Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon bře 10, 2014 8:23 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
Dobrý den,tady je můj rozbor studniční vody.Zatím ji máme jako užitkovou,ale podle rozboru bych ji mohla používat jako pitnou-ne?? Jen by asi chtělo do studny dát savo na dezinfekci na koliforní bakterie? I když v dodatku k rozboru je psáno,že je překročena Mezní hodnota-ne Nejvyšší mezní hodnota. Prosím poraďte díky

Ukazatel Jednotka 162 Nejistota Metoda Hygienické limity**
konduktivita mS/m 122,2 8% B1ADA č.2 max. 125 (MH)
pH Neurčená 7,1 0,2 B1ADA č.1 6,5 - 9,5 (MH)
amonné ionty mg/l <0,05 B1ADA č.4 (A) max. 0,5 (MH)
dusitany mg/l <0,010 B1ADA č.5 max. 0,5 (NMH)
dusičnany mg/l 15,0 10% B1ADA č.6 max. 50 (NMH)
železo mg/l 0,05 10% B1ADA č.9 max. 0,2 (MH)
CHSK Mn mg/l 1,65 15% B1ADA č.10 max. 3 (MH)
suma Ca a Mg mmol/l 4,7 8% B1ADA č.12 2,0 - 3,5 (DH)
počty kolonií při 22°C KTJ/ml 95 B1ADA č.29 max. 200 (MH)
počty kolonií při 36°C KTJ/ml 35 B1ADA č.29 max. 20 (MH)
escherichia coli KTJ/100 0 B1ADA č.26(B) max. 0 (NMH)
koliformní bakterie KTJ/100 10 B1ADA č.26(B) max. 0 (MH)
A má nějaký význam ji prohánět přes filtrační konvici? Paní na vodárně mi říkala,že jednou takovou vodu rozborovala a byla horší než bez filtrace

Osobne bych preferoval nejaky UV filtr, ktery breberky spolehlive vymlati, mam s tim zkusenosti. Taky mi clovek v laboratori rikal, ze vzorky filtrovane vody mivaji vic breberek nez nefiltrovane, a pak se divil, ze to vyslo silne opacne. Filtrovana voda OK a v nefiltrovane bakterie. Zazrak udelalo to UV. Savo to asi taky zvladne, ale budes se tim muset zabyvat a stejne nebudes vedet, jestli ho tam porad mas.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: úte bře 11, 2014 11:20 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
pv33 píše:
Osobne bych preferoval nejaky UV filtr, ktery breberky spolehlive vymlati, mam s tim zkusenosti. Taky mi clovek v laboratori rikal, ze vzorky filtrovane vody mivaji vic breberek nez nefiltrovane, a pak se divil, ze to vyslo silne opacne. Filtrovana voda OK a v nefiltrovane bakterie. Zazrak udelalo to UV. Savo to asi taky zvladne, ale budes se tim muset zabyvat a stejne nebudes vedet, jestli ho tam porad mas.

A UV filtr zabudovat do celého baráku-voda na praní,mytí,WC,nebo jen na větev do kuchyně na vaření a nádobí? Máte nějaký tip na UV filtr? jak je to velké atd.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: úte bře 11, 2014 6:56 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
A UV filtr zabudovat do celého baráku-voda na praní,mytí,WC,nebo jen na větev do kuchyně na vaření a nádobí? Máte nějaký tip na UV filtr? jak je to velké atd.?

Filtr s UV bych dal jen do kuchyne, se samostatnym kohoutkem jen na piti a vareni. Sam bych si tam dal filtr s reverzni osmozou a s UV, uz jsem ho tu uvadel, napriklad http://www.mangala.cz/ro105-uv-filtracn ... p-280.html. A pokud nechces celou RO, tak by asi stacil jen UV filtr, napriklad http://www.mangala.cz/uv-sterilizator-u ... -p-81.html a k tomu kohoutek. Zeptej se pro jistotu prodejce, jestli to muze byt pouzite samostatne, asi ano.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 7:49 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ates píše:
Největší problém je, že voda je zamořena hormony z hormonální antikoncepce, která se z moči žen dostává koloběhem zpět do pitné vody. Bohužel, díky agresivní lživé reklamě dnes 95 procent žen bere HA, takže voda má tak silnou koncentraci hormonů, že ryby dokonce mění své pohlaví:
http://zviratka.doktorka.cz/ryby-meni-p ... koncepce-/

nečtěte bulvár a bude vám lépe ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Michalll píše:
Tak teď bych prosil o vysvětlení . Pro běžnou denní potřebu je to nejvhodnější řešení? Pane Jardo,pár stránek zpět jste popisoval
vodu z RO jako vodu hladovou a né tedy až tak vhodnou kvůli minerálům atd.
Pod pojmem denní potřeba si představím běžný pitný režim kolem cca 3 litrů.Takže RO je pro mě nepoužitelná,protože mám náročnou práci v teplejším prostředí,do toho dost boxuju a běhám.
Pokud bych tedy chtěl pít zdravější vodu z mého kohoutku v řádu cca 5-6 litrů denně co si mám pořídit? Samozřejmě za rozumnou cenu (to je třeba 3.000 kč \":-)\" )
Momentálně mi nejvíce chutná půl citronu tak na 2 litry vody z kohoutku.

Tam je mnoho souběžných faktorů, ale pokud si představíte vodu tekoucí z ledovců, tedy vlastně totéž co představuje voda z osmózy, tak ji místní lidé pijí celý život a mnohdy není zrovna krátký. Hladová je o tom není diskuze, ale zda se při adekvátním přísunu minerálů v potravě dá pít jako běžná vody pro denní pití, tak pochopitelně ano. Při běžném sledování základních parametrů těla laboratorně, což doporučuji minimálně 1x ročně, se patrně k problémům vůbec dopracovat nedokážete, protože případné deficity včas odhalíte. Bohatě vám na to stačí i to nejlevnější zařízení v řádu 1600,-Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 1:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Dobrý den,tady je můj rozbor studniční vody.Zatím ji máme jako užitkovou,ale podle rozboru bych ji mohla používat jako pitnou-ne?? Jen by asi chtělo do studny dát savo na dezinfekci na koliforní bakterie? I když v dodatku k rozboru je psáno,že je překročena Mezní hodnota-ne Nejvyšší mezní hodnota. Prosím poraďte díky

Ukazatel Jednotka 162 Nejistota Metoda Hygienické limity**
konduktivita mS/m 122,2 8% B1ADA č.2 max. 125 (MH)
pH Neurčená 7,1 0,2 B1ADA č.1 6,5 - 9,5 (MH)
amonné ionty mg/l <0,05 B1ADA č.4 (A) max. 0,5 (MH)
dusitany mg/l <0,010 B1ADA č.5 max. 0,5 (NMH)
dusičnany mg/l 15,0 10% B1ADA č.6 max. 50 (NMH)
železo mg/l 0,05 10% B1ADA č.9 max. 0,2 (MH)
CHSK Mn mg/l 1,65 15% B1ADA č.10 max. 3 (MH)
suma Ca a Mg mmol/l 4,7 8% B1ADA č.12 2,0 - 3,5 (DH)
počty kolonií při 22°C KTJ/ml 95 B1ADA č.29 max. 200 (MH)
počty kolonií při 36°C KTJ/ml 35 B1ADA č.29 max. 20 (MH)
escherichia coli KTJ/100 0 B1ADA č.26(B) max. 0 (NMH)
koliformní bakterie KTJ/100 10 B1ADA č.26(B) max. 0 (MH)
A má nějaký význam ji prohánět přes filtrační konvici? Paní na vodárně mi říkala,že jednou takovou vodu rozborovala a byla horší než bez filtrace

Tak to savo na bakterie bohatě postačí, jinak tam problémy prakticky nejsou. Její filtrace má význam vždy pokud dokážete cokoliv škodlivého z vody odstranit, ale zde chemické znečištění neuvádějí, tedy nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob lis 15, 2014 9:12 pm 
Offline

Registrován: sob lis 15, 2014 3:17 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer, ráda chodím na tyto stránky, protože když něco potřebuji vždy to tady najdu \":)\" ale nyní jsem se rozhodla koupit nějaký filtr na vodu nebo reversní osmózu a nevím co je lepší. Budu ráda když poradíte, možná bych tu našla ve starých příspěvcích ale nechci to všechno číst, díky moc za odpověd \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon lis 17, 2014 4:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
selen píše:
Dobrý večer, ráda chodím na tyto stránky, protože když něco potřebuji vždy to tady najdu \":)\" ale nyní jsem se rozhodla koupit nějaký filtr na vodu nebo reversní osmózu a nevím co je lepší. Budu ráda když poradíte, možná bych tu našla ve starých příspěvcích ale nechci to všechno číst, díky moc za odpověd \":)\"

Obávám se že jiná možnost než si to nastudovat opravdu není. Neexistuje jediné nezpochybnitelně správné řešení, vždy je potřeba vycházet z finančních možností, potřeb a požadavků daného klienta a to bohužel z vašeho dotazu opravdu nelze vyčíst. Pokud to číst nechcete, tak mě klidně zavolejte a pokusíme se problém vyřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned úno 01, 2015 9:02 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Dobry den, prosim o posouzeni vysledku vody. Na zaklade prizpevku jsem se snazil v okoli najit zdroj pitne vody z pramene, abych vedle reverzni osmozy mel i dalsi moznost. Snad to pujde precist. Dekuji.


Přílohy:
voda 2.jpg
voda 2.jpg [ 136.53 KiB | Zobrazeno 19663 krát ]
voda 1.jpg
voda 1.jpg [ 148.3 KiB | Zobrazeno 19663 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned úno 01, 2015 10:21 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
freml píše:
Dobry den, prosim o posouzeni vysledku vody. Na zaklade prizpevku jsem se snazil v okoli najit zdroj pitne vody z pramene, abych vedle reverzni osmozy mel i dalsi moznost. Snad to pujde precist. Dekuji.

Máte to pěkné. Nezbývá než se méně ptát a víc pít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2015 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Dobry den, prosim o posouzeni vysledku vody. Na zaklade prizpevku jsem se snazil v okoli najit zdroj pitne vody z pramene, abych vedle reverzni osmozy mel i dalsi moznost. Snad to pujde precist. Dekuji.

Podle všeho bez problémů, předpokládám, že tak zněl i výsledek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř pro 16, 2015 11:57 am 
Offline

Registrován: stř pro 16, 2015 11:54 am
Příspěvky: 5
ja by som sa rád opýtal na príspevky kde bola rozoberaná demineralizovaná voda , používate ju denne? Dlhšie sledujem túto oblasť no názory sú rôzne, po hľadaní som našiel aj tento web http://www.demi-voda.sk kde robia zápožíčky bezplatne a je možnosť si to vyskúšať tak nad touto možnosťou uvažujem. Vedeli by ste mi poradiť aké parametre by mali tie stroje spĺňať či sú aj nejaké skúšky na to, ktoré by mali dodávatelia mať a pod.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: čtv pro 17, 2015 12:28 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
raddo píše:
ja by som sa rád opýtal na príspevky kde bola rozoberaná demineralizovaná voda , používate ju denne? Dlhšie sledujem túto oblasť no názory sú rôzne, po hľadaní som našiel aj tento web http://www.demi-voda.sk kde robia zápožíčky bezplatne a je možnosť si to vyskúšať tak nad touto možnosťou uvažujem. Vedeli by ste mi poradiť aké parametre by mali tie stroje spĺňať či sú aj nejaké skúšky na to, ktoré by mali dodávatelia mať a pod.?

Osobne bych si ten pristroj na vodu nepujcoval, protoze chvili trva instalace a pak bych to stejne vracel, protoze to tam maji hrozne drahy. K piti demi vody si muzes napriklad precist http://knihy.abz.cz/prodej/sokujici-pra ... -predcasne nebo http://www.amazon.com/Water-Can-Undermi ... 0890190372, v obou knihach znami autori doporucuji destilku, tedy demineralizovanou vodu. A uz jsem tu nekolikrat psal, kamos si poridil uz po revoluci silny destilacni pristroj a cela jeho rodina uz pres 25 let pije a pouziva v kuchyni pouze destilku. A jsou perfektne zdravi. Znamemu se mimo jine zmenily zpet sedive vlasy na hnede, i kdyz to on pripisuje urinoterapii a navic dela spoustu pustu. A ja uz nekolik let taky piju pouze destilku nebo osmozu, tedy kdyz jsem doma. A tady je urcite spousta lidi, co pijou jen osmozu. Jine nazory maji predevsim lidi co vereji dementnim studiim a sami to nezkouseli. Spice byl michal1, ktery tu nekde psal, ze trictvrte litru destilky je smrtelna davka \":-)\", je to tady http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=67700#p67700. Doporucuju prolitnout moje nasledne komentare.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pát pro 18, 2015 11:59 am 
Offline

Registrován: stř pro 16, 2015 11:54 am
Příspěvky: 5
pv33 píše:
Osobne bych si ten pristroj na vodu nepujcoval, protoze chvili trva instalace a pak bych to stejne vracel, protoze to tam maji hrozne drahy. K piti demi vody si muzes napriklad precist http://knihy.abz.cz/prodej/sokujici-pra ... -predcasne nebo http://www.amazon.com/Water-Can-Undermi ... 0890190372, v obou knihach znami autori doporucuji destilku, tedy demineralizovanou vodu. A uz jsem tu nekolikrat psal, kamos si poridil uz po revoluci silny destilacni pristroj a cela jeho rodina uz pres 25 let pije a pouziva v kuchyni pouze destilku. A jsou perfektne zdravi. Znamemu se mimo jine zmenily zpet sedive vlasy na hnede, i kdyz to on pripisuje urinoterapii a navic dela spoustu pustu. A ja uz nekolik let taky piju pouze destilku nebo osmozu, tedy kdyz jsem doma. A tady je urcite spousta lidi, co pijou jen osmozu. Jine nazory maji predevsim lidi co vereji dementnim studiim a sami to nezkouseli. Spice byl michal1, ktery tu nekde psal, ze trictvrte litru destilky je smrtelna davka \":-)\", je to tady http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=67700#p67700. Doporucuju prolitnout moje nasledne komentare.

Dakujem za odporucania, pozriem sa na to \":idea:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob pro 19, 2015 3:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
raddo píše:
ja by som sa rád opýtal na príspevky kde bola rozoberaná demineralizovaná voda , používate ju denne? Dlhšie sledujem túto oblasť no názory sú rôzne, po hľadaní som našiel aj tento web http://www.demi-voda.sk kde robia zápožíčky bezplatne a je možnosť si to vyskúšať tak nad touto možnosťou uvažujem. Vedeli by ste mi poradiť aké parametre by mali tie stroje spĺňať či sú aj nejaké skúšky na to, ktoré by mali dodávatelia mať a pod.?

Dobře vám radí člen pv33 a rozhodně bych si nic nepůjčoval. Nejlevnější přístroj, stojí cca 1500,-Kč a tam vzhledem k ceně instalace vidím zapůjčení jako nesmysl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz