Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 1:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 4:58 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
to Nowocayn : když jsem přístroj loni vybíral, díval jsem se i na ten Wildcat, ale bylo mi řečeno, že je to taková levná kopie Omegy. Ta má dvoufázové síto, které zvyšuje výtěžnost šťávy, a celkově je v detailech víc "vychytaná", nehledě na pravděpodobně spolehlivější a lépe zpracovaný elektromotor. Sice ten letošní model Wildcatu by měl být inovovaný, ale Omega šla cenově dolů a určitě se vyplatí vzít osvědčenou kvalitu. Vic zde :

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Oskar je takový "držák" pro častý provoz na běžné ovocné a zeleninové šťávy. Ani ho moc nemyju, pokud to není na dlouhou odstávku, ono se to protlačí ven s novou dávkou surovin. V létě je ale nutný po ranním odšťavňování ovoce aspoň proplach vodou, protože při vyšších teplotách ty ovocné zbytky uvnitř rychle zkvasí a mohlo by to být chuťově znát v další várce. Jestli to vadí kvalitě nevím, ale raději to tak dělám, pokud další proces následuje až večer. Do cca 6 hodin odstávky je to v pohodě.
Hippocrates je mnohem univerzálnější, dělám na něm třeba přípravu pro mandlové mléko (předpokládám, že je vhodnější rozšmelcovat mandle v soukolí při nízkých otáčkách, než to dělat v mixeru). Šťávy umí taky, ale třeba ananas se s ohledem na svou vláknovou strukturu namotává do ozubení a pak už to není ono. Tvrdou zeleninu dělá se stejnou výtěžností jako Oscar VitalMax, ale trochu pomaleji, takže ho využívám raději na různé polotuhé směsi. Rozborka je velice jednoduchá, takže s čištěním problémy nejsou, ale pro vyšší kvantitu surovin jede častěji Oscar.
Co se týče životnosti šťáv, zkoušel jsem různá opatření, např. zde doporučené uchování v plné pet lahvi bez vzduchu pod víčkem, ale zdá se že rozhodující je doba po odšťavnění, kvalita jde dolů tak jako tak. Pro zajištění pitného režimu během dne raději používám mimo domov vodu, té šťávy je mi líto z důvodu degradace chuti, raději jí víc vypiju hned po odšťavnění a nikam ji sebou neberu.
Skladováni v lednici taky nic moc, jak už jsem psal. Pivaři porozumí, když napíšu, že mi to připadá jako když si otevřete lahváče a bez zátky ho dáte ráno do lednice. V poledne už je ta chuť pryč, večer už se nedá pít.
Jde asi skutečně o životnost enzymů ve šťávách, která je zřejmě velice krátká.
Pití provádím jako u vína, poválím na jazyku a po douškách. Je při tom patrné zvýšení produkce slin, které asi pomáhají k natrávení šťávy. Takže žádné "na ex", ale sklenku 0,4 l, což je moje obvyklá jednorázová dávka, piju zhruba 60 až 90 vteřin. A věřte že je co vychutnat (pokud nejsou nekvalitní vstupy).
Jediné, co jsem nedokázal "skousnout" je Jardův recept na okurkovou šťávu s cibulí, to mi fakt nešlo pod nos, ale pokusím se přes to letos v létě dostat, protože ten přínos asi bude výrazný a potřebný.
Zatím experimentuji s červenou řepou, je to dost síla když se jí dá víc. Moje prozatímní maximum je 0,4 l půl na půl s mrkví, a zdá se mi potom, že chytám trochu mozkovou mlhu, nebo přinejmenším lehkou motolici \":)\" Přínos pro střevo (a asi i pro játra) je ale výrazný a druhý den i jasně patrný.

Jak cibule s okurkou, tak červená řepa jsou silné čističe a někomu se po nich může dělat špatně, chce to vydržet na menších dávkách, čímž postupně se tělo vyčistí a budete tyto šťávy celkem bez problémů snášet, ale nijak moc chutnat vám asi stejně nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 2:15 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Jarda píše:
Jak cibule s okurkou, tak červená řepa jsou silné čističe a někomu se po nich může dělat špatně, chce to vydržet na menších dávkách, čímž postupně se tělo vyčistí a budete tyto šťávy celkem bez problémů snášet, ale nijak moc chutnat vám asi stejně nebudou.

Ta okurka má chuť nic moc, ale samotná by se dala vypít, ovšem když jsem přidal cibuli, už to nešlo ... Přitom syrovou cibuli mám docela rád. Asi je to v té kombinaci dvou chutí, výsledek byl nad mé síly. Možná bych to měl zkusit pít jako aktivované MMS, chytit se za nos a kopnout to tam.
Červená řepa je jiný případ, docela mi chutná i samotná šťáva, a tím víc v kombinaci s jinými. Tady je ovšem třeba upravit její spotřebu v závislosti na poměrně razantním účinku této šťávy. Klidně bych jí vypil třeba dvě dávky po 0,4 l, ale chce to asi opravdu přidávat postupně, i Mr. Walker to takto komentuje. Zřejmě se jedná o poměrně masivní nápor především na játra a od toho se odvíjí reakce organismu, pravděpodobně v závislosti na jejich aktuální kondici.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Ta okurka má chuť nic moc, ale samotná by se dala vypít, ovšem když jsem přidal cibuli, už to nešlo ... Přitom syrovou cibuli mám docela rád. Asi je to v té kombinaci dvou chutí, výsledek byl nad mé síly. Možná bych to měl zkusit pít jako aktivované MMS, chytit se za nos a kopnout to tam.
Červená řepa je jiný případ, docela mi chutná i samotná šťáva, a tím víc v kombinaci s jinými. Tady je ovšem třeba upravit její spotřebu v závislosti na poměrně razantním účinku této šťávy. Klidně bych jí vypil třeba dvě dávky po 0,4 l, ale chce to asi opravdu přidávat postupně, i Mr. Walker to takto komentuje. Zřejmě se jedná o poměrně masivní nápor především na játra a od toho se odvíjí reakce organismu, pravděpodobně v závislosti na jejich aktuální kondici.

U cibule hodně záleží na jejím druhu a můžete tedy pro začátek používat tu sladkou, ale nemá tak dobré účinky, je to spíše tréninková varianta. Nejvhodnější z hlediska účinků se mi zdá ta ostře pálivá červená cibule, ale tu už může jenom zkušený uživatel.
Červená řepa gruntuje játra a ledviny, pokud je některý z těchto filtrů přicpaný, tak je to docela mazec a proto ten postupný návyk. Já jí mohu klidně vypít naráz 0,5 litru i více a nic se neděje a manželka jí takové množství pije skoro denně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 4:59 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Dnes som otestoval cervene hrozno bezkostkove na Angel Juicery:
in: 356g hrozna
out: 322g stavy (90,5% vytaznost) \":shock:\"
toto predcilo vsetky moje ocakavania a test radsej este zopakujem, ci sa mi to nezda. \":-)\"

Zopakoval som test, 320g hrozna a 277g stavy, takze tentoraz len 86,5%. Predtym som to nerobil na cisty odstavovac, tak asi to hrozno vytlacilo este par gramov toho predosleho, co by bez hrozna nevyslo.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Dnes som otestoval cervene hrozno bezkostkove na Angel Juicery:
in: 356g hrozna
out: 322g stavy (90,5% vytaznost) \":shock:\"
toto predcilo vsetky moje ocakavania a test radsej este zopakujem, ci sa mi to nezda. \":-)\"

Zopakoval som test, 320g hrozna a 277g stavy, takze tentoraz len 86,5%. Predtym som to nerobil na cisty odstavovac, tak asi to hrozno vytlacilo este par gramov toho predosleho, co by bez hrozna nevyslo.

I tak to je hodně slušné, pokud zvážíte cenu a kvalitu kupovaného produktu, tak naprosto nesrovnatelné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 12:33 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
I tak to je hodně slušné, pokud zvážíte cenu a kvalitu kupovaného produktu, tak naprosto nesrovnatelné.

Hrozno bolo kupovane v akcii v Lidli a teda neviem ako sa im to podarilo, ale lepsie som pomaly este nejedol. Asi nejaka dobra varka zo zahranicia. Stalo 1,69E za kilo, tak to za tu cenu vychadza takych 9 deci stavy, nie zle na to, o aku chutnu a hlavne vyzivnu vec ide. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 1:14 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Prosím o info; catcher a jiní uživatelé Omegy 8004 (nebo obdobného odšťavňovače). V nejbližší době budu muset pořešit nákup přístroje. Angel má sice nejvyšší výtěžnost, ale nevyhovuje mi z hlediska ceny a toho, že nemá homogenizer. Dívám se po odšťavňovači, který zvládne přesnídávky, případně zmrzlé ovoce. Jakou máte zkušenost? Jedná se mi hlavně o konzistenci - abych do výsledné směsi nemusela jít ještě ponorným mixerem, kdyby tam zůstavaly kousky. Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 1:55 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Mám omegu 2004. Jsem s ní vcelku spojená, ale radši bych už dnes připlatila za Angela kvůli výtěžnosti, i když tam asi velký rozdíl nebude. Koukala jsem na stránky, dávají tam odšťavňovače i na splátky. Co se týká ořechů, jdou dobře homogenizovat větší plody - mandle, slunečnice. S mákem a sezamem je to bída, i když se to namočí. Takže to tam nedělám, mixuji pouze na sucho do salátů. Rozinky, datle, švestky....pěkná marmeládka. Mrkev, zelí, řepa, pomeranče, jablka - super, okurka apod. proženu vždycky dvakrát. Jedinou nevýhodou, která mě zatěžuje je malý plnící otvor, ale ten bude u nízkootáčkových vždycky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2010 5:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
gonzales01 píše:
Odstavnujete pomeranče a další citrusove plody i se slupkou? Jak se zbavujete chemikálií ze slupky, stačí pomeranč umýt v horké vodě?
Slupku loupu vždy protože třeba takové pomelo ti hravě ucpe šroub a odvaříš celou mašinu. Pokud máš kvalitní stroj tak ti to samozřejmě veme pomeranč i se slupkou, ale ta bývá právě chemií prolezlá nejvíc. Omýváním stejně asi nic nevyřešíš, takže nač se zdržovat...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2010 8:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Petra píše:
Mám omegu 2004. Jsem s ní vcelku spojená, ale radši bych už dnes připlatila za Angela kvůli výtěžnosti, i když tam asi velký rozdíl nebude. Koukala jsem na stránky, dávají tam odšťavňovače i na splátky. Co se týká ořechů, jdou dobře homogenizovat větší plody - mandle, slunečnice. S mákem a sezamem je to bída, i když se to namočí. Takže to tam nedělám, mixuji pouze na sucho do salátů. Rozinky, datle, švestky....pěkná marmeládka. Mrkev, zelí, řepa, pomeranče, jablka - super, okurka apod. proženu vždycky dvakrát. Jedinou nevýhodou, která mě zatěžuje je malý plnící otvor, ale ten bude u nízkootáčkových vždycky.

Citrusy vždy olúpem. Neverím, že by sa dali tie postreky a iné hnusy,ktoré sa na šupku nalepili cestou, dali odstrániť bezo zvyšku, aj keď teplou vodou. Dokonca som prestala do koláčov strúhať citrónovú kôru. Sú dobré aj bez toho. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 5:28 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2010 12:11 pm
Příspěvky: 25
Myslim, ze takyto multifunkcny mixer by mal byt v kazdej domacnosti, kde sa konzumuje raw zelenina a ovocie. Co poviete? Mate nejake skusenosti so znackami alebo konkretnymi modelmi? Mne sa zatial velmi pozdava toto:
http://www.consumer.philips.com/c/kuchynske-roboty/hr7774_30/prd/cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
Miroslav píše:
Myslim, ze takyto multifunkcny mixer by mal byt v kazdej domacnosti, kde sa konzumuje raw zelenina a ovocie. Co poviete? Mate nejake skusenosti so znackami alebo konkretnymi modelmi? Mne sa zatial velmi pozdava toto:
http://www.consumer.philips.com/c/kuchynske-roboty/hr7774_30/prd/cz/

Tak toto zařízení jsem zatím nikdy neviděl, čili se k tomu nemohu nijak vyjádřit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 10:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Angel sa vplyvom hojného používania, začal na záhyboch sitka trochu zanášať, teda lepšie povedané farbiť ako od mrkvy. Napriek tomu, že idú cez neho v dosť veľkom množstve aj citrusy. Myslela som, že tie citrusy by ho mohli zároveň čistiť a nepomáha moc zrejme ani to, že posledná ide mrkva. Rýchlovarnú konvicu čistím lacno a dobre kyselinou citrónovou, ale to je iný nános. Tak neviem, či by sa to dalo použiť aj na sitko z Angela. Kefka a voda očividne nestačí. V čom by bolo vhodné to sitko vykúpať, aby zas malo lesk ako blesk?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 6:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Angel sa vplyvom hojného používania, začal na záhyboch sitka trochu zanášať, teda lepšie povedané farbiť ako od mrkvy. Napriek tomu, že idú cez neho v dosť veľkom množstve aj citrusy. Myslela som, že tie citrusy by ho mohli zároveň čistiť a nepomáha moc zrejme ani to, že posledná ide mrkva. Rýchlovarnú konvicu čistím lacno a dobre kyselinou citrónovou, ale to je iný nános. Tak neviem, či by sa to dalo použiť aj na sitko z Angela. Kefka a voda očividne nestačí. V čom by bolo vhodné to sitko vykúpať, aby zas malo lesk ako blesk?

Snadno to odstraní relativně krátké namočení do Sava na studny, bohatě stačí 5-10 minut a pak omýt teplou vodou. Při prvním lisování, po takovémto čištění, počáteční šťávu vylijte a bude to zase jako nové.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz