Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 6:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 5:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Odstavnujete pomeranče a další citrusove plody i se slupkou? Jak se zbavujete chemikálií ze slupky, stačí pomeranč umýt v horké vodě?

U těch pomerančů a citrusů obecně, bych to zrovna moc nedoporučoval, vetšinou je to dost chemické a nic dobrého se od toho čekat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 10:54 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
U těch pomerančů a citrusů obecně, bych to zrovna moc nedoporučoval, vetšinou je to dost chemické a nic dobrého se od toho čekat nedá.

Souhlasim, chemie je ze slupek dost citit, zůstanu u loupání. Zkoušel jsem u Angela tu Vaši metodu čištění bez rozebírání a navzdory počáteční nedůvěře musím říct že to funguje a stojí to za pokus, to každodení mytí je fakt blbnutí a plýtvání vodou. Odšťavňuju ráno a večer a ani delší prodleva nevyčištěnému soukolí zdá se nevadí, první mrkev to pročistí (snad sem výrobce nechodí).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 9:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Souhlasim, chemie je ze slupek dost citit, zůstanu u loupání. Zkoušel jsem u Angela tu Vaši metodu čištění bez rozebírání a navzdory počáteční nedůvěře musím říct že to funguje a stojí to za pokus, to každodení mytí je fakt blbnutí a plýtvání vodou. Odšťavňuju ráno a večer a ani delší prodleva nevyčištěnému soukolí zdá se nevadí, první mrkev to pročistí (snad sem výrobce nechodí).

Ne vždy je nutné dodržovat návody, každý není vševědoucí a i ten člověk, co návod napsal, nemusel vědět vše podstatné, třeba to tam časem přidají, až se na tyto stránky kouknou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 9:28 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Chcem sa opýtať Vás, ktorí máte Angel Juicer. Ako je na tom s hlučnosťou?
Aktuálny odšťavňovač keby zapnem ráno o 05:00 tak zobudí celú rodinu a isto aj susedou nad nami. Pár videi čo som pozeral na youtube vyzeralo celkom dobre.

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 3:18 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
mohy píše:
Chcem sa opýtať Vás, ktorí máte Angel Juicer. Ako je na tom s hlučnosťou?
Aktuálny odšťavňovač keby zapnem ráno o 05:00 tak zobudí celú rodinu a isto aj susedou nad nami. Pár videi čo som pozeral na youtube vyzeralo celkom dobre.

Ďakujem

Ja som pocul len dva, odstredivka, ktora mala podobne vlastnosti ako pises. Angel Juicer je oproti tomu ovela tichsi, povedal by som, ze najhlucnejsie na nom je to zapipanie, ked sa spusti. \":-)\"
Urcite nikoho nezobudi, jedine, ze by si odstavoval v tej istej miestnosti.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 3:18 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Dnes som otestoval jablka na Angel Juicery:
800g jablk
-662g stavy s penou (82,5% vytaznost)
-603g stavy po odstraneni peny (alebo lepsie povedane zjedeni \":-)\") (75% vytaznost)

Takze, ked zosumarizujem moj test:
Mrkva - 70%
Ananas - 80% (ale samotny ide velmi pomaly, oplati sa to stavit s mrkvou)
Pomaranc - 75%
Jablka - 82,5%/75%

pekne je, ze pri jablkach to odstavi do tej stavy aj jablkove semienka, a v grepovej stave sa bude nachadzat extrakt s grepovych jadierok. \":-)\"
Ked k tomu zaratam, o kolko kvalitnejsiu stavu to robi od ostatnych odstavovacov, ja by som iny nekupoval, a fakt sa divim tym, ktory kupia Omegu kvoli lahsiemu umyvaniu... kvoli vlastnej lenivosti setria na svojom zdravi. \":?\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 6:52 pm 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2009 4:54 am
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Tak mi dnes prisel Angel.Ihned jsem ho vyzkousela a jsem stastna jako blecha,ze jsem udelala tento kup.Vsem,kteri jeste vahaji toto snad pomuze v rozhodnuti.Stava z nej je naprosto uzasna!Pracovne jsem na cestach,tak jsem do minuleho tydne pila stavy pouze kupovane v dzusarnach.Kdyz jsem videla kolik surovin spotrebuji na 1L dzusu,nachystala jsem si na odstavnovani podobne mnozstvi,ale vyrobila jsem asi tak 4x vice.Vubec jsem netusila,ze vyteznost bude tak vysoka!A ta bajecna chut!Raduji se jako mala holka...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 7:31 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
o.k., Angel je možno najlepší, ale to neznamená že je nerozumný ten, kto si ho nekúpi. Ja si vyberám zo spomínaných dvoch ( WildCat JX200, Omega 8004 ), aj tak budem mať nadštandardný odšťavovač - taký drahý má málokto. Tak ako si nemusí kúpiť Mercedes každý, niekto si kúpi Fábiu, lebo na viac nemá. A čo sa týka toho zdravia vs. času ... to je diskutobailné, Xion. Za to, že nejaký model od Omegy ktorý konkuruje "Angelovi" má dajme tomu o 5 percent nižšiu výťažnosť, no umýva sa o 5 minút kratšie, tak... ten, kto má málo času, resp. neznáša umývanie riadu, radšej uprednostní Omegu ( ak používa odšťavovač dva krát denne a chce ho čistý, tak by obetoval 10 minút navyše na umývanie, o 10 minút kratšie "rozjímanie" v prírode, alebo pri dobrej hudby v gauči ). Takže je to diskutabilné.
Poviem pravdu, kebyže mám angel, cítil by som sa ako bežný občan ( ktorý som, čo sa financií týka, vlastne, trochu pod priemerom ) s Rolls Royceom na parkovisku pred bytovkou... Proste to ku mne nesadne, nakoľko na to ani nemám, a nebudem na to šetriť. Je jedno, či za 5 rokov používania napr. Wildcatu by som sa "finančne vyrovnal" Angelovi ( čo sa týka "prerobenia na nevyužitej šťave ). Proste nemusím mať top 10 odšťavovač. A nie len ja. Tak či tak, pri porovnaní WildCatu ( prípadne Omega 8004 ) s Angelom - tam už ide len o výťažnosť, nie o stratu enzýmov a vitamínov ( ak, tak minimálne ), plus ide o prevedenie a "kráľovský titul". Jasné, že radšej by som bral Angela, keby stál toľko ako WildCat, alebo o pár Eur viac.
Xion, ja mám napríklad slúchadlá do uší za 120 Eur ( kvalitatívne sa vyrovnajú slúchadlám do uší za 200 Eur ) Phonac Audéo. Neviem či ty si ochotný dať za slúchadlá toľko, možno to nie je pre teba podstatné, či počúvaš hudbu na chrastítkach za 15 Eur, alebo na kvalite, za veľmi výhodnú cenu na jej pomery. Len mi prosím nikto nehovorte, že keď dám na odšťavovač 340 Eur miesto 950 Eur, tak mi nezáleží na svojom zdraví dostatočne... Alebo mi dajte plat 1300 Eur mesačne, potom si Angela kúpim. \":D\". Ako vždy, aj tu ide o peniaze, ktoré u každého majú iný limit.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 7:39 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
o.k., Angel je možno najlepší, ale to neznamená že je nerozumný ten, kto si ho nekúpi. Ja si vyberám zo spomínaných dvoch ( WildCat JX200, Omega 8004 ), aj tak budem mať nadštandardný odšťavovač - taký drahý má málokto. Tak ako si nemusí kúpiť Mercedes každý, niekto si kúpi Fábiu, lebo na viac nemá. A čo sa týka toho zdravia vs. času ... to je diskutobailné, Xion. Za to, že nejaký model od Omegy ktorý konkuruje "Angelovi" má dajme tomu o 5 percent nižšiu výťažnosť, no umýva sa o 5 minút kratšie, tak... ten, kto má málo času, resp. neznáša umývanie riadu, radšej uprednostní Omegu ( ak používa odšťavovač dva krát denne a chce ho čistý, tak by obetoval 10 minút navyše na umývanie, o 10 minút kratšie "rozjímanie" v prírode, alebo pri dobrej hudby v gauči ). Takže je to diskutabilné.
Poviem pravdu, kebyže mám angel, cítil by som sa ako bežný občan ( ktorý som, čo sa financií týka, vlastne, trochu pod priemerom ) s Rolls Royceom na parkovisku pred bytovkou... Proste to ku mne nesadne, nakoľko na to ani nemám, a nebudem na to šetriť. Je jedno, či za 5 rokov používania napr. Wildcatu by som sa "finančne vyrovnal" Angelovi ( čo sa týka "prerobenia na nevyužitej šťave ). Proste nemusím mať top 10 odšťavovač. A nie len ja. Tak či tak, pri porovnaní WildCatu ( prípadne Omega 8004 ) s Angelom - tam už ide len o výťažnosť, nie o stratu enzýmov a vitamínov ( ak, tak minimálne ), plus ide o prevedenie a "kráľovský titul". Jasné, že radšej by som bral Angela, keby stál toľko ako WildCat, alebo o pár Eur viac.
Xion, ja mám napríklad slúchadlá do uší za 120 Eur ( kvalitatívne sa vyrovnajú slúchadlám do uší za 200 Eur ) Phonac Audéo. Neviem či ty si ochotný dať za slúchadlá toľko, možno to nie je pre teba podstatné, či počúvaš hudbu na chrastítkach za 15 Eur, alebo na kvalite, za veľmi výhodnú cenu na jej pomery. Len mi prosím nikto nehovorte, že keď dám na odšťavovač 340 Eur miesto 950 Eur, tak mi nezáleží na svojom zdraví dostatočne... Alebo mi dajte plat 1300 Eur mesačne, potom si Angela kúpim. \":D\". Ako vždy, aj tu ide o peniaze, ktoré u každého majú iný limit.

To si zle pochopil Nowocayn, ja som hovoril len o lenivosti umyvat to, o nicom inom. Financie som do toho nezatahoval, a teda nikomu nehovorim, ze ked si kupil Omegu, lebo na viac nema, urobil zle. Ja sam ked nieco kupujem, vzdy riesim financnu hranicu, ale u zdravia je hodne vysoka. No i tak nieje bezlimitna. Napriklad, ked kupujem novy procesor, dam si hranicu, vacsinou dost nizku, a potom ho pretaktujem na kusok, ktory stoji normalne 3x viac. Urcite nemusim mat "Mercedes" vo vsetkom.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 8:00 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
A čo takto na splátky ? \":)\" Možeš si dať napr. od 17€ mesačne a to sa myslim dá. Trošku viac preplatíš ako napr. pri 10 splátkach, ale máš. My ho budeme tiež takto brať (keď zmanipulujem manželku) \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Dnes som otestoval jablka na Angel Juicery:
800g jablk
-662g stavy s penou (82,5% vytaznost)
-603g stavy po odstraneni peny (alebo lepsie povedane zjedeni \":-)\") (75% vytaznost)

Takze, ked zosumarizujem moj test:
Mrkva - 70%
Ananas - 80% (ale samotny ide velmi pomaly, oplati sa to stavit s mrkvou)
Pomaranc - 75%
Jablka - 82,5%/75%

pekne je, ze pri jablkach to odstavi do tej stavy aj jablkove semienka, a v grepovej stave sa bude nachadzat extrakt s grepovych jadierok. \":-)\"
Ked k tomu zaratam, o kolko kvalitnejsiu stavu to robi od ostatnych odstavovacov, ja by som iny nekupoval, a fakt sa divim tym, ktory kupia Omegu kvoli lahsiemu umyvaniu... kvoli vlastnej lenivosti setria na svojom zdravi. \":?\"

Ty vaše testy jsou zajímavé, ale bacha na to, nejde o běžně používané objemy a procento výtěžnosti se velice liší druh od druhu. Visuelně naprosto stejná mrkev se může lišit i o 10% a to samé platí i u jiných plodin. Jinak, co se týká kvality té šťávy ta je neodiskutovatelně vynikající.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 10:42 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Jarda píše:
Jinak, co se týká kvality té šťávy ta je neodiskutovatelně vynikající.

Tak o tom žádná. Já jsem koupil svého Oscara 901 (identický jako Omega 8004) v Anglii od firmy která měla všude v reklamách na tento stroj uvedeno "Living Enzymes". V drtivé většině považuju reklamy za vyloženě lživé, ale tady je to fakt pravda - když si dám mix mrkev-celer-brokolice-červená řepa a navrch něco listů špenátu, tak to je cítit, že jde skutečně o živou tekutinu, prostě paráda. Ovšem pozor - už cca po 15 minutách dojde k "zavadnutí" šťávy a už to není ono ... Zkoušel jsem i "ze studijních důvodů" uložit sklenici této šťávy cca na 3 hodiny do ledničky, a je tam po té době cítit degradace kvality, je to nějaké "vodovější" a s významnou ztrátou chuti. Takže piju zásadně vestoje "u mašiny", vytlačená šťáva u mě přežije na vzduchu sotva dvě minuty \":)\"
Mimochodem - Angela jsem neměl možnost otestovat, ale na svého Oskara nedám dopustit, je fakt dobrý. Třeba ananas umí velice dobře, rybíz dělá bezkonkurenčně a běžnou zeleninu s velice dobrou výtěžností. Když jsem ho vybíral, stál 210 liber, a Angel byl za 650, tak jsem neváhal.
Protože je to šnek a neumí vše, pořídil jsem k němu "brášku", twin gear Hippocrates (dvouhřídelový, obdoba Angela). Jede na 160 otáček, hřídele jsou oproti Angelovi poloviční délky, ale umí toho taky dost, drtím na něm třeba lněné semínko na prach, spoustu aplikací jsem ještě ani nezkoušel.
Většinu práce ale zastane Oskar a po roce provozu několikrát denně 7 dní v týdnu musím říct, že to byla dobrá volba.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 10:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Tak o tom žádná. Já jsem koupil svého Oscara 901 (identický jako Omega 8004) v Anglii od firmy která měla všude v reklamách na tento stroj uvedeno "Living Enzymes". V drtivé většině považuju reklamy za vyloženě lživé, ale tady je to fakt pravda - když si dám mix mrkev-celer-brokolice-červená řepa a navrch něco listů špenátu, tak to je cítit, že jde skutečně o živou tekutinu, prostě paráda. Ovšem pozor - už cca po 15 minutách dojde k "zavadnutí" šťávy a už to není ono ... Zkoušel jsem i "ze studijních důvodů" uložit sklenici této šťávy cca na 3 hodiny do ledničky, a je tam po té době cítit degradace kvality, je to nějaké "vodovější" a s významnou ztrátou chuti. Takže piju zásadně vestoje "u mašiny", vytlačená šťáva u mě přežije na vzduchu sotva dvě minuty \":)\"
Mimochodem - Angela jsem neměl možnost otestovat, ale na svého Oskara nedám dopustit, je fakt dobrý. Třeba ananas umí velice dobře, rybíz dělá bezkonkurenčně a běžnou zeleninu s velice dobrou výtěžností. Když jsem ho vybíral, stál 210 liber, a Angel byl za 650, tak jsem neváhal.
Protože je to šnek a neumí vše, pořídil jsem k němu "brášku", twin gear Hippocrates (dvouhřídelový, obdoba Angela). Jede na 160 otáček, hřídele jsou oproti Angelovi poloviční délky, ale umí toho taky dost, drtím na něm třeba lněné semínko na prach, spoustu aplikací jsem ještě ani nezkoušel.
Většinu práce ale zastane Oskar a po roce provozu několikrát denně 7 dní v týdnu musím říct, že to byla dobrá volba.

Vidíte, tak to je pro ostatní zajímavá zkušenost, kterou já nedokážu zprostředkovat, protože zmíněné přístroje nevlastním. Jste první člověk o kterém vím, že má doma takovouto kombinaci a je s ní velice spokojen. Já znám celkem dost lidí co mají Omegu a také jim vyhovuje. Je pravda, že šťáva rychle ztrácí kvalitu a sám ji do zásoby dělám zcela výjimečně, třeba na nějakou cestu a také ji podle toho ošetřuji, aby nemohla oxidovat a stejně to není ono.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 11:48 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Oskar je takový "držák" pro častý provoz na běžné ovocné a zeleninové šťávy. Ani ho moc nemyju, pokud to není na dlouhou odstávku, ono se to protlačí ven s novou dávkou surovin. V létě je ale nutný po ranním odšťavňování ovoce aspoň proplach vodou, protože při vyšších teplotách ty ovocné zbytky uvnitř rychle zkvasí a mohlo by to být chuťově znát v další várce. Jestli to vadí kvalitě nevím, ale raději to tak dělám, pokud další proces následuje až večer. Do cca 6 hodin odstávky je to v pohodě.
Hippocrates je mnohem univerzálnější, dělám na něm třeba přípravu pro mandlové mléko (předpokládám, že je vhodnější rozšmelcovat mandle v soukolí při nízkých otáčkách, než to dělat v mixeru). Šťávy umí taky, ale třeba ananas se s ohledem na svou vláknovou strukturu namotává do ozubení a pak už to není ono. Tvrdou zeleninu dělá se stejnou výtěžností jako Oscar VitalMax, ale trochu pomaleji, takže ho využívám raději na různé polotuhé směsi. Rozborka je velice jednoduchá, takže s čištěním problémy nejsou, ale pro vyšší kvantitu surovin jede častěji Oscar.
Co se týče životnosti šťáv, zkoušel jsem různá opatření, např. zde doporučené uchování v plné pet lahvi bez vzduchu pod víčkem, ale zdá se že rozhodující je doba po odšťavnění, kvalita jde dolů tak jako tak. Pro zajištění pitného režimu během dne raději používám mimo domov vodu, té šťávy je mi líto z důvodu degradace chuti, raději jí víc vypiju hned po odšťavnění a nikam ji sebou neberu.
Skladováni v lednici taky nic moc, jak už jsem psal. Pivaři porozumí, když napíšu, že mi to připadá jako když si otevřete lahváče a bez zátky ho dáte ráno do lednice. V poledne už je ta chuť pryč, večer už se nedá pít.
Jde asi skutečně o životnost enzymů ve šťávách, která je zřejmě velice krátká.
Pití provádím jako u vína, poválím na jazyku a po douškách. Je při tom patrné zvýšení produkce slin, které asi pomáhají k natrávení šťávy. Takže žádné "na ex", ale sklenku 0,4 l, což je moje obvyklá jednorázová dávka, piju zhruba 60 až 90 vteřin. A věřte že je co vychutnat (pokud nejsou nekvalitní vstupy).
Jediné, co jsem nedokázal "skousnout" je Jardův recept na okurkovou šťávu s cibulí, to mi fakt nešlo pod nos, ale pokusím se přes to letos v létě dostat, protože ten přínos asi bude výrazný a potřebný.
Zatím experimentuji s červenou řepou, je to dost síla když se jí dá víc. Moje prozatímní maximum je 0,4 l půl na půl s mrkví, a zdá se mi potom, že chytám trochu mozkovou mlhu, nebo přinejmenším lehkou motolici \":)\" Přínos pro střevo (a asi i pro játra) je ale výrazný a druhý den i jasně patrný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 3:57 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Catcher : Ďakujem Catcher, zaujímavé "čítaníčko", už ani nemám otázky, ktoré som ti chcel dať pri prečítaní tvojho predposlendého príspevku ( lebo momentálne posledný na ne odpovedal ). Tiež si chcem vychutnávať šťavu, o tom to predsa je \":-)\" I keď repnú asi ani nie...tú radšej vypiť na ex \":D\" .
Kúpim si teda odšťavovač Omega 8004 ( identický s tvojim Oscarom, ako si vravel ), lebo ten WildCat mi je nesympatickejší a pôsobí krehkejšie, a aj v hodnotení na odstavovace.cz(sk) píšu ( i keď nie priamo ), že Omega 8004 zvládne aj to, čo WildCat JX200. Ďakujem \":-)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz