Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2015 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Venus píše:
Děkuji, zjistila jsem, že mám v prohlížeči bloklé reklamy, proto se mi tam ten banner pod fotkou nezobrazuje. Mezitím jsem si přečetla komplet celou diskuzi a jsem z toho trochu nejistá, co k čemu přikoupit a tak, ráda bych koupila osmozu, kde už bude všechno, včetně ventilu, aby mi voda neprotékala a já v bytě neměla takovou spotřebu. Známý, co má osmozu říkal, že je tam hrozná spotřeba, že mu z 30l vody udělá 5 litrů, což mě teda vyděsilo...
co třeba tato? http://www.mangala.cz/ro-31050m-filtrac ... p-243.html
Já se totiž v tom opravdu nevyznám a nerada bych objednávala ještě x-krát některé další součásti...

Díky moc za rady, Venus \":-)\"

Zde bohužel neexistuje jedno jediné ideální řešení, vždy záleží na vstupních podmínkách, uživatelském komfortu a ceně jak vody přitékající, tak vody získané. Jinak to tedy bude řešit člověk s vlastní studnou, jinak na městském vodovodu, jinak někdo kdo chce vodu natočit rychle jako z kohoutku, jinak ten kdo ji nechá téci pomalu třeba do džbánku jako jsem to řešil já. To opravdu musíte pochopit a nebo zadat přesně co od toho chcete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2015 1:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 04, 2015 6:02 pm
Příspěvky: 3
Zdravím,
tak jsem si nakonec koupila RO na Mangala, chtěla jsem bez sběrné nádoby, takže tuto:

http://www.mangala.cz/ro-41050m-filtrac ... p-284.html

A teď jsem se dozvěděla na netu, že je to na nic, že je to jen pro rybičky. Jsem to tušila, že něco po****. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon črc 27, 2015 7:24 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Somarina. Je to dobrá RO na domáce použitie. Je to aj pre rybičky, ale to je každá bez mineralizátora. Nič si neposrala. Na mojej je ešte jeden filter navyše, ten má len odstraňovať nejaké pachy čo je asi zbytočné.
U nás v predajni by som kúpil RO viac než 2x drahšie než u Mangalu len preto, že Mangala je český výrobca a u nás predávajú od nemeckého výrobcu úplne to isté, takže drahšia cena práce, (české alebo nemecké sú iba plasty) cenu si navýši výhradný dovozca, dealer, maloobchod, takže za to isté nezaplatím 150€ ale 350€, alebo aj viac.
Keď som chcel meniť filtre a pozrel som sa za koľko ich tu predávajú tak mi prešiel mráz po chrbte a objednal som si u Mangalu. Pritom sa jedná o rovnaké filtre made in USA.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2015 2:35 pm 
Offline

Registrován: pon srp 10, 2015 2:32 pm
Příspěvky: 4
Zdravim, tady sem se docetl http://chos.cz/uprava-vody/reverzni-osmoza/, ze idealni teplota pro co nejucinejsi osmozu je 25°C ale voda v řádu má mnohem méně. Má s tím někdo zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Venus píše:
Zdravím,
tak jsem si nakonec koupila RO na Mangala, chtěla jsem bez sběrné nádoby, takže tuto:

http://www.mangala.cz/ro-41050m-filtrac ... p-284.html

A teď jsem se dozvěděla na netu, že je to na nic, že je to jen pro rybičky. Jsem to tušila, že něco po****. \":-)\"

To je nesmysl, správně vám odpovídá člen Deane a již se to zde mnohokrát řešilo. Navíc rybička chcípne na daleko menší znečištění a rychleji než člověk, tedy pokud je vhodná pro rybičky, tak je pro člověka vhodná určitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ales píše:
Zdravim, tady sem se docetl http://chos.cz/uprava-vody/reverzni-osmoza/, ze idealni teplota pro co nejucinejsi osmozu je 25°C ale voda v řádu má mnohem méně. Má s tím někdo zkušenost?

Osobně bych to neřešil, funguje naprosto perfektně i na nižších teplotách a pokud se budete lišit o pár procent nic se neděje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2015 10:38 am 
Offline

Registrován: pon srp 10, 2015 2:32 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Osobně bych to neřešil, funguje naprosto perfektně i na nižších teplotách a pokud se budete lišit o pár procent nic se neděje.

Jo, tak to je super, diky za info... Kde ste kupovali čističku?? Nějaké tipy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2015 1:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
ales píše:
Jo, tak to je super, diky za info... Kde ste kupovali čističku?? Nějaké tipy?

já koupil tady a považuji to za perfektní řešení:
http://www.filtracevody.cz/1-reverzni-o ... d-standart


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2015 2:51 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Rozhodla jsem se, ze do toho taky konecne pujdu, ani ja uz nechci pit zadne bahno. Myslite si, ze tady tato cisticka bude dobra, prestoze je tak levna? To co vidim na obrazku bude vsechno schovane? Bude to zabudovane dole v lince pod drezem a napojene na normalni kohoutek, nebo ta nadoba bude stat na lince? Nechci aby ty hadicky vedly tak, ze by byly videt. Poradi me prosim vas nekdo, kterou mam koupit? Ja si s tim nevim rady a chtela bych prekvapit manzela, nez se vrati ze sluzebni cesty. Je prave tedka v Australii a tak dlouho nikde zase dlouho nebude (aspon doufam), takze je tedka vhodna prilezitost. Dekuji!



Naposledy upravil miram dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2015 8:00 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="miram":25wr76wx]Rozhodla jsem se, ze do toho taky konecne pujdu, ani ja uz nechci pit zadne bahno. Myslite si, ze tady tato cisticka bude dobra, prestoze je tak levna? To co vidim na obrazku bude vsechno schovane? Bude to zabudovane dole v lince pod drezem a napojene na normalni kohoutek, nebo ta nadoba bude stat na lince? Nechci aby ty hadicky vedly tak, ze by byly videt. Poradi me prosim vas nekdo, kterou mam koupit? Ja si s tim nevim rady a chtela bych prekvapit manzela, nez se vrati ze sluzebni cesty. Je prave tedka v Australii a tak dlouho nikde zase dlouho nebude (aspon doufam), takze je tedka vhodna prilezitost. Dekuji!


_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2015 1:14 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Diky Pavle!
Konecne jsu trochu v obraze, vzdyt ja jsem o tom nemela dotedka ani sajnu. Pises, ze ti levna nepripada, ale ja jsem predtim byla na nejake jinsi strance a tam byly i za $600, takze tady tato me pripada oproti tomu fakt docela levna. Nechtela bych objednat nejaky klumprt. Ty rikas, ze bys bral tu prvni, tak jo. Ja dam na tebe. Jeste jednou ti moc dekuju! Mirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2015 10:28 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
miram píše:
Diky Pavle!
Konecne jsu trochu v obraze, vzdyt ja jsem o tom nemela dotedka ani sajnu. Pises, ze ti levna nepripada, ale ja jsem predtim byla na nejake jinsi strance a tam byly i za $600, takze tady tato me pripada oproti tomu fakt docela levna. Nechtela bych objednat nejaky klumprt. Ty rikas, ze bys bral tu prvni, tak jo. Ja dam na tebe. Jeste jednou ti moc dekuju! Mirka
Tohle http://www.mangala.cz/ro105-filtracni-j ... -p-12.html je podle parametru asi stejny jako ten US Water Galaxy a o kus levnejsi. To neznamena, ze nemuze byt ten tvuj blbej, ale i tak ma aspon 2 roky zaruku \":D\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne stř zář 09, 2015 10:31 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ales píše:
Jo, tak to je super, diky za info... Kde ste kupovali čističku?? Nějaké tipy?

Na hlavní stránce pod mojí fotografií je baner na osmózu. Je tam stejná jako zde píše člen Jindra, tu mám doma a slouží nám už mnoho let. Nic dražšího není potřeba, ale toto levné řešení zase chce trochu kutilské zručnosti, tak se projděte starší příspěvky, vše se zde již probíralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="miram":3s8pbbty]Rozhodla jsem se, ze do toho taky konecne pujdu, ani ja uz nechci pit zadne bahno. Myslite si, ze tady tato cisticka bude dobra, prestoze je tak levna? To co vidim na obrazku bude vsechno schovane? Bude to zabudovane dole v lince pod drezem a napojene na normalni kohoutek, nebo ta nadoba bude stat na lince? Nechci aby ty hadicky vedly tak, ze by byly videt. Poradi me prosim vas nekdo, kterou mam koupit? Ja si s tim nevim rady a chtela bych prekvapit manzela, nez se vrati ze sluzebni cesty. Je prave tedka v Australii a tak dlouho nikde zase dlouho nebude (aspon doufam), takze je tedka vhodna prilezitost. Dekuji!



Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte zář 08, 2015 8:46 am 
Offline

Registrován: pon srp 10, 2015 2:32 pm
Příspěvky: 4
Ja asi pudu do toho jak psal pv33... uz asi jen kvuli pripadne zaruce, jak to budu pres hranice resit?? Nebo zkusím tu chemickou obchodní http://www.chos.cz/uprava-vody/ maji to tam vse hezky popsane, akorat nevim jestli se budou bavit s clovekem ktery to resi pro domacnost... Nevim totiz jestli osmoza je pro me vlastne spravne reseni... mam vrt cca 20m a vyslo mi ze obsahuje havarijni stav siranu (limit je 250 neceho, havarijni stav je 500 a ja mam 578) a pak lehce nad limit chloridu, takze voda se neda pit ani prevarena, ale řád nemam moznost, takze tam piju balenou, ale jak to tak vsechno procitam, nevim jestli nebude lepsi treba jine reseni nez osmoza, pac to je zase uplne cista voda a to taky prej neni dobre nejak hodne pit \":-D\"...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz