Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pát srp 23, 2013 5:16 pm 
Offline

Registrován: pát srp 23, 2013 1:10 pm
Příspěvky: 2
NOWOCAYN_2 píše:
SUPER, SUPER, Austro. Cením si Tvoju prácu slovom ĎAKUJEM. Si asi jediný v "ČeskoSlovensku", kto urobil taký pokus spolu s tým, že to urobil NA ÚROVNI vďaka dokumentácii a vďaka asi tomu najdôležitejšiemu - ukázaniu kontrastu medzi vodou z vodovodu a vodou z Álp. A ukázal si AJ TO, že, aspoň ja som to tak pochopil, že ........ZDRAVÁ VODA SA NENECHÁ MANIPULOVAŤ (alebo len minimálne), ale voda "chorá, zoslabnutá, zdegenerovaná" (tá z vodovodu) sa nechá ĽAHKO OVPLYVNIŤ, lebo má v sebe zabudovaného "parazita jej vedmia", nad ktorým, pre svoju SLABOSŤ (energetickú a asi aj chemickú) proste NEMÁ MOC, a stáva sa jeho ZAJATCOM...
A to platí aj pre človeka.......... Bežný mestský človek, vychovaný televíziou, v elektromagnetickom smogu (neviem či to až tak silno vplýva...), ktorý je naprogramovaný na role sudcu a obete (áno, aj ja som, ale bojujem s tým), konzumujúcim balast (či už v potrave, alebo v médiách), je asi taký, ako tá naša vodovodná voda, nijak neupravená ENERGETICKY a CHEMICKY (zbavenie svinstva v nej energetického a chemického pôvodu)...

Jsem rád, že jsou i lidé, kteří chápou pointu a smysl tohoto pokusu. Měl jsem nezávisle ještě nějaké sklenice, čistou ,,živou vodu z alp nenapadla ani v jednom případě plíseň. Podotýkám, že i pokus z alpskou vodou byl umístěný ve stejné místnosti jako předešlé pokusy - (jestli byla na okně pavučina je irelevantní \":-)\" )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pát srp 23, 2013 5:49 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
austro píše:

Jsem rád, že jsou i lidé, kteří chápou pointu a smysl tohoto pokusu. Měl jsem nezávisle ještě nějaké sklenice, čistou ,,živou vodu z alp nenapadla ani v jednom případě plíseň. Podotýkám, že i pokus z alpskou vodou byl umístěný ve stejné místnosti jako předešlé pokusy - (jestli byla na okně pavučina je irelevantní \":-)\" )

Já už to nebudu komentovat, tady se píše spousta různých přímo směšných věcí a radši se k nim nevyjadřju \":lol:\"
Teda myslím na tomhle fóru celkově.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned srp 25, 2013 10:56 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Tohle vlákno už asi přečíst nestačím, tak se zeptám, omlouvám se, jestli hloupě: Reverzní osmózu plánuji, ale mám "pomalý rozjezd"... Už 8 let převařujeme vodu z vlastní studně. Dělat rozbor nemá význam, protože spodní voda se tu mění, kolem nás louky, pole, les. Uvažuji správně, když jsem se rozhodla vodu přestat převařovat? Pokud jsou v ní nějaké minerály atd. varem se jich nezbavím, jen "zničím" vodu. A viry a bakterie v ní snad... no, asi 600 m od nás je kravín, ale zhruba 30m pod námi a nad náma už čistá příroda. Prostě jsem vodu přestala převařovat... je mnohem chutnější...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon srp 26, 2013 5:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Saurah mně se tento postup líbí - nepřevařoval bych pokud možno taky. Jestliže z vody není cítit žádná pachuť (která by převařením mizela), není k převařování důvod a naopak, voda převařováním "ztrácí". No a pokud by Vás příjem tekutin skutečně "trápil", řešte jej ještě vhodnější cestou - bohatým příjmem vodnatého ovoce a zeleniny (melouny, okurky, rajčata...), to pak přes den nebudete pít skoro vůbec.
Tuhle skvělou knížku jste nečetla? Zkuste ji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon srp 26, 2013 5:43 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Jindro ( tak se jmenoval táta; krásné jméno ), moc děkuji... Četla jsem kdeco, mám i plnou knihovnu o zdraví, jenže ta moje nedůslednost... Stálé celoživotní pokusy... Tak si říkám, lepší než nic ( to je alibizmus, co \":-)\"? ). S tou vodou jste mě uklidnil... když na pití nemyslím, můj pitný režim na moc nestojí. Teď mě nutí trochu klystýry urinou, abych lépe jedla i pila \":-)\". Knížku o vodě si ráda přečtu, večer se do ní pustím. Ale ta naše nepřevařená ze studny mně opravdu chutná," pije se sama". Měřila jsem PH, žlutý papírek ani malinko nezezelenal, no snad to není nic proti ničemu. Nevím, jestli v mém případě má cenu pořizovat reverzní osmózu, asi nikdy zcela důsledná nebudu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon srp 26, 2013 10:09 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
A ještě: naše studniční voda je velmi tvrdá. Na internetu jsem našla: "Ačkoliv jsou všechny lidské organismy v podstatě stejné, přece jen neexistují dva zcela identičtí lidé. Usazeniny anorganických látek z tvrdé vody mají sklon k vyhledávání nejslabších míst a vytváření nejrůznějších symptomů - ať je to zácpa uvnitř střev, kameny v ledvinách, arterioskleróza tepen, artritida kloubů atd. Pokud jsou poškozeny funkce nějaké části těla, je tím zasažena a poškozena celá soustava. Různé symptomy jsou důkazem velkého poškození. Vaší nejlepší ochranou proti všem „symptomům stáří" je pití destilované vody." A jinde zase naopak, jak je destilovaná voda škodlivá...
Mám zůstat tedy u své tvrdé, ale relativně čisté vody ze studny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: úte srp 27, 2013 5:11 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Saurah píše:
Nevím, jestli v mém případě má cenu pořizovat reverzní osmózu, asi nikdy zcela důsledná nebudu...

Reverzná osmóza neni tak drahá že by nejak váhanie bolo opodstatnené.
http://www.mangala.cz/reverzni-osmoza-c-31.html

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: úte srp 27, 2013 8:56 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Jindra píše:
Saurah mně se tento postup líbí - nepřevařoval bych pokud možno taky. Jestliže z vody není cítit žádná pachuť (která by převařením mizela), není k převařování důvod a naopak, voda převařováním "ztrácí". No a pokud by Vás příjem tekutin skutečně "trápil", řešte jej ještě vhodnější cestou - bohatým příjmem vodnatého ovoce a zeleniny (melouny, okurky, rajčata...), to pak přes den nebudete pít skoro vůbec.
Tuhle skvělou knížku jste nečetla? Zkuste ji \":-)\"

Jindro, děkuji za doporučení knihy. No, už tolik přesvědčená o naší zdravé studniční vodě nejsem. I když nevím, jak moc tvrdá je ( mýdlo pění normálně a usazeniny v konvici jsem nezkoumala \":-)\", nejspíš ale nebudeme výjimkou. Takže opravdu nezbývá, než tu reverzní osmózu zakoupit a doplňovat vše potřebné ze zeleniny a ovoce - alespoň mě to bude víc nutit. Ach jo - a přestat mlsat čokoládu, zmrzlinu, co upeču... Ale praská mně ve všech kloubech, bolí celé tělo ( před klystýry začal bolet i palec u nohy jako začínající dna - to jsem jedla o prázdninách maso a uzeniny s manželem, na které nejsem zvyklá \":-(\" )... prostě je nejvyšší čas!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: úte srp 27, 2013 8:59 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Deane píše:
Reverzná osmóza neni tak drahá že by nejak váhanie bolo opodstatnené.
http://www.mangala.cz/reverzni-osmoza-c-31.html

Deane, cena RO je určitě velmi příznivá, pořídím si ji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 5:48 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Saurah píše:
Tohle vlákno už asi přečíst nestačím, tak se zeptám, omlouvám se, jestli hloupě: Reverzní osmózu plánuji, ale mám "pomalý rozjezd"... Už 8 let převařujeme vodu z vlastní studně. Dělat rozbor nemá význam, protože spodní voda se tu mění, kolem nás louky, pole, les. Uvažuji správně, když jsem se rozhodla vodu přestat převařovat? Pokud jsou v ní nějaké minerály atd. varem se jich nezbavím, jen "zničím" vodu. A viry a bakterie v ní snad... no, asi 600 m od nás je kravín, ale zhruba 30m pod námi a nad náma už čistá příroda. Prostě jsem vodu přestala převařovat... je mnohem chutnější...

Převařením zlikvidujete většinu bakterií, což nepovažuji za moc rozumné, protože jejich přísun trénuje imunitu, nicméně pak musíte počítat s tím, že takovou vodu nelze nabízet návštěvám. Pokud na to není člověk trénovaný, může mít docela silné potíže, nebo dokonce skončit ve špitále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 3:08 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jaké rozbory bych si měla dát udělat ze studniční vody,když bych ji chtěla pít? V okolí asi 200 metrů pole nejsou,jen louky,ty se nehnojí,ale studna je v dolíku a na kopci těch 200 metrů pole je. Studna je hluboká 6 metrů,voda tedy povrchová,docela měkká-dobře se s ní sprchuje,pračka se skoro nezanáší.Než u nás byl vodovod,tak jsme ji používali na všechno,ale pak do ní pronikla močůvka,dezinfikovali jsme savem,ted po pár letech bych pila radši studniční,než z vodovodu.Nebezpečí močůvky už nehrozí.Na vodu z vodovodu používám filtrční konvici Hyunday-píšou tam,že filtr obsahuje karbon-myslela jsem,že jsou jen uhlíkové-mám v tom zmatek-ja konvice vůbec k něčemu platná? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 3:41 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Karbonové filtry obsahují uhlík, uhlíkové zase carboneum. To těžko nějak změníte, smiřte se s tím. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 6:16 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Jo, to je průser, když se uhlík zamění za karbon!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 7:17 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
Jaké rozbory bych si měla dát udělat ze studniční vody,když bych ji chtěla pít? V okolí asi 200 metrů pole nejsou,jen louky,ty se nehnojí,ale studna je v dolíku a na kopci těch 200 metrů pole je. Studna je hluboká 6 metrů,voda tedy povrchová,docela měkká-dobře se s ní sprchuje,pračka se skoro nezanáší.Než u nás byl vodovod,tak jsme ji používali na všechno,ale pak do ní pronikla močůvka,dezinfikovali jsme savem,ted po pár letech bych pila radši studniční,než z vodovodu.Nebezpečí močůvky už nehrozí.Na vodu z vodovodu používám filtrční konvici Hyunday-píšou tam,že filtr obsahuje karbon-myslela jsem,že jsou jen uhlíkové-mám v tom zmatek-ja konvice vůbec k něčemu platná? Děkuji
Jajdo, uhlikovy filtr se anglicky rekne carbon filter, nekdo pouziva cestinu, nekdo do toho plete anglicke terminy, ale je to totez.
Co se tyka rozboru, je dobre najit nejake pracoviste akreditovane pro rozbory vody, nekde v blizkosti bydliste. Ja si nechavam delat rozbory u Vodohospodarskych inzenyrskych sluzeb, Praha 5, toto je jejich osvedceni http://www.vis-praha.cz/others/osvedceni_a0001.pdf. Cena rozboru by mela vyjit do tisicovky nebo lehce nad. Prikladam vypis z rozboru, co mi delali na studnicni vodu, po filtraci.


Přílohy:
voda.jpg
voda.jpg [ 97.56 KiB | Zobrazeno 16138 krát ]

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:55 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
pv33 píše:
Jajdo, uhlikovy filtr se anglicky rekne carbon filter, nekdo pouziva cestinu, nekdo do toho plete anglicke terminy, ale je to totez.
Co se tyka rozboru, je dobre najit nejake pracoviste akreditovane pro rozbory vody, nekde v blizkosti bydliste. Ja si nechavam delat rozbory u Vodohospodarskych inzenyrskych sluzeb, Praha 5, toto je jejich osvedceni http://www.vis-praha.cz/others/osvedceni_a0001.pdf. Cena rozboru by mela vyjit do tisicovky nebo lehce nad. Prikladam vypis z rozboru, co mi delali na studnicni vodu, po filtraci.

Nojo,no,nejsem žádnej chemik-když jste to takhle napsali,tak je to samozřejmě jasné-díkybohu se dokážu zasmát vlastní blbosti-stává se i v lepších rodinách cha,cha.Vodu si nechám zrozborovat-myslela jsem,že mám mít nějaké určité požadavky co chtít aby mi zjistili.Takže to chápu tak,že když budou všechny hodnoty v limitu,je voda vhodná k pití a asi lepš ínež zvodovodu?-a má význam ta filtrační konvice? Na vodovodní asi ano? a na studniční vodu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz