Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 4:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte kvě 06, 2014 11:21 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Dyna":e88afqh5]Nabídli nám AQUAL 25 S v základním provedení za 12 475 kč. Odsolení (chápu to jako úroveň demineralizace) je 96% oproti vstupní vodě. Výhoda je, že to za hodinu dokáže vyrobit až 18 litrů vody a filtry by měli vydržet alespoň 10 měsíců bez výměny takže i když je cena vyšší pořád se to oproti jednoduchému destilátoru podle mě vyplatí, protože to co bych na destilátoru ušetřil na ceně stejně protopím na energiích. Tady je sice vyšší pořizovací cena ale žádná další energetická náročnost. Podle toho co píšou na stránkách tak jsou to dva filtry (mechanický 20 um s aktivním uhlím a 1um filtr pojistný) a za tím je membrána reverzní osmózy. Dá se k tomu dokoupit ještě nějaká iontoměničová náplň na totální dočištění a potom v té vodě nezůstane skoro nic (vodivost pod 1us) ale to je otázka kolik by to stálo a hlavně jestli to má ještě smysl.[/quote:e88afqh5]Ma to spoustu veci ktere mozna maji nejaky smysl, kdyz to chces pro laborator, treba ty manometry, ale pokud to chces do kuchyne, tak je to na nic, podle meho nazoru. To tve zarizeni je urcene [quote="http://www.merci.cz/zbozi/z1516216000025-aqual-25-s-zakladni-provedeni/":e88afqh5]...na přípravu vysoce kvalitní demineralizované vody, která je vhodná pro lékárenské, analytické a technické účely...[/quote:e88afqh5]Predpokladam, ze je ta desna cena je navic mozna bez DPH?

Doporucoval bych ti prolezt vlakno o reverzni osmoze

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
e88afqh5


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2014 12:29 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 07, 2014 12:25 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, z čeho vyplývá doporučení ohledně destilované vody - že by se měla 5 dní vyměňovat v PET lahvi a pak teprve pít... Je opravdu nutné pro vyplavení všech nežadoucích látek z plastu podstoupit 5 dní??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2014 1:41 pm 
Offline

Registrován: úte dub 29, 2014 8:57 am
Příspěvky: 4
[quote="pv33":bt386tem][quote="Dyna":bt386tem]Nabídli nám AQUAL 25 S v základním provedení za 12 475 kč. Odsolení (chápu to jako úroveň demineralizace) je 96% oproti vstupní vodě. Výhoda je, že to za hodinu dokáže vyrobit až 18 litrů vody a filtry by měli vydržet alespoň 10 měsíců bez výměny takže i když je cena vyšší pořád se to oproti jednoduchému destilátoru podle mě vyplatí, protože to co bych na destilátoru ušetřil na ceně stejně protopím na energiích. Tady je sice vyšší pořizovací cena ale žádná další energetická náročnost. Podle toho co píšou na stránkách tak jsou to dva filtry (mechanický 20 um s aktivním uhlím a 1um filtr pojistný) a za tím je membrána reverzní osmózy. Dá se k tomu dokoupit ještě nějaká iontoměničová náplň na totální dočištění a potom v té vodě nezůstane skoro nic (vodivost pod 1us) ale to je otázka kolik by to stálo a hlavně jestli to má ještě smysl.[/quote:bt386tem]Ma to spoustu veci ktere mozna maji nejaky smysl, kdyz to chces pro laborator, treba ty manometry, ale pokud to chces do kuchyne, tak je to na nic, podle meho nazoru. To tve zarizeni je urcene [quote="http://www.merci.cz/zbozi/z1516216000025-aqual-25-s-zakladni-provedeni/":bt386tem]...na přípravu vysoce kvalitní demineralizované vody, která je vhodná pro lékárenské, analytické a technické účely...[/quote:bt386tem]Predpokladam, ze je ta desna cena je navic mozna bez DPH?

Doporucoval bych ti prolezt vlakno o reverzni osmoze

Naposledy upravil Dyna dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gEA=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned kvě 25, 2014 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Anita20 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, z čeho vyplývá doporučení ohledně destilované vody - že by se měla 5 dní vyměňovat v PET lahvi a pak teprve pít... Je opravdu nutné pro vyplavení všech nežadoucích látek z plastu podstoupit 5 dní??

PETka uvolňuje dost nečistot a hladová voda-destilka je dovede velice dobře jak vytáhnout z toho plastu, tak absorbovat, což je určitě pro pití nežádoucí. Hlavní důvod je tedy tento a zda stačí méně dní, to s jistotou nevím, ale 5 dní celkem slušně zaručuje, že se již nemá co uvolňovat a pokud tu lahev pak používáte dlouhodobě, není s tím žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 1:37 pm 
Offline

Registrován: ned srp 10, 2014 1:16 pm
Příspěvky: 7
Lidi, neblázněte, destilovaná voda je naprosto nevhodná k lidské konzumaci, neboť způsobuje osmolýzu buněk, tedy doslova roztrhání cytoplazmatických membrán (tedy smrt buněk) prostřednictvím osmózy, která probíhá vždy na polopropustné membraně na rozhraní dvou roztoků o různé koncentraci rozpuštěných látek. Česky- destilovaná voda je jed, smrtelná dávka je cca. 3/4 litru pro dospělého člověka. Minerály člověk potřebuje, nejsou škodlivé, umožňují, respektive rozpuštěné ve vodě zprostředkovávají látkovou výměnu těla. Je pravda, že lidé dříve pili dešťovou vodu, to ovšem není totéž jako destilovaná voda, neboť při své cestě atmosférou voda doslova posbírá mnoho látek, vč. různých minerálních látek. V dnešní době tepelných elektráren a automobilů však nelze k pití doporučit ani vodu dešťovou. Rovněž balená předražená voda není nejlepší řešení. Výsledek- PIJTE VODU VODOVODNÍ. Podléhá přísným kontrolám, je to levná pitná voda s dostatkem minerálů. Žádné destilační přístroje - destilovaná voda se hodí leda do žehličky nebo autobaterie a na tyto účely ji lze koupit - spotřeba je malá a jeden litr seženete i za méně než 10 Kč...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 4:35 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
michal1 píše:
Lidi, neblázněte, destilovaná voda je naprosto nevhodná k lidské konzumaci, neboť způsobuje osmolýzu buněk, tedy doslova roztrhání cytoplazmatických membrán (tedy smrt buněk) prostřednictvím osmózy, která probíhá vždy na polopropustné membraně na rozhraní dvou roztoků o různé koncentraci rozpuštěných látek. Česky- destilovaná voda je jed, smrtelná dávka je cca. 3/4 litru pro dospělého člověka. Minerály člověk potřebuje, nejsou škodlivé, umožňují, respektive rozpuštěné ve vodě zprostředkovávají látkovou výměnu těla. Je pravda, že lidé dříve pili dešťovou vodu, to ovšem není totéž jako destilovaná voda, neboť při své cestě atmosférou voda doslova posbírá mnoho látek, vč. různých minerálních látek. V dnešní době tepelných elektráren a automobilů však nelze k pití doporučit ani vodu dešťovou. Rovněž balená předražená voda není nejlepší řešení. Výsledek- PIJTE VODU VODOVODNÍ. Podléhá přísným kontrolám, je to levná pitná voda s dostatkem minerálů. Žádné destilační přístroje - destilovaná voda se hodí leda do žehličky nebo autobaterie a na tyto účely ji lze koupit - spotřeba je malá a jeden litr seženete i za méně než 10 Kč...

Michale, muzete sem dat zdroj informace, ze 3/4 litru destilky je pro dospeleho smrtelna davka? Dik, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 7:26 pm 
Offline

Registrován: ned srp 10, 2014 1:16 pm
Příspěvky: 7
pv33 píše:
Michale, muzete sem dat zdroj informace, ze 3/4 litru destilky je pro dospeleho smrtelna davka? Dik, Pavel

Ano, z internetových jsou to například studie českého zdravotního ústavu: http://www.vak.cz/soubory/demivod.pdf , dále http://biology.stackexchange.com/questi ... onsumption - důležitý je tento odstavec: I
've seen the LD50 for distilled water quoted as 90ml/kg for rats (that is, 90 ml per kg of body mass). I presume that figure comes not from theorising about salt intake, but from giving measured quantities of distilled water to rats and counting how many die.

Tedy po překladu a zjednodušení, zdroj říká, že smrtelná dávka je 90ml na kilogram hmotnosti (testováno na krysách, avšak aplikovatelné na člověka). Pro dospělého člověka je to tedy, uznávám, více než 3/4 litru (záleží na hmotnosti), ale proč to riskovat - je to jako sníst denně špetku cyankáli - nezabije, ale ani nepomůže.
Z knižních zdrojů je to např. Chemie prvků (Earnshaw, Greenwood), sekce Sloučeniny vodíku.
Mimo to se můžete zeptat kteréhokoliv vystudovaného chemika nebo lékaře - fakt o závadnosti destilky je poměrně známý.
Pěkný zbytek víkendu, michal1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 9:02 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="michal1":3ibyhpwm]Ano, z internetových jsou to například studie českého zdravotního ústavu: http://www.vak.cz/soubory/demivod.pdf , dále http://biology.stackexchange.com/questi ... onsumption - důležitý je tento odstavec: I
've seen the LD50 for distilled water quoted as 90ml/kg for rats (that is, 90 ml per kg of body mass). I presume that figure comes not from theorising about salt intake, but from giving measured quantities of distilled water to rats and counting how many die.

Tedy po překladu a zjednodušení, zdroj říká, že smrtelná dávka je 90ml na kilogram hmotnosti (testováno na krysách, avšak aplikovatelné na člověka). Pro dospělého člověka je to tedy, uznávám, více než 3/4 litru (záleží na hmotnosti), ale proč to riskovat - je to jako sníst denně špetku cyankáli - nezabije, ale ani nepomůže.
Z knižních zdrojů je to např. Chemie prvků (Earnshaw, Greenwood), sekce Sloučeniny vodíku.
Mimo to se můžete zeptat kteréhokoliv vystudovaného chemika nebo lékaře - fakt o závadnosti destilky je poměrně známý.
Pěkný zbytek víkendu, michal1[/quote:3ibyhpwm]
Ahoj Michale,
ted jsem prisel domu, pres den jsem dost delal na zahrade, takze jsem mel zizen. Vetsina lidi to mozna nezvladne, ale ja jsem schopny, pokud nejsem prejedeny, vypit na ex bez problemu 2 litry tekutin. Driv to byly obcas 4 piva, ted jsem klesnul k destilce:-). Takze abych si to opet ozivil, pred chvili jsem vypil 2 litry destilky behem 3 minut. Pokud by vam to pomohlo v tom, ze byste priste neskocil na kazdou blbost, kterou takzvani vedci na objednavku vyzkoumaji, a predevsim ze byste obdobnymi nesmysly prestal strasit na netu lidi, tak vam rad piti 2 litru destilky nekde v Praze zopakuju \":D\" . Vazim 82 kg, tak si to zkuste prepocitat na vysledky s krysama:-). Jinak pozitivne hodnotim, ze uz jste lehce ustoupil z dementni informace, kterou jste daval do prvniho prispevku[quote="michal1":3ibyhpwm]Česky- destilovaná voda je jed, smrtelná dávka je cca. 3/4 litru pro dospělého člověka.[/quote:3ibyhpwm]Nevymyslel jste nic noveho, ten priblby clanek o demi vode tu cas od casu nekdo vytahne, i kdyz vy jste to silne vylepsil, viz vyse uvedena vase citace. Na demivodu uz jsem odpovidal, viz napriklad
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=55529#p55529
a

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 10:07 pm 
Offline

Registrován: ned srp 10, 2014 1:16 pm
Příspěvky: 7
[quote="pv33":2ui4ujof]Ahoj Michale,
ted jsem prisel domu, pres den jsem dost delal na zahrade, takze jsem mel zizen. Vetsina lidi to mozna nezvladne, ale ja jsem schopny, pokud nejsem prejedeny, vypit na ex bez problemu 2 litry tekutin. Driv to byly obcas 4 piva, ted jsem klesnul k destilce:-). Takze abych si to opet ozivil, pred chvili jsem vypil 2 litry destilky behem 3 minut. Pokud by vam to pomohlo v tom, ze byste priste neskocil na kazdou blbost, kterou takzvani vedci na objednavku vyzkoumaji, a predevsim ze byste obdobnymi nesmysly prestal strasit na netu lidi, tak vam rad piti 2 litru destilky nekde v Praze zopakuju \":D\" . Vazim 82 kg, tak si to zkuste prepocitat na vysledky s krysama:-). Jinak pozitivne hodnotim, ze uz jste lehce ustoupil z dementni informace, kterou jste daval do prvniho prispevku[quote="michal1":2ui4ujof]Česky- destilovaná voda je jed, smrtelná dávka je cca. 3/4 litru pro dospělého člověka.[/quote:2ui4ujof]Nevymyslel jste nic noveho, ten priblby clanek o demi vode tu cas od casu nekdo vytahne, i kdyz vy jste to silne vylepsil, viz vyse uvedena vase citace. Na demivodu uz jsem odpovidal, viz napriklad
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=55529#p55529
a


Naposledy upravil michal1 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 1:29 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
michal1 píše:
Já jsem pouze vložil do diskuze svůj názor, nikomu nic nenakazuju ani nezakazuju a pokud někdo dokáže obelstít fyzikální procesy, nezbývá mi než vyjádřit úctu \":)\". Co se týče chuti kohoutkové vody - záleží na lokalitě a subjektivním vnímání, ale alespoň není nezdravá, což je alespoň pro mě jednoznačně plus, které ,,přebije" všechny mínusy. Reverzní osmóza je, pravda, menší zlo, ale opět se nabízí otázka - PROČ??? To, že konzumenti destilované vody ,,nepadnou na fleku" neznamená, že je neškodná, ale o tom asi zaryté ,,destilkáře" nepřesvědčím, a vlastně ani nechci. Také si dovolím tvrdit, že jako fyzikální chemik o dané problematice přece jen něco vím \":)\"). S destilovanou vodou pracuji dost často a pít ji by mě v životě nenapadlo \":)\" kyselinu chlorovodíkovou byste si nedal? V záchodě pěkně rozpouští vodní kámen, třeba by odvápnila i cévy... Michal

Michale, umim si predstavit, ze kdybych nemel o nicem poneti, ze bych mohl stejne jako vy vlozit do diskuze varovani, ze je destilka jedovata, protoze bych to nekde vycetl. Ale za prve bych uz v prvnim prispevku napsal jak jsem na to prisel a z ceho pri svem varovani vychazim a za dalsi kdyz by mi nekdo tvrdil ze to neni pravda a nabizel mi, ze mi to dokaze, tak bych mu to bud veril a omluvil bych se, ze jsem se asi spletl nebo bych ho vzal za slovo a rekl mu, ze beru jeho nabidku a at to dokaze. Vy jste bohuzel neudelal ani jedno z toho, ale mlcky jste zrejme prijal ze mam pravdu a ze smrtelna davka 3/4 litru se asi nepovedla:-), ale dal trvate na skodlivosti destilky. V tom pripade uz nelze tak snadno prokazat, ze to neni pravda, nicmene jsem v jednom z odkazu psal, ze mam znameho, ktery pije pouze destilku s celou rodinou uz 20 let a ze je v perfektinim zdravotnim stavu. A k tomu muzu jeste doplnit, ze dela hodne pustu, vetsinou 21 dni, ale i delsich, a pri tom pije rovnez pouze destilku. Muzu vas s nim seznamit. Za jak dlouho si myslite, ze se zapory piti destilky projevi, nemelo by tech 20 let stacit?

Zajimave je vase tvrzeni, ze jako fyzikalni chemik o tom neco vite. Nemel byste to co o tom vite trochu prehodnotit, kdyz jste tak rychle vice mene priznal, ze jste ve svem prvnim prispevku napsal naprostou pitomost? Jaky ma kdo titul me moc nezajima, mne zajima co umi \":D\" .

michal1 píše:
...pokud někdo dokáže obelstít fyzikální procesy, nezbývá mi než vyjádřit úctu \":)\"...

Dik, ale nikdo tady neobelstil fyzikalni procesy, pouze muzu prokazat, ze vy o tech fyzikalnich procesech nemate poneti a ze jste o smrtelne davce napsal naprosty nesmysl:( , mozna v dobre vire ve vase vzdelani, jehoz kvalitu jste podle mne dost zdegradoval:-(.

Dobrou noc, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne pon srp 11, 2014 10:49 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 5:38 pm 
Offline

Registrován: ned srp 10, 2014 1:16 pm
Příspěvky: 7
pv33 píše:
Michale, umim si predstavit, ze kdybych nemel o nicem poneti, ze bych mohl stejne jako vy vlozit do diskuze varovani, ze je destilka jedovata, protoze bych to nekde vycetl. Ale za prve bych uz v prvnim prispevku napsal jak jsem na to prisel a z ceho pri svem varovani vychazim a za dalsi kdyz by mi nekdo tvrdil ze to neni pravda a nabizel mi, ze mi to dokaze, tak bych mu to bud veril a omluvil bych se, ze jsem se asi spletl nebo bych ho vzal za slovo a rekl mu, ze beru jeho nabidku a at to dokaze. Vy jste bohuzel neudelal ani jedno z toho, ale mlcky jste zrejme prijal ze mam pravdu a ze smrtelna davka 3/4 litru se asi nepovedla:-), ale dal trvate na skodlivosti destilky. V tom pripade uz nelze tak snadno prokazat, ze to neni pravda, nicmene jsem v jednom z odkazu psal, ze mam znameho, ktery pije pouze destilku s celou rodinou uz 20 let a ze je v perfektinim zdravotnim stavu. A k tomu muzu jeste doplnit, ze dela hodne pustu, vetsinou 21 dni, ale i delsich, a pri tom pije rovnez pouze destilku. Muzu vas s nim seznamit. Za jak dlouho si myslite, ze se zapory piti destilky projevi, nemelo by tech 20 let stacit?

Zajimave je vase tvrzeni, ze jako fyzikalni chemik o tom neco vite. Nemel byste to co o tom vite trochu prehodnotit, kdyz jste tak rychle vice mene priznal, ze jste ve svem prvnim prispevku napsal naprostou pitomost? Jaky ma kdo titul me moc nezajima, mne zajima co umi \":D\" .

A neprijde vam ani trochu hloupe jak jste na zaver presel na HCL, kdyz se vice mene prokazalo, ze jste napsal totalalni blbost o smrtelne davce destilky?

michal1 píše:
...pokud někdo dokáže obelstít fyzikální procesy, nezbývá mi než vyjádřit úctu \":)\"...

Dik, ale nikdo tady neobelstil fyzikalni procesy, pouze muzu prokazat, ze vy o tech fyzikalnich procesech nemate poneti a ze jste o smrtelne davce napsal naprosty nesmysl:( , mozna v dobre vire ve vase vzdelani, jehoz kvalitu jste podle mne dost zdegradoval:-(.

Dobrou noc, Pavel

Ne, nic co jsem napsal se mi hloupé nezdá a za svým názorem si stojím. Váš názor na mou osobu rovněž komentovat nebudu. Stále si myslím, že destilovaná voda, podobně jako zmíněná HCl a další nebezpečné látky patří do laboratoře, nebo do zodpovědných (!!!) rukou. Metaforu s kyselinou jste evidentně pochopil špatně. Už jsem si říkal, že se tu na to vykašlu a budu se věnovat něčemu bohulibějšímu, ale stále mám nutkání vám položit otázku, co vás vlastně vede k pití vody, která nejenže nic nepřináší, ale dokonce vyplavuje z těla soli esenciálních prvků?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 6:45 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Michale vy to vysvetlujete o te vode uplne stejne jako muj kamarad (chemik) tady na FL. a ja verim, ze na tom musi byt neco pravdiveho. Ja tu vodu z kohoutku (prehnanou pouze pres maly filtr Brita) piju uz 15 roku a jsu s ni zcela spokojena. Vubec neni citit chlorem. Ten jsem citila naposledy v kohoutkove vode v CR, pred 5 lety. Tam ta voda byla zcela jinsi chuti nez tady. To co pisete o te destilce je hodne zajimave a bude to jiste pravda, jinak by nebyl asi takovy problem ji tady na FL koupit. Tak jako tady nelze sehnat napriklad ani MMS a jinsi dobroty, tak ani ta destilka a mozna, ze jsem tedy udelala dobre, ze jsem pila svoji zauzivanou vodu z kohoutku i pri svych pustech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 7:05 pm 
Offline

Registrován: ned srp 10, 2014 1:16 pm
Příspěvky: 7
miram píše:
Michale vy to vysvetlujete o te vode uplne stejne jako muj kamarad (chemik) tady na FL. a ja verim, ze na tom musi byt neco pravdiveho. Ja tu vodu z kohoutku (prehnanou pouze pres maly filtr Brita) piju uz 15 roku a jsu s ni zcela spokojena. Vubec neni citit chlorem. Ten jsem citila naposledy v kohoutkove vode v CR, pred 5 lety. Tam ta voda byla zcela jinsi chuti nez tady. To co pisete o te destilce je hodne zajimave a bude to jiste pravda, jinak by nebyl asi takovy problem ji tady na FL koupit. Tak jako tady nelze sehnat napriklad ani MMS a jinsi dobroty, tak ani ta destilka a mozna, ze jsem tedy udelala dobre, ze jsem pila svoji zauzivanou vodu z kohoutku i pri svych pustech.

Ano, Britu jsem také jistou dobu používal, ta totiž neodstraňue z vody minerály, jen ji zkvalitňuje působením adsorbce. U ní mi ale po čase začalo vadit nejen vyměňování filtru, ale také pocit, že když například jedu na delší dobu pryč, určité množství vody stále zůstává ve filtru a utváří vhodné podmínky pro různé potvory \":)\". Samozřejmě, dalo by se to celé rozebrat a vysušit, ale stejně jsme od toho upustil. Teď nedám dopustit na ,,čerstvou kohoutkovou" \":)\"
Pěkný den, Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 7:39 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Diky Michale. Mimo jine, me napsal muj kamarad take toto ...You don't need to filter the water unless you feel like spending extra money. I would suggest to occasionally put bleach down the drains before you go to bed, once every 3-6 months. And flush the hot water heater once a year. Make sure you read the manual for the heater on how to do it. If you have any other questions, let me know.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 7:46 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Furt jsem si nebyla jista s tim filtrovanim, ted mam sto chuti to pit opravdu primo z kohoutku a na celou slavnou Britu se taky vykaslat. Ten water pitcher zabira jen misto v lednici.
Preji vam krasny vecer. M.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz