Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2020 5:40 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Při krkacim testu, má to krknuti být takové to silné, hlasite nebo se počítá i takový ten tichý, takový pšouk? opravdu nevím jak to popsat ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2020 7:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Při krkacim testu, má to krknuti být takové to silné, hlasite nebo se počítá i takový ten tichý, takový pšouk? opravdu nevím jak to popsat ...

Jde o reakci kyseliny, tedy pokud tam je a zásady, což reaguje velice bouřlivě. Vyzkoušejte přidat tu sodu do skleničky s citrónovou šťávou, nebo octem a uvidíte. Krknutí musí být jako když krkne horník po pivu na ex, slabé odtoky plynu se nepočítají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: pon črc 27, 2020 6:31 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Tak asi ani podruhé jsem nekrkl. Dal jsem půl lžičky do vody s citronem a nic. Zkusím ještě pozítří.

Betain HCL mám dávkovat jak? Píšou tabletu s jídlem, někde jsem četl, že to má člověk zvyšovat a až ucítí pálení záhy, např při 5 tabletách, tak zůstat na 4.. Upřímně se mi ale zdá, že se mi to hleneni zvýšilo pro nasazení HCL, též i po menších dávkách jídla mi začíná krucet v břiše \":(\" jinak zázvor dávám po jídle, vždycky si lehnu,... Jak rychle by se to mělo spravit??

Přemýšlím o koupi jablečného octa, ten bych měl dávkovat jak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: pon črc 27, 2020 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="nads":1qsggc54]Tak asi ani podruhé jsem nekrkl. Dal jsem půl lžičky do vody s citronem a nic. Zkusím ještě pozítří.

Betain HCL mám dávkovat jak? Píšou tabletu s jídlem, někde jsem četl, že to má člověk zvyšovat a až ucítí pálení záhy, např při 5 tabletách, tak zůstat na 4.. Upřímně se mi ale zdá, že se mi to hleneni zvýšilo pro nasazení HCL \":(\" jinak zázvor dávám po jídle, vždycky si lehnu,... Jak rychle by se to mělo spravit??

Přemýšlím o koupi jablečného octa, ten bych měl dávkovat jak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: úte črc 28, 2020 8:55 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Začínám si říkat, jestli nemohu mít Helicobacter pylori nebo nějaké vředy...zakoupil jsem si domácí test ze stolice a uvidím. Jinak chci ještě zkusit test na HCl přes červenou řepu (prej by neměla být zbarvená moc)
At už bude problém nedostatek HCL nebo pylori, tak mám asi i tak dál užívat a jíst : betain hcl, zakysane zelí, syrové zelí, pálivé papriky jako feferonky, atd, jablečný ocet, zazvor? Nerad bych skončil na ATB

Je ovoce na snídani problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: úte črc 28, 2020 12:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Začínám si říkat, jestli nemohu mít Helicobacter pylori nebo nějaké vředy...zakoupil jsem si domácí test ze stolice a uvidím. Jinak chci ještě zkusit test na HCl přes červenou řepu (prej by neměla být zbarvená moc)
At už bude problém nedostatek HCL nebo pylori, tak mám asi i tak dál užívat a jíst : betain hcl, zakysane zelí, syrové zelí, pálivé papriky jako feferonky, atd, jablečný ocet, zazvor? Nerad bych skončil na ATB

Je ovoce na snídani problém?

Problém snídat ovoce nebo cokoliv dalšího není o tom zda vám to někdo řekne nebo potvrdí, ale o tom že dané jídlo dobře trávíte tedy sám vidíte nejlépe zda to raní ovoce strávíte nebo se nafouknete. Totéž platí i pro uvedené doplňky nebo minimálně pro většinu z nich pokud evidentně pomáhají dodávám, pokud je něco blbě raději se jim vyhnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2021 4:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 25, 2021 4:32 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
zhruba 2 roky mám problém se zahlenění. Každé ráno mám plnou pusu a nos. Přes den se to uvolní, ale je nepříjemné to mít každé ráno. Zároveň se takřka od mala neustále potím - nejvíc na rukou a v podpaží.. nevím proč, ale když nemám ponožky, tak se potím ještě víc. Před rokem se mi udělalo rapidně zhoršující se akné, které mě donutilo řešit svůj zdravotní stav (vím, je smutné, že jsem začal řešit své zdraví, až když se to dotklo mého vzhledu). Akné mám víceméně pod kontrolou a řekl bych, že už ho téměř nemám. V průběhu mého boje s pupínky na mém obličeji se mi začaly dělat černé tečky - těch mám momentálně celé čelo a tváře.

Napadlo mě vyzkoušet pro začátek parazity, ale test vyšel negativní. Následně jsem vyzkoušel dietu na kvasinky, která nejspíš měla nějaký výsledek, ale já ho nějak víc nepociťoval - pocitově musím přiznat, že jsem se třeba po kysané zelí cítil a cítím skvěle. Poté několik dalších druhů očist.. dlouhou dobu střeva, za poslední půl rok 2x

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2021 7:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Šimon":3b9x0x7e]Dobrý den,
zhruba 2 roky mám problém se zahlenění. Každé ráno mám plnou pusu a nos. Přes den se to uvolní, ale je nepříjemné to mít každé ráno. Zároveň se takřka od mala neustále potím - nejvíc na rukou a v podpaží.. nevím proč, ale když nemám ponožky, tak se potím ještě víc. Před rokem se mi udělalo rapidně zhoršující se akné, které mě donutilo řešit svůj zdravotní stav (vím, je smutné, že jsem začal řešit své zdraví, až když se to dotklo mého vzhledu). Akné mám víceméně pod kontrolou a řekl bych, že už ho téměř nemám. V průběhu mého boje s pupínky na mém obličeji se mi začaly dělat černé tečky - těch mám momentálně celé čelo a tváře.

Napadlo mě vyzkoušet pro začátek parazity, ale test vyšel negativní. Následně jsem vyzkoušel dietu na kvasinky, která nejspíš měla nějaký výsledek, ale já ho nějak víc nepociťoval - pocitově musím přiznat, že jsem se třeba po kysané zelí cítil a cítím skvěle. Poté několik dalších druhů očist.. dlouhou dobu střeva, za poslední půl rok 2x

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2021 7:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 25, 2021 4:32 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Uvedené problémy s vysokou mírou pravděpodobnosti způsobuje nějaký malý šmejd žijící patrně ve střevním traktu. Já bych vyzkoušel dvě věci a to fasting minimálně 18/6 tedy v průběhu dne jíte v souvislém časovém okně 6 a méně hodin jinak pouze pijete ideálně vodu, nebo bylinné čaje. Ještě lépe to funguje tak že střídáte sacharidové a bez sacharidové dny v poměru 5/2 tedy 5 dní jíte sacharidy a dva dny jíte keto. Tento postup živí tělo, ale šmejdi s ním mají docela zásadní problém. Druhá možnost je pro lidi kteří nemají amalgámové plomby a to je NAC, což můžete vyzkoušet podáváním ACC long v dávce 2 tablety denně to silně čistí tkáně a hleny ředí a odvádí z těla. Každopádně pokud to začne někdo kdo ty plomby má spíše si bude škodit a uvolněná rtuť bude páchat nepříjemné věci. Pokud by se vám toto osvědčilo a nebude chtít tolik utrácet za ACC long klidně mě zavolejte a většinou jsem schopen zajistit přímo prášek tedy surovinu ze které se ty tablety produkují, což vyjde podstatně levněji.

Přiznám se, že o té dietě 5/2 jsem nikdy neslyšel. Jen se ještě zeptám zeptam.. doopravdy 5 dní sacharidy? Přišlo mi to divné, tak se radši ptám. A ještě.. záleží na při této diete na kaloriích? Amalgamové plomby nemám, zkusím.
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2021 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Šimon píše:
Přiznám se, že o té dietě 5/2 jsem nikdy neslyšel. Jen se ještě zeptám zeptam.. doopravdy 5 dní sacharidy? Přišlo mi to divné, tak se radši ptám. A ještě.. záleží na při této diete na kaloriích? Amalgamové plomby nemám, zkusím.
Děkuji za odpověď.

Ano 5 dní sacharidy a dva dny keto, ale lze si to keto i protáhnout ovšem když to vyzkoušíte nic protahovat patrně nebudete, ono není tak snadné držet tvrdý fasting kombinovaný s keto stravou to už je vlastně plné hladovění a člověk si ten stav musí natrénovat. Na kaloriích moc nezáleží protože tělo při tomto režimu většinou spálí skoro cokoliv a pomalu v jakémkoliv množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2021 4:34 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 25, 2021 4:32 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Ano 5 dní sacharidy a dva dny keto, ale lze si to keto i protáhnout ovšem když to vyzkoušíte nic protahovat patrně nebudete, ono není tak snadné držet tvrdý fasting kombinovaný s keto stravou to už je vlastně plné hladovění a člověk si ten stav musí natrénovat. Na kaloriích moc nezáleží protože tělo při tomto režimu většinou spálí skoro cokoliv a pomalu v jakémkoliv množství.

Tak včera mi vyšly krevní testy. Mám hypertyreózu způsobenou autoimunitním onemocněním. Na poprvé jsem se z toho hroutil, ale teď jsem za to rád, protože konečně vím, proti komu že to vlastně bojuji. Vím, že často píšete, že autoimunitní onemocnění způsobují "šmejdi" a kvasinky.. myslíte, že je tedy reálné se toho autoimunitního onemocnění zbavit? Doktoři apod. všude píšou, jak je to nevyléčitelné, ale doktoři že jo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2021 5:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Šimon píše:
Tak včera mi vyšly krevní testy. Mám hypertyreózu způsobenou autoimunitním onemocněním. Na poprvé jsem se z toho hroutil, ale teď jsem za to rád, protože konečně vím, proti komu že to vlastně bojuji. Vím, že často píšete, že autoimunitní onemocnění způsobují "šmejdi" a kvasinky.. myslíte, že je tedy reálné se toho autoimunitního onemocnění zbavit? Doktoři apod. všude píšou, jak je to nevyléčitelné, ale doktoři že jo.

To by jste měl řešit ve vlákně o štítné žláze a také se to tam určitě již probíralo. V naprosté většině případů jde o rozhození poměru mědi a železa se současným snížením ceruloplazminu. Tím se zvedne železo a vzniká zánět protože šmejdi železo pro svoji činnost vyloženě potřebují. Současně snížení, nebo nedostupnost mědi citelně ovlivňuje tvorbu hormonů konkrétně progesteronu, což sníží schopnost vyvážit protizánětlivě estrogen a opět se bavíme o zánětu. Pokud se tyto položky srovnají je velice slušná šance srovnat štítnou do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zahlenění po čajích
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2023 12:31 am 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Zdravim, začal jsem kupovat čaje např. v kralovstvichuti.cz .. kde maj výběrový čaje, dá se říct a můj dotaz je - po některejch bílejch čajích jsem zahleněnej, v podstatě mi stačí vypít ani ne jeden hrnek běhek večera a během pár hodin , až další den, se probudim zahleněnej a už ani nechci dopití čaje riskovat.

Stalo se mi to např. u "Shou mei - čaj dlouhověkosti" - bílej/žlutej čaj..
ale u jiných taky z kategorie bílé-žluté se mi to neděje.

Máte někdo podobnou zkušenost, nebo třeba vysvětlení?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění po čajích
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2023 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
VitekH píše:
Zdravim, začal jsem kupovat čaje např. v kralovstvichuti.cz .. kde maj výběrový čaje, dá se říct a můj dotaz je - po některejch bílejch čajích jsem zahleněnej, v podstatě mi stačí vypít ani ne jeden hrnek běhek večera a během pár hodin , až další den, se probudim zahleněnej a už ani nechci dopití čaje riskovat.

Stalo se mi to např. u "Shou mei - čaj dlouhověkosti" - bílej/žlutej čaj..
ale u jiných taky z kategorie bílé-žluté se mi to neděje.

Máte někdo podobnou zkušenost, nebo třeba vysvětlení?
Děkuji.

Tam jde patrně pouze o efekt čištění usazených hlenů v těle tedy s tím pitím čaje lze dohledat pouze nepřímou souvislost z čaje hleny nevytvoříte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz