Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2021 12:08 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ahojte.
Dnes som zistil, že vaňa ktorú máme doma je uzemnená, a zistil som aj to, že ju má uzemnenú valná väčšina ľudí (ak sa mýlim, opravte ma).
Veľa ľudí vie, že domáce kúpele prospievajú telesnému a niekedy aj duševnému zdraviu, ale asi drvivá menšina z vás si uvedomuje, že to NEMÁ na svedomí voda vo vani "ako taká", alebo voda vo vani s rozpustenými minerálmi, ALE VODA (IDEÁLNE S ROZPUSTENÝMI MINERÁLMI, STAČÍ OBYČAJNÁ SOĽ - sodík) V SPOJITOSTI S UZEMNENOU VAŇOU.

Inak povedané - keby ste sa máčali vo vani ktorá nie je uzemnená (a v tom prípade by ste ani dodatočne neuzemnili vodu vo vani iným spôsobom), tak účinok kúpeľa bude oveľa menší, než keď uzemnená je.

Voda z vodovodu (čiže NIE destilovaná) je totiž dobrý vodič ako elektriny, tak uzemnenia. Voda vo vani sa dotýka minimálne polovice plochy tela (záleží od veľkosti vane a veľkosti človeka ktorý v nej leží/pololeží), každého zákutia, a čiastočne sa dostáva do pokožky - čiže uzemňuje viac do hĺbky.

A tu to začína byť zaujímave........ SLANÁ VODA koncentráciou sodíka imitujúca vodu oceánu (konkrétne 3,5% roztok kuchynskej soli = 3,5kg soli na 100L vody) je 40-200x VODIVEJŠIA, než voda z vodovodu (čím mäkšia, tým je menej vodivá).
Čo to znamená? No to, že čím je voda vo vašom kúpeli v uzemnejej vani SLANŠIA, tým SILNEJŠIE uzemnení budete, tým viac voľných elektrónov vaše telo počas kúpeľa príjme, lepšie sa zregenerujete, lepšie prirodzene potlačíte zápaly, zlepšíte (aspoň dočasne, keď sa neuzemňujete X či XY hodín denne) svoju krv...

Pointa : Ľudia prisudzujú kúpeľom s kúpeľovou soľou (alebo morskou či kuchynskou soľou...) účinky znateľne prospešné zdraviu, ale mylne si myslia, že za to môže samotná teplá voda a soľ. Nie. Teplá slaná voda je ŠPIČKOVÝ "MATERIÁL" NA UZEMŇOVANIE PRE ĽUDSKÉ/ZVIERACIE TELO, ALE LEN KEĎ SA AKTIVUJE UZEMNENÍM, aby telo v nej kúpané mohlo využívať LIEČIVÚ SILU (SLANEJ) VODY. Liečivá sila vody (vrámci kúpeľov) je totiž možná len vtedy, keď je voda uzemnená. A podľa všetkého je uzemnená vo väčšine vaní.... Je aj v tej vašej ? Zistite si to čo najskôr \":-)\"


A teraz nejaké tipy....
Pokiaľ neriešite veľké bolesti kolien a máte vaňu "klasických panelákových rozmerov", odporúčam vám väčšinu času kúpeľa tráviť s ponorenou hlavou a s pokrčenými nohami (pokiaľ nie ste dieťa alebo maličký človek, ktorý je kratší ako klasická vaňa bežných rozmerov). Uvedomte si, že keď budete mať v slanej uzemnenej vode ponorený celý trup, pohlavné a vylučovacie otvory/orgány, tvár (buď aby nos trčal von, alebo ponoriť aj ten formou potopenia celej hlavy a následného nadýchnutia nad hladinou, pokračovať...), tak budete prospievať VEĽMI SILNÝM UZEMNEŇOVANÍM (voda o slanosti oceánu) svojej lebke, očiam, ušiam, dutinám, hrdlu, štítnej žľaze, mandliam, krčnej chrbtici, celej chrbtici, a vlastne CELEJ PONORENEJ ČASTI VÁŠHO TELA.

Ak môžte, skúste si dávať takého kúpele 2x týždenne aspoň po 30 minút.... ak sa dá, tak aj po hodine (napríklad počúvať NIE USPÁVAJÚCU hudbu pri tom). Uzemnená vaňa (ktorú pravdepodobne máte, pravdepodobne, nie naisto...) v kombinácii s teplou SLANOU vodou v ktorej ležíte, VÁŠMU TELU (nie vašej mysli či duši) nahradí ležanie v mori. Uzemňovacia sila kúpeľa v uzemnenej vani so slanou vodou (koncentrácia soli 3,5%) bude totiž rovnaká ako keď ležíte v mori. Zážitok mnohonásobne menší, ale teraz sa nebavím o zážitku...
BEZ SOLI TO NEPôJDE. Kúpeľ bez soli, alebo s malým množstvom soli (napr. 100g na vaňu) má OMNOHO menšie uzemňovacie účinky, omnoho menej voľných elektrónov tým príjmete do tela...

Citujem z úvodu jedného článku na internete : "....Hovorí sa, že letná dovolenka pri mori je zárukou zdravia po zvyšok roka. Ide o nezmysel alebo má more a prímorské prostredie naozaj takú veľkú silu? Už Hippokrates vyzdvihoval liečivé účinky morskej vody. Mal pravdu?"

A teraz sa zamyslite.... Myslíte, že keby voda v mori nebola UZEMNENÁ, tak by predstavovala také účinky pre zdravie? Myslíte si, že keby ste si takú vodu so sebou zobrali a naplnili ňou NEUZEMNENÝ bazén, že by mala rovnaké ozdravné účinky ? ANI NÁHODOU, ANI ZĎALEKA.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2021 2:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Ahojte.
Dnes som zistil, že vaňa ktorú máme doma je uzemnená, a zistil som aj to, že ju má uzemnenú valná väčšina ľudí (ak sa mýlim, opravte ma).
Veľa ľudí vie, že domáce kúpele prospievajú telesnému a niekedy aj duševnému zdraviu, ale asi drvivá menšina z vás si uvedomuje, že to NEMÁ na svedomí voda vo vani "ako taká", alebo voda vo vani s rozpustenými minerálmi, ALE VODA (IDEÁLNE S ROZPUSTENÝMI MINERÁLMI, STAČÍ OBYČAJNÁ SOĽ - sodík) V SPOJITOSTI S UZEMNENOU VAŇOU.

Inak povedané - keby ste sa máčali vo vani ktorá nie je uzemnená (a v tom prípade by ste ani dodatočne neuzemnili vodu vo vani iným spôsobom), tak účinok kúpeľa bude oveľa menší, než keď uzemnená je.

Voda z vodovodu (čiže NIE destilovaná) je totiž dobrý vodič ako elektriny, tak uzemnenia. Voda vo vani sa dotýka minimálne polovice plochy tela (záleží od veľkosti vane a veľkosti človeka ktorý v nej leží/pololeží), každého zákutia, a čiastočne sa dostáva do pokožky - čiže uzemňuje viac do hĺbky.

A tu to začína byť zaujímave........ SLANÁ VODA koncentráciou sodíka imitujúca vodu oceánu (konkrétne 3,5% roztok kuchynskej soli = 3,5kg soli na 100L vody) je 40-200x VODIVEJŠIA, než voda z vodovodu (čím mäkšia, tým je menej vodivá).
Čo to znamená? No to, že čím je voda vo vašom kúpeli v uzemnejej vani SLANŠIA, tým SILNEJŠIE uzemnení budete, tým viac voľných elektrónov vaše telo počas kúpeľa príjme, lepšie sa zregenerujete, lepšie prirodzene potlačíte zápaly, zlepšíte (aspoň dočasne, keď sa neuzemňujete X či XY hodín denne) svoju krv...

Pointa : Ľudia prisudzujú kúpeľom s kúpeľovou soľou (alebo morskou či kuchynskou soľou...) účinky znateľne prospešné zdraviu, ale mylne si myslia, že za to môže samotná teplá voda a soľ. Nie. Teplá slaná voda je ŠPIČKOVÝ "MATERIÁL" NA UZEMŇOVANIE PRE ĽUDSKÉ/ZVIERACIE TELO, ALE LEN KEĎ SA AKTIVUJE UZEMNENÍM, aby telo v nej kúpané mohlo využívať LIEČIVÚ SILU (SLANEJ) VODY. Liečivá sila vody (vrámci kúpeľov) je totiž možná len vtedy, keď je voda uzemnená. A podľa všetkého je uzemnená vo väčšine vaní.... Je aj v tej vašej ? Zistite si to čo najskôr \":-)\"


A teraz nejaké tipy....
Pokiaľ neriešite veľké bolesti kolien a máte vaňu "klasických panelákových rozmerov", odporúčam vám väčšinu času kúpeľa tráviť s ponorenou hlavou a s pokrčenými nohami (pokiaľ nie ste dieťa alebo maličký človek, ktorý je kratší ako klasická vaňa bežných rozmerov). Uvedomte si, že keď budete mať v slanej uzemnenej vode ponorený celý trup, pohlavné a vylučovacie otvory/orgány, tvár (buď aby nos trčal von, alebo ponoriť aj ten formou potopenia celej hlavy a následného nadýchnutia nad hladinou, pokračovať...), tak budete prospievať VEĽMI SILNÝM UZEMNEŇOVANÍM (voda o slanosti oceánu) svojej lebke, očiam, ušiam, dutinám, hrdlu, štítnej žľaze, mandliam, krčnej chrbtici, celej chrbtici, a vlastne CELEJ PONORENEJ ČASTI VÁŠHO TELA.

Ak môžte, skúste si dávať takého kúpele 2x týždenne aspoň po 30 minút.... ak sa dá, tak aj po hodine (napríklad počúvať NIE USPÁVAJÚCU hudbu pri tom). Uzemnená vaňa (ktorú pravdepodobne máte, pravdepodobne, nie naisto...) v kombinácii s teplou SLANOU vodou v ktorej ležíte, VÁŠMU TELU (nie vašej mysli či duši) nahradí ležanie v mori. Uzemňovacia sila kúpeľa v uzemnenej vani so slanou vodou (koncentrácia soli 3,5%) bude totiž rovnaká ako keď ležíte v mori. Zážitok mnohonásobne menší, ale teraz sa nebavím o zážitku...
BEZ SOLI TO NEPôJDE. Kúpeľ bez soli, alebo s malým množstvom soli (napr. 100g na vaňu) má OMNOHO menšie uzemňovacie účinky, omnoho menej voľných elektrónov tým príjmete do tela...

Citujem z úvodu jedného článku na internete : "....Hovorí sa, že letná dovolenka pri mori je zárukou zdravia po zvyšok roka. Ide o nezmysel alebo má more a prímorské prostredie naozaj takú veľkú silu? Už Hippokrates vyzdvihoval liečivé účinky morskej vody. Mal pravdu?"

A teraz sa zamyslite.... Myslíte, že keby voda v mori nebola UZEMNENÁ, tak by predstavovala také účinky pre zdravie? Myslíte si, že keby ste si takú vodu so sebou zobrali a naplnili ňou NEUZEMNENÝ bazén, že by mala rovnaké ozdravné účinky ? ANI NÁHODOU, ANI ZĎALEKA.

Podle mě měl Hippokrates pravdu určitě a nejen v této oblasti ale i v mnoha jiných ohledech které dnes pomíjí jak lidé tak moderní medicína. Moře je vlastně zdrojem života na zemi tedy jeho léčivá síla je opravdu ohromná a je velkou škodou že naše vnitrozemské státy nám neumožňují tuto léčivou sílu pravidelně užívat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2021 10:11 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Jarda píše:
Podle mě měl Hippokrates pravdu určitě a nejen v této oblasti ale i v mnoha jiných ohledech které dnes pomíjí jak lidé tak moderní medicína. Moře je vlastně zdrojem života na zemi tedy jeho léčivá síla je opravdu ohromná a je velkou škodou že naše vnitrozemské státy nám neumožňují tuto léčivou sílu pravidelně užívat.

Musím reagovať \":wink:\"
More nie je zdrojom života na zemi \":wink:\"
Skutky 17:24 Bôh, ktorý učinil svet a všetko, čo je na ňom, súc Pánom nebies a zeme nebýva v chrámoch, učinených rukou, 25 ani sa mu neslúži ľudskými rukami, jako čo by niečo potreboval, lebo veď on sám dáva všetkému život a dych a všetko 26 a učinil z jednej krvi všetok národ ľudí, aby bývali na celej tvári zeme, určiac vopred odriadené časy a medze ich bývania, 27 aby hľadali Pána, ak by ho snáď len nejako nahmatali a našli, hoci nie je ďaleko od niktorého z nás. 28 Lebo veď v ňom žijeme, hýbeme sa a sme, jako aj ktorísi z vašich básnikov povedali: Lebo i jeho rodina sme.

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2021 4:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Teologik píše:
Musím reagovať \":wink:\"
More nie je zdrojom života na zemi \":wink:\"
Skutky 17:24 Bôh, ktorý učinil svet a všetko, čo je na ňom, súc Pánom nebies a zeme nebýva v chrámoch, učinených rukou, 25 ani sa mu neslúži ľudskými rukami, jako čo by niečo potreboval, lebo veď on sám dáva všetkému život a dych a všetko 26 a učinil z jednej krvi všetok národ ľudí, aby bývali na celej tvári zeme, určiac vopred odriadené časy a medze ich bývania, 27 aby hľadali Pána, ak by ho snáď len nejako nahmatali a našli, hoci nie je ďaleko od niktorého z nás. 28 Lebo veď v ňom žijeme, hýbeme sa a sme, jako aj ktorísi z vašich básnikov povedali: Lebo i jeho rodina sme.

Ale já jsem reagoval na léčebnou sílu mořské vody ne že bych popíral existenci stvořitele a jeho dílo včetně člověka. Každopádně v dnešní době je velká část lidí nevěřících, respektive každý je v zásadě věřící, ale nevěří oficiálnímu výkladu, přesto vnímá jakousi všudypřítomnou nadstavbu materiálního světa i když není ochoten ztotožnit s konkrétní verzí církve.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2021 5:36 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Moje prvé dva relatívne silno slané kúpele (cca 3.5% koncentrácia soli), ktoré som absolvoval asi pred troma týždňami, u mňa spôsobili zaujímavý detox, a to pritom robievam derivačné kúpele, prerušované hladovanie na dennej báze (IF 17/7), uzemňovanie pomocou uzemňovacích pomôcok, atď....
Detoxikačné prejavy boli takéto : Mal som akoby kovovú chuť v ústach nasledujúci deň po kúpeli (aj prvý, aj druhý krát), pričom jazyk nebol potiahnutý žiadnym povlakom (nemávam ho potiahnutý), a tesne po kúpeli + celý nasledujúci deň v oboch prípadoch, som mal akúsi veľmi frekventovanú plynatosť, k tomu dosť zapáchajúcu (inak bežne vetry mám prakticky bez zápachu).
Akoby vo mne ten SILNO UZEMŇUJÚCI (uzemnená vaňa + voda slaná ako v oceáne) slaný kúpeľ niečo zahubil, a bolo to z tela vypudené silno zapáchajúcimi vetrami.
Nasledujúce slané kúpele už mávam bez týchto príznakov, bez kovovej pachuti v ústach, bez smradľavej plynatosti (hoci plynatosť sa stále po kúpeli zvýši, už ale nezapácha).

Aké skúsenosti so silno slanými kúpeľmi máte vy? ...

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2021 7:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Nick, ako meráš, či je niečo uzemnené?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Naposledy upravil neti dne čtv dub 08, 2021 9:38 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2021 10:59 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Neti : Jednoducho. Napustil som do vane vodu. Stál som neuzemnený na podlahe (kachličky, ale to je jedno...) v kúpeľni. Do vody vo vani som vložil čierny "kolík"/káblik multimetru, a prstami chytil červený (ktorý som do vody nevložil). Vďaka tomu, že voda vo vani je uzemnená (ako výsledok uzemnenej vane), chytením sa červeného kolíka/káblika mi ukázalo na displeji multimetru elektrické napätie môjho tela o hodnote okolo 0,5V (v tom mieste kúpeľne bolo je elektrické napätie môjho tela naozaj 0,5V, keď to merám priložením čierneho kolíka na uzemňovací kolík v zásuvke predlžovačky). Keď som počas držania červeného kolíka/káblika multimetru prstami jednej ruky ponoril prsty druhej ruky do vody vo vani v ktorej bol namočený čierny kolík, napätie môjho tela kleslo z približne 0,5V na rovné 0,000V.

Keby voda vo vani bola neuzemnená, tak po vložení čierneho kolíka/káblika multimetra do vody, a následným chytením sa červeného kolíka/káblika multimetra, by displej ukázal hodnotu možno 0,006V (to ukazuje len tak samo od seba, keď multimeter zapnem a kolíky/kábliky pohodené na posteli/koberci, čiže hodnota by sa nijak nezmenila, resp. by kolísala v rozmedzí +- 0,002V), čo by bolo dôkazom, že voda vo vani je rovnako neuzemnená, ako je neuzemnený koberec či plachta na posteli pod ktorou je rovno matrac, NAKOĽKO elektrické napätie môjho tela v kúpeľni je od tých 0,3V po možno 0,7V (v závislosti od toho, či stojím blízko dverí kúpeľne, alebo na konci kúpeľne).

Viem, píšem trochu "rozťahane", ale určite si to pochopil.

Napadlo mi, že môžeš skúsiť toto.... Vlož do vane vedro s vodou, a napusť vodu aj do vane..... Voda vo vedre bude od vody vo vani oddelená izolantom (umelá hmota, z ktorej je vyrobené vedro). Postav sa na podlahu, vlož do vody VO VANI čierny kolík/káblik multimetra a prstami jednej ruky sa chyť červeného kolíka/káblika. Displej ti ukáže určitú hodnotu elektrického napätia v tvojom tele. Ak bude veľmi blízko nule (napríklad 0,006V), vaňu máš na 100% NEUZEMNENÚ, pretože tak nízke elektrické napätie v tele v byte/dome v ktorom nemáš vypnutý elektrický prúd, mať nemôžeš. Ak ukáže podstatne vyššie napätie, ale PREDSALEN si chceš dodatočne overiť že máš vaňu uzemnenú (a nestačí ti to zistiť tak, že po vložení DRUHEJ ruky do vody vo vani držiac prvou rukou červený kolík/káblik elektrické napätie tvojho tela sa zníži na rovnú NULU), tak teraz pre zmenu vlož čierny kolík/káblik multimetra do vody VO VEDIERKU, a chyť sa červeného kolíka/káblika multimetra. Ukážke ti maličkú hodnotu napätia na displeji (okolo 0,006V) Z DôVODU, že napätie tvojho tela sa podržaním červeného kolíka/káblika v skutočnosti nezmeralo, nakoľko čierny kolík vo vode v umelohmotnom vedierku S NEUZEMNENOU VODOU JE NEUZEMNENÝ. Rovnako je tak aj v prípade, keď čierny kolík/káblik multimetru položíš/pohodíš na koberec, a chytíš sa červeného kábliku. Ukáže ti úplne nízku hodnotu elektrického napätia, pretože čierny káblik nie je uzemnený, a teda multimeter v ten okamih NIČ NEMERIA.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz