Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2021 1:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
tojo píše:
Opiram se zde o studie organizace WHO, jejichz vize doufam neni nutne rozebirat a uz vubec ne obhajovat. I tyto organizace se samozrejme mohou ve svych tvrzeni mylit, ale stava se to opravdu zridkakdy. Kdyz uz neco publikuji, jedna se o overene informace.

On je prave problem s Vami zminovanou dlouhodobou praxi piti demineralizovane vody v tom, ze clovek na sobe tyto problemy sam nezaznamena, pokud napr. pravidelne nedostava sve telo do maximalni zateze a nebo si nezajde na vysetreni (lepsi varianta).

Zdravy clovek ani po dlouhodobem piti demineralizovane nemusi mit razem zdravotni problemy, nicmene to ma prokazatelne negativni dopady.

Nebudu se ptat, o co se opirate, pri sdileni dojmu, ze naprosta vetsina studii je zkorumpovana a i kdyz mi prijde hloupe na to reagovat - dehonestovat praci jinych umi kazdy. Stejne tak, si kazdy umi udelat vlastni nazor.. a ja mohu jen doufat, ze to nebude na zaklade samozvanych odborniku z 80. let, tedy autoru knihy "Sokujici pravda o vode".

Loucim se, TJ

PS: Studie jsou bezne dohledatelne, ale pro jistotu https://www.who.int/water_sanitation_he ... chap12.pdf

Ono je těžké brát celou věc tak že někdo má v této oblasti nezpochybnitelnou pravdu a ani studie WHO bych nebral jako dogma protože je potřeba vždy brát v potaz formu zadání a způsob provedení té konkrétní studie. Pokud praxe denní konzumace dešťové, nebo ledovcové vody, tedy v zásadě demineralizované vody, je možná u některých národů po celý život a nic nenaznačuje žádné významné negativní dopady je otázkou zda ty studie stojí na nevyvratitelných důkazech. Osobně nevidím ani tak problém v té vodě, ale v tom že její konzumace u člověka který je totálně demineralizovaný nekvalitní industriální stravou může ještě omezit to minimum živin co ten člověk do těla dostává a tedy v určitých případech může stav částečně zhoršovat. Každopádně ovšem nejde o primární problém té demineralizované vody ale o celkově mizerný způsob života který provozuje majoritní část západní populace a na který zde upozorňuji stále. U člověka s normálním způsobem života a kvalitním stravovacím režimem s dostatkem živin ta voda žádný problém určitě nevyvolá za tím si stojím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2021 8:36 pm 
Offline

Registrován: úte zář 26, 2017 7:22 am
Příspěvky: 17
osobně jsem letos pořídil domů RO, vodu máme pouze ze studny (kopané 9m), která není ideální . Dlouhodobě bereme i vodu ze studánky z lesa, tak to dost kombinujeme, na vaření jídla RO, čaj jak kdy (RO+studnánka) a čisté pití vody většinou jen studánková. Je to sice někdy dřina vozit si vodu ve skle od studánky, ale zase si té vody člověk váží a bere to jako hodnotu, že to neteče samo v kuchyni na pohnutí kohoutku ...
pokud máte někdo poblíž studánku, určitě doporučuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2021 11:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
outdoor píše:
osobně jsem letos pořídil domů RO, vodu máme pouze ze studny (kopané 9m), která není ideální . Dlouhodobě bereme i vodu ze studánky z lesa, tak to dost kombinujeme, na vaření jídla RO, čaj jak kdy (RO+studnánka) a čisté pití vody většinou jen studánková. Je to sice někdy dřina vozit si vodu ve skle od studánky, ale zase si té vody člověk váží a bere to jako hodnotu, že to neteče samo v kuchyni na pohnutí kohoutku ...
pokud máte někdo poblíž studánku, určitě doporučuji \":)\"

Tak jistě, kouzlo studánky nemá chybu ovšem jde o luxus který si může dopřát pouze minoritní část společnosti protože ti co žijí v městském prostředí a ke studánce nedostanou pomalu nikdy v životě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob bře 13, 2021 11:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Jarda píše:
Je to voda zbavená minerálů a bere si tedy minerály z těla, jako taková škodlivá ani nebezpečná není, ale může tělo, při neuváženě velké a rychlé konzumaci, prudce odsolit a Vy se ocitnete v deficitu solí. Člověk je potom rozhozený a může mu být blbě, ve velice silném deficitu se dá i omdlít, případně při extrémním odsolení i zemřít, ale to je pouze teorie, sám takový příklad neznám a určitě to bude velice vzácný jev. Kdysi jsem sám zkoušel dlouhodobě nesolit, ani jsem nijak nedostatek soli nekompenzoval, potom jsem cíleně dělal velice těžkou práci v extrémním letním horku a skutečně se mi povedlo se do tohoto stavu dostat. Patrně ten pokus nemusel ani skončit dobře, protože to se mnou velice rychle seklo a vyvolalo to i silné křeče. Prakticky jsem se nemohl ani narovnat, natož někam dojít a přivolat si pomoc. Naštěstí tam přišla manželka a jediné, co jsem ji byl šeptem schopen sdělit bylo, „přines sůl“. Okamžitě mi donesla sůl a vodu, dala mi asi půl polévkové lžíce soli do úst a nalila do mě i vodu. I tak trvalo velice dlouho, než jsem se srovnal a pokud by se to stalo někomu, kdo naprosto netuší proč je mu tak zle a nechá se odvézt do nemocnice, tak cestou, nebo v nemocnici exne, než někoho vůbec napadne, že jde o masivní nedostatek soli. Já jsem to věděl, co to udělá a i tak se mi to málem nepovedlo, čili nedoporučuji to zkoušet..

Moja skúsenosť so soľou je taká, že skoro 2 mesice som nekonzumoval žiadnu soľ a jediný zdroj sodíka bol hrach a šošovica. Jedlo (ryža) bolo bez soli fakt nechutné, ale postupne som si zvykol. Okrem toho som chodil do sauny každý druhý deň, čím som potením vyplavoval minerály - vyše mesiaca bol môj pot slaný. V saunovaní som stále pokračoval. Po týždni začali kognitívne problémy (spomalenie myslenia), točila sa mi hlava, únava. Po ďalšom týždni som začal vidieť rozmazane - miestami mi to pripomínalo, keď rozložíte okraz na RGB zložky, ktoré sú v osi x,y mierne posunuté. Po ďalšom týždni som to nevydržal a jedlo som si osolil. Lenže soľ mi tak chutila, že som si neuvedomil, že som v priebehu hodiny dal do seba 1,5 polievkovej lyžice soli. Na duhý deň mi opuchli nohy, ako keď nafúknete gumené rukavice. Nechcem vedieť, čo by sa stalo, keby som omdlel ako vy...

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2021 2:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Moja skúsenosť so soľou je taká, že skoro 2 mesice som nekonzumoval žiadnu soľ a jediný zdroj sodíka bol hrach a šošovica. Jedlo (ryža) bolo bez soli fakt nechutné, ale postupne som si zvykol. Okrem toho som chodil do sauny každý druhý deň, čím som potením vyplavoval minerály - vyše mesiaca bol môj pot slaný. V saunovaní som stále pokračoval. Po týždni začali kognitívne problémy (spomalenie myslenia), točila sa mi hlava, únava. Po ďalšom týždni som začal vidieť rozmazane - miestami mi to pripomínalo, keď rozložíte okraz na RGB zložky, ktoré sú v osi x,y mierne posunuté. Po ďalšom týždni som to nevydržal a jedlo som si osolil. Lenže soľ mi tak chutila, že som si neuvedomil, že som v priebehu hodiny dal do seba 1,5 polievkovej lyžice soli. Na duhý deň mi opuchli nohy, ako keď nafúknete gumené rukavice. Nechcem vedieť, čo by sa stalo, keby som omdlel ako vy...

Třeba by vás anděl strážný uhlídal a dostal z problémů, ale určitě není dobré ho dráždit. Sodík je velice důležitý prvek a jeho deficit může být hodně nepříjemný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2021 6:15 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím tak ten soudit se dá doplňovat i s
potravin bohatých na sodík,Celer řapíkatý celer a teda vlastně každá potravina obsahuje nějaký sodík.
Takže sůl jako takovou přijímat nemusí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2021 6:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Zdravím tak ten soudit se dá doplňovat i s
potravin bohatých na sodík,Celer řapíkatý celer a teda vlastně každá potravina obsahuje nějaký sodík.
Takže sůl jako takovou přijímat nemusí?

Toť otázka pokud má člověk slabé nadledvinky sodík v sobě neudrží a pak také doplnit ho tou cestou kterou zmiňujete může být docela problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2021 10:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Chcem sa opýtať, či výslednú vodu z reverznej osmózy remineralizujete použitím solí alebo ju pijete tak ako je. "Nevyťahuje" z tela zbytočne minerály, ako sa vyhrážajú oficiálne odporúčania? Alopat v inom vlákne písal, že vodu prevára - stačí vodu dostať do bodu varu, alebo je potrebné nejaký čas prevariť, prípadne koľko. Ale tá reverzná osmóza sa mi zdá ako jednoduché riešenie, či už na údržbu, ale aj na používanie.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2021 1:36 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
neti píše:
Chcem sa opýtať, či výslednú vodu z reverznej osmózy remineralizujete použitím solí alebo ju pijete tak ako je. "Nevyťahuje" z tela zbytočne minerály, ako sa vyhrážajú oficiálne odporúčania? Alopat v inom vlákne písal, že vodu prevára - stačí vodu dostať do bodu varu, alebo je potrebné nejaký čas prevariť, prípadne koľko. Ale tá reverzná osmóza sa mi zdá ako jednoduché riešenie, či už na údržbu, ale aj na používanie.

Já ji remineralizuji pouze když ji chci dát do PET láhve, jinak piju přímo jen ji. Pije ji i přítelkyně a nevšiml jsem si problému. Já beru poměrně pravidelně různé minerály, přítelkyně jen občas když si vzpomene nebo ji to "vnutím".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2021 2:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Tak plast je jasný. Do dnes si spomínam na ten umelohmotný zápach destilovanej vody v 5 l plastovej nádobe, ktorú som lial do ostrekovačov.

Dr. Ken Berry:
https://www.youtube.com/watch?v=C08xGTiZZ74

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2021 2:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Chcem sa opýtať, či výslednú vodu z reverznej osmózy remineralizujete použitím solí alebo ju pijete tak ako je. "Nevyťahuje" z tela zbytočne minerály, ako sa vyhrážajú oficiálne odporúčania? Alopat v inom vlákne písal, že vodu prevára - stačí vodu dostať do bodu varu, alebo je potrebné nejaký čas prevariť, prípadne koľko. Ale tá reverzná osmóza sa mi zdá ako jednoduché riešenie, či už na údržbu, ale aj na používanie.

Pokud máte dostatečný přísun minerálů ve stravě, nebo doplňcích nevidím důvod proč by jste nemohl pít reverzní vodu. Převaření řeší spíše bakteriální kontaminaci než chemické znečištění, ale třeba chlór odstraní celkem spolehlivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2021 12:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Ďakujem obom za informácie. Chlór odstraňujem nejaký čas odstátim vody.

Pán Jarda, prešiel som si celé vlákno. Viem, že máte naištalovanú verziu s najlepším pomerom cost/benefit (síce pomalý prúd vody, ale ľudová cena) - podobné zmýšľanie mám aj ja. Žiaľ link už nefunguje, keďže pravdepodobne firma upravila web. Chcem sa opýtať aké filtre používate, 2 alebo 3 stupňovú RO?*

Čím ďalej tým viac som naklonený úprave vody. Aspoň mám námet na darček a nemusím sa pretvarovať, ako som spokojný s darčekmi, ktoré vôbec nepotrebujem \":mrgreen:\".

* podľa obrázka na http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organ ... osmoza.php to vyzerá na 2 stupňovú s oplachovacím ventilom.
https://www.filtracevody.cz/reverzni-os ... tilem.html

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2021 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Ďakujem obom za informácie. Chlór odstraňujem nejaký čas odstátim vody.

Pán Jarda, prešiel som si celé vlákno. Viem, že máte naištalovanú verziu s najlepším pomerom cost/benefit (síce pomalý prúd vody, ale ľudová cena) - podobné zmýšľanie mám aj ja. Žiaľ link už nefunguje, keďže pravdepodobne firma upravila web. Chcem sa opýtať aké filtre používate, 2 alebo 3 stupňovú RO?*

Čím ďalej tým viac som naklonený úprave vody. Aspoň mám námet na darček a nemusím sa pretvarovať, ako som spokojný s darčekmi, ktoré vôbec nepotrebujem \":mrgreen:\".

* podľa obrázka na http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organ ... osmoza.php to vyzerá na 2 stupňovú s oplachovacím ventilom.
https://www.filtracevody.cz/reverzni-os ... tilem.html

Trefil jste se přesně mám tuto konkrétní variantu a nemohu tvrdit že bych s tím měl nějaký problém. Je tam předfiltr, uhlíkový filtr a membrána a provozuji ji v režimu trvalého omývání tedy mě vydrží filtry neuvěřitelně dlouho, nicméně to si mohu dovolit pouze z toho důvodu že mám vlastní vodu z veřejného řádu by to byla cenová sebevražda protože do odpadu odtéká obrovské množství oplachové vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2021 9:52 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Zdravim,
davnejsie sa tu riesila horska voda s clenom Redford.Kedze uz od prispevku ubehlo nejakych 13 rokov, predsa sa opytam. Byvam v oblasti s horskou vodou.

Ma aj v tomto pripade vyznam RO z hladiska odstranenia hormonov a estogenov pod.?
Neriesim teraz de/(re)minerelizaciu. Dokonca z rozboru vody ani chlor nemame. Zvazujem RO s tohto hladiska,lebo uz ani horska dolina uz nie je to co dakedy, same auto, chaty a pod....
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2021 11:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Zdravim,
davnejsie sa tu riesila horska voda s clenom Redford.Kedze uz od prispevku ubehlo nejakych 13 rokov, predsa sa opytam. Byvam v oblasti s horskou vodou.

Ma aj v tomto pripade vyznam RO z hladiska odstranenia hormonov a estogenov pod.?
Neriesim teraz de/(re)minerelizaciu. Dokonca z rozboru vody ani chlor nemame. Zvazujem RO s tohto hladiska,lebo uz ani horska dolina uz nie je to co dakedy, same auto, chaty a pod....
Dakujem

Těžko mohu odhadnout jaké případné zdroje kontaminace máte nad zdrojem z něhož vodu odebíráte, ale obecně se dá tvrdit že v horských oblastech je hormonální kontaminace málo pravděpodobná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz