Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 8:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2015 11:36 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Mate pred RO keramicky filtr? Membrana RO je v podstate papirova a pri razech ve vodovodnim rozvodu, ktere vznikaji poustením a zastavovanim vody se muze stat, ze se protrhne. Keramicky filtr ty razy tlumi, tlak pred a za keramickym filtrem se vyrovnava postupne, ne skokem.

Inzenyr

Ja mám vodu do RO pripojenú pod ventilom k myčke nádobí a odtiaľ mi ide hadička cca 3 metre k osmóze.
Doporučujete zaradiť keramický filter, myslíte tento? http://www.mangala.cz/keramicka-vlozka- ... p-338.html Len teraz kam ho zaradiť? Pred celú RO? To potom je ale zbytočný prvý stupeň, 5 mikronový filter ak už je pred ním tento keramický, či nie? Dať teda ten keramický namiesto toho prvého sedimentačného? Doteraz som nemal čas sa tomu venovať tak ju idem celú prečistiť a objednať ND. Asi vymením menbránu 50 GPD za túto: http://www.mangala.cz/membrana-bw601812 ... p-441.html a aj ten restriktor, ten sa musí vymeniť ak dám väčšiu menbránu.
Mám asi túro RO:
http://www.mangala.cz/ro105-filtracni-j ... -p-12.html

Poprosil by som pána Hodinu keby sa zdržal komentárov k mojim príspevkom.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř kvě 13, 2015 6:52 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2015 6:35 pm
Příspěvky: 1
Effe píše:
Dobrý den má někdo nějaké zkušenosti s touhle firmou resp. nabídkou ?
http://www.water2buy.cz/cz-home-page/reverse-osmosis-nonpumped-ro500-aquasmart-5-stage-filter-set

Já mám typ s čerpadlem:http://www.water2buy.cz/reverzni-osmozy/reverse-osmosis-pumped-ro600-aquasmart-5-stage-filter-set a funguje perfektně.Vše je už smontováno, akorát namontovat filtry a připojit. Sada je kompletní, nic už nemusíte dokupovat \":D\" Do odpadu teče jenom když sepne čerpadlo, a to spíná jen při odběru filtrované vody, když klesne tlak v tlakovém zásobníku přefiltrované vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř kvě 13, 2015 8:34 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
To je úplne stejná ako moja, menbrána je v nej určite USA, je to ich patent, filtre identické, a kto vyrobí tie plastové komponenty je úplne jedno. Keď ich predáva výrobca, napr. Mangala tak sú ceny slušné, no ak to človek kúpi v nejakej predajni kde to dodáva dealer tak sa to dobre predraží, u nás ich majú od iného výrobcu a cenou poriadne drahšie. Pritom na výrobcovi plastových obalov vôbec nezáleží a filtre nakúpia mu stejného dodávateľa. Filtračné vložky 2x sedinent. a uhlíkový ma u Mangalu vyjde spolu na 10€ a u nás v predajni 20€. Potom ešte uhlíkový ten 5-ty stupeň, takže aj keď zaplatím 4€ poštovné tak je to jasné kde kúpim. U nás majú tie plastové obaly nemecké, takže samozrejme oveľa drahšie.

Videl som osmózu bez zásobníka, je tam veľká membrána a pumpa, takže tečie normálne aj bez zásobníka ale keď si to prepočítam a ešte prirátam nutnosť napájať elektrikou tak nevidím výhodu.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2015 6:57 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Myslel som že bude menbrána KO lebo mi do odpadu tiekla stále voda. Vymenil som štvorcestný ventil, spätnú klapku a restriktor a zatiaľ to funguje ako má, na pohár prefiltrovanej cca 2,5 pohára odpadovej. Len som dal restriktor T-420 namiesto T-300 aký tam bol pôvodne lebo ak by som menil menbránu dal by som tam BW60-1812-75 FILMTEC, tá odstráni soli takmer dokonale. Filtre po roku používania vyzerajú takto:

Obrázek
upload image online

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Vlastimil Hodina píše:
Dobrý den, píšete že: "Treba jejich vedecka metoda leceni pylove alergie mne stala 45 let trapeni, pricemz jsem se ji svym postupem zbavil za 3 mesice,..." Co já vím z našich "fanatických školení" tak různé alergie jsou v podstatě jen poruchou imunity. Které lze odstranit jejím posílením. Například naším multivitaminovým přípravkem Deily. Ale to vy na těchto stránkách budete vědět sami nejlépe. Akorát místo Amwayáckého Deily používáte vitamíny a minerály z jiného zdroje.

Dále píšete: "V pripade, ze mineralizator eSpingu mi nebude vyhovovat, tak se ho pri koupi eSpringu uz nemohu zbavit." Už jsem to psal po několikáté a zopakuji to ještě jednou. Vodní filtr eSpring žádný mineralizátor nemá. Vodním filtrem eSpring minerály protékají již ty které ve vodě ze zákona musí být. Vaše osobní zkušenost s Amway a její vyhodnocení je vaše osobní věc. Mně osobně výrobky Amway pomohly, hlavně oceńuji jak vodní filtr eSpring (má za ssebou již 7Let provozu). A vitaminové přípravky Nutrilite, s polu s nutričním poradcem online. Pro nevěřící a pochybující si dovolím připomenout, že Nutrilite vyživuje svými produkty například fotbalisty AC Milán. Stejnou vrcholovou péči má každý člen Amway. Co se týče kvality vody, doporučil bych například "psí test". Slyšel jsem již od spoustu lidí že zvíře samo instinktivně pozná co je k "žrádlu".
vlastahodina@seznam.cz
http://www.amway.cz/user/vlastahodina

Jste pilný jako včelka Mája, ale už mě to vaše spamování fóra takovou usilovnou reklamou nějakých předražených šmejdů docela vytáčí. Nyní jste si navíc perfektně naběhl na vidle s tím jak je pes inteligentní a on opravdu inteligentní je. Sám mám nyní dva, třetí nám před rokem zemřel ve věku nad 16 let, tedy určitě ne brzo a jeden každý nejraději pije vodu rovnou z Labe, tedy jsem si zcela jistý, že by o tu vaši super vodu ani nezavadil. Co všechno plave v Labi netuším, ale jsem si jistý, že jde o zcela jinou kvalitu vody, než kterou zde nesmyslně řešíte. Pokuste se pochopit, že zde s tím prostě neprojdete a pokuste se stejně aktivně spamovat někde jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Deane píše:
Kašlite už na somára, nemá to cenu, aj tak nepochopí.

Dobrej masakr ze? \":lol:\"

No to tedy ano, ale zase se člověk zasměje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Džarda píše:
Dobrý den ,
prosím Vás o radu ohledně upravy vody.
Mohla by nahradit RO dešťová voda, upravená outdoorovým filtrem viz odkaz,

http://www.bezpecnavoda.cz/products/katadyn-camp/

a doladit ji ionizátorem?

Jaký na to máte názor?

Díky moc za odpověď Džarda

Tak asi ano i když dešťovka je dnes docela silně kontaminovaná, ale třeba na horách asi bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 6:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 04, 2015 6:02 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
vzhledem k nechutné kvalitě kohoutkové a balené vody, kterou jsem poznala opravdu až přechodem na živou stravu jsem se rozhodla pro zakoupení reverzní osmózy. Píšete, že na hlavní stránce máte banner kde jste ji zakoupil, já ho tam bohužel už nevidím, tak se chci zeptat, zdali toto je ono http://www.filtracevody.cz/1-reverzni-o ... d-standart
a co k tomu dále potřebuji, abych si to doma v bytě mohla zapojit. Navazuje to na kuch. baterii co již mám, nebo budu potřebovat ještě jednu, jak jsem tu četla v diskuzi? Moc tomu nerozumím a obracím se tedy na Vás, abych nekoupila něco špatně \":-)\" Děkuji moc.

Venus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř čer 10, 2015 10:52 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Venus píše:
Dobrý den,
vzhledem k nechutné kvalitě kohoutkové a balené vody, kterou jsem poznala opravdu až přechodem na živou stravu jsem se rozhodla pro zakoupení reverzní osmózy. Píšete, že na hlavní stránce máte banner kde jste ji zakoupil, já ho tam bohužel už nevidím, tak se chci zeptat, zdali toto je ono http://www.filtracevody.cz/1-reverzni-o ... d-standart
a co k tomu dále potřebuji, abych si to doma v bytě mohla zapojit. Navazuje to na kuch. baterii co již mám, nebo budu potřebovat ještě jednu, jak jsem tu četla v diskuzi? Moc tomu nerozumím a obracím se tedy na Vás, abych nekoupila něco špatně \":-)\" Děkuji moc.

Venus

Je to použitelná osmóza, len by som pred menbránu dal ešte 1 mikrónový filter aby sa viac chránila menbrána.
Kupujeme väčšinou tu:
http://www.mangala.cz/reverzni-osmoza-c ... ed28e9426f

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2015 11:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Venus píše:
Dobrý den,
vzhledem k nechutné kvalitě kohoutkové a balené vody, kterou jsem poznala opravdu až přechodem na živou stravu jsem se rozhodla pro zakoupení reverzní osmózy. Píšete, že na hlavní stránce máte banner kde jste ji zakoupil, já ho tam bohužel už nevidím, tak se chci zeptat, zdali toto je ono http://www.filtracevody.cz/1-reverzni-o ... d-standart
a co k tomu dále potřebuji, abych si to doma v bytě mohla zapojit. Navazuje to na kuch. baterii co již mám, nebo budu potřebovat ještě jednu, jak jsem tu četla v diskuzi? Moc tomu nerozumím a obracím se tedy na Vás, abych nekoupila něco špatně \":-)\" Děkuji moc.

Venus

Nevím jak jste hledala, ale odkaz je zde http://www.zdravi-az.cz/ pod mojí fotografií a celé uspořádání je v tomto článku http://www.zdravi-az.cz/doc/R07_osmoticka_voda.pdf, který je také na hlavních stránkách v Publikovaných tématech, nebo je tam i v Hydrataci organizmu ve Zdravá voda zdoj http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organ ... osmoza.php a zde máte i jak to vypadá po zamontování do kuchyňské linky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2015 12:56 pm 
Offline

Registrován: stř úno 18, 2015 1:20 pm
Příspěvky: 4
inzenyr píše:
freml píše:
Sam jsem z Mangaly pred mesicem zapojoval RO 105 bez zasobniku. Koupil jsem komplet zatim bez ker. filtru a uvidim jak to bude pracovat, ale mam ho v planu dat misto petky sedimentu. Jinak jsem predelal jejich kompletni zapojeni dle planku ktere tady jsou a bylo to spatne. Z Mangaly mi to poslali spravne a voda trvale netece. Má nekolik sekund prdlevu nez odtok do odpadu zastavi, asi sbira potrebny tlak. jediny problem v zapojeni RO je na primo na vystupu studene vody ze zdi, tam Vam pokud to neumite (ja take jsem si netroufal) musi nekdo udelat novy vyvod s vlozenou odbockou na RO. Dale to jem zapojite, a vse je bez problemu.

V planku je pocitano i s keramickym filtrem, ktery jste vynechal. Keramicky filtr zmeni tlakove pomery na ctyrcestnem ventilu. Pak dochazi k vibraci ctyrcestneho ventilu. Mimo mne se to same stalo nezavisle dvema dalsim lidem, kteri take meli zarazeny keramicky filtr.

Inzenyr

Tak mám také příspěvek k tématu z vlastní zkušenosti... koupil jsem od MANGALA RO-310 a automatickým vypínáním.
Místo toho 5micro sedimentaního filtru jsem nasadil jejich keramický filter za těch 180kč. Po zapojení , které přišlo od fy. magala jsem zjistil že po vypnutí vody v kohoutku, jednak trva cca 30 sec. než se postupně uzavře odtok vody do kanalizace, ale i to že se to nezavře uplně = stále to kape. Taky z kohoutku ta vytékající voda vytékala neuveřitelně divně = měnila směr vytékání.... začala vytékat rovně kolmo dolů , ale pak začala vytékat o 90 st. do strany ( samozřejmě po cca 1 cm gravitací zase směřovala dolů) pak do druhé strany a dokola.... no uplně nepraktické , když si pod to dáte přímo PET flašku.
Změnil jsem tedy zapojení 4 -cestného ventilu dle navodu uživ. INZENYR...viz výše v této diskuzi.
POMOHLO.... všechny problémy odstaněny = voda přestane hned odtékat do odpadu do cca 3 sec. a vůbec pak nekape , dalé voda z kohoutku teče stále konstantně rovně dolů ...... Jenom se při tom 3 sec. vypínání nejak "škube" ta odtokova hadice... jsou to zřejmě nějaké vibrace toho ventilu..... tak doufám že to ničemu nevadí.


Tot mé zkušenosti....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 25, 2015 7:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 04, 2015 6:02 pm
Příspěvky: 3
Děkuji, zjistila jsem, že mám v prohlížeči bloklé reklamy, proto se mi tam ten banner pod fotkou nezobrazuje. Mezitím jsem si přečetla komplet celou diskuzi a jsem z toho trochu nejistá, co k čemu přikoupit a tak, ráda bych koupila osmozu, kde už bude všechno, včetně ventilu, aby mi voda neprotékala a já v bytě neměla takovou spotřebu. Známý, co má osmozu říkal, že je tam hrozná spotřeba, že mu z 30l vody udělá 5 litrů, což mě teda vyděsilo...
co třeba tato? http://www.mangala.cz/ro-31050m-filtrac ... p-243.html
Já se totiž v tom opravdu nevyznám a nerada bych objednávala ještě x-krát některé další součásti...

Díky moc za rady, Venus \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát čer 26, 2015 10:02 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Venus píše:
Děkuji, zjistila jsem, že mám v prohlížeči bloklé reklamy, proto se mi tam ten banner pod fotkou nezobrazuje. Mezitím jsem si přečetla komplet celou diskuzi a jsem z toho trochu nejistá, co k čemu přikoupit a tak, ráda bych koupila osmozu, kde už bude všechno, včetně ventilu, aby mi voda neprotékala a já v bytě neměla takovou spotřebu. Známý, co má osmozu říkal, že je tam hrozná spotřeba, že mu z 30l vody udělá 5 litrů, což mě teda vyděsilo...
co třeba tato? http://www.mangala.cz/ro-31050m-filtrac ... p-243.html
Já se totiž v tom opravdu nevyznám a nerada bych objednávala ještě x-krát některé další součásti...

Díky moc za rady, Venus \":-)\"

Venus, kdyz tvemu znamemu udela osmoza z 30 litru 5 litru ciste vody, tak ho litr ciste vody stoji asi 27 haliru. Nevim, co te na tom tak vydesilo \":lol:\" . Tedy vychazim z ceny vody v Praze, asi 45 Kc za m3. A jestli jsi prolezla celou diskuzi, tak jsi cetla i moje doporuceni osmozy s nadrzkou, protoze by mne otravovalo cekat nekolik minut nez mi natece litr vody.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob čer 27, 2015 7:12 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
pv33 píše:
Venus, kdyz tvemu znamemu udela osmoza z 30 litru 5 litru ciste vody, tak ho litr ciste vody stoji asi 27 haliru. Nevim, co te na tom tak vydesilo \":lol:\" . Tedy vychazim z ceny vody v Praze, asi 45 Kc za m3. A jestli jsi prolezla celou diskuzi, tak jsi cetla i moje doporuceni osmozy s nadrzkou, protoze by mne otravovalo cekat nekolik minut nez mi natece litr vody.

S týmto čo sa nádržky týka naprosto súhlasím, ja mám tiež s nádržkou. Keby sme neumožnili oplach membrány tak by to asi nefungovalo. Ak sa zdá niekomu že je to plytvanie tak môže tú vodu z oplachu nechať tiecť do nejakej nádrže a umývať ňou podlahu.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2015 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
otojanicek píše:
Tak mám také příspěvek k tématu z vlastní zkušenosti... koupil jsem od MANGALA RO-310 a automatickým vypínáním.
Místo toho 5micro sedimentaního filtru jsem nasadil jejich keramický filter za těch 180kč. Po zapojení , které přišlo od fy. magala jsem zjistil že po vypnutí vody v kohoutku, jednak trva cca 30 sec. než se postupně uzavře odtok vody do kanalizace, ale i to že se to nezavře uplně = stále to kape. Taky z kohoutku ta vytékající voda vytékala neuveřitelně divně = měnila směr vytékání.... začala vytékat rovně kolmo dolů , ale pak začala vytékat o 90 st. do strany ( samozřejmě po cca 1 cm gravitací zase směřovala dolů) pak do druhé strany a dokola.... no uplně nepraktické , když si pod to dáte přímo PET flašku.
Změnil jsem tedy zapojení 4 -cestného ventilu dle navodu uživ. INZENYR...viz výše v této diskuzi.
POMOHLO.... všechny problémy odstaněny = voda přestane hned odtékat do odpadu do cca 3 sec. a vůbec pak nekape , dalé voda z kohoutku teče stále konstantně rovně dolů ...... Jenom se při tom 3 sec. vypínání nejak "škube" ta odtokova hadice... jsou to zřejmě nějaké vibrace toho ventilu..... tak doufám že to ničemu nevadí.


Tot mé zkušenosti....

No, pokud vznikají rázy, to není moc dobré, protože jde o dost velké tlaky a po čase vám může třeba vypadnout některá trubička a máte vyplavený byt. Pochopitelně záleží na tom jak moc se to cuká, ale byl bych opatrný.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz