Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 12:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 11:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
ráno piji cca 0,5 - 0,75 l šťávy - pomeranč, jablko, mrkev, popř. v létě meloun, poté se nasnídám a vyrážím do práce.
Když je takto mráz a sníh, nejezdím autem, ale vlakem, což mi trvá bohužel 2 hodiny, vstávám v 5.45, v práci jsem v cca 8.20.
Pokud bych pila šťávu 3 x po půl hodině, musela bych vstávat ve 4.30...., když jedu autem, tak o něco později, ale stejně...
Proto se chci zeptat, zda je pro zdraví lepší vylisovat si ráno 1,5 l šťávy, z čehož vypít 0,5 hned, 0,5 l před odchodem a dalších 0,5 l během cesty, tedy mít to sebou v PET lahvi a lít to do sebe v běhu mezi jedním a druhým vlakem \":-)\")))) a nasnídat se až v práci ( někdy to je problém, někdy ne)..... nebo je lepší vypít třeba 1 l najednou, po půlhodině se v klidu doma nasnídat a pitný režim dohánět až během dne?

P. S. i vaše dcerka vstává o hodinu dříve, aby si lisovala šťávy?
(čistá zvědavost \":-)\")))
Přeji hezký den
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 11:51 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jana píše:
Dobrý den,
ráno piji cca 0,5 - 0,75 l šťávy - pomeranč, jablko, mrkev, popř. v létě meloun, poté se nasnídám a vyrážím do práce.
Když je takto mráz a sníh, nejezdím autem, ale vlakem, což mi trvá bohužel 2 hodiny, vstávám v 5.45, v práci jsem v cca 8.20.
Pokud bych pila šťávu 3 x po půl hodině, musela bych vstávat ve 4.30...., když jedu autem, tak o něco později, ale stejně...
Proto se chci zeptat, zda je pro zdraví lepší vylisovat si ráno 1,5 l šťávy, z čehož vypít 0,5 hned, 0,5 l před odchodem a dalších 0,5 l během cesty, tedy mít to sebou v PET lahvi a lít to do sebe v běhu mezi jedním a druhým vlakem \":-)\")))) a nasnídat se až v práci ( někdy to je problém, někdy ne)..... nebo je lepší vypít třeba 1 l najednou, po půlhodině se v klidu doma nasnídat a pitný režim dohánět až během dne?

P. S. i vaše dcerka vstává o hodinu dříve, aby si lisovala šťávy?
(čistá zvědavost \":-)\")))
Přeji hezký den
Jana

Pridam svoj nazor. Podla mna najlepsie je vypit hned rano liter vody, a bezat do prace. Pokial s rovnakym kludom stihas vylisovat aj stavu, tak potom je samozrejme lepsie pridat tu stavu, kludne aj sposobom, ktory popisujes. Ale pokial to robis s nervami a zacinas mat pocit, ze sa obmedzujes a si sama sebe otrokom, tak by som ostal na tom vypiti vody. Ja mam napriklad pracu az poobede, a tak rano stiham vsetko a i tak mam niekedy nervy. Keby som musel zacinat o osmej, asi by som sa na ranne stavy vybodol, popripade si ich robil len ojedinele. Ako vidis, problem nieje cas, ale praca, ktora nas zotrocuje, a ked sa chce clovek naplno venovat svojmu zdraviu, mozno by mal rozmyslat aj nad tym, ci sa k tomu neda usposobit aj praca, inak casto v presvedceni, ze musi mat vsetko najdokonalejsie, zo seba urobi naprosteho otroka, otrokom zdravia bude doma a otrokom ostane aj v praci, a potom sa bude divit, preco mu to jeho nadludske usilie vobec nepomaha a stav sa mu stale nezlepsuje.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 2:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Děkuji Vám za názor, ráno mívám docela hlad, kdybych vypila litr vody, tak bych pak asi docela protrpěla celou tu jízdu do práce, ta šťáva mě docela zasytí.

Práce je sice daleko, ale určitě jí teď měnit nebudu. 1/ jiná práce neni 2/ je tak finančně výhodná, že kdybych vydělávala méně, nedovedu si představit, jak bych nakupovala pořád takové množství ovoce, zeleniny, semen, kozího mléka atd., \":-)\"))

Boužel všichni podnikat nemůžou... myslím, že mám šanci věnovat se tomu naplno až jednou na mateřský a už se těšim \":-)\"))

Co vy snídáte, Xione? Nějaký zajímavý recept? \":-)\"

Zdravím Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
ráno piji cca 0,5 - 0,75 l šťávy - pomeranč, jablko, mrkev, popř. v létě meloun, poté se nasnídám a vyrážím do práce.
Když je takto mráz a sníh, nejezdím autem, ale vlakem, což mi trvá bohužel 2 hodiny, vstávám v 5.45, v práci jsem v cca 8.20.
Pokud bych pila šťávu 3 x po půl hodině, musela bych vstávat ve 4.30...., když jedu autem, tak o něco později, ale stejně...
Proto se chci zeptat, zda je pro zdraví lepší vylisovat si ráno 1,5 l šťávy, z čehož vypít 0,5 hned, 0,5 l před odchodem a dalších 0,5 l během cesty, tedy mít to sebou v PET lahvi a lít to do sebe v běhu mezi jedním a druhým vlakem \":-)\")))) a nasnídat se až v práci ( někdy to je problém, někdy ne)..... nebo je lepší vypít třeba 1 l najednou, po půlhodině se v klidu doma nasnídat a pitný režim dohánět až během dne?

P. S. i vaše dcerka vstává o hodinu dříve, aby si lisovala šťávy?
(čistá zvědavost \":-)\")))
Přeji hezký den
Jana

Pít veliké množství šťávy naráz je nesmysl, to organizmus velice zatěžuje a je to dobrá cesta ke zdravotním problémům. Rozhodně je mnohem lepší ta druhá varianta, pít to z PET lahve během cesty a v práci se najíst. Pokud se najíst nedokážete, tak to vadí mnohem méně, než špatný pitný režim.
Moje dcerka je ve svých 11 letech na můj vkus dost líná a šťávy ji lisuji já, nebo manželka.
Také to, co napsal Xion je pravda a znásilňování vlastního těla i ducha nikdy nemůže vést ke zdraví, již při našem setkání jsem vám říkal, že důležitější je mít vyřešenou psychiku, než zkoumat vlastnosti potravin.
Chápu, že člověk musí pracovat, aby měl z čeho žít, ale pokud to má být na úkor mého zdraví, tak to raději vyměním za jakoukoliv cenu. Nic nemá tak vysokou hodnotu, jako moje zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2010 1:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
Pít veliké množství šťávy naráz je nesmysl, to organizmus velice zatěžuje a je to dobrá cesta ke zdravotním problémům. Rozhodně je mnohem lepší ta druhá varianta, pít to z PET lahve během cesty a v práci se najíst. Pokud se najíst nedokážete, tak to vadí mnohem méně, než špatný pitný režim.
Moje dcerka je ve svých 11 letech na můj vkus dost líná a šťávy ji lisuji já, nebo manželka.
Také to, co napsal Xion je pravda a znásilňování vlastního těla i ducha nikdy nemůže vést ke zdraví, již při našem setkání jsem vám říkal, že důležitější je mít vyřešenou psychiku, než zkoumat vlastnosti potravin.
Chápu, že člověk musí pracovat, aby měl z čeho žít, ale pokud to má být na úkor mého zdraví, tak to raději vyměním za jakoukoliv cenu. Nic nemá tak vysokou hodnotu, jako moje zdraví.

To je mi jasné. Až na to, že to mám daleko, je to ale dobré, že stres jen občas, jíst mohu kdykoliv, jakkoliv dlouho, připravovat si tu sama jídlo, jaké chci.... to v minulé práci jsem běžela na oběd do restaurace na půl hoďky, protože nebyla jiná možnost, a pořád stres. Teď to je v pohodě.... pokud nejsme na služebce... \":-)\"
Samozřejmě, že se snažím zlepšovat psychiku, učím se meditovat, ale zatím mi to moc nejde...a taky není jednoduché neustále čelit narážkám všech přátel a příbuzných, proboha ty vypadáš, proč jsi tak zhubla, dělej ze sebou něco.
Škoda, že je všechny nemůžu za Vámi poslat \":-)\"
\":-)\")
No nic, nebudu se opakovat. Dnes jsem vypila ráno mrkev-jablko-pomeranč - 0,5 l, po půl hodině mrkev,pomeranč a tu namixovanou směs, jak tu radíte (kakaové boby, oříšky přes noc namočené, mák atd.)( je to považováno za jídlo, nebo to můžu takhle dělat??) cestou ještě 0,5 l vody.
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2010 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
To je mi jasné. Až na to, že to mám daleko, je to ale dobré, že stres jen občas, jíst mohu kdykoliv, jakkoliv dlouho, připravovat si tu sama jídlo, jaké chci.... to v minulé práci jsem běžela na oběd do restaurace na půl hoďky, protože nebyla jiná možnost, a pořád stres. Teď to je v pohodě.... pokud nejsme na služebce... \":-)\"
Samozřejmě, že se snažím zlepšovat psychiku, učím se meditovat, ale zatím mi to moc nejde...a taky není jednoduché neustále čelit narážkám všech přátel a příbuzných, proboha ty vypadáš, proč jsi tak zhubla, dělej ze sebou něco.
Škoda, že je všechny nemůžu za Vámi poslat \":-)\"
\":-)\")
No nic, nebudu se opakovat. Dnes jsem vypila ráno mrkev-jablko-pomeranč - 0,5 l, po půl hodině mrkev,pomeranč a tu namixovanou směs, jak tu radíte (kakaové boby, oříšky přes noc namočené, mák atd.)( je to považováno za jídlo, nebo to můžu takhle dělat??) cestou ještě 0,5 l vody.
Jana

Moje zkušenost s lidmi, kteří mě potkávají je taková, že pro ně představuji člověka z jiné planety, ale to mě vadí mnohem méně než to, že bych kvůli tomu měl být nemocný a chovat se stejně debilně ke svému zdraví jako oni. Na to si člověk musí prostě časem zvyknout, nic jiného se s tím udělat nedá. Ten ranní postup je v pořádku a u toho oříškového melšpajzu je rozdíl podle toho, jak to vyrábíte. Pokud rozmixujete semena do šťávy, je to vlastně tekuté jídlo, ale pokud to projde odšťavňovačem, chová se to jako šťáva, podstatný je obsah vlákniny ve výsledném produktu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2010 12:12 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jana píše:
Co vy snídáte, Xione? Nějaký zajímavý recept? \":-)\"
Zdravím Jana

Tak ako som pisal, ja mam casu doobeda furu, takze ja si vypijem liter vody, hodinu pockam a potom podla toho na co mam chut, ale vzdy bud ovocie alebo zeleninove/ovocne stavy. Teraz najcastejsie pokracujem pomarancovou stavou, vypijem 1-2 dcl s praskovym vitaminom C a pockam 20 minut. Potom, ked mam chut umyvat odstavovac, urobim si cca pol litra mrkvovej stavy, niekedy pridam aj cviklu a celer, a niekedy aj zopar listkov nejakeho zeleneho salatu. Potom vacsinou uz obedujem, poslednu dobu ovocny salat so sirnou patlaninou, to ma nasyti na 3-4 hodiny a mam naprosto vela energie. Ked nemam chut odstavovat, tak bud nejem nic, alebo si dam banan, jablko, proste nejake ovocie, na co mam chut. Ja berem doobedie ako ocistujucu fazu, nemam pocit, ze by telo potrebovalo nejaku energiu, ked uz tak, ovocie je idealne. Preto by som kludne vypil liter vody a ranajky aj vynechal, v praci si potom dal jablko alebo banan.
Keby som mal rano malo casu, tak to riesim asi tak, vypijem liter vody, 45 minut pockam, zatial si porobim vsetky veci, mozno aj zacvicim, potom si na manualnom lise vylisujem zo 2 pomarance a vypijem z nich stavu (to trva tak 5 minut), a vyrazim do prace. Keby som nemal ani tych 45 minut, tak si vylisujem pomarancovu stavu, nalejem si ju do pet flase, vypijem liter vody, zoberem si na cestu nejake ovocie, a hned vyrazim (toto stiham do 15 minut po zobudeni) a po ceste, ked sa mi ta voda vstrebe, vypijem tu pomarancovu stavu, a v praci si dam ovocie. Potom uz pokracujem obedom.
Podla mna v casovej tiesni tam vtesnat vypitie pol litra mrkvovej stavy, kedy treba umyvat aj odstavovac, je zbytocne nervovanie sa. Ale je tu aj ta moznost, ktoru spominal Jarda, ze odstavovac nechat neumyty, vtedy to zas tak casovo narocne nieje. Ale inak, myslim si, ze ked vypijes 3 dcl pomarancovej stavy rano a bezis do prace v klude, budes zdravsia, ako ked sa budes stresovat s 1,5 litra mrkvovej stavy.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2010 10:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
Moje zkušenost s lidmi, kteří mě potkávají je taková, že pro ně představuji člověka z jiné planety, ale to mě vadí mnohem méně než to, že bych kvůli tomu měl být nemocný a chovat se stejně debilně ke svému zdraví jako oni. Na to si člověk musí prostě časem zvyknout, nic jiného se s tím udělat nedá. Ten ranní postup je v pořádku a u toho oříškového melšpajzu je rozdíl podle toho, jak to vyrábíte. Pokud rozmixujete semena do šťávy, je to vlastně tekuté jídlo, ale pokud to projde odšťavňovačem, chová se to jako šťáva, podstatný je obsah vlákniny ve výsledném produktu.

Aha, takže oříšky, mák, jáhly, všechno mám nechat projít odšťavňovačem a spolu s mrkvovou a pomerančovou šťávou vypít a potom to, co z toho vylezlo si sebou vzít do práce a tam to sníst k snídani?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2010 2:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Aha, takže oříšky, mák, jáhly, všechno mám nechat projít odšťavňovačem a spolu s mrkvovou a pomerančovou šťávou vypít a potom to, co z toho vylezlo si sebou vzít do práce a tam to sníst k snídani?

Ano, takto to dělám, ořechy a semena zpravidla odšťavním s jednou napůl rozkrojenou mrkví, to použiji do snídaně a další drť již vyhodím, do té části drtě se semeny přikrájím ovoce, přidám sirnou patlaninu a mám snídani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 8:59 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Ano, takto to dělám, ořechy a semena zpravidla odšťavním s jednou napůl rozkrojenou mrkví, to použiji do snídaně a další drť již vyhodím, do té části drtě se semeny přikrájím ovoce, přidám sirnou patlaninu a mám snídani.

Neni skoda cokoli vyhazovat? Neda se to zpracovat i jinak pozdeji(ulozit do lednicky)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Neni skoda cokoli vyhazovat? Neda se to zpracovat i jinak pozdeji(ulozit do lednicky)?

Uložit by se zbylá drť dala, ale je celkem bezcenná, jde pouze o vlákninu a té zase tolik potřeba není, při velkém objemu působí již spíše potíže, než pomáhá. Všeho moc škodí a navíc právě ve vláknině zůstávají reziduální látky, tak proč ji schovávat a jíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 9:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Mám podobný problém jako Jana. Zatím stále kvůli únavě je pro mě cenná každá minuta spánku a tak ráno vypiju jen vodu a běžím do práce. Je tedy v pořádku, když si šťávy vylisuji v klidu a s láskou až večer a vypiju je 1/2 hodiny před večeří?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Mám podobný problém jako Jana. Zatím stále kvůli únavě je pro mě cenná každá minuta spánku a tak ráno vypiju jen vodu a běžím do práce. Je tedy v pořádku, když si šťávy vylisuji v klidu a s láskou až večer a vypiju je 1/2 hodiny před večeří?

V tom nevidím problém, ale klidně si můžete večer vylisovat na ráno, dát do té šťávy vetší množství práškového vitamínu C a uchovat do rána v ledničce. Není to sice ideální, ale bohatě lepší než nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 2:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
V tom nevidím problém, ale klidně si můžete večer vylisovat na ráno, dát do té šťávy vetší množství práškového vitamínu C a uchovat do rána v ledničce. Není to sice ideální, ale bohatě lepší než nic.

To je ten produkt pro vinaře? Kolik přibližně prosím je "větší množství"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časový režim na šťávy
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
To je ten produkt pro vinaře? Kolik přibližně prosím je "větší množství"?

Jde o ten vinařský prášek a dal bych alespoň 3000 mg na litr šťávy, ale můžete dávat i více, klidně 5-7000 mg. Hodně to závisí od vaší reálné denní dávky, kterou jste schopna konzumovat a od množství ošetřované šťávy, nicméně pod ty 3000 mg bych nechodil, tam již není zajištěna konzervační schopnost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz