Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob pro 19, 2015 12:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
raddo píše:
Dobry den,
na tejto stranke som nasiel preklad clanku od p. Drechnowicza o tom ako reverzná osmóza pracuje. http://www.marlus.sk/clanky-a-novinky/5 ... zna-osmoza Jednu RO doma uz mam no zaujimalo by ma ci treba tu membranu, ktora sa v nej nachadza nejako servisovat pripadne udrziavat? Aby bola ucinna.

Pokud vím tak mimo pravidelné oplachování se nijak servisovat nedá a pokud se zanese, tak vyměnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned pro 20, 2015 12:56 am 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2015 12:26 pm
Příspěvky: 12
Když namočím semena nebo luštěniny vodou upravenou Reverzní osmózou a poté vodu sliji, neodebírám minerály z těch semen?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2015 9:03 am 
Offline

Registrován: stř pro 16, 2015 11:54 am
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Pokud vím tak mimo pravidelné oplachování se nijak servisovat nedá a pokud se zanese, tak vyměnit.

Ďakujem Jarda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 11:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mikah píše:
Když namočím semena nebo luštěniny vodou upravenou Reverzní osmózou a poté vodu sliji, neodebírám minerály z těch semen?

Tak jistě něco si ta voda natáhne, ale i do běžné vody se také vyluhuje spousta živin. Hodně bude záležet na tom zda budou pouze vlhčena, nebo opravdu máčena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon led 18, 2016 10:12 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Mikah píše:
Když namočím semena nebo luštěniny vodou upravenou Reverzní osmózou a poté vodu sliji, neodebírám minerály z těch semen?
Podle mého vodu pouze sají, podobně jako piják a tom nevsáknutém přebytku toho moc nebude. To by se to muselo propírat a vodu za novou neustále vyměňovat hodně dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2016 12:30 pm 
Offline

Registrován: sob úno 06, 2016 12:23 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den, zaujali mě vaše články a mám na vás několik dotazů.
1) můžete mi doporučit jako filtr reverzní osmozy si koupit, psal jste že máte obyčejný bez UV a mineralizace
2) pokud pijete osmotickou vodu, jakým způsobem si doplňujete potřebné minerály
3) ve vodě z kohoutku ale i pomocí mineralizaci osmozni vody z filtrů jsou ve vodě pořád jen anorganické minerály, které jsou našemu tělu k ničemu a neumí je vlastně pořádně ani vyloučit pryč tak se v něm usazují..
4) je vhodné aby i malé děti okolo 3 let pili osmotickou vodu ?
5) můžě kámen s názvem šungit nějak na sebe vázat nečistoty ve vodě a zlepšit tak její kvalitu, případně je to bezpečné pít šungitovou vodu ?
6) četl jsem o piti rozmražené vody, možná je fajn že tam nejsou ty nejhorší nečistoty a asi se změní mřížka vody, ale má se dle návodu pít ledová a to prý není vhodné pro organismus ?
navíc to není prý vhodně ani pro metabolizmus a může to zastavit některé přirozené procesy, čísnká medicína doporučuje pití teplejkší vody.

předem Vám děkuji za odpovědi
Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2016 1:02 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Redford píše:
Dobrý den, zaujali mě vaše články a mám na vás několik dotazů.
předem Vám děkuji za odpovědi
Honza

Na všetky tieto otázky sú odpovede už v tomto vlákne popísané.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2016 8:27 pm 
Offline

Registrován: sob úno 06, 2016 12:23 pm
Příspěvky: 8
Deane píše:
Na všetky tieto otázky sú odpovede už v tomto vlákne popísané.

tato diskuze se vleče od roku 2009 v tomto vlákně, rád bych měl aktuální poslední odpovědi od fundovaných lidí
navíc procházet 40 stran, když tu jsou jistě lidé co mě buď navedou nebo aspoň stručně odpoví

díky

Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 12:08 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Tu nejde o neochotu odpovedať. Na Vaše otázky sú okrem toho odpovede vo viacerých vláknach, takže prečítať si len toto by nestačilo.
Odpovedať možno postupne, napr. kde kúpiť? Mangala.cz je asi najvýhodnejšie. Má dobré ceny a je to overený výrobca a predajca. Aj náhradné filtre má asi v najlepších cenách origo USA. Akú RO pre Vás doporučiť záleží aký máte zdroj vody. Poznám oblasť kde podľa môjho názoru človek s vlastnou studňou ani RO nepotrebuje, stačili by mu samotné filtre. Teda podľa toho akú máte vodu. A potom záleží aj na Vašej peňaženke. Chcete čo najlacnejšiu? Alebo potrebujete komfort? Ja napríklad som kôli komfortu kúpil so zásobníkom 5-stupňovú. Nemusím čakať než mi nafiltruje vodu, otvorím točku a voda tečie zo zásobníka. Mineralizátor nepoužívám, no to asi tu na fóre nikto. Ako doplniť minerály to je iné vlákno, napr. Zelený nápoj..., tam pán Jardo uvádza podrobnosti.
K bodu 4,5 neviem odpovedať.
K bodu 6, myslím že zamrazením sa obnoví kryštalická mriežka ale prečo by ste si ju nemohol nechať ohriať? Tam už mriežka zostane, či nie? No väčšina to nerieši.
Inak v práci máme rozmiestnené zdroje filtrovanej vody, nikdy som sa nejak nezaoberal na akom princípe pracujú, no keď jeden vyhodili do odpadu som ho otvoril a zistil som že je to vlastne RO, len pred menbránou boli len dva filtre. Potom tam je ešte ohrievač lebo to pripravuje aj teplú vodu na zalievanie kávy. A chladiace zariadenie na vodu určenú na pitie. Neni v tom ani UV ani mineralizátor.
Ja mám túto a som spokojný:
http://www.mangala.cz/ro105-filtracni-j ... -p-12.html Vtedy bola v akcii za 2500 Kč.
Používam ju 3 roky, filtre mením cca po roku, menil som aj menbránu a štvorcestný ventil lebo mi z nejakej príčiny tieklo moc vody do odpadu, menbránu som dal 80RMP FILMTEC, je len o 100Kč drahšia a má odstrániť až 99% solí.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 1:16 pm 
Offline

Registrován: sob úno 06, 2016 12:23 pm
Příspěvky: 8
najde se prosím někdo kdo by věděl jak kvalitní ( nekvalitní ) je voda z vodovodního řádu v Kroměříži a Zlíně ?

a děkuji Deane a pv33 za jejich rychlou reakci a odpovědi, díky kluci \":)\"

Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 8:54 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja na RO nedám dopustiť.
Rád by som si prečítal názor na otázku:
Keďže RO údajne odstráni kryštalickú mriežku, nepomohlo by do pohára osmotickej vody vhodiť kocku ľadu? Myslím že hovoriť o nejakom znečistení pri tom malom množstve ľadu netreba diskutovať pokiaľ tú vodu na výrobu ľadu nenaberieme v potoku alebo v blízkosti žumpy.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 9:09 pm 
Offline

Registrován: sob úno 06, 2016 12:23 pm
Příspěvky: 8
a co filtrace C3 nebo nanofiltrace ktera ve vode zachova mineraly a neni treba zasobnik..
je to lepší než osmoza ?
http://www.zivavoda.cz/filtrace-vody-c3/
http://www.zivavoda.cz/nanofiltrace/

díky moc za rady

jen ta cena filtru po roce je celkem dost..

Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 10:26 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Redford píše:
a co filtrace C3 nebo nanofiltrace ktera ve vode zachova mineraly a neni treba zasobnik..
je to lepší než osmoza ?
http://www.zivavoda.cz/filtrace-vody-c3/
http://www.zivavoda.cz/nanofiltrace/
díky moc za rady
jen ta cena filtru po roce je celkem dost..
Honza

Tak to, že to neodstraňuje minerály mě moc nenadchlo. A cena taky ne.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 10:53 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja už som to napísal v s.z. Tá cena je jasne že premrštená. Mangala vyrobí a pošle, žiaden díler, u nás predávajú to isté 2x drahšie, je to z Nemecka, materiál rovnaký, ventily, spoje, hadičky to je od stejného výrobcu nakúpené. Rovnaké filtre ako u Mangalu 2x drahšie. Preto môže Mangala predávať za rozumné ceny. Mne sa vyplatí pri výmene filtrov si ich objednať v ČR u Mangalu, zaplatím poštovné na nadalekú poštu v ČR, tam si zájdem autom pre balík a ešte ušetrím.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 11:02 pm 
Offline

Registrován: sob úno 06, 2016 12:23 pm
Příspěvky: 8
voda Kroměříž jako přiložený soubor


Přílohy:
km.png
km.png [ 20.74 KiB | Zobrazeno 13685 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz