Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob čer 06, 2020 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Zuzanya píše:
Zdravim vsetkych, nechala som sa tu inspirovat (dakujem) a od dnes som pravidelna uzivatelka zeleneho napoja pripraveneho vo vysokootackovom mixeri Philips, ktory som si na tento ucel kupila. Stal (len) cca 140€, ale zmixuje jacmen tak dobre, ze po 2-3 minutach mixovania, ked ho prelejem cez platno (hned, bez odstatia v chladnicke, -to som skusala vcera) mi ostane v platne len vyzmykana bezfarebna celuloza (do biela) a krasne (tmavo ale syto) zeleny napoj v pohari - cize v porovnani so vcerajsim odstatim to iste, - teda zhrnutie, - s tymto mixerom nemusim nechat vobec vyluhovat, co som obrovsky rada, lebo chladnickovy chlad je mi velmi neprijemny na pitie a myslim ze aj dost sok pre organizmus, -rano som ten neprijemny chlad vnutri citila este hodiny.

Nasiala som si lucernu (vojtesku) aj jacmen a mam ich v umysle striedat, co som rada, ze mam tu moznost. Date mi niekto tip, ze v akych intervaloch? (1,2, ci 3 tyzdne?) Pripadne nechavat aj uplne pauzy v zelenom? Myslim ze to striedanie je dost dolezite a po precitani o skodlivosti pretazenia organizmu z dlhodobejsieho uzivania alkaloidmi z jedneho typu rastliny, by som dokonca privitala este viac rastlin na striedanie, - neviete niekto nahodou o dalsej dlhodobejsie uzivatelnej zelenej "superfood" ako su tieto dve? \":-)\" Ci skusit datelinu (jetel)? - nie je prilis pribuzna s lucernou co do alkaloidov a teda bez vacsieho zmyslu striedat ich dve? Alebo nejake ine tipy? (liecivky su samozrejme co do sily alkaloidov este horsie) Pripadne myslite, ze striedanie tychto dvoch pomerne odlisnych rastlin bude v pohode? Pripadne ma niekto nieco este k "straseniu" ohladom skodlivosti vojtesky (z jedneho prispevku)? (Pan Jarda, Vy uzivate vojtesku co citam dlhodobo, bez striedania, prestavok - a ziaden problem, ze..) Vopred velmi pekne dakujem za reakcie.

Střídat lze všechno co není jedovaté jak vám píše člen kov a pokud jde o dlouhodobé užívání vojtěšky záleží asi na množství, ale já jsem žádný problém nezaznamenal. Možná by stálo za zvážení si ji pěstovat protože na polích může být nějak chemicky ošetřena a pak škodlivá klidně být může.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz