout, nechci aby mi umřela jen proto, že mudrové si zapisují body pro vyúčtování na pojišťovnu a skoro půl roku jenom dělají různá vyšetření a ona se během toho půl roku strašně zhoršila. Pro ně je odepsaná. Jasně, má 75 roků, tak vo co de.....Její stav je opravdu vážný; je ležák. Když si jde vyčistit zuby tak musí sebrat sílu a potom půl hodiny odpočívá. Nestačí s dechem. Zadýchá se při každém pohybu a potom musí dlouho odpočívat. ". A uz 23. dubna pises "...Je to k neuvěření, ale po třech dnech se otok břicha ztratil a protože tekutina odešla, tak se jí lépe dýchá. Super....". A dneska dekujes Jardovi, ze behem nekolika mailu a telefonatu ti maminku zachranil. Takze kdybych z toho udelal zaver, ty sama, s pomoci techto stranek a Jardy, jsi dokazala za par dni mnohem vic, nez rada doktoru za podstatne delsi dobu a dostala jsi maminku do stavu, kdy je ji mnohem lip.

A presto jsi se rozhodla, ze ted opet predas lecbu do rukou tech doktoru??? Myslis, ze operace umeji lip nez lecbu otekleho bricha???

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2014 2:58 pm 
Offline

Registrován: úte dub 01, 2014 2:46 pm
Příspěvky: 14
pv33 píše:
Alajko, zaujaly me tvoje prispevky. Zkusil bych to co pises trochu shrnout, pripadne me prosim oprav nebo dopln.

Tvoje maminka je dlouhodobe nemocna a uz hodne dlouho se leci u doktoru s dost mizernymi vysledky, viz tvuj prispevek z 9. dubna, kde pises mimo jine, ze "... před půl rokem naplno projevila plicní hypertenze a rapidně se to zhoršuje. Každý pohyb ji neskutečně vyčerpává....". Presto, ze jsi zrejme v oblasti mediciny naprosty laik, tak jsi se rozhodla, ze kdyz neumeji mamince pomoct lekari, za kterymi stoji miliardovy vyzkum a jejich mnohalete vzdelavani, ze zkusis pomoct mamince sama. A 1. dubna jsi se zaregistrovala zde na zelenych strankach a 9. dubna t.r. jsi dala do diskuze prvni dotazy jestli muzes zkusit davat mamince zeleny napoj. A po urcitem zvazovani pises 16. dubna, ze jsi ji zeleny napoj podala "Tak mi to nedalo a mamince jsem přeci ten nápoj podala. Musím něco podniknout, nechci aby mi umřela jen proto, že mudrové si zapisují body pro vyúčtování na pojišťovnu a skoro půl roku jenom dělají různá vyšetření a ona se během toho půl roku strašně zhoršila. Pro ně je odepsaná. Jasně, má 75 roků, tak vo co de.....Její stav je opravdu vážný; je ležák. Když si jde vyčistit zuby tak musí sebrat sílu a potom půl hodiny odpočívá. Nestačí s dechem. Zadýchá se při každém pohybu a potom musí dlouho odpočívat. ". A uz 23. dubna pises "...Je to k neuvěření, ale po třech dnech se otok břicha ztratil a protože tekutina odešla, tak se jí lépe dýchá. Super....". A dneska dekujes Jardovi, ze behem nekolika mailu a telefonatu ti maminku zachranil. Takze kdybych z toho udelal zaver, ty sama, s pomoci techto stranek a Jardy, jsi dokazala za par dni mnohem vic, nez rada doktoru za podstatne delsi dobu a dostala jsi maminku do stavu, kdy je ji mnohem lip.

A presto jsi se rozhodla, ze ted opet predas lecbu do rukou tech doktoru??? Myslis, ze operace umeji lip nez lecbu otekleho bricha???

Já jsem se nerozhodla, za sebe bych mamince operaci nedoporučovala, mám během těch měsíců z těchto stránek hodně nastudováno a teď tedy vím, že i to zvápenatění chlopní se dá postupně rozpustit. Ale maminka na tu operaci chce a já asi nemám právo jít proti tomu, co chce ona. Vyjádřila jsem se tedy dost nešťastně, když jsem to napsala tak, jak jsem to napsala. Mluvila jsem s ní několikrát o riziku tak velké operace a poukazovala na to, jak je jí teď dobře. Potřebujeme se navzájem, mám tady jenom ji, žijeme spolu samy a dceru s vnoučkem mám daleko a tak mám samozřejmě strach.
Co mi tedy poradíte?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2014 11:29 pm 
Offline

Registrován: úte dub 01, 2014 2:46 pm
Příspěvky: 14
pv33 píše:
Alajko, zaujaly me tvoje prispevky. Zkusil bych to co pises trochu shrnout, pripadne me prosim oprav nebo dopln.

Tvoje maminka je dlouhodobe nemocna a uz hodne dlouho se leci u doktoru s dost mizernymi vysledky, viz tvuj prispevek z 9. dubna, kde pises mimo jine, ze "... před půl rokem naplno projevila plicní hypertenze a rapidně se to zhoršuje. Každý pohyb ji neskutečně vyčerpává....". Presto, ze jsi zrejme v oblasti mediciny naprosty laik, tak jsi se rozhodla, ze kdyz neumeji mamince pomoct lekari, za kterymi stoji miliardovy vyzkum a jejich mnohalete vzdelavani, ze zkusis pomoct mamince sama. A 1. dubna jsi se zaregistrovala zde na zelenych strankach a 9. dubna t.r. jsi dala do diskuze prvni dotazy jestli muzes zkusit davat mamince zeleny napoj. A po urcitem zvazovani pises 16. dubna, ze jsi ji zeleny napoj podala "Tak mi to nedalo a mamince jsem přeci ten nápoj podala. Musím něco podniknout, nechci aby mi umřela jen proto, že mudrové si zapisují body pro vyúčtování na pojišťovnu a skoro půl roku jenom dělají různá vyšetření a ona se během toho půl roku strašně zhoršila. Pro ně je odepsaná. Jasně, má 75 roků, tak vo co de.....Její stav je opravdu vážný; je ležák. Když si jde vyčistit zuby tak musí sebrat sílu a potom půl hodiny odpočívá. Nestačí s dechem. Zadýchá se při každém pohybu a potom musí dlouho odpočívat. ". A uz 23. dubna pises "...Je to k neuvěření, ale po třech dnech se otok břicha ztratil a protože tekutina odešla, tak se jí lépe dýchá. Super....". A dneska dekujes Jardovi, ze behem nekolika mailu a telefonatu ti maminku zachranil. Takze kdybych z toho udelal zaver, ty sama, s pomoci techto stranek a Jardy, jsi dokazala za par dni mnohem vic, nez rada doktoru za podstatne delsi dobu a dostala jsi maminku do stavu, kdy je ji mnohem lip.

A presto jsi se rozhodla, ze ted opet predas lecbu do rukou tech doktoru??? Myslis, ze operace umeji lip nez lecbu otekleho bricha???

PV33 děkuji moc za Váš příspěvek, samozřejmě máte pravdu. Vím to, ale co s tím. Dnes jsem se znovu pokoušela maminku nalomit, abych jí přesvědčila, že to můžeme zvládnout sami. Jo, na základě Vašeho příspěvku. Polehounku a opatrně jsme o tom jejím stavu mluvily. Vrátila jsem ji v čase o dva měsíce zpátky, kdy na tom byla opravdu kriticky. Její rozhodnutí je, že už nechce, aby jí bylo takhle zle (jako před léčbou s pomocí pana Zajíčka) a vidí jako jediné řešení operaci. Víte, ono je to těžké. Človíček v tomhle věku je jako malé děcko. Taková hloupost.: na rady na těchto stránkách jsem se jí pokusila navrhnout místo Warfarinu, aby požadovala u svého mudra obyčejný acylpirin. Protože o tomto absolutně nic neví a celý život dává do rukou mudr.lantů, tak to opět kategoricky zamítla. A to si o sobě myslím, že jsem fakt tichý a nenápadný diplomat. Neuspěla jsem.
A teď ještě z jiného soudku. Třináctka je pro mě nepříjemné číslo. Třináctého se mi zabil syn. Ve svých sedmnácti letech. Zvláštní. Třináctého došlo k jeho početí, Třináctého zemřel můj tatínek a já vím, že čekal na mě, až za ním přijedu. Až potom umřel. Maminka má jít na tu operaci třináctého . Tohle mi došlo až dneska. Ach jo; intuice mi říká, abych té operaci zabránila. Teď po víkendu jde maminka na předoperační odběry.....
Asi jsem našla tyhle zelené stránky moc pozdě. Měla jsem něco podniknout daleko dřív.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 7:14 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Alajko,bud silna,vsichni Ti fandime a drzime palce!!! Taky jsem prozivala neco podobneho s manzelem a dopadlo to dobre!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 7:37 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja sa tiež doktorom vyhýbam, u súčastného s ktorým mám zmluvu som ani nebol, vybavila mi to žena a kartu mám doma. V práci musíme raz za rok na prehliadku a to tam majú svojho zmluvného ktorý chodí do firmy. Zmeria tlak, urobí eletrokilogram (tak to kedysi hovorila jedna ľudová rozprávačka tetka Agneša) a keď chce moč sa vyhovorím že sa mi nechce.
Ale sú situácie kedy sa im vyhnúť nedá, ani operácii. A nikdy by som nepresviedčal napr. matku ktorá má malé dieťa, iba by som poradil ale rozhodnúť sa musí sama.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 10:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Včera jsem poprvé vyzkoušel nové složení zeleného nápoje a bylo mi velmi dobře (uvolněná bedra a ohníček v zažívání) s možná až příliš zvýšeným sexuálním apetitem...\":-)\". Svízel jako základ a k tomu jitrocel, jahodník, jetel a snítku třezalky. Dnes jsem to obohatil ještě o řebříček a borůvčí...\":-)\".


Přílohy:
P1050407m.jpg
P1050407m.jpg [ 96.95 KiB | Zobrazeno 13818 krát ]
P1050404m.jpg
P1050404m.jpg [ 79.84 KiB | Zobrazeno 13818 krát ]
P1050403m.jpg
P1050403m.jpg [ 104.3 KiB | Zobrazeno 13818 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 8:34 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
Zdravím všechny a hlavně P.Jardu kterému patří mé obrovské poděkování za rady čas který věnujem nám a velký obdiv , čtu tyto stránky z nadšením hodně mi pomohly . I já letos zkuším odštavnovat bylinky ,jetel ,břizu , co najdu a právě roste .A zatím mi štávy chutnají a citím se po nich lepší víc energie .Proto mně to to téma zaujalo a ráda uvítám všechny rady z čeho všeho se da dělat štávy -zelený nápoj a poznatky.děkuji za odpověd .E


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 12:50 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
tomaso píše:
Včera jsem poprvé vyzkoušel nové složení zeleného nápoje a bylo mi velmi dobře (uvolněná bedra a ohníček v zažívání) s možná až příliš zvýšeným sexuálním apetitem...\":-)\". Svízel jako základ a k tomu jitrocel, jahodník, jetel a snítku třezalky. Dnes jsem to obohatil ještě o řebříček a borůvčí...\":-)\".

Piješ čistú šťavu alebo si to riediš vodou?Koľko takých pohárov (dcl?) vypiješ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 11:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Janin, někdy nastavím zelenou šťávu šťávou z jablka a mrkve, dnes jsem přidal kus ananasu. Zelený nápoj pak není tak hnusný... Zkusil jsem ale i samotný, trochu ředěný vodou, kterou naleju do hrdla Angela na konec šťavení. Trochu to i očistí hřídele. Celkem mi to většinou vyjde na 3 deci. Čistá zelená šťáva tak do 2dcl. Piju to ráno na lačno. Pak většinou až obědvám...
Dnes jsem objevil zdroj bršlice, tak jsem ji zařadil. Ve směsi dále byly: lopuch, řebříček, maliní, listy hlohu, trošku třezalky, svízel, jitrocel. Taky 1 list divizny...(vím, chráněná...). Pak jsem byl na obědě ve skvělé veget restauraci ANANTA v Praze 5. Dost jsem se najedl, ale brzo odpoledne jsem byl zase hladový a tak to šlo až doteď (skoro půlnoc). Řekl bych, že zelené nápoje, které požívám zhruba od Velikonoc, zvyšují mou vitalitu a podporují trávení a tvorbu zdravé stolice.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 04, 2014 1:32 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Díky za inšpiráciu Tomaso.Vyskúšam vymeniť rannú mrkvovú šťavu za zelený zázrak.Pekný deň. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 08, 2014 11:02 pm 
Offline

Registrován: úte dub 01, 2014 2:46 pm
Příspěvky: 14
jajda22 píše:
Alajko,bud silna,vsichni Ti fandime a drzime palce!!! Taky jsem prozivala neco podobneho s manzelem a dopadlo to dobre!

Jajda22, děkuji za podporu, snad vše dobře dopadne


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 08, 2014 11:04 pm 
Offline

Registrován: úte dub 01, 2014 2:46 pm
Příspěvky: 14
Deane píše:
Ja sa tiež doktorom vyhýbam, u súčastného s ktorým mám zmluvu som ani nebol, vybavila mi to žena a kartu mám doma. V práci musíme raz za rok na prehliadku a to tam majú svojho zmluvného ktorý chodí do firmy. Zmeria tlak, urobí eletrokilogram (tak to kedysi hovorila jedna ľudová rozprávačka tetka Agneša) a keď chce moč sa vyhovorím že sa mi nechce.
Ale sú situácie kedy sa im vyhnúť nedá, ani operácii. A nikdy by som nepresviedčal napr. matku ktorá má malé dieťa, iba by som poradil ale rozhodnúť sa musí sama.

Deane i Tobě dík za příspěvek a ještě za to z minula. Ty Víš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 09, 2014 2:59 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Alajka píše:
Deane i Tobě dík za příspěvek a ještě za to z minula. Ty Víš.

Žena bola dnes u internistky na kontrolu, doktorka sa divila že "Pani, čo robíte že máte zrazu také dobré výsledky?" Tak jej povedala čo každé ráno pije a doktorka uznala že to môže byť tým, len jej povedala že by to mala v pravidelných intervaloch na pár dní vynechať a potom zase piť, podobne ako u čajov.
Nechcem tým zdôrazniť to čo poradila doktorka ale tie dobré výsledky.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz