Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 7:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="george20":1z0ciyhv]tak plivací test dopadl celkem i dobře ale krkací tragicky

začal jsem v pondělí se změnou jídelničku a uplně přestal jíst sladký,sirup atd.

začal konzumovat více zeleniny ,okurky,piju citronovou štávu a po kouskách kyselé zelé z bolehoště ,které jediné není s nějakým bordelem

a jsem s toho uplně v šoku ,ráno jsem přestal brát kontrolog a je mi dobře ,žaludek netlačí a je lepší i stolice

stále tu čerpaám další a další informace a chtěl bych pročistit i

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: stř dub 30, 2014 9:44 am 
Offline

Registrován: ned úno 23, 2014 7:50 pm
Příspěvky: 14
tak zase napíšu jak se to vyvíjí \":wink:\"
bolesti žaludku uplně ustoupil ,každé ráno piju čaj nebo vodu s citronem ,vynechal jsem bílé pečivo ,snažím se vydržet občas ale zklouznu a dám si něco nezdravého \":(\"
doma sou s toho sice na mrtvici ,když mi musí speciálně vařit ,ale já se cítím daleko lépe než před tím ,chtěl bych snížit dávku controloku z 40 na 20 a pak ho vypustit uplně

ještě tu prostuduji hcl a pak dám vědět moc děkuji a važím si vašich rad

hlavně to chce vydržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
george20 píše:
tak zase napíšu jak se to vyvíjí \":wink:\"
bolesti žaludku uplně ustoupil ,každé ráno piju čaj nebo vodu s citronem ,vynechal jsem bílé pečivo ,snažím se vydržet občas ale zklouznu a dám si něco nezdravého \":(\"
doma sou s toho sice na mrtvici ,když mi musí speciálně vařit ,ale já se cítím daleko lépe než před tím ,chtěl bych snížit dávku controloku z 40 na 20 a pak ho vypustit uplně

ještě tu prostuduji hcl a pak dám vědět moc děkuji a važím si vašich rad

hlavně to chce vydržet

Člověk si musí věřit a nebát se pomalu odstranit berličky ze svého života. To máte jako s hůlkou, prostě pokud ji budete nosit, budete se o ni opírat a zdánlivě to bez ní nepůjde, pokud si ji někde zapomenete půjdete bez ní a možná i v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 4:03 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Dobrý den, trápí mne již nějákou dobu plynatost. Na velkou chodím 2xdenně. Ráno je to lidově řečeno hovno jako cep, ovšem během dne začne přibývat plynatosti a po větším jídle mám nutkání jít na záchod ovšem vždycky je stolice velmi malá světle hnědá a zapáchájící. Kolem večera začne být plynatost opravdu velká. Moje snídaně spočívá v zelninovém salátu(400g) zalitého olivovým olejem + vajička na něják způsob + ořísky a semínka. Oběd maso příodně spolu pohankou/jahly/rýží+ opět zeleninový salát. Svačina jablko či jiné ovoce. Večeře celozrný chleba + cottage/rybí pomzánka případně čistý bílý jogurt s kakaem skořicí mákem a kokosem+ opět zelenina většinou kysané zelí. Musím podotknout že jsem se přes vánoce zrovna nekrotil a toho sladkého jsem snědl opravdu hodně-
Provedl jsem šanku a první dva tři dny bylo vše pořádku ovšem poté se plynatost opět vrátila. Nyní užívám lepicol, kokosý tuk, chlorelu, výtažek z čeneku, a ráno na lačno lžicku jablečného octa. Piji čaje maté, lapacho, ostropestřec, heřmánek.
Postupuji správně ? Co bych měl dále dělat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 7:50 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
bfinger píše:
Dobrý den, trápí mne již nějákou dobu plynatost. Na velkou chodím 2xdenně. Ráno je to lidově řečeno hovno jako cep, ovšem během dne začne přibývat plynatosti a po větším jídle mám nutkání jít na záchod ovšem vždycky je stolice velmi malá světle hnědá a zapáchájící. Kolem večera začne být plynatost opravdu velká. Moje snídaně spočívá v zelninovém salátu(400g) zalitého olivovým olejem + vajička na něják způsob + ořísky a semínka. Oběd maso příodně spolu pohankou/jahly/rýží+ opět zeleninový salát. Svačina jablko či jiné ovoce. Večeře celozrný chleba + cottage/rybí pomzánka případně čistý bílý jogurt s kakaem skořicí mákem a kokosem+ opět zelenina většinou kysané zelí. Musím podotknout že jsem se přes vánoce zrovna nekrotil a toho sladkého jsem snědl opravdu hodně-
Provedl jsem šanku a první dva tři dny bylo vše pořádku ovšem poté se plynatost opět vrátila. Nyní užívám lepicol, kokosý tuk, chlorelu, výtažek z čeneku, a ráno na lačno lžicku jablečného octa. Piji čaje maté, lapacho, ostropestřec, heřmánek.
Postupuji správně ? Co bych měl dále dělat ?

To bude nejspis spatnym travenim to nadymani, ten kdo ma traveni v poradku, toho nic nenadyma. Udelej si krkaci test (uvidis jak jsi na tom s HCL) a taky test na candidu (plivaci test). Uprav si jidelnicek, ja si myslim, ze mas premnozene kvasinky. Pokud zjistis, ze mas candidu, vyrad chleba a vubec vsechny obiloviny, take maso, kakao a z ovoce je vhodne pouze kysele jablko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 8:07 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Dobrý den, děkuji za odpověď. A můžete mi prosím říct jak je možné že se nadýmání objeví vždy až k večeru ? Ráno mohu sníst cokoliv a nemám problém. Vše začíná až večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 8:34 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Protoze mas rano spravnou skladbu jidla, ale pak uz ne ....Moje snídaně spočívá v zelninovém salátu(400g) zalitého olivovým olejem + vajička na něják způsob + ořísky a semínka ...snidani mas ok.
O tom dalsim se to uz neda rict, celozrnny chleba ...spatne!
Maso spolu s obilovinama ...zase spatne! Maso kombinuj jedine se zeleninou. Ovoce ...nepises o jake se vlastne jedna, pokud jsou to banany nebo jinsi velmi sladke ovoce, tak to je zase bohuzel spatne.
Nekombinuj ruzne druhy potravin dohromady, snaz se jist jednoducha jidla, lehce stravitelna, zeleninu syrovou a nebo lehce naparenou. A jake jis ty orisky? Jez jenom mandle a ty si macej predem ve vode. Vlasske orechy, pecans, kesu, buraky obsahuji plisen, ty vyrad. Ze seminek je dobra slunecnice, dyne, sezam, lnene a chia seminko.
Prejdi si na stranky, kde se probira vse o candide, najdi si taky co se pise o traveni a HCL, o jode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 8:49 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Takže se tedy úplně zbavit obilovin ano. Jím mandle hodně lněného semínka dýnovky slunecnicove. Ovoce jablko. Jogurt a cottage nebudou problémem ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 9:21 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
bfinger píše:
Takže se tedy úplně zbavit obilovin ano. Jím mandle hodně lněného semínka dýnovky slunecnicove. Ovoce jablko. Jogurt a cottage nebudou problémem ?

Me osobne kupovany cottage delal potize, musela jsem ho vyradit. Bily jogurt, prestoze to byla activia, me taky kdysi nafukovala, i ten jogurt jsem vyradila, ja nemam moznost si tady koupit syrove mleko a delat si jogurty nebo kefir doma. Pasterizovane mleko a mlecne vyrobky jsou naprdacky, zahlenuji a krmi candidu, takze ani syry nejsou vhodne, jedine tak bryndza, nebo ovci syr.
Obiloviny maji skodlivy lepek a skrob, vyrad je. Vyrad cukry, take fruktoza krmi kvasinky, ja jsem jedla jenom zelena jablka. Jablecny ocet mas spravne, ale vyhybej se vsemu kde se nachazi bily ocet, taky vsemu co je v plechovkach a obsahuje konzervacni latky, kontroluj etikety na kecupu, horcici, nejez BBQ omacku, sojovku, worcestrovku, kupovane salatove dresinky, ze zeleniny muzes vsechno krome brambor, tam je taky skrob. Jedine syrovou bramboru muzes. Ty jsem ja jedla, me tedy aspon nic nedelaly. Ale to musis vyzkouset na sobe, u kazdeho to nefunguje stejne. Pouzivej himalajskou sul. Dopln si zakladni vitaminy a mineraly. Taky to chce pohyb, rozproudit krev a okyslicit kazdou bunku. Delej si klystyry a pak ocisty jater, pozdeji pridavej dalsi a taky se odcervi ...pokud to tedy uz vsechno nedelas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 9:36 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Mám pocit že se mnou jogurt ani čistý cotage nic nědělá. Jogurt holandia selksý čistý měl by obsahovat nejvíce lactobacilu z kupovaných jogurtů. Hořčici jím takovou která mám minimum sachardiů bez éček. Dále jsem zjistil že pohanka jáhly mi problém nědělají, ale vyřadím je tedy. Největší neplechu asi dělá celozrný chléb ten mne nafukuje. Hybu se celkem pravidelne chodim do fitka + futsal a badminton jen nevím jak to s touhle stravou všechno utáhnu.
Mohl bych se zeptat za jak dlouho bych mohl čekat ústup plynatosti ? Dále jsem vypozoroval že po vyřazení bílého cukru a bílého pečiva zmizelo akné ovšem plynatost dále trvá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 9:58 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
bfinger píše:
Mám pocit že se mnou jogurt ani čistý cotage nic nědělá. Jogurt holandia selksý čistý měl by obsahovat nejvíce lactobacilu z kupovaných jogurtů. Hořčici jím takovou která mám minimum sachardiů bez éček. Dále jsem zjistil že pohanka jáhly mi problém nědělají, ale vyřadím je tedy. Největší neplechu asi dělá celozrný chléb ten mne nafukuje. Hybu se celkem pravidelne chodim do fitka + futsal a badminton jen nevím jak to s touhle stravou všechno utáhnu.
Mohl bych se zeptat za jak dlouho bych mohl čekat ústup plynatosti ? Dále jsem vypozoroval že po vyřazení bílého cukru a bílého pečiva zmizelo akné ovšem plynatost dále trvá.

Pokud budes striktne dodrzovat candida dietu, delat si pravidelne ocisty, srovnas si HCL (s palenim zahy problem nemas?) a taky jod, pokud je mas rozharasene, tak by to mohlo byt behem kratke doby.
Ja jsem se zacala asi od 4. tydne prikrmovat hummusem z cizrny, to me nic nedelalo, uz tehdy me to prestalo nadymat a zasytilo me to na delsi dobu. Ovsem jak jsem vyzkousela maso, nadymani bylo zpatky. Musis si to pomalinku vsechno odzkouset sam na sobe, kazdemu dela problem neco jineho. Kdyz jsem mela uz pokoj s nadymanim a zacala jsem doplnovat vitamin C, tak jsem byla jako vzducholod ...to bylo primo strasne! Musela jsem ubrat, prestoze jsem z C-ecka nemela prujem a pak to bylo fajn. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 10:30 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Nemám a nikdy neměl. Okay mockrát děkuju za takovýto návod budu se tím řídit a uvidíme jak to půjde \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 11:47 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Kto grgá a prdí - zdravie si tvrdí!
Pre jeden prd si nenechám rebro vyvaliť.

\":mrgreen:\" \":mrgreen:\" \":mrgreen:\"

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob led 17, 2015 9:42 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Dnes bylo vše celý den v pořádku ale večer jsem si dal trošku cottage s porkem a brokolici a dostavila se plynatost sice v poměrně malé míře ale i tak jsem byl nafouknutý. Pokud budu muset vyřadti i jogurty a cottage tak nevím co budu večeřet, zelenina mi začíná lézt krkem.
Ještě mě tak napadá musím posledních par tydu porad sedět na prdeli a učit se, není možné že i tam bude část příčiny ? Když jsem měl velmi pravidelný pohyb tak sem tyto obtíže neměl nebo měl v podstatně menšímíře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned led 18, 2015 10:49 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Tak teď už to nechápu vůbec Obědval sem v 1 hodinu vše bylo naprosto v pořádku žadná plynatost. Přišla večeře dal jsem si pouze zeleninu (Zelí, kyselé zelí, brokolice, porek, cibule) zalil olivovým oleje snědl. A do hodiny dvou začala opět plynatost.... Čím by to mohlo být ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz