Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 11:23 am 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Jarda píše:

Uvedenou firmu a její nabídku dobře znám. Sám mám Angel Juicer a mohu říci, že nic lepšího z hlediska výtěžnosti surovin, koupit nejde. Pomeranče, ananas a obecně velmi šťavnaté plodiny mu dělají trochu problém, ale pokud mezi pomeranče, sem tam strčím mrkev, tak jede jak dráha a žádné potíže s tím nemám. Je to jenom o pochopení, co mu dělá dobře a vyhovět jeho možnostem. Je prakticky nezničitelný a jak zde již někde píšu, moje dcera na něm "odšťavnila" i nerezový nůž a vydržel to. O zanášení šneků nic nevím, asi jsem si nevšiml, ale i velice lepivé produkty, jako namočený oves a nebo třeba dýňové semínko, zpracuje bez potíží, co se týká mytí, tak to zabere tak 5 minut, když už dělám pouze ty nezbytně nutné úkony a nešlechtím sítka zbytečně moc důkladně, což je stejně k ničemu. Omegu 8004 jsem přímo neviděl, ale jeden z mých pacientů ji má a je s ní spokojen. Já jsem se při nákupu řídil hlavně výtěžností a v tomto je Angel Juicer zcela nepřekonatelný. Koupil jsem ho od anglické firmy a celý postup je na tomto fóru již důkladně probírán, tak to pořádně pročtěte a uvidíte, co je pro Vás nejlepší.


Angel Juicer mne zaujal také a uvažuji o jeho koupi. Co bych ještě ráda věděla, je zda si umí tento přístroj poradit i třeba s ořechy a bylinkami. Ale pokud zvládá, jak píšete, i dýňové semínko bez problémů, měl by asi i ořechy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 11:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
Angel Juicer mne zaujal také a uvažuji o jeho koupi. Co bych ještě ráda věděla, je zda si umí tento přístroj poradit i třeba s ořechy a bylinkami. Ale pokud zvládá, jak píšete, i dýňové semínko bez problémů, měl by asi i ořechy.

Angel Juicer, je skutečně Rolls Roycem mezi odšťavňovači a umí opravdu zpracovat téměř vše, ořechy a byliny nevyjímaje, jediné, co mi na něm chybí, je možnost pouhého drcení, bez odšťavňování, například výroba studených kaší a různých past z luštěnin a obilovin. Toto údajně velice dobře zvládá Green Star a patrně ho ještě zakoupím také, abych měl k dispozici všechny přednosti dvouhřídelových odšťavňovačů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 12:23 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Jarda píše:
Angel Juicer, je skutečně Rolls Roycem mezi odšťavňovači a umí opravdu zpracovat téměř vše, ořechy a byliny nevyjímaje, jediné, co mi na něm chybí, je možnost pouhého drcení, bez odšťavňování, například výroba studených kaší a různých past z luštěnin a obilovin. Toto údajně velice dobře zvládá Green Star a patrně ho ještě zakoupím také, abych měl k dispozici všechny přednosti dvouhřídelových odšťavňovačů.

Také jsem o GS uvažovala, ale vadí mi na něm plasty a kombinace nylonu a tvrzené oceli u hnětacího soukolí.
Jinak je ale asi skvělý:
Přístroj navíc obsahuje příslušenství, se kterým můžete vyrobit všechny druhy ořechových másel jako mandlové nebo sezamové, dezerty z mraženého ovoce, zmrzliny, dětskou stravu či jemnou kaši z naklíčených zrn. Green Star 3000 obsahuje také příslušenství na výrobu moučníků, chlebových tyčinek nebo těstovin.
Navíc je tu ta zajímavá funkce magnetické technologie:
Lisuje při velmi nízkých otáčkách (100 ot./min.) a je zkonstruován speciální patentovanou infračervenou a magnetickou technologií, která zabraňuje oxidaci šťávy. Přirozeně tak prodlužuje svěžest šťávy a umožňuje její uchování až 48 hodin v chladničce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 6:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
Také jsem o GS uvažovala, ale vadí mi na něm plasty a kombinace nylonu a tvrzené oceli u hnětacího soukolí.
Jinak je ale asi skvělý:
Přístroj navíc obsahuje příslušenství, se kterým můžete vyrobit všechny druhy ořechových másel jako mandlové nebo sezamové, dezerty z mraženého ovoce, zmrzliny, dětskou stravu či jemnou kaši z naklíčených zrn. Green Star 3000 obsahuje také příslušenství na výrobu moučníků, chlebových tyčinek nebo těstovin.
Navíc je tu ta zajímavá funkce magnetické technologie:
Lisuje při velmi nízkých otáčkách (100 ot./min.) a je zkonstruován speciální patentovanou infračervenou a magnetickou technologií, která zabraňuje oxidaci šťávy. Přirozeně tak prodlužuje svěžest šťávy a umožňuje její uchování až 48 hodin v chladničce.

Green Star 3000 umí o mnoho více, něž Angel Juicer, ale je skutečně snadněji poničitelný. Nicméně se nedomnívám, že naprostá většina uživatelů, do něj bude strkat nerezový nůž, jako moje dcera a tím pádem je stejně nezničitelný, jako Angel Juicer.
Co se týká těch otáček, tak ty jsou ideální, ale na nějakou dlouhou trvanlivost vyrobených šťáv, bych zrovna nespoléhal, chemie se prostě chová pořád stejně. Osobně piji vyrobenou šťávu, maximálně do 15 minut a o žádné uchování se zásadně nepokouším, pouze v nouzi lze šťávu spotřebovat, za cca 6 hodin a i tak již bude o mnoho horší, než čerstvá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2009 1:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 19, 2009 8:17 am
Příspěvky: 11
Dobrý den pane Jardo, už více jak týden bojuji s rozhodnutím, který odšťavňovač si pořídit. Green Star 3000 nebo Angel Juicer a po shlédnutí klipů na YouTube mi z hlediska výtěžnosti a manipulace ( skládání a rozkládání ) vychází lépe Angel Juicer. Co vy na to? Píšete zde, že Green Star 3000 má více funkcí, ale využiji je vůbec? Jak byste se rozhodl Vy s Vašimi zkušenostmi. Díky za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2009 5:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Milča píše:
Dobrý den pane Jardo, už více jak týden bojuji s rozhodnutím, který odšťavňovač si pořídit. Green Star 3000 nebo Angel Juicer a po shlédnutí klipů na YouTube mi z hlediska výtěžnosti a manipulace ( skládání a rozkládání ) vychází lépe Angel Juicer. Co vy na to? Píšete zde, že Green Star 3000 má více funkcí, ale využiji je vůbec? Jak byste se rozhodl Vy s Vašimi zkušenostmi. Díky za Váš čas.

Obávám se, že to, co využijete Vy, těžko mohu posoudit já. Já jsem kupoval Angel Juicer s tím, že chci absolutně nejvyšší výtěžnost a absolutní nezničitelnost a nesledoval jsem nic jiného. Je holým faktem, že Angel Juicer neumí například obilné a jiné kaše a Green Star 3000 ano, nyní je otázka, zda je chcete jíst Vy, případně někdo z rodiny a pak je lepší Green Star 3000. Pokud je jíst nechcete a já je nejím, tak Angel Juicer dokáže v podstatě to samé. Já osobně předpokládám, že v dohledné době zakoupím i Green Star 3000, hlavně kvůli dceři, protože děti, přeci jen na ty obilné sladké patlaniny docela slyší i když já mám jiný názor. Oba dva přístroje jsou nepochybně velice dobré, ale pokud bych si ho vyráběl sám, tak bych to stejně po dosavadních zkušenostech dělal jinak a využil pouze to dobré z obou variant. Takový přístroj se bohužel neprodává a je tedy nutný kompromis, kde posoudím, zda kaše ano, či ne a vše ostatní je zhruba stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2009 9:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 19, 2009 8:17 am
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Obávám se, že to, co využijete Vy, těžko mohu posoudit já. Já jsem kupoval Angel Juicer s tím, že chci absolutně nejvyšší výtěžnost a absolutní nezničitelnost a nesledoval jsem nic jiného. Je holým faktem, že Angel Juicer neumí například obilné a jiné kaše a Green Star 3000 ano, nyní je otázka, zda je chcete jíst Vy, případně někdo z rodiny a pak je lepší Green Star 3000. Pokud je jíst nechcete a já je nejím, tak Angel Juicer dokáže v podstatě to samé. Já osobně předpokládám, že v dohledné době zakoupím i Green Star 3000, hlavně kvůli dceři, protože děti, přeci jen na ty obilné sladké patlaniny docela slyší i když já mám jiný názor. Oba dva přístroje jsou nepochybně velice dobré, ale pokud bych si ho vyráběl sám, tak bych to stejně po dosavadních zkušenostech dělal jinak a využil pouze to dobré z obou variant. Takový přístroj se bohužel neprodává a je tedy nutný kompromis, kde posoudím, zda kaše ano, či ne a vše ostatní je zhruba stejné.


Dobrý večer, až po přečtení Vaší odpovědi jsem si uvědomila, jak špatně jsem se zeptala. Myšlenky číst asi neumíte. \":-)\")
Stravovat se chci samozřejmě podle Vašich stránek, žádné patlaniny. Bylo pro mě požehnáním, že jsem narazila na Vaše stránky. Měsíc najíždím na živou stravu podle Vás a jde mi to k duhu. Šťávy jsem měla zatím jenom citrusové, protože zatím mám jenom citrusovač. Chtěla jsem si nejdříve vyzkoušet, jestli to zvládnu. Mám velkou nadváhu a kila jdou pomalu dolů a cítím se skvěle. Je mi 50 let, výška 164 cm, váha 84 kg. Také chci nejvyšší výtěžnost a kvalitu, takže to vidím na Angel Juicer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2009 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Milča píše:
Dobrý večer, až po přečtení Vaší odpovědi jsem si uvědomila, jak špatně jsem se zeptala. Myšlenky číst asi neumíte. \":-)\")
Stravovat se chci samozřejmě podle Vašich stránek, žádné patlaniny. Bylo pro mě požehnáním, že jsem narazila na Vaše stránky. Měsíc najíždím na živou stravu podle Vás a jde mi to k duhu. Šťávy jsem měla zatím jenom citrusové, protože zatím mám jenom citrusovač. Chtěla jsem si nejdříve vyzkoušet, jestli to zvládnu. Mám velkou nadváhu a kila jdou pomalu dolů a cítím se skvěle. Je mi 50 let, výška 164 cm, váha 84 kg. Také chci nejvyšší výtěžnost a kvalitu, takže to vidím na Angel Juicer.

Z mého pohledu, jsou ty přístroje celkem rovnocenné, je to tedy spíše otázka vynaložené částky a co vím, tak na Angel Juicer se musí čekat i 3 měsíce. Já jsem ho nakonec dostal rychleji od cizího dodavatele, ale to si zde na fóru můžete načíst, jak celá anabáze probíhala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 9:35 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 67
Bydliště: Psáře
Vážení kolegové, máte někdo zkušenost s: L'Equip Omni juicer? Líbí se mi možnost vlastní malovýroby olejů http://www.odstavnovac.cz/index/clanek/ ... roba-oleje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 7:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
PavelZ píše:
Vážení kolegové, máte někdo zkušenost s: L'Equip Omni juicer? Líbí se mi možnost vlastní malovýroby olejů http://www.odstavnovac.cz/index/clanek/ ... roba-oleje

Je otázkou, jak moc je výhodné si připravovat čerstvý olej touto metodou, dle mého názoru to bude velice drahé, protože pravděpodobně tento lis, nedosáhne ani zdaleka tlaků dosažitelných v profesionálním lisu, tím pádem bude spotřeba semínek neúměrně vysoká a získaný olej moc drahý. Vzhledem k tomu, že kvalitní oleje jdou velice snadno koupit a i v případě lněného oleje, lze získat i olej naprosto čerstvý, připadá mi mnohem vhodnější se zaměřit na co nejvyšší výtěžnost šťávy z ovoce a zeleniny. To dokáží jen dvouhřídelové odšťavňovače a pokud srovnám ceny i užitečné využitelné vlastnosti, tak když si trochu připlatíte a zakoupíte Green Star GS1000 , budete na tom, dle mého názoru daleko lépe, protože za danou cenu, nabízí mnohem větší možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 8:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 67
Bydliště: Psáře
Díky za radu. Dnes mi přišel lněný olej z AGRO-EL, díky za tip. Překvapilo mne, jak je dobrý když je čerstvý. Ještě k odšťavňovači-umí dvouhřídel zpracovat zmrzlé ovoce, na jakousi "zmrzlinu" ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
PavelZ píše:
Díky za radu. Dnes mi přišel lněný olej z AGRO-EL, díky za tip. Překvapilo mne, jak je dobrý když je čerstvý. Ještě k odšťavňovači-umí dvouhřídel zpracovat zmrzlé ovoce, na jakousi "zmrzlinu" ?

Já na Angel Juiceru, touto dobou, téměř denně odšťavňuji trochu zmraženého ovoce do čerstvých produktů, většinou tak chuťově upravuji šťávu z melounové kůry, která má velký obsah šťávy a je nesmysl ji vyhazovat. Čili, zpracovat zmrzlé ovoce, ten přístroj jednoznačně umí, ale dosud jsem vyrábět zmrzlinu nikdy nezkoušel. Ten, co jsem Vám doporučoval, by to měl umět ještě lépe, protože má homogenizační funkci a to já na tom svém nemám. Rozhodně však doporučuji se pro jistotu dodavatele zeptat, neomylný určitě nejsem a vyzkoušené to nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2009 12:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 19, 2009 8:17 am
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Z mého pohledu, jsou ty přístroje celkem rovnocenné, je to tedy spíše otázka vynaložené částky a co vím, tak na Angel Juicer se musí čekat i 3 měsíce. Já jsem ho nakonec dostal rychleji od cizího dodavatele, ale to si zde na fóru můžete načíst, jak celá anabáze probíhala.

Dobrý den pane Jardo, tak mi ho právě přivezli. Tedy Angel Juicer. Minulý týdem jsem ho objednala a dnes mi ho přivezli. Měla jsem štěstí, že firma právě čekala dodávku z USA. Moc se těším, až ho večer vyzkouším. No doufám, že to zvládnu, uvidím jestli je tam český návod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2009 7:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Milča píše:
Dobrý den pane Jardo, tak mi ho právě přivezli. Tedy Angel Juicer. Minulý týdem jsem ho objednala a dnes mi ho přivezli. Měla jsem štěstí, že firma právě čekala dodávku z USA. Moc se těším, až ho večer vyzkouším. No doufám, že to zvládnu, uvidím jestli je tam český návod.

To je tak jednoduché, že tam nic nepochopit ani nejde, jsou tam tři tlačítka, pro chod vpřed, vzad a stop. Jiná věc jsou zkušenosti s tím, co jak jde, či nejde odšťavňovat, ale to není ani v návodu. Pokud budete mít s návodem zásadní problém, tak dejte vědět a já Vám ho v české verzi pošlu, pouze si ho vytisknete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2009 7:28 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 19, 2009 8:17 am
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Milča píše:
Dobrý den pane Jardo, tak mi ho právě přivezli. Tedy Angel Juicer. Minulý týdem jsem ho objednala a dnes mi ho přivezli. Měla jsem štěstí, že firma právě čekala dodávku z USA. Moc se těším, až ho večer vyzkouším. No doufám, že to zvládnu, uvidím jestli je tam český návod.

To je tak jednoduché, že tam nic nepochopit ani nejde, jsou tam tři tlačítka, pro chod vpřed, vzad a stop. Jiná věc jsou zkušenosti s tím, co jak jde, či nejde odšťavňovat, ale to není ani v návodu. Pokud budete mít s návodem zásadní problém, tak dejte vědět a já Vám ho v české verzi pošlu, pouze si ho vytisknete.

Dobrý den pane Jardo, máte pravdu, je to opravdu jednoduché a je to bomba. Přesto bych velice ráda využila Vaší nabídky a poprosila Vás o zaslání českého návodu.( Email v soukromé zprávě.)
Pro začátek mi budou bohatě stačit informace o tom co odšťavňovat, které uvádíte tady na Vašem webu.
Díky za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz