Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 12:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Redford píše:
Dobrý den, zaujali mě vaše články a mám na vás několik dotazů.
1) můžete mi doporučit jako filtr reverzní osmozy si koupit, psal jste že máte obyčejný bez UV a mineralizace
2) pokud pijete osmotickou vodu, jakým způsobem si doplňujete potřebné minerály
3) ve vodě z kohoutku ale i pomocí mineralizaci osmozni vody z filtrů jsou ve vodě pořád jen anorganické minerály, které jsou našemu tělu k ničemu a neumí je vlastně pořádně ani vyloučit pryč tak se v něm usazují..
4) je vhodné aby i malé děti okolo 3 let pili osmotickou vodu ?
5) můžě kámen s názvem šungit nějak na sebe vázat nečistoty ve vodě a zlepšit tak její kvalitu, případně je to bezpečné pít šungitovou vodu ?
6) četl jsem o piti rozmražené vody, možná je fajn že tam nejsou ty nejhorší nečistoty a asi se změní mřížka vody, ale má se dle návodu pít ledová a to prý není vhodné pro organismus ?
navíc to není prý vhodně ani pro metabolizmus a může to zastavit některé přirozené procesy, čísnká medicína doporučuje pití teplejkší vody.

předem Vám děkuji za odpovědi
Honza

Na podstatnou část dotazů vám odpověděl vyčerpávajícím způsobem člen Deane, tedy doladím zbytek.
4)Nevidím v tom problém, naše dcera ji jako malá pila běžně a nedá se tvrdit, že by tím byla nějak poškozena, myslím spíše naopak.
5)Šungit nefunguje jako filtr, ale je schopen částečně zlepšit mineralizaci vody a změní výrazně její energetické vlastnosti. Pít se dá pokud vím dlouhodobě bez negativních účinků.
6)Mřížka zůstává zachována minimálně do 45 stupňů a bortit se začíná až od 50 stupňů nahoru. Pití studené vody je v přírodě asi pravděpodobnější než vody teplé, nebo vy běžně při chůzi přírodou nacházíte teplé prameny. Podle mě náš předek pil vodu z pramenů a ta má většinou kolem 7 stupňů, tedy teplá rozhodně není. Tím netvrdím že některé poznatky ajurvédy a čínské medicíny jsou nesmyslné, naopak, oni dobře vědí proč to tak radí, nicméně oni to neradí vždy a všem, na to nezapomínejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Ja na RO nedám dopustiť.
Rád by som si prečítal názor na otázku:
Keďže RO údajne odstráni kryštalickú mriežku, nepomohlo by do pohára osmotickej vody vhodiť kocku ľadu? Myslím že hovoriť o nejakom znečistení pri tom malom množstve ľadu netreba diskutovať pokiaľ tú vodu na výrobu ľadu nenaberieme v potoku alebo v blízkosti žumpy.

Tak jistě, led mřížku obnoví a může to být klidně i led z již vyčištěné vody, zmrazit jde přeci také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2016 2:22 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Dobrý deň,

prečítal som si celé toto vlákno a chcel by som sa spýtať resp. utvrdiť v nasledovnom:

• Ak to chápem správne tak je vhodné vodu z RO doplniť minerálmi buď s himalajskou solou alebo čerstvými šťavami a zároveň obnoviť kryštalickú mriežku použitím zmrznutých kociek vody. Aké množstvo je v takýchto prípadoch potrebné? Ak povedzme hodím do 2 litrov vody 2 kocky ladu + odšťavím pol citronu ( alebo kávovu ližku himalajskej soli) je to dostatočné aby som zabránil demineralizácii tela u človeka živiaceho sa varenou stravou?

• Ďalej sa chcem spýtať či je voda z RO vhodná pre miminko? Alebo je lepšie resp. nutné ju tiež remineralizovať (čerstvou šťavou alebo himalajskou solou)?


Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2016 7:22 pm 
Offline

Registrován: sob úno 06, 2016 12:23 pm
Příspěvky: 8
já bych si nikdy reverz. osmozu nekoupil a pro kojence masakr, neblaznete.. proc myslite ze tu vodu zpatky mineralizuji, kdyz teda ty mineraly z vody nepotrebujeme. nebo jak bude pit dite stavy ze zeleniny ? pripadne jak vam bude chutnat voda se soli a pravidelne do ni budete hazet kostky ledu to je velmi prakticke.. a co ten kanystr ve kterem se voda uskladnuje abyste mel dobry tlak, pokud se v nem usadi nejaka bakterie tak ji z toho nijak nedostanete, tak se dokoupilo jeste UV svetlo.. no....nevím

ja koupil filtr dionela a jsem spokojeny

http://www.aqua-aurea.cz/vyrobky.php?ca ... -pripojeni
DIONELA FDN2pkl („i na dusičnany“, pod kuchyňskou linku)

k tomu musite koupit jeste kohoutek vycepni 1500 - 2000 Kč, tece to pak 1litr za minutu ale jsme 4 clenna rodina a v pohode s tim fungujeme..

rocni vymena filtru stoji 700 Kč a voda obsahuje porad stejne slozeni vapniku, horciku atd.. navic nemate zadnou odpadni vodu jako pri RO a neni tam nic co by se mohlo pokazit

papirek na test dusicnanu mi ukazal ze filtrace funguje skvele


H


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2016 10:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
michal84 píše:
Dobrý deň,

prečítal som si celé toto vlákno a chcel by som sa spýtať resp. utvrdiť v nasledovnom:

• Ak to chápem správne tak je vhodné vodu z RO doplniť minerálmi buď s himalajskou solou alebo čerstvými šťavami a zároveň obnoviť kryštalickú mriežku použitím zmrznutých kociek vody. Aké množstvo je v takýchto prípadoch potrebné? Ak povedzme hodím do 2 litrov vody 2 kocky ladu + odšťavím pol citronu ( alebo kávovu ližku himalajskej soli) je to dostatočné aby som zabránil demineralizácii tela u človeka živiaceho sa varenou stravou?

• Ďalej sa chcem spýtať či je voda z RO vhodná pre miminko? Alebo je lepšie resp. nutné ju tiež remineralizovať (čerstvou šťavou alebo himalajskou solou)?


Ďakujem

1)Chápete to správně i když uvádím že to je vhodné, ne nutné. Ani vařená strava nemusí představovat problém, pokud je správně vyvážená a dostatečně bohatá na životně důležité nutrienty. Onom v oblasti zdravé stravy platí mnoho zažitých bludů a teprve když si člověk nutriční hodnoty své stravy spočítá na nutriční kalkulačce dojde k závěru co vlastně chápal po mnoho let špatně.
2)Proč ne když je správně živena matka kojeného dítěte, nebo jde již o dítě starší nehledal bych v tom problém. Jako podíl v nějaké šťávě nemůže škodit v žádném případě a naše malá dcera ji pila pokud vím stále a že by se tím generoval nějaký problém jsem si nevšiml. Pochopitelně bude dost záležet na výživě konkrétního jedince, ale vemte v potaz že i v dnešní době žije dosti velká část populace planety na vodě z ledu a sněhu a nijak nestrádá a co jiného reverzní voda je než destilka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2016 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Redford píše:
já bych si nikdy reverz. osmozu nekoupil a pro kojence masakr, neblaznete.. proc myslite ze tu vodu zpatky mineralizuji, kdyz teda ty mineraly z vody nepotrebujeme. nebo jak bude pit dite stavy ze zeleniny ? pripadne jak vam bude chutnat voda se soli a pravidelne do ni budete hazet kostky ledu to je velmi prakticke.. a co ten kanystr ve kterem se voda uskladnuje abyste mel dobry tlak, pokud se v nem usadi nejaka bakterie tak ji z toho nijak nedostanete, tak se dokoupilo jeste UV svetlo.. no....nevím

ja koupil filtr dionela a jsem spokojeny

http://www.aqua-aurea.cz/vyrobky.php?ca ... -pripojeni
DIONELA FDN2pkl („i na dusičnany“, pod kuchyňskou linku)

k tomu musite koupit jeste kohoutek vycepni 1500 - 2000 Kč, tece to pak 1litr za minutu ale jsme 4 clenna rodina a v pohode s tim fungujeme..

rocni vymena filtru stoji 700 Kč a voda obsahuje porad stejne slozeni vapniku, horciku atd.. navic nemate zadnou odpadni vodu jako pri RO a neni tam nic co by se mohlo pokazit

papirek na test dusicnanu mi ukazal ze filtrace funguje skvele


H

Nevěřte na duchy, podle závěrů odborníků zabije destilovaná voda člověka již při konzumaci v objemu cca 1-2 litry a tento blud ventilují stále dokola. Přitom naše rodina na ní jede mnoho let a úmrtnost zatím žádná. Patrně děláme něco blbě, protože ta odborná stanoviska pro nás neplatí a znám mnoho dalších rodin pro něž to evidentně neplatí také. Prostě ta šílená nebezpečnost demineralizované vody nikomu nejen že nevadí a nikoho to nezabíjí, ale zjevně ani při dlouhodobé konzumaci nevyvolává žádné komplikace. Třeba to bude potřeba zkoumat nejen v rovině teoretické, ale asi i praktické a logické, protože ty věděcké závěry prostě evidentně nefungují a je otázkou kde soudruzi z NDR udělali chybu. Jinak ten váš filtr dobrý, ale to podstatné a to jsou hormony z vody neodstraní, což je hlavní slabina těchto filtrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2016 12:07 pm 
Offline

Registrován: sob úno 06, 2016 12:23 pm
Příspěvky: 8
nechci aby to vyznělo, že lobuji za nějakou konkretní firmu a její filtry, volba je vždy na každém z nás.
U dionely uvádí přímo u základního filtru:
"Dále odstraňuje či radikálně snižuje obsah řady dalších zdraví škodlivých látek, například:
zbytků přírodních organických látek prošlých vodárenskou úpravou (hormony apod.)"
pokud jsem to teď nastudoval dobře, tak ve vodě jsou systetické hormony z antikoncepce a to se tedy u dionely nikde neuvádí...takže ty tam zůstanou ve stejném poměru jako před filtrací ?

PS: je tedy nějaký filtr který je odstraní z vody ?

A u RO pokud ní projdou z části i minerály, a je to vlatně jen membrána tak ta hormony zachytí ??
Jinak asi pokud má člověk vyváženou stravu nemusí být asi RO problém, tak že by lidem chyběli vapník a hořčík z vody, ne každý však jí denně, ořechy, semínka, klíčky, zeleninu, zralé čerstvé ovoce atd..
takže o někoho by se deficit vápníku po delší době mohl objevit co myslíte ? Naše děti jí ořechy, pijí čerstvé ovocné džusy které děláme každý den na Angelu ze složení ( pro děti mrkev, jablko, pomeranč ), ale zelenina to nee kromě té mrkve v džusu \":)\" , klíčky ne, semínka ne.. jen jim sem tam přidat něco do jídla třeba CHIA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2016 12:10 pm 
Offline

Registrován: sob úno 06, 2016 12:23 pm
Příspěvky: 8
PS: u Dionely jsem si změřil, že po filtraci má voda nižší pH, mám jen papírové indikátory, tipnul bych to tak o 0,5 nižší na stupnici.

a ještě dotaz na pana Jardu: co voda z lesních pramenů, které jsou stanovené po rozboru jako pitné, také ta voda obsahuje hormony, antibiotika atd ?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2016 7:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Redford píše:
nechci aby to vyznělo, že lobuji za nějakou konkretní firmu a její filtry, volba je vždy na každém z nás.
U dionely uvádí přímo u základního filtru:
"Dále odstraňuje či radikálně snižuje obsah řady dalších zdraví škodlivých látek, například:
zbytků přírodních organických látek prošlých vodárenskou úpravou (hormony apod.)"
pokud jsem to teď nastudoval dobře, tak ve vodě jsou systetické hormony z antikoncepce a to se tedy u dionely nikde neuvádí...takže ty tam zůstanou ve stejném poměru jako před filtrací ?

PS: je tedy nějaký filtr který je odstraní z vody ?

A u RO pokud ní projdou z části i minerály, a je to vlatně jen membrána tak ta hormony zachytí ??
Jinak asi pokud má člověk vyváženou stravu nemusí být asi RO problém, tak že by lidem chyběli vapník a hořčík z vody, ne každý však jí denně, ořechy, semínka, klíčky, zeleninu, zralé čerstvé ovoce atd..
takže o někoho by se deficit vápníku po delší době mohl objevit co myslíte ? Naše děti jí ořechy, pijí čerstvé ovocné džusy které děláme každý den na Angelu ze složení ( pro děti mrkev, jablko, pomeranč ), ale zelenina to nee kromě té mrkve v džusu \":)\" , klíčky ne, semínka ne.. jen jim sem tam přidat něco do jídla třeba CHIA.

Hormony reverzní osmóza odstraní a na výstupu je téměř čistá H2O, tedy není v ní nic, prostě je to čistá voda stejná jako prší z nebe někde na horách. Ve městě prší směs kyselin a různých chemikálií ze vzduchu to se nepočítá jako voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2016 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Redford píše:
PS: u Dionely jsem si změřil, že po filtraci má voda nižší pH, mám jen papírové indikátory, tipnul bych to tak o 0,5 nižší na stupnici.

a ještě dotaz na pana Jardu: co voda z lesních pramenů, které jsou stanovené po rozboru jako pitné, také ta voda obsahuje hormony, antibiotika atd ?

Děkuji.

Tak voda naštěstí neteče do kopce, tedy lesní zdroje pitné vody jsou opravdu pitné a většinou i bez hormonů. Hormony nám produkují naše milované polovičky chráněné skvělou hormonální antikoncepcí kterou ve velkém pochopitelně vylučují močí do odpadních vod a tím pádem zamořují hormonálně celou planetu. Podle mého názoru je to sakramentsky vysoká cena za nechráněný sex. Plodné mladé samce dnes skoro nenajdete o čemž svědčí rozmáhající se reprodukční centra a tak za pár let antikoncepce patrně nebude vůbec potřeba. Těch pár plodných samců co zbudou si bude každý stát chovat jako plemeníky v nějakých hotelech a žena bude považovat za čest že vůbec bude schopna sehnat někoho kdo ji oplodní. Svět je hodně zmatený a lidstvo bude za to platit vysokou cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát čer 24, 2016 10:29 am 
Offline

Registrován: pát čer 24, 2016 10:20 am
Příspěvky: 1
Ahoj, RO chci pořídit, ale nerozumím jedné věci. Straší mne ty minerály. Pokud odčerpám z vody minerály, tak odčerpávám ty "neživé", které když tam znovu přidám mineralizátorem, tak všichni píšete, že jen zanáší organizmus. A doplňujete "živé" ze štáv. Ale ty původní přece taky nebyly "živé" a zanášely organizmus a nic jsem nedoplňoval? Nějak tomu paradoxu nerozumím. Asi to potřebuji lépe vysvětlit \":-)\" Pro rodinu, ale i hlavně roční dítě chci být zodpovědný a trochu se tu v tom fóru ztrácím. Přečetl jsem skoro všechny posty zde.Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát čer 24, 2016 11:36 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
tonda0 píše:
Ahoj, RO chci pořídit, ale nerozumím jedné věci. Straší mne ty minerály. Pokud odčerpám z vody minerály, tak odčerpávám ty "neživé", které když tam znovu přidám mineralizátorem, tak všichni píšete, že jen zanáší organizmus. A doplňujete "živé" ze štáv. Ale ty původní přece taky nebyly "živé" a zanášely organizmus a nic jsem nedoplňoval? Nějak tomu paradoxu nerozumím. Asi to potřebuji lépe vysvětlit \":-)\" Pro rodinu, ale i hlavně roční dítě chci být zodpovědný a trochu se tu v tom fóru ztrácím. Přečetl jsem skoro všechny posty zde.Dík

Tak ja to vidim tak, ze to doplnovani mineralu stavama je intenzivnejsi a asi nejlepsi forma. Ale samozrejme mas nejake mineraly v jakemkoliv jidle, takze i kdyz jsi je nedoplnoval intenzivne a v te lepsi forme, tak jsi je dostaval. Tady mas napriklad obsah horciku v pecivu http://www.magnesium.cz/horcik-v-potrav ... -cerealie/. A ty anorganicke mineraly treba z vody se taky trochu vstrebavaji. Ale neco se taky ulozi tam, kde to nechceme:-). Takze co se mne tyka, ja mam doma osmozu a bez remineralizace, protoze dodavani anorganickych mineralu povazuju za dlouhodobe skodlive. A na druhe strane se ani nijak zvlast nezabyvam jejich doplnovanim, protoze stejne asi dostanu dost v ovoci a smoothies.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 3:47 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Vyjadril by som to asi takto:
Človek žkjúci napríklad v Beskydech v 19-tém storočí nemusel riešiť čistotu vody, stačilo že nemal hnojisko blízko zdroja pitnej vody. Zloženie vody tam je celkom prijateľné, aspoň také som mal informácie od kolegov akvaristov. No napríklad u nás na strednom považí je voda hrozne tvrdá a vápencová, veľa tu ľudia trpia na ľadvinové kamene čo neni žiadná výhra. Tá voda mi ani nechutí ale z RO sa voda pije dobre. Do práce som si tiež začal nosiť vodu z RO, no nakoniec som zistil že zbytočne lebo zdroje v práci sú tiež s RO.
Ak sa človek nestravuje výhradne doma vyprodukovanou potravou stejne tej neupravenej vody prijme v potrave dosť. To by som si ani polievku v práci nemohol dať, ani pivo vypiť.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 1:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tonda0 píše:
Ahoj, RO chci pořídit, ale nerozumím jedné věci. Straší mne ty minerály. Pokud odčerpám z vody minerály, tak odčerpávám ty "neživé", které když tam znovu přidám mineralizátorem, tak všichni píšete, že jen zanáší organizmus. A doplňujete "živé" ze štáv. Ale ty původní přece taky nebyly "živé" a zanášely organizmus a nic jsem nedoplňoval? Nějak tomu paradoxu nerozumím. Asi to potřebuji lépe vysvětlit \":-)\" Pro rodinu, ale i hlavně roční dítě chci být zodpovědný a trochu se tu v tom fóru ztrácím. Přečetl jsem skoro všechny posty zde.Dík

Tak odpovědi jste dostal dobré, minerálů je všude relativně dostatek, tedy myšleno v organické stravě. Pochopitelně se k nim těžko v rozumném množství dostává člověk na umělohmotných potravinách moderního chemicko-potravinářského průmyslu. Náš dávný předek pil většinou vodu z deště, nebo prostě povrchovou vodu, většinou bez minerálů, nebo s velice nízkou mineralizací, což je dosud běžné třeba v Himálajích, ale k tomu jedl normální stravu plnou živin. Reálný stav nutrientů dodávaných ze stravy si můžete spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com a pokud vám vyjde vše dobře ve vodě nemusíte mít již nic a nemůže to nijak vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2016 1:14 pm 
Offline

Registrován: úte led 26, 2016 5:07 pm
Příspěvky: 1
Zdravim, je mozne nahradit kojeneckou vodu vodou z reverzni osmozy pro 2,5 kojence?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz