Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř pro 23, 2015 12:46 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
pv33-moc díky za inspiraci-teprve ted jasně vidím,jak G21 krásně rozmixuje zelené oproti mému mixeru.G21 si chci objednat,jen co vyreklamuju-potřetí můj mixer.
Odštavnovač mám odstředivý,používám ho jen přes zimu-v létě mám zeleninu a ovoce svoje a jím ho s vlákninou-jak říkáš domácí je škoda vyhodit.
Možná by G21 stačil na zimu i místo odčtavnovače,už se těším až to zkusím!-Ty na něm děláš i zeleninu na štávu?,nebo piješ smoothie-ale to se mi z kupovaného nechce a tolik zase nevypěstuju,aby to stačilo celoročně.
Každopádně díky za tip,zatím to zkusím s G21 a pak se uvidí \":D\"

Doplnnění-nevím,jak se mi tam vloudil vitamix-už jsem opravila

Delam na mixeru G21 snad vsechno mimo brambor a mimo nektereho ovoce. Nahazu tam vice mene co mam doma syroveho k jidlu a rozmixuju. Kdyz to ma blbou chut, tak prihodim neco na zlepseni a behem par vterin mam opet namixovano. Posledni dobou predevsim domaci jabka a hrusky, vetsinou nejak ochucene, treba koupenou cervenou repou. Zeleninu zatim jako smoothie. Jedine co odstavnuju je trava, protoze tam tu vlakninu nezvladam. Ale treba i pampelisku mam jako smoothie. Netvrdim, ze je to dokonale, protoze nejake ty pesticidy zkonzumuju, ale zatim me to netizi.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 23, 2015 5:30 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Odpad z odstrediveho odstavnovace je hodne vlhky. Nicmene ten rozdil ceny proti kvalitnimu snekaci je tak veliky, ze se to porad vyplati. Clovek se musi naucit pracovat i s tim odpadem. Nejaka zena psala, ze z toho dela nejake kolace ci buchty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 23, 2015 8:32 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
kov píše:
Odpad z odstrediveho odstavnovace je hodne vlhky. Nicmene ten rozdil ceny proti kvalitnimu snekaci je tak veliky, ze se to porad vyplati. Clovek se musi naucit pracovat i s tim odpadem. Nejaka zena psala, ze z toho dela nejake kolace ci buchty.

Ano,z domacího odpadu bych asi take neco vymyslela-obcas,ale z kupovaného se mi do toho nechce-jestli je opravdu pravda,že nejvíc pesticidů zůstává ve vláknině a nevypijem to stejně ve štávě? To by se z toho jeden za chvíli picnul!
Nevíš náhodou,kdo to psal-o tom vyuzití odpadu na vaření?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2015 12:13 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
pv33 píše:
Na kolik procent vidis vyuziti kdyz bys jabko prohnal Vitamixem nebo G21?

takhle prohnat jablko mixem se mi nezamlouvá, protože se to šíííleně provzdušní a začne to intenzivně oxidovat, čili velká ztráta žádoucích látek. rozhodně bych preferoval přímou konzumaci s velmi poctivým prožvýkáním (rozmělněním a prosliněním)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2015 8:00 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Jindro, poniektorí tu už nemáme zuby ktorými by sme si jablko tak dôkladne prežvýkali. Na protézach sa nenajem. Takže rozmixovať a hneď vypiť?

Mám ešte jednu otázku, píše sa tu že konzistencia šťavy z Angela je hustá, obsahuje veľa vlákniny. Že je podobná tomu čo získame z Vitamixu alebo z G21. Nie rovnaká ale že sa k tomu blíži, aspoň tak som to pochopil. Ako dôvod na odšťavovanie uvádzate že pesticídy sa držia vo vláknine, no tej v šťave z Angela veľa zostane. Tak potom v čom vidíte výhodu odšťavenia oproti rozmixovaniu?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2016 2:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Deane píše:
Jindro, poniektorí tu už nemáme zuby ktorými by sme si jablko tak dôkladne prežvýkali. Na protézach sa nenajem. Takže rozmixovať a hneď vypiť?

Mám ešte jednu otázku, píše sa tu že konzistencia šťavy z Angela je hustá, obsahuje veľa vlákniny. Že je podobná tomu čo získame z Vitamixu alebo z G21. Nie rovnaká ale že sa k tomu blíži, aspoň tak som to pochopil. Ako dôvod na odšťavovanie uvádzate že pesticídy sa držia vo vláknine, no tej v šťave z Angela veľa zostane. Tak potom v čom vidíte výhodu odšťavenia oproti rozmixovaniu?

no, nebudu se svýma zubama frajeřit, po 45 letech na řízkách a vepřoKnedluZelu je mám taky pěkně prošpikovaný amalgámem \":-(\"
Ano: pokud mixovat, pak tedy ihned vypít, protože dle literatury je to během 15 minut značně zoxidované (ostatně, je to dobře patrné z rychlého hnědnutí)

aby to nevypadalo, že se tu hádám s názory druhých (což nechci - za názory druhých jsem vděčen, vždyť bez nich by nebyl dialog), budu psat čistě svůj: Angela mám 3 (nebo 4?) roky a to, co tu teď čtu, naprosto odporuje mé praxi. Šťáva je krásně (nikoli úplně) čistá, vlákniny obsahuje naprosté minimum (Angel je v tomto směru opravdová špička kvality). Srovnávat s mixováním (jedu na Vitamixu) opravdu nelze, ve výsledku je naprosto diametrální rozdíl.
Ano, rezidua neekologického zemědělství jsou skutečně vázána na vlákninu - na toto téma jsem se seznámil s dvěma studiemi, proto tomu věřím.

rozdíl mixu oproti lisu? no právě v té konzistenci. proto odšťavňovačem dělám výhradně šťávy (také ořechová mléka), zatímco mixérem ve své studené kuchyni smoothie, polévky a krémy/pesta.
a samozřejmě využívám té vazby chemie na vlákninu, takže do odščavovače dávám vše, u čeho neznám původ (tedy nebio ovoce a zeleninu), abych odstranil závadnou vlákninu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2016 11:02 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
http://odstavnovace.heureka.cz/g21-gour ... e/#section

Co říkéte na tenhle odšťavňovač-když mají kvalitní mixery,mohli by mít i dobré odštavňovače-ne?
Na Angela to samozřejmě nemá,ale určitě lepší,než odstředivka?
Má někdo zkušenost s tímto?
Nikde tam není vidět,jakě to má sítko


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 11:10 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
150 Wat motor, neni to slabé?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 5:06 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Deane píše:
150 Wat motor, neni to slabé?

Já nevím,asi je,co? Na příkon motoru jsem nekoukala-nestačí to na lisování?
Ale recenze odlidí jsou dobré-tak koupit či nekoupit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 8:18 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
jajda22 píše:
Já nevím,asi je,co? Na příkon motoru jsem nekoukala-nestačí to na lisování?
Ale recenze odlidí jsou dobré-tak koupit či nekoupit?

150W je žalostně málo, osobně bych pochyboval i o tom, že ten bazmek tuhle hodnotu vůbec dosáhne, podle fotky je těleso s motorem miniaturní. Nechci tím říct, že se šnek nebude točit, ale je to tak na 2 deci šťávy na jeden zátah (ovoce). Pokud se bude dělat litr, jednou denně (zelenina), motor se brzo utaví. A vsadil bych se že prodejce se pak bude vytáčet, pokud to odejde v záruce. Pokud chcete odšťavňovat tak, aby to mělo smysl, tak tenhle krám nebrat.
Recenze odlidí si dodavatel dává obvykle sám, je třeba si uvědomit, že žijeme v rozvinutém kapitalismu \":-)\"
V mém okolí jedou Omegy 8004 a 8006 už několik let, a kromě občasné výměny prasklého plastu dílů nástavce, motory (200W) stále točí. Ale i tady se musí po max. půlhodině nechat motor vychladnout, kontinuální chod prostě Angelovi a podobným kalibrům konkurovat nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 8:27 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
catcher píše:
150W je žalostně málo, osobně bych pochyboval i o tom, že ten bazmek tuhle hodnotu vůbec dosáhne, podle fotky je těleso s motorem miniaturní. Nechci tím říct, že se šnek nebude točit, ale je to tak na 2 deci šťávy na jeden zátah (ovoce). Pokud se bude dělat litr, jednou denně (zelenina), motor se brzo utaví. A vsadil bych se že prodejce se pak bude vytáčet, pokud to odejde v záruce. Pokud chcete odšťavňovat tak, aby to mělo smysl, tak tenhle krám nebrat.
Recenze odlidí si dodavatel dává obvykle sám, je třeba si uvědomit, že žijeme v rozvinutém kapitalismu \":-)\"
V mém okolí jedou Omegy 8004 a 8006 už několik let, a kromě občasné výměny prasklého plastu dílů nástavce, motory (200W) stále točí. Ale i tady se musí po max. půlhodině nechat motor vychladnout, kontinuální chod prostě Angelovi a podobným kalibrům konkurovat nemůže.

Díky,asi se tedy vrhnu na koupi Omegy-už v těch přístrojích mám pěkný guláš!-Angela zatím ne,u G21 mě lákalo i dobré čištění a cena.Tak začnu hledat znovu a dál-Ty máš Angela nebo co?
Nebo odstředivku,když budu šťávu hned pít a nedělat do zásoby?Chci dělat především zeleninu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 8:58 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
jajda22 píše:
Ty máš Angela nebo co?

Já mám dvouhřídel GreenPower Kempo a šneka Oscar 9000 (stejný jako Omega 8400). Oba jedou už 6 let. Odstředivka je nanic, leda tak na citrusové plody. Na zeleninu je fakt třeba solidní motor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 9:30 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
catcher píše:
Já mám dvouhřídel GreenPower Kempo a šneka Oscar 9000 (stejný jako Omega 8400). Oba jedou už 6 let. Odstředivka je nanic, leda tak na citrusové plody. Na zeleninu je fakt třeba solidní motor.

http://www.efitness.cz/snekovy-odstavno ... r-da-1000/
Oscara jsem nasla tohoto-i cena je tam příjemná,Kempo je dražší,ale jestli je i lepší,tak bych ho i snad koupila-zdá se mi ale malý otvor na zeleninu-musí se asi krájet-ale nevím,jak to je u jiných


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 9:57 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
jajda22 píše:
http://www.efitness.cz/snekovy-odstavno ... r-da-1000/
Oscara jsem nasla tohoto-i cena je tam příjemná,Kempo je dražší,ale jestli je i lepší,tak bych ho i snad koupila-zdá se mi ale malý otvor na zeleninu-musí se asi krájet-ale nevím,jak to je u jiných

Jo, ten by se dal, má stejné síto jako Omega, motor bude počítám taky stejný. Kempo jako dvouhřídel má jemnější šťávu, tři nástavce (na zeleninu, na ovoce a bez síta - jen na drcení, třeba semínek, nebo na výrobu pyré. Ten otvor je dostačující, běžná mrkev tím projde bez krájení, řepa na čtvrtky.
Oba se čistí dobře, Oscar možná trochu jednodušeji.
Takže je to o financích, Oscar bude dostačující (je jen trochu náročnější na tvrdost surovin, třeba z měkkých jablek udělá místo šťávy srajdu), ale Kempo je variabilnější, používám ho častěji. Jediný problém má dvouhřídel s ananasem, ten dělám v Oscarovi, tam se ty vlákna tak nenamotávají.
Ten otvor v nástavci Kempo je čtvercový, vnitřní rozměr 40 x 40 mm.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 11:06 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
catcher píše:
Jo, ten by se dal, má stejné síto jako Omega, motor bude počítám taky stejný. Kempo jako dvouhřídel má jemnější šťávu, tři nástavce (na zeleninu, na ovoce a bez síta - jen na drcení, třeba semínek, nebo na výrobu pyré. Ten otvor je dostačující, běžná mrkev tím projde bez krájení, řepa na čtvrtky.
Oba se čistí dobře, Oscar možná trochu jednodušeji.
Takže je to o financích, Oscar bude dostačující (je jen trochu náročnější na tvrdost surovin, třeba z měkkých jablek udělá místo šťávy srajdu), ale Kempo je variabilnější, používám ho častěji. Jediný problém má dvouhřídel s ananasem, ten dělám v Oscarovi, tam se ty vlákna tak nenamotávají.
Ten otvor v nástavci Kempo je čtvercový, vnitřní rozměr 40 x 40 mm.

Tak se rozhodnu mezi https://www.eujuicers.cz/odstavnovac-om ... ?_fid=8qe1 a https://www.eujuicers.cz/odstavnovac-oscar-da-1200-bila -doufám,že zlatá střední cesta,teď jen který? Díky za Tvé rady a čas


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz