Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 12:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2014 2:09 pm 
Offline

Registrován: stř úno 12, 2014 6:17 pm
Příspěvky: 6
Omlouvám se, jeden člen rodiny se neodhlásil, a tak místo novanaj se objevuje baboon. Jsem novanaj ..\":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2014 7:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Baboon píše:
Ahoj, o působení pozitivních slov, hudby, energií na vodu, toho bylo napsáno i natočeno dost, takže tomu můžeš klidně věřit. Zabýval se tím hl. japonský vědec Masaru Emoto. Krátká ukázka zde : http://www.youtube.com/watch?v=BA9YWs8sX6s .
Jinak já jsem si objednala levný - asi nejlevnější destilátor na světě:-) , ale má všechny součásti z nerez a je fajn, pouze nádoba chytající vodu je plastová. Z ní pak vodu přeliju do skleň. džbánů . Nechci, aby v plastu zůstala dlouho. Je vyroben v Číně, což možná některé odradí, ale na uklidnění, jsou tam vyráběny i jiné, o mnoho dražší..http://www.ebay.com/itm/DentalMedical-P ... 1113553968. Ráda bych si koupila skleněný džbán, který se dokoupit dá, ale odrazuje mě zatím jeho cena.

Ahoj Baboon/novanaj, o tom Japonci a vlockach jsem cetl, ale nikde jsem nenasel, ze by to nekdo, kdo prokazatelne leci kde co, doporucoval, na rozdil od samotne destilky. A nevim, jestli je lepsi voda s hvezdickama nebo ne, to, ze lip vypada nebo si neco pamatuje nemusi byt dulezity, ale nevim. Takze to nepouzivam, nicmene verim, ze to muze byt uzitecny.

Dik za odkaz na ten tvuj destilak. Pred pul rokem jsem neco podobneho pro nekoho hledal a takhle levny a asi i dobry jsem nenasel. Co ta doprava, byla opravdu zadarmo? S nejakyma Cinanama jsem se bavil, na webu meli taky dopravu free, ale pak najednou chteli 50 dolaru \":(\" . Libi se mi i ze to ma 750 W, ja mam jen 600. Jak dlouho to trva udelat 4 litry destilky? Platila jsi clo? To, ze to je z Ciny je OK, odtud je temer vsechno. Ale maji dobre i blbe vyrobky. Jestli je ten tvuj dobry, tak je to OK. Chut vody je dobra?

Ja destilku dlouho nepiju, pristroj jsem mel leta ve sklepe, protoze jsem vetsinou nebyl doma. Ted piju osmozu/destilku necely rok, ale mam zname, kterí to piji uz hodne dlouho, jedna cela rodina pres 20 let, a evidentne s tim nemaji problemy. Naopak, viz muj prispevek na prameni, pavelv, http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 35#p125535.

Jeste k te tve plastove nadobe, tedy asi je to PE, mam podobny, ale vetsinou to chytam do nerez hrnce, a az nekde zakopnu o sklenenou nadobu, tak to vymenim.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 11:31 am 
Offline

Registrován: stř úno 12, 2014 6:17 pm
Příspěvky: 6
Ahojky, doprava byla opravdu zadarmo. Zaplatila jsem předem převodem - trochu strach jsem tedy měla - ale všechno v pořádku. A k té vodě, není důležité, jestli má takový nebo makový tvar její krystal, ale o informaci, kterou obsahuje a předává tělu. Jde o to pochopit, že to není mrtvá hmota. Je to živoucí substance. Jinak samozřejmě chápu, že to někomu může připadat divné.\":-)\". Přeju hezkej den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 4:00 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
[quote="pv33":2vko3n7g]viz muj prispevek na prameni, pavelv, http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 35#p125535.[/quote:2vko3n7g]:)


Naposledy upravil Zdenek20 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2014 1:32 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Zdenek20":3ezhb2lf]:)

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned úno 23, 2014 1:53 pm 
Offline

Registrován: stř úno 12, 2014 6:17 pm
Příspěvky: 6
Pořád mi vrtá hlavou ta mřížka. Není možné, že se sama po nějaké době obnoví? Zatím se ale zdá, že mi destilka dělá dobře, ať už je na tom s mřížkou jakkoliv. Nemám patent na rozum, ale zjištění různých vědců minulého století jsou již překonaná. V jedné nejmenované nemocnici např. pijí lékaři výhradně ji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 4:14 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Takže pokud jsem to dobře pochopil, stačí mi nalít vodu z kohoutku do pet láhve, dát jit zmrznout, pak rozmrazit, pak nalít do filtrační konvice (zakoupil jsem od německé firmy Rosenstein and Sohne - filtruje chlor, některé těžké kovy, pesticidy a minerály, obnovuje vápník a hořčík - aspon to píšou. V jednou německém zahrádkářském časopise byla vyhodnocena jako 2. nejlepší ) a pít? Voda bude zbavena spousty hnusu a tolik žádaná mřížka bude obnovena? Bylo odpovězeno, že není dobré dat první filtrovat a pak zmrazit, ale jak pak docílím pití vody ještě s ledem. Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 3:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Veronika S. píše:
Dobrý den přeji,
mám otázku ohledně mřížky u destilované vody. Ta žádnou neobsahuje, tudíž je pro tělo cizí a měla by se zmrazit a rozmrazit, aby ji opět získala. Přemýšlela jsem nad tím, jestli by šlo pouze zahrát vodě nějakou hezkou píseň. Voda si přece utváří "vločky". Krásné pokud je vystavena krásné hudbě a slovům. A nebo naopak. Myslíte si, že když se voda nenechá přemrazit, ale pouze se jí zahraje píseň, utvoří se tam hezké vločky, tudíž krásná mřížka?
Děkuji,
Veronika

Tak asi také i když nedovedu posoudit, jak bude tvar těch vloček vhodný pro tělo, tedy zda nahradí zmražení, což je zcela přirozené pro veškerou vodu na planetě i v našich tkáních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 4:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sc3r0 píše:
Takže pokud jsem to dobře pochopil, stačí mi nalít vodu z kohoutku do pet láhve, dát jit zmrznout, pak rozmrazit, pak nalít do filtrační konvice (zakoupil jsem od německé firmy Rosenstein and Sohne - filtruje chlor, některé těžké kovy, pesticidy a minerály, obnovuje vápník a hořčík - aspon to píšou. V jednou německém zahrádkářském časopise byla vyhodnocena jako 2. nejlepší ) a pít? Voda bude zbavena spousty hnusu a tolik žádaná mřížka bude obnovena? Bylo odpovězeno, že není dobré dat první filtrovat a pak zmrazit, ale jak pak docílím pití vody ještě s ledem. Děkuji za odpověď

Nejsem si jistý, zda váš dotaz správně chápu, ale až po tu část, kdy tu vodu chcete pít ještě s ledem je tam trochu rozpor, že nepřevařená voda z kohoutku většinou mřížku obsahuje, ale není na škodu ji opravit. Pokud ji budete mít hotovou a přefiltrovanou, můžete do ní hodit pár kostek ledu vyrobených z této vody a pít ji i s tím ledem, nebo led předem rozmixovat a pít ji s ledovou tříští.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon dub 14, 2014 9:38 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Jarda píše:
Nejsem si jistý, zda váš dotaz správně chápu, ale až po tu část, kdy tu vodu chcete pít ještě s ledem je tam trochu rozpor, že nepřevařená voda z kohoutku většinou mřížku obsahuje, ale není na škodu ji opravit. Pokud ji budete mít hotovou a přefiltrovanou, můžete do ní hodit pár kostek ledu vyrobených z této vody a pít ji i s tím ledem, nebo led předem rozmixovat a pít ji s ledovou tříští.

Omlouvám se za poměrně zamotaný dotaz, pochopil jste to správně. Já jsem právě pochopil při čtení vašeho článku, že kohoutkova voda mřížku neobsahuje, protože je těmi všemi procesi znehodnocena. A můžu se prosím vás ještě zeptat z jakého důvodu není vhodné vodu nejprve filtrovat a poté mrazit? Proč je to vhodnější naopak? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob dub 19, 2014 11:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sc3r0 píše:
Omlouvám se za poměrně zamotaný dotaz, pochopil jste to správně. Já jsem právě pochopil při čtení vašeho článku, že kohoutkova voda mřížku neobsahuje, protože je těmi všemi procesi znehodnocena. A můžu se prosím vás ještě zeptat z jakého důvodu není vhodné vodu nejprve filtrovat a poté mrazit? Proč je to vhodnější naopak? Děkuji

Nevím o tom, že bych psal, že je třeba vodu nejdříve mrazit a poté filtrovat, pochopitelně ji nejdříve přefiltrujete a pak zmrazením opravíte krystalickou mřížku. Obrácený postup je pouze při vymrazování minerálů v PET lahvi, tam vodu zmrazíte a vysrážené sole odfiltrujete, nebo pouze necháte sednout ke dnu a slijete tu čistou vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 9:02 am 
Offline

Registrován: úte dub 29, 2014 8:57 am
Příspěvky: 4
Zdravím,

měl bych jeden dotaz začal jsem se zajímat o destilaci vody ale voda vyrobená destilátorem mi přijde z energetického hlediska dost náročná. Jde o to, že ten destilátor si přece jen něco vezme tak jsme s tatínkem začali hledat variantu, která by tuto energetickou náročnost odstranila. Našli jsme poměrně zajímavý produkt v cenové rovině výrobku Aqua 5 Deluxe ale tento přístroj vyrábí vysoce čistou demi vodu protlačováním přes filtry. Chtěl jsem jen poprosit o názor na toto zařízení, jestli s ním má někdo zkušenosti a jestli by bylo vůbec vhodné pro výrobu destilky na pití. Za každý příspěvek budu samozřejmě moc rád. Tady je odkaz:

http://www.aqual.cz/cz/40/zakladni-typy-–-vykon-do-18-l-hod/32/aqual-2x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte kvě 06, 2014 12:11 pm 
Offline

Registrován: úte dub 29, 2014 8:57 am
Příspěvky: 4
Mmmm nikdo nemá žádný názor na ten deionizátor v předchozím příspěvku? Byl bych opravdu vděčen za nějakou radu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte kvě 06, 2014 7:48 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Dyna píše:
Mmmm nikdo nemá žádný názor na ten deionizátor v předchozím příspěvku? Byl bych opravdu vděčen za nějakou radu...
Kdyby jsi sem dal konkretni typ nebo vybranou sestavu co te zajima a cenu za kterou ti to nabizeji nebo za kterou bys to nekde sehnal, tak je o cem se bavit.
Dyna píše:
Chtěl jsem jen poprosit o názor na toto zařízení, jestli s ním má někdo zkušenosti a jestli by bylo vůbec vhodné pro výrobu destilky na pití.
Destilka to urcite neni, ale na piti to asi vhodne je.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte kvě 06, 2014 8:44 pm 
Offline

Registrován: úte dub 29, 2014 8:57 am
Příspěvky: 4
Nabídli nám AQUAL 25 S v základním provedení za 12 475 kč. Odsolení (chápu to jako úroveň demineralizace) je 96% oproti vstupní vodě. Výhoda je, že to za hodinu dokáže vyrobit až 18 litrů vody a filtry by měli vydržet alespoň 10 měsíců bez výměny takže i když je cena vyšší pořád se to oproti jednoduchému destilátoru podle mě vyplatí, protože to co bych na destilátoru ušetřil na ceně stejně protopím na energiích. Tady je sice vyšší pořizovací cena ale žádná další energetická náročnost. Podle toho co píšou na stránkách tak jsou to dva filtry (mechanický 20 um s aktivním uhlím a 1um filtr pojistný) a za tím je membrána reverzní osmózy. Dá se k tomu dokoupit ještě nějaká iontoměničová náplň na totální dočištění a potom v té vodě nezůstane skoro nic (vodivost pod 1us) ale to je otázka kolik by to stálo a hlavně jestli to má ještě smysl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz