Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 3:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Caruska":w999vkfh]Dobrý den všem,

alkoholu jsem nikdy zvlášť neholdovala, ale ráda si dávám 1, max. 2 sklenky vína (bílé, růžové i červené) např. k večeři. Alkohol mě vždy příjemně zahřál, protože odjakživa trpím na studené ruce a nohy. V souvislosti s tím se mi ale v poslední době začala veškerá horkost soustřeďovat do oblasti obličeje. Nedávno jsem po 2 sklenkách vína málem "shořela" v obličeji, a přitom chodidla měla jako čerstvě vytažená z mrazáku. V noci jsem se pak vzbudila úplně propocená s prapodivnou bolestí v oblasti pod hrudí. V souvislosti s alkoholem trpím i na křeče v lýtkách. Domnívám se, že horkost v obličeji může souviset i s mýma červenýma očima (popraskané žilky), oparem v nose, který se mi někdy dělá vždy v období před menstruací a suchou pokožkou hlavy. Lékař tradiční čínské medicíny mi řekl, že se mi emoce hromadí v hlavě jako v papiňáku a sedají mi na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 1:27 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 3:22 pm
Příspěvky: 3
Děkuji, Jardo, za odpověď. Tzn. vyčistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: sob dub 19, 2014 11:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Caruska":32wvqoi7]Děkuji, Jardo, za odpověď. Tzn. vyčistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: úte říj 24, 2017 7:25 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Alopat píše:
Jaký alkohol je pro naše zdraví nejlepší
První studie, která byla provedena v České republice, testovaní muži pili 375 ml vína neboli 43 g alkoholu denně kolem večeře a jiné. http://www.tribune.cz/clanek/27955-jaky-alkohol-je-pro-nase-zdravi-nejlepsi

Příznivé projevy pití malého množství vína, piva a jiných alkoholických nápojů na mortalitu na infarkt myokardu, cévní mozkovou příhodu, hypertenzi, diabetes mellitus, na zlepšení kvality a prodloužení života a na zpomalení příznaků stárnutí jsou způsobeny samotným alkoholem. Příčinou je především zvýšení HDL cholesterolu, snížení agregability krevních destiček a snížení hladiny fibrinogenu. Racionální je pít malé množství jakéhokoli druhu alkoholu co nejvíce dní v týdnu. Pití vína bychom měli dávat přednost před konzumací jiných druhů alkoholu. Důvodem by mohla být skutečnost, že ve víně, na rozdíl od ostatních alkoholických nápojů, může příznivě působit vliv antioxidantů. Mezi bílým a červeným vínem není žádný rozdíl a nemá smysl věřit „francouzskému paradoxu“, který upřednostňuje červené víno před bílým. Rozhodujícím kritériem nechť zůstane chuťový vjem.

Resveratrol je velice perspektivní molekula, která je schopna snížit počet kardiovaskulárních onemocnění, zabránit vzniku rakoviny, působit proti zánětům a zejména oddálit stárnutí a prodloužit život. Všechno to však bylo prokázáno pouze v buněčných kulturách nebo u pekařského droždí, hmyzu, červů a u malých rybek, ale nikdo to neprokázal u lidí. Podle dávek používaných v experimentech by člověk musel vypít 200 až 1 000 litrů červeného vína denně, aby mohl očekávat nějaký efekt z resveratrolu. Ale ani toto množství by nemělo žádnou naději, protože pokud by nebyl resveratrol obsažený ve víně rozložen světlem a okysličením nebo při konzumaci jídla, byl by tak rychle metabolizován, že by neměl čas se projevit příznivými účinky známými z experimentů na buněčných kulturách. Snaha zvýšit přísun resveratrolu v tabletové formě se neukázala účinná, a proto firma Glaxo výrobu resveratrolu zastavila. Navíc v letošním roce otřáslo mediálním světem odvolání padělatele výsledků o resveratrolu a víně, jímž byl slavný lékař, vydavatel odborných časopisů, profesor Dipak K. Das

Francouzský lékař a enolog Jules Guyot, který se zabýval kultivací vína, uvádí v knize vydané již v roce 1861 následující působení bílých a červených vín: „Bílá vína rozšiřují intenzivněji stimulativní působení na nervový systém. Jsou‑li lehká, působí na orgány rychle a rozněcují všechny funkce. Červená vína naopak způsobují trvalé uklidnění nervového systému, svalů i zažívacích funkcí. Jejich působení na organismus je tlumené a nadto prodlužuje nepřepínané vzrušení…“ Bez ohledu na rozdíly mezi bílým a červeným vínem je dnes již jasné, že upřednostňovat pití červeného vína před bílým nemá žádné opodstatnění. Naopak řada studií, včetně naší, ukazuje, že bílé víno má před červeným celou řadu předností při ovlivňování kardiovaskulárních onemocnění. V současné době již také stoupá obliba bílého vína a zvyšuje se jeho konzumace, a to nejen u nás, ale v celém světě. Myšlenka, že by resveratrol, obsažený více v červeném než bílém víně, mohl příznivě ovlivnit srdce, se zdá vyloučena.

KLÍČOVÁ SLOVA
 druh alkoholu  víno  infarkt myokardu  cévní mozková příhoda  diabetes mellitus  hypertenze  resveratrol

Mechanismus příznivého působení alkoholu
Mají všechny druhy alkoholu stejné účinky na lidské zdraví ?
Působení různých druhů alkoholu na snížení mortality u infarktu myokardu
Příznivé působení různých druhů alkoholu na cévní mozkovou příhodu
Příznivé působení různých druhů alkoholu u seniorů
Příznivé působení jednotlivých druhů alkoholu na délku života
Když je nejlepší víno, tak jaké ?

Myslím, že s resverastrolem nemáte pravdu. http://alternativnicesta.cz/lecba-rakov ... rotokol/#3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2017 6:19 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Veronika píše:
Dobry den, mohl byste prosim rozvest , zda existuje nejaky alkoholicky napoj, jenz je vhodne pozivat?
-Pivo ? popripade nealkoholicke
-Cervene vino?

V jakem mnozstvi?
Dekuju.Veronika

Stále víc výzkumů naznačuje, že alkohol je karcinogen, a to i ve velmi malém množství. Také je alkohol likvidátor slinivky, takže nějaké teorie o jeho prospěšnosti na cévy jsou bezpředmětné. Myslím, že nejlepší je být abstinent.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2017 7:59 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Modrovous píše:
Stále víc výzkumů naznačuje, že alkohol je karcinogen, a to i ve velmi malém množství. Také je alkohol likvidátor slinivky, takže nějaké teorie o jeho prospěšnosti na cévy jsou bezpředmětné. Myslím, že nejlepší je být abstinent.

Stále platí a bude platiť, že alkohol je vo veľkom JED, ale v malom LIEK. Nikomu dospelému (až na vzácne výnimky) neuškodí dať si denne 2-3cl (centilitre) slivovice, hruškovice, vodky, becherovky... PRÁVE NAOPAK, prospeje to, a to hlavne starším, a v zimnom období.
Je množstvooooo starších ľudí, ktorí si nevedia predstaviť zimné obdobie bez toho, aby si dali trochu "do nosa", a pritom cez leto nemusia k poháriku ani čuchnúť. A určite to nerobia pre karcinogénne účinky...
Alkohol je v malom množstve LIEK. A mne začína sezóna, keď si denne dám 2cl vodky. To je polka štamprlíka, pre mňa ideálne množstvo.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 9:42 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Přispějmež odvážným, revolučním, jedinečným sdělením:
Alkohol je dobrý sluha (a zlý pán).
U většiny lidí jeho účinky ppodléhají projekcím, momentálnímu stavu mysli (samozřejmě i fysickému stavu těla).
Pokud si budete myslete jen to nejlepší o sobě (to je to hlavní), dále o světě vůkol, a pak ještě nevynecháte "vůbec jako celý svět" (jmenujte si ho jak chcete), tak jste v množství do nějakých 100g čistého lihu v přepočtu celkem v pohodě.
Pít ale dva centilitry denně "na zdraví" je úchylné. Je to tak zanedbatelné množství, že silou myšlenky, soustředěním se na sebe, na to, o co mi v životě jde, dosáhnu i bez toho mnohem více. Konzumace toho minifrťánku a smyšlenky o něm jsou vlastně odbočkou, cestou nikam. Ruší to, je to jinde, je to zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 10:34 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ctihodnymuz píše:
Konzumace toho minifrťánku a smyšlenky o něm jsou vlastně odbočkou, cestou nikam. Ruší to, je to jinde, je to zbytečné.

BLUD. Mám to na sebe vyskúšané. Cítim rozdiel medzi tým, keď si dám 2cl vodky, a keď si nedám. A necítim to len keď pijem. To akoby si napísal, že tri štipky čierneho mletého korenia sú cestou nikam, pokiaľ si nedám do jedla aspoň 1 mokka lyžičku čierneho mletého korenia... \":roll:\" \":lol:\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 10:55 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Zklamání z resveratrolu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2017 7:40 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
George43 píše:

O tom som cital uz davno. Resveratrol ale nie je alkohol. \":-)\" Takze aspon to...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2017 8:19 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
JednorazovyNICK píše:
BLUD. Mám to na sebe vyskúšané. Cítim rozdiel medzi tým, keď si dám 2cl vodky, a keď si nedám. A necítim to len keď pijem. To akoby si napísal, že tri štipky čierneho mletého korenia sú cestou nikam, pokiaľ si nedám do jedla aspoň 1 mokka lyžičku čierneho mletého korenia... \":roll:\" \":lol:\"

Ethylalkohol je tak směšná molekula, bez nějakého "duchovního přesahu", tak triviální látka, že darmo o ní mluvit a něco si tam projektovat. Je to zcela neužitečná a nepotřebná ingredience, pokud se bavíme o "koření života". Já mám spotřebu cca 150 g denně (v přepočtu), již asi dvacet let, ovšem nijak mne to neruší v tom, abych si myslel výše psané.
Uvažuj o tem ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2017 9:24 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ctihodnymuz píše:
(...)Já mám spotřebu cca 150 g denně (v přepočtu), již asi dvacet let(...)

Ahaaa....už chápem, prečo ti stačí tak málo jesť... \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2017 3:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Modrovous píše:
Stále víc výzkumů naznačuje, že alkohol je karcinogen, a to i ve velmi malém množství. Také je alkohol likvidátor slinivky, takže nějaké teorie o jeho prospěšnosti na cévy jsou bezpředmětné. Myslím, že nejlepší je být abstinent.

No nevím. Z dlouhodobého pohledu na prospěšnost, nebo škodlivost alkoholu bych neřešil nějaké podivné studie, ale šel na to spíše logicky. Katolický farář prostě chlastá, protože je to přímo součástí jeho práce a někteří si ji i nosí z lásky k práci také domů a v pití pokračují. Nicméně že by právě tato skupina lidí trpěla na nějaké zdravotní problémy spojené s konzumací červeného vína a to mnohdy značně nestřídmou, není tak nějak možné zaznamenat, dementní nebývají, žijí dlouho a že by u nich byl vysoký výskyt nějaké nemoci o tom nevím, spíš se domnívám že ne. To sice nepotvrzuje že chlastat je zdravé, ale ani to nepotvrzuje že by to bylo nějak extra škodlivé, podle mě rozumné množství kvalitního červeného spíše prospívá než škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2017 6:37 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Ve vinařských oblastech jako je jižní Morava nebo třeba Toskánsko (tam mám spoustu známých), je zcela běžné pít celoživotně (téměř všichni muži a značná část žen) jednu až dvě sedmičky vína denně. Řádově jedna přes den, jako běžné pití, často bílé ředěné vodou, cca napůl, večer lepší víno ku jídlu a na chuť. Až do úplné smrti uchlastáním se, což bývá třeba i v devadesáti+ letech (ach, jak dlouho tady ten člověk mohl být, že?). Mimoto se ještě v některých krajích lije víno do polévek a omáček (tam se alkohol neuplatní, vypaří se).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: čtv lis 02, 2017 6:22 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Souhlasim s priznivcema alkoholu. \":-)\" A spalit denne bakterie, ktere mame usazene na jazyku a v krku, panakem slivovice taky muze mit vetsi prinos nez jakou zpusobi v organismu skodu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz