Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2016 6:40 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Talo píše:
Citace:

Asi idem po nom,ved to mozem do 7 dni vratit ak to bude kram...

Talo,máš G21? A jsi spokojen? Taky o něm uvažuju na jaře až bude čerstvý domácí ovozel.
Tedˇkoupím asi Omegu nebo Sanu odšťavňovač-ještě nevím-poraďte!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2016 9:56 pm 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
Ten mixér je super za tie peniaze.Zvladol zatial vsetko.Predrazeny vitamix skoda kupovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2016 10:02 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Talo píše:
Ten mixér je super za tie peniaze.Zvladol zatial vsetko.Predrazeny vitamix skoda kupovat.

Moc díky,už se na něj těším!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2016 6:34 am 
Offline

Registrován: úte pro 15, 2015 10:35 am
Příspěvky: 4
Co si myslíte o tomhle? Má to smysl a vydrží to něco...? Angel to není, ale za tu cenu...
https://www.eujuicers.cz/odstavnovac-omega-twn-32r-cervena


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2016 8:10 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
gigi píše:
Co si myslíte o tomhle? Má to smysl a vydrží to něco...? Angel to není, ale za tu cenu...
https://www.eujuicers.cz/odstavnovac-omega-twn-32r-cervena

Angel to není,ale určitě bude dobrý.Já koupím asi Omegu kvůli dobrému čištění.
Chtěla bych si nechávat v lednici šťávy z odpoledne na druhý den na ráno-jde to-neznehodnotí se?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2016 10:52 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
jajda22 píše:
Angel to není,ale určitě bude dobrý.Já koupím asi Omegu kvůli dobrému čištění.
Chtěla bych si nechávat v lednici šťávy z odpoledne na druhý den na ráno-jde to-neznehodnotí se?

My jsme koupili odstředivý. Stál 4,5tis. Funguje slušně. Odpad je samozřejmě přiměřeně k tomu vlhký. Šťáva z jablek má dost veliký podíl z dužiny. Napadlo nás včera ten odpad z jablek vrazit do štrůdlu či do buchty. Zkoušeli jste někdo využít odpad z odštavňování jinak než kompostováním?
Ke skladování šťávy. Základem je to rychle ochladit,což zpomalí oxidaci. Vrazil bych to na chvíli do mražáku a po ochlazení teprve do ledničky.


Naposledy upravil kov dne pon led 11, 2016 6:09 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2016 1:42 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
jajda22 píše:
Angel to není,ale určitě bude dobrý.Já koupím asi Omegu kvůli dobrému čištění.
Chtěla bych si nechávat v lednici šťávy z odpoledne na druhý den na ráno-jde to-neznehodnotí se?

šťávy nejlépe vypít hned po vylisování...rychle oxidují, já bych do druhého dne určitě neskladoval...když už, tak zakonzervovat kys. askorbovou nebo zamrazit...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2016 5:14 pm 
Offline

Registrován: pon led 11, 2016 4:51 pm
Příspěvky: 2
Krásné odpoledne. Rovněž vybírám odšťavňovač a je pravda, že je to na palici. (pokud člověk nebere angela - to je jasná volba) Každý den je favorit někdo jiný. Prozatím mám půjčený od otce Championa. (z roku 1993, vše původní, plasty jsou už skoro na rozpadnutí, ale stále drží, jednou byl v servisu s motorem, nějaká prkotina). Ta fortelnost je neuvěřitelná a obávám se, že krom Angela to budou oproti Championovi plastové srágory. Čím dál více docházím k názoru, že jedinná volba je Angel. Výtěžnost u Championa mi přijde dost slabá a to nemám srovnání (neberu odstředivku). Nějak mi nejde přes srdce vyhazovat ten mokrý odpad. Chudák soused zemědělec se s tím plahočí a já bych to vyházel do koše. Inu uvidíme, do daní vydrží Champion a pak se uvidí. Ještě zde zopakuji již několikrát řečené: kdo to myslí s odšťavňováním dlouhodobě vážně tak Angel je jedinná volba - postupně k tomu docházím také.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2016 6:56 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
beati_paoli píše:
šťávy nejlépe vypít hned po vylisování...rychle oxidují, já bych do druhého dne určitě neskladoval...když už, tak zakonzervovat kys. askorbovou nebo zamrazit...

No,asi jo,no.Chtěla jsem si je brát ráno do práce-odjíždím z domu 4,45hod. Tak je budu pít asi jen odpoledne.Ascorbovku se mi do nich dávat nechce-určitě je to pak kyselé a navíc ASC zakyseluje organismus čímž se ruší zásaditost šťáv-což si myslím je škoda


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2016 9:34 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Talo píše:
Ten mixér je super za tie peniaze.Zvladol zatial vsetko.Predrazeny vitamix skoda kupovat.

Talo, není mixovací nádoba pro jednoho moc veliká? Ale jde dokoupit menší,ikdyž draho. Ale taky se chci zeptat,jestli není smoothie tak napěněné jako z obyč.mixeru-to mi docela vadí díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 11:38 pm 
Offline

Registrován: úte pro 15, 2015 10:35 am
Příspěvky: 4
iljic píše:
Krásné odpoledne. Rovněž vybírám odšťavňovač a je pravda, že je to na palici. (pokud člověk nebere angela - to je jasná volba) Každý den je favorit někdo jiný. Prozatím mám půjčený od otce Championa. (z roku 1993, vše původní, plasty jsou už skoro na rozpadnutí, ale stále drží, jednou byl v servisu s motorem, nějaká prkotina). Ta fortelnost je neuvěřitelná a obávám se, že krom Angela to budou oproti Championovi plastové srágory. Čím dál více docházím k názoru, že jedinná volba je Angel. Výtěžnost u Championa mi přijde dost slabá a to nemám srovnání (neberu odstředivku). Nějak mi nejde přes srdce vyhazovat ten mokrý odpad. Chudák soused zemědělec se s tím plahočí a já bych to vyházel do koše. Inu uvidíme, do daní vydrží Champion a pak se uvidí. Ještě zde zopakuji již několikrát řečené: kdo to myslí s odšťavňováním dlouhodobě vážně tak Angel je jedinná volba - postupně k tomu docházím také.

No právě..je to hotová alchymie... Na angela se cukám, protože je to teď příliš... dostáváme dávky z jzd, takže si můžu pěstovat trávu z obilí a ječmene po kilech, na zahradě spousta ovoce,co končí na hnoji a i všude kolem..a louka plná kopřiv a dalšího plevele...a na zahradě rajčata, okurky, saláty... takže by to mělo zvládnout ty měkčí plody a hlavně zeleň...a na chladnější měsíce přijde na řadu shop,takže i výtěžnost hraje roli..a teď co vybrat,aby to zvládalo a nebyl to angel \":)\" Kdybych nechtěl tu trávu, asi by byl výběr snazší...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 10:47 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
gigi píše:
No právě..je to hotová alchymie... Na angela se cukám, protože je to teď příliš... dostáváme dávky z jzd, takže si můžu pěstovat trávu z obilí a ječmene po kilech, na zahradě spousta ovoce,co končí na hnoji a i všude kolem..a louka plná kopřiv a dalšího plevele...a na zahradě rajčata, okurky, saláty... takže by to mělo zvládnout ty měkčí plody a hlavně zeleň...a na chladnější měsíce přijde na řadu shop,takže i výtěžnost hraje roli..a teď co vybrat,aby to zvládalo a nebyl to angel \":)\" Kdybych nechtěl tu trávu, asi by byl výběr snazší...

Já jsem teď koupila Omegu 8004-a jsem spokojená.Na trávu má menší výtěžnost,ale já si dělám zelený nápoj v mixeru-pro mě je to tak lepší.Jinak zeleninu i ovoce dělá dobře. Tak dobrou volbu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 12:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
takhle prohnat jablko mixem se mi nezamlouvá, protože se to šíííleně provzdušní a začne to intenzivně oxidovat, čili velká ztráta žádoucích látek. rozhodně bych preferoval přímou konzumaci s velmi poctivým prožvýkáním (rozmělněním a prosliněním)

Tak kousat je základ, ale pokud není čím, nebo není čas, tak je asi lepší ten mix. Jinak kousání je hlavně o slinění, tedy kousat a slinit by se mělo i při konzumaci toho mixu, ne to do sebe nalít jako do sudu. Určitá oxidace nastane vždy když člověk jakkoliv libovolné ovoce, nebo zeleninu rozdrtí, ale dost záleží na rychlosti konzumace, respektive na době stání mezi výrobou a konzumací. Zde bych opravdu doporučil konzumovat okamžitě po vyrobení, tak jsou ztráty minimální.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 12:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
My jsme koupili odstředivý. Stál 4,5tis. Funguje slušně. Odpad je samozřejmě přiměřeně k tomu vlhký. Šťáva z jablek má dost veliký podíl z dužiny. Napadlo nás včera ten odpad z jablek vrazit do štrůdlu či do buchty. Zkoušeli jste někdo využít odpad z odštavňování jinak než kompostováním?
Ke skladování šťávy. Základem je to rychle ochladit,což zpomalí oxidaci. Vrazil bych to na chvíli do mražáku a po ochlazení teprve do ledničky.

Tak na netu se vyskytuje docela dost návodů na zpracování toho odpadu, nicméně já to jako ideální nevidím. Živin je v tom již minimálně, tedy pouze jako zdroj vlákniny, ale s tou také není dobré to přehánět, všeho moc škodí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 12:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
iljic píše:
Krásné odpoledne. Rovněž vybírám odšťavňovač a je pravda, že je to na palici. (pokud člověk nebere angela - to je jasná volba) Každý den je favorit někdo jiný. Prozatím mám půjčený od otce Championa. (z roku 1993, vše původní, plasty jsou už skoro na rozpadnutí, ale stále drží, jednou byl v servisu s motorem, nějaká prkotina). Ta fortelnost je neuvěřitelná a obávám se, že krom Angela to budou oproti Championovi plastové srágory. Čím dál více docházím k názoru, že jedinná volba je Angel. Výtěžnost u Championa mi přijde dost slabá a to nemám srovnání (neberu odstředivku). Nějak mi nejde přes srdce vyhazovat ten mokrý odpad. Chudák soused zemědělec se s tím plahočí a já bych to vyházel do koše. Inu uvidíme, do daní vydrží Champion a pak se uvidí. Ještě zde zopakuji již několikrát řečené: kdo to myslí s odšťavňováním dlouhodobě vážně tak Angel je jedinná volba - postupně k tomu docházím také.

Tak máte plnou pravdu, ono není možné ty ostatní vůbec srovnávat, je to zcela jiná liga. Tím nechci tvrdit že je jediný použitelný, pouze je nesrovnatelný.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz