Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 5:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Molca píše:
Dobrý večer. Mám nejaký dotaz ohladne urinoterapie. Jedná sa o to, že moja mama má operovaný meniskus, natierala si to krémom, keď mala bolesti, tak si dala tabletku, ale stále to nebolo ono. Ja som jej poradila, nech si na koleno dáva obklady s močou. A zabralo to! Bolí ju to ovela ovela menej (hlavne pri vačšej záťaži) a behá ako srnka. \":D\" Obklad si dala asi po týždni dole, chvílu bola bez neho a znova cítila tie isté bolesti. Viem, že zázraky nemám čakať za týždeň, len sa chcem spýtať, ako tieto urinové obklady posobia v tom kolene. Či keď si obklady bude dávať napr. pol roka v kuse, či sa jej to bude liečiť, alebo tieto obklady budú posobiť len ako "utišujúci" liek. Ďakujem!

Urina proniká velice hluboko do tkání, jednak odsává nečistoty a dále zrychluje i regeneraci tkání, čili nejde pouze u utišování bolestí, ale o opravdovou léčbu. Můžete vyzkoušet také obklady z kostivalu, nebo bentonitu, oboje jsem zde mnohokrát popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 5:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Veverice píše:
Dobrý den,
zajímalo by mne, co si myslíte o urinoterapii v těhotenství. Mám v tomto období alergii a také jsem teď nachlazená (rýma a bolest v krku), ale nechci brát žádné léky. Moc mi pomáhá urinoterapie, hlavně nosní sprcha, vlhčení pleti a kloktání. Moc ji teď pít nechci (obvykle jen 2 doušky) kvůli možné detoxikaci, ale ostatní metody mi vždy uleví. Byla jsem zvyklá na urinoterapii i před otěhotněním (cca provádění s přestávkami 5 let), ale nevím, zda tím nevyburcuju nějakou šílenou detoxikaci a zda to pro miminko není nebezpečné (ale myslím, že více, než brát léky v těhotenství to asi nebude). Moc ráda bych uvítala názor odborníka. Děkuji za odpověď

V tom nevidím problém, tím nic pokazit nemůžete, pokud nepůjde o plný reverz veškeré uriny v průběhu dne, to by pak mohlo dost rozhodit hormony, ale třeba obvyklá ranní dávka by nic špatného způsobit neměla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 5:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Tak jsem se dala do té očisty kloubů pomocí odvaru s bobkového listu. Sůl se zřejmě opravdu vylučuje, ranní moč je od začátku očisty tak šíleně slaná, že nelze pozřít a to nejsem žádná "pihnička".

Tak to máte pravdu, bobkáč toho vyžene z těla opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je moč Vaše "nemoč", Jardo?
PříspěvekNapsal: úte srp 20, 2013 4:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Kopec píše:
Vážený pane Jardo.
Přečetl jsem na tomto webu dost příspěvků z různých oblastí a s různými zkušenostmi přispěvatelů. Jedna věc zde je však společná a tou je Vaše fundamentalistické obhajování používání moči (vašimi slovy "uriny") k různým procedurám. Prosím Vás tedy o následující:

1. pokud jsem nezapomněl vše, co jsem se kdy učil, potom ledviny fungují, zjednodušeně řečeno, jako filtr a nečistoty, toxické látky a jiné, ledvinami zachycené "sajrajty", jsou odváděny z těla v podobě moči (mimo jiné). Vysvětlete, prosím, jaké má opodstatnění si opět tyto látky zpětně do těla dodávat.
2. propagujete či doporučujete zde k použití průplachu nosních dutin také "himalájskou sůl". Prosím o sdělení, jak se liší od té tuzemské, případně jaké má rozdíly v chemickém a fyzikálním složení, tedy konkrétně v čem je lepší.

Dodávám, že bych asi neměl problém použít vlastní moč, pokud by to mělo opodstatnění. Ale Váš přístup, kdy téměř každému tento "všelék" doporučujete, mi připadá, mírně řečeno, úchylný. Zmíním dva proslulé extremisty v našich vodách. Prvním je RNDr. Vlašín, propagátor všeho zdravého a zeleného. Že pije pouze mléko z vlastního kozího chovu, je jeho věc. Ale jeho vlastním dětem zakázat mobilní telefon (a další a další výstřelky), to je asi úchylné. I přes tento můj názor se počítám k těm, kteří přírodu bezdůvodně neničí, třídím odpad, nevyhazuji PET láhve v lese, nejsem požíračem hamburgerů a na mém RD mám dokonce sluneční kolektory v kombinaci s tepelným čerpadlem. Druhým je Doc. Nešpor z pražských Bohnic. Zarytý odpůrce alkoholu a drog. A já, přestože jdu 1-2 týdně na pivo, s manželkou si občas otevřu "sedmičku", neřadím se mezi alkoholiky a narkomany. A přestože mi již běží "šestý křížek", cítím se relativně zdráv a bez potíží, pominu-li mechanické problémy, jako záda, kolena atd., většinou následky sportu. Ale zkusím si je potírat močí, možná to pomůže. Léky, počínaje aspirinem a konče antibiotiky, totiž odmítám a "jedu" celý život na česneku, cibuli, křenu a slivovici. Pokud se vrátím ke dvěma výše zmíněným pánům, kteří jsou Vám jistě známi, nejen podobou mi přijdou jako dvojčata. Už jen jejich vizáž mnohé napoví. Ale mám jisté podezření, že jsou možná tři...

Děkuji za odpověď a vysvětlení.
(btw., pokud máte s mým příspěvkem problém, jako moderátor jej jistě můžete smazat, což by mne nepřekvapilo)

Problém, jak jste si doufám všiml, nemám s jakýmkoliv příspěvkem, pokud není neslušný, ty hned mažu. Tady jste mě nazval pouze úchylem, což nevidím jako problém, to je vlastně skoro každý pracující občan této republiky, pokud se na to dívají normální lidé z kterékoliv normální země a nezaujatě vyhodnotí místní situaci, čili patrně tím zapadám do průměru a to mě neuráží. Na svoje dvě otázky jste dostal od ostatních členů odpovědí dostatek a dobrých, tedy není důvod se tím dále zabývat. Pokud jde o zmíněné pány ani jednoho neznám osobně a objektivně je tedy hodnotit nemohu, ale pokud zvážím, že RNDr.Vlašín má asi své děti rád, tak tam nevidím nic špatného. Téma o škodlivosti mobilů si můžete přečíst a myslím, že hovoří celkem jasně. Bohužel sám telefonuji více než je zdrávo, ale snažím se to kompenzovat groundingem, což celkem pomáhá. Doc.Nešpor je jiná třída, toho již moc neberu, sám mám červené víno rád a nestydím se to přiznat a pár piv také nevidím jako těžký hřích. Jiná věc jsou drogy, tam s ním ve většině názorů sice souhlasím i když určitě ne ve všem, třeba konopí vidím jako lék, což by mě on asi neuznal. Pokud tedy vezmu v potaz, že naše názory se mimo urinu vlastně shodují, tak je zde problém, že vy ji vlastně nemůžete objektivně posoudit, což je škoda, třeba by se z vás stal její zarytý obhájce taky. No, ale to už na mě nezáleží, já víno, pivo a "normální jídlo" ze svého života fanaticky nevyřazuji, pouze ho nevyhledávám a můžete vy to samé tvrdit o vlastní urině?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát srp 30, 2013 11:44 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 30, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Urina proniká velice hluboko do tkání, jednak odsává nečistoty a dále zrychluje i regeneraci tkání, čili nejde pouze u utišování bolestí, ale o opravdovou léčbu. Můžete vyzkoušet také obklady z kostivalu, nebo bentonitu, oboje jsem zde mnohokrát popisoval.

Myslíte asi tento návod, že?
"Slovensky se jmenuje ještě příhodněji, kostihoj lekársky a opravdu kosti hojí, čili buď natrhat, nebo nakopat, rozemlít a použít jako obklad, nebo koupit sušený kořen, namočit do vlažné vody a pak stejný postup. Jinak podobné vlastnosti má i papaya a ta se dá koupit celkem běžně v obchodní síti, přičemž postup aplikace je stejný."
Radšej sa chcem uistiť.

Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 9:09 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 30, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 16
Dobrý deň. Moja mama si vtierala do vlasov urinu (odstátu aspoň 5 dní),
prestali jej padať vlasy, z čoho bola nadšená. Ale raz ako si votrela urinu do vlasov, ucítila štípanie a
pri umývaní vlasov jej povypadalo vela vlasov. Samozrejme sa nalakala a už si urinu nedáva
na vlasy. Má problém s padaním vlasov. Teraz ani nechcem riešiť otázku padania vlasov, ako skor
vysvetliť, čím to je, že jej vlasy takto reagovali na urinu. Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 2:58 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ahojte.
Mám otázku asi hlavne na pána Jardu.
Pán Jarda, nemám problém piť svoju urinu ako odparenú, tak starú, lebo pre zdravie urobím všetko.
Mám otázku - kedy je najlepšie piť starú urinu ? A kedy odparenú ? Na lačno ? V strede dňa ? Tesne pred spaním ?
Nikde som sa odpoveď na svoju otázku nedočítal (knihy)...
Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 12:10 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Práve do mňa vsiaklo pri masáži (vo vyhriatej, ale vypustenej vani) 110ml "štvormocného Shivambu" (tak volám urinu odparenú na 1/4 pôvodného objemu)..... Masíroval som si (úplne) celé telo, okrem vlasovej časti hlavy. Prosím vás, nikto mi nehovorte, že mám zlú stravu (živočíšnu)... Teraz tak sám sebe voniam, až mám zvýšenú chuť na erotiku (ale nebojte sa, nie sám so sebou)..... Je to pre mňa nádherná vôňa, a nedá sa vôbec porovnať s vôňou (či pachom, dosaďte si každý čo chcete a kde chcete) čerstvej uriny aplikovanej na pokožku....
Odparovanie 3000ml zamrazenej moči (mrazil som 6 dní,aby sa vytvorilo veľa biostimulátorov, ktoré sa vytvárajú aj počas odparovania varom, ale iné,a zmrazenie na aspoň 4 dni je PODMIENKA pred odparovaním) po dobu 51minút.... V mojom hrnci (veľkom, asi 7 litrovom) mi toľko času na to trebalo, počítal som od zovretia moči. Odparil som moč na 810ml, to je prakticky 1/4....
Áno, to odparovanie brutálne dosť cítiť, a príjemná vôňa to určite nie je, ale pre mňa ani nejak extra nepríjemná nie, hoci by som si ju "nevyžadoval".... Ale div sa svete, už chladnúca moč, a ešte vsiaknutá do pokožky....vonia podľa mňa nádherne...upokojujúco a vzrušujúco zároveň..... To by ma zaujímalo, ako by ma vzrušovalo vdychovať zo svojej pokožky odparenú moč zdravej ženy (ale ešte omnoho radšej Z JEJ POKOŽKY !!!!)....... Uff...to by bolo ešte silnejšie....(ale z dlhodobého hľadiska asi nevhodné - hormóny sú hormóny,a žena má viac ženských)....
A teraz otázka, napr. na pána Jardu, alebo kohoľkovek, kto vie odpoveď.... Hoci mám dve knihy o urinoterapii (od Malachova), aj tak sa pýtam, lebo on nie je vševed tak isto, ako nikto z nás.... Ako dlho to mám na sebe nechať - po akej dobe to mám zo seba (bez mydla) zmyť ? ... Som teraz doma, účtujem za PC, sedím nahý na obrúsku, ktorý som si dal na stoličku, je mi fajn... Najradšej by som to nechal pôdobiť čo najdlhšie.... Môžem pár hodín ? Či je to skôr kontraproduktívne ? Ďakujem za odpoveď... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 3:22 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Malachov hovorí, že urinu môžeme koncentrovať na 1/4 pôvodného objemu buď VAROM, alebo ODMRAZENÍM.....
Ja som si teraz odmrazil liter uriny na 270ml, ale taká je oveľa svetlejšia, než kebyže liter uriny odparím na 1/4.... Neviem čo si o tom myslieť, jedine to, že účinky oboch týchto typov "koncentrácie" budú proste "trochu iné"...
Biostimulátory sa podľa Malachova vytvárajú ako pri vare (odparovaní), tak pri zamŕzaní.
LENŽE V KNIHE NEPÍŠE, ŽE URINU, KTORÚ SI "ODMRAZÍME" (čiže tých výsledných 250-300ml z 1L uriny), je treba ešte ZAMRAZIŤ, lebo logicky keď NEBOLA ZAMRAZENÁ, nakoľko sme vždy to čo nezamrzlo ODLIALI, a takto koncentrovali, TAK VÝSLEDNÁ URINA KONCENTROVANÁ "ODMŔZANÍM" NEBOLA VôBEC ZMRZNUTÁ, takže je len KONCENTROVANÁ, ALE NEZNÁSOBILI SA V NEJ BIOSTIMULÁTORY, JEDINE SA KONCENTROVALI. Tak som to za neho napísal ja, tu do fóra.
Takže ten, kto si ODMRAZUJE urinu na 1/3 či 1/4 (teda ju takto koncentruje), MUSÍ JU EŠTE V TAKTO KONCENTROVANOM STAVE ZAMRAZIŤ ASPOŇ NA 4 DNI, aby sa v nej vplyvom nízkej teploty (-16 ? - 18 ?) vytvorili BIOSTIMULÁTORY v omnoho väčšom množstve, ako by ich urina obsahovala BEZ TOHO NIEKOĽKODŇOVÉHO CELKOVÉHO ZAMRZNUTIA.
Ja osobne by som takú urinu v mrazničke koncentroval na možno 1/3, potom ju zamrazil na 4 či viac dní, a potom ju prevaril na 30 - 60 sekúnd. Urobí to tak oveľa menej "pachu" v kuchyni (a byte), a pravdepodobne tých 30-60 sekúnd bude stačiť na to, aby sa v urine vytvorili ĎALŠIE BIOSTIMULÁTORY, čiže by ich tam bolo ešte viac.
Takáto urina by stále nebola koncentrovaná viac než na 1/4 (bola by možno niekde medzi 1/3 a 1/4 koncentrácie), prešla by si ako nízkou dlhotrvajúcou (lebo v nízkej musí dlho "stáť"), tak vysokou teplotou, myslím, že niečo vyše 100 stupňov celzia (prípadne o niečo menej než 100 stupňov celzia, nepoznám bod vrenia uriny), ak sa nemýlim, lebo urina nie je čistá voda...
A kým by vychladla, mohli by sme ju dať na ľavotočivú keltskú špirálu (vytlačte si na papier množstvo takých špirálok, dajte si to laminátovať, asi 2,3 Eur stoja 2x A4 papier, zmestí sa tam aj 30 špirálok, možno aj viac...a FUNGUJE to).
Potom môžeme aplikovať do klystíru, na kožu, alebo orálne.
Myslím, že tých 30-60 sekúnd varenia uriny (od bodu varu) nič nezasmradí, to nie je 51 minút, čo som ja odparoval 3 litre zamrznutej (ale nie "odmrznutej"),to je už "iné kafé"....
Myslím, že koncentrovaná urina potrebuje pre svoj potenciál ako byť zamrazená, tak prejsť následne aj varom...
A tak či tak, pred spotrebovaním odrznutej uriny (na 1/3 či 1/4) ju aj tak treba zohriať na sporáku.... \":wink:\"

Inak, sám Malachov pred odmŕzaním uriny na 1/3 či 1/4 odporúča, aby PREDTÝM bola CELÁ zamrazená na 4 či viac dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 06, 2013 8:37 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ale - už sa urinou nenatieram. Pekne to vonia na začiatku, ale napr. na konci dňa to už nie je ono, a hoci to človek na sebe nechal ráno hodinu a potom sa dôkladne (ale bez mydla) umyl, tak....proste, ako som už spomínal v minulosti, cítiť ho.... A už nie tak príjemne ako po čerstvej aplkácii odparenej uriny, ale už horšie, lebo tá urina už reaguje s rôznymi vplyvmi, a keď sa napr. človek spotí do trička, tielka, atď, tak urina v kombinácii s kožným (nemyslím pot spod pazúch, slabín, atď, to nespomínam) potom to už nie je tak príjemné, a ľudia si môžu myslieť, že ste pomočení alebo niečo podobné....
Ostávam teda len pri pití a klystíroch, a skúšam na to všetky druhy uriny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 06, 2013 7:32 pm 
Offline

Registrován: ned čer 10, 2012 3:57 pm
Příspěvky: 16
Aplikuji urinoterapii asi čtyři roky, kdy mi byla diagnostikována revmatoidní artritida. Abych mohla po dvou letech vysadit léky přidala jsem urinoterapii k přechodu na většinovou přírodní stravu, stravu domácích výpěstků, k detoxukaci a remineralizaci. Zkušenosti mám s :
- očistou pleti, první nebo druhá urina podle podvečerní a ranní stravy /upřednostňuji po ovoci/, výsledkem je zdravější, jasná, lesklá pleť, slouply se mi dvě větší bradavice, které jsem měla na čele, ponechám do zaschnutí min. 15min, max 2hodiny, pak aplikuji krém z vepřového vnitřního sádla škvařené bez soli s měsíčkem lékařským nebo heřmánkem, komu se to ekluje může použít přepuštěné máslo. Urinou nejdu nikdy cítit.
- pití uriny dopoledne, to se stravuji odšťavněným ovocem s mrkví a jím ovoce, takže urina je na chuť velmi příjemná, vždy určitou dobu, ale teď již nepravidelně
- urinové obklady na obličej, na klouby /mám RA/, obličej do 30min., na klouby max. 2hodiny - bavlněné rukavice, ponožky nebo pruhy z bavlny namočím do čerstvé ještě teplé uriny, aplikuji a dám další ponožky, rukavice nebo návleky, je třeba vyzkoušet zda dát ještě do tepla, např pod deku
- koupel v urině - urina nasbíraná přes den, uskladněná ve tmě se přileje do večerní koupele, pak již nepoužívám mýdlo
- na vlasy - přelévání po mytí a to domácím žloutkem spolu s panenským olivovým olejem
- na vlasy - masáž pokožky
- výplachy úst a po čištění bezfluoridovou pastou
S urinou jsem se sžila a přijde mi jako přirozená součást životního stylu. Pokud chci aplikovat urinu jako homeopatikum používám první, pokud jako doplnění minerálů pak druhou a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 06, 2013 11:34 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
petes31 píše:
Aplikuji urinoterapii asi čtyři roky, kdy mi byla diagnostikována revmatoidní artritida. Abych mohla po dvou letech vysadit léky přidala jsem urinoterapii k přechodu na většinovou přírodní stravu, stravu domácích výpěstků, k detoxukaci a remineralizaci. Zkušenosti mám s :
- očistou pleti, první nebo druhá urina podle podvečerní a ranní stravy /upřednostňuji po ovoci/, výsledkem je zdravější, jasná, lesklá pleť, slouply se mi dvě větší bradavice, které jsem měla na čele, ponechám do zaschnutí min. 15min, max 2hodiny, pak aplikuji krém z vepřového vnitřního sádla škvařené bez soli s měsíčkem lékařským nebo heřmánkem, komu se to ekluje může použít přepuštěné máslo. Urinou nejdu nikdy cítit.
- pití uriny dopoledne, to se stravuji odšťavněným ovocem s mrkví a jím ovoce, takže urina je na chuť velmi příjemná, vždy určitou dobu, ale teď již nepravidelně
- urinové obklady na obličej, na klouby /mám RA/, obličej do 30min., na klouby max. 2hodiny - bavlněné rukavice, ponožky nebo pruhy z bavlny namočím do čerstvé ještě teplé uriny, aplikuji a dám další ponožky, rukavice nebo návleky, je třeba vyzkoušet zda dát ještě do tepla, např pod deku
- koupel v urině - urina nasbíraná přes den, uskladněná ve tmě se přileje do večerní koupele, pak již nepoužívám mýdlo
- na vlasy - přelévání po mytí a to domácím žloutkem spolu s panenským olivovým olejem
- na vlasy - masáž pokožky
- výplachy úst a po čištění bezfluoridovou pastou
S urinou jsem se sžila a přijde mi jako přirozená součást životního stylu. Pokud chci aplikovat urinu jako homeopatikum používám první, pokud jako doplnění minerálů pak druhou a další.

Podľa toho čo píšeš, bude Tvoja urina veľmi slabo koncentrovaná. Otázka ale znie, či to je indikátorom zdravého životného štýlu. Podľa mňa rozhodne nie. Môj názor. Lebo je jasné, že nízko koncentrovaná urina sa bude vylučovať vtedy (ak nepiješ veľkééé množstvo vody denne), keď je prijímaná strava chudobná na živiny, a tak je jasné, že iná moč, než moč "chudobná", sa vylučovať ani nemôže.
Tak isto moč človeka, ktorý si naordinoval hladovku, bude nízko koncentrovaná.... nakoľko počas hladovky nedodal telu žiaden vitamín a minerál (ak si odmyslíme pitie uriny počas hladovky), žiadne makronutrienty (T,B,S).
Niekto zmýšľa tak (napr. Malachov), že prispôsobí stravu tomu, aby urina bola slabo koncentrovaná, a tak by ju bolo menej cítiť ako chuťovo, tak na pokožke (nemám tým namysli zmenšiť zápach, ale intenzitu pachu, a to je rozdiel).
Korene urinoterapie siahajú hlavne do oblastí (čo je takmer pravidlom), kde chýba výživná strava, teda strava bohatá na tuky a bielkoviny živočíšneho pôvodu. Ľudia tam zistili, že majú tak chudobnú stravu na minerály a iné živiny, že začali užívať svoju moč AJ ako potravinový doplnok, aby to málo čo z nej vylúčili, mohli čiastočne vrátiť späť do tela, v ešte stráviteľnejšej forme.
Pokusmi zistili (tie spoločenstvá ľudí, resp. tí alchymisti), že urina dobre účinkuje aj na kožu, na klystíry, atď, a že a dá používať moč ako čerstvá, tak "stará", "veľmi stará", odparená na 1/2-1/4, detská, aktivovaná, moč tehotných žien, zvieracia, a že každá má iné účinky.
Pre väčšinu ľudí sa "nízko koncentrovaná urina" pije jednoduchšie, než urina koncentrovaná, lebo im viac chutí menej koncentrovaná, než viac koncentrovaná (tu som výnimka, "slabá moč" sa mi pije horšie, než koncentrovaná). A tak si niekto povedal, že "správna urina" je tá nízkokoncentrovaná (povedali si to hlavne tí, ktorí konzumujú málo jedla, a hlavne sacharidového pôvodu s minimom živín - Indovia, atď...).... a my mu to "baštíme"..........A "pekne" sa ten blábol rozniesol v okruhoch urinoterapie, asi tak, ako sa svojho času velebili ovsenné vločky a podobne.
Prianie sa stalo rozkazom, a tak na základe toho, že nízkokoncentrovanú urinu cítiť po zmytí z hlavy a kože menej než vysokokoncentrovanú, určila sa nízkokoncentrovaná urina za ten "správny druh", a tak sa (asi mnohými) autormi o urinoterapii odporúča konzumovať veľa ovocia, veľa zeleniny a obilninové kaše..... Čiže inak povedané, KONCENTROVANÉ SACHARIDY miesto koncentrovaných TUKOV A BIELKOVÍN, ktoré v skutočnosti "morálkou nezmagorené" a "prírodné živočíšne potravinové bohatstvo využívajúce" národy a kmene VELEBIA, lebo každý z ich príslušníkov si dá ako jedlo radšej mäso s tukom, vajcia, mlieko atď, než mrkvičku, jabĺčko a podobne......

PS : Prečo nie sú nízkokoncentrovaná krv, nízkokoncentrované sliny (málo minerálov v nich), nízkokoncentrovaný vlasový porast (riedke vlasy), nízkokoncentrovaná svalovina, atď, tak velebené, ako nízkokoncentrovaná moč v urinoterapii ???
Jednoduchá odpoveď : liečba vlastnou krvou, slinami, vlasmi, svalmi.....v podstate neexistuje...Jedine liečba vlastnými slinami, ale vie sa o tom fakt veľmi málo, a ja o tom neviem v podstate nič viac než to, že sa to používa ako homeopatikum...
A - ešte raz zopakujem, urinoterapia vznikla v chudobných krajinách, kde sa toho málo poje, a kde je strava veľmi jednoduchá a chudobná na bielkoviny a tuky (ryža, kukurica, malé množstvo Ghí, mrkva, mäso len príležitostne....). Urina/moč asi mala zabezpečiť určité "vyváženie" nízkohodnotného jedálničku, a vyliečiť choroby, ktoré možno v bohatších krajinách (lepšia strava) neexistovali, alebo boli oveľa zriedkavejšie.

Urinoterapiu môžu praktizovať ako ľudia stravujúci sa na nízkosacharidovej strave (veľa tukov, stredne bielkovín, málo sacharidov, a v prvom rade živočíšne produkty), tak ľudia na vysokosacharidovej strave....... Ale tí druhí spomenutí budú mať proste vždy "chudobnejšiu" moč, a to skrátka preto, že "na živiny chudobná" strava nemá schopnosti vytvoriť inú moč.
A to, že takú "menej koncentrovanú moč" cítiť slabšie (cítiť - tým nemyslím zapáchať), to nehovorí nič o tom, že by bola lepšia...... Veď aj keď si čuchnete k pivu (osobne pivo nepijem)...... na ktoré máte väčšiu chuť ? Klasické čapované kvalitné, alebo klasické čapované kvalitné zriedené s vodou v pomere 1:3 (o 2/3 menej živín v rovnakom množstve) ? .......
A keď niekto vylučuje koncentrovanú moč, neznamená to, že jej vylučuje napr. o 2/3 menej, než ten, kto ju vylučuje nízkokoncentrovanú... Ja vylučujem moči (v dni, keď nie sú "pekelné horúčavy") dosť, a to väčšinou "stredne koncentrovanú", čo pre "ovocno-zelenináčka" znamená "koncentrovanú".
Myslím, že o moči/urine toho vieme MÁLO nie len my, ale aj "vegánski" autori k nej pristupujú príliš vymedzene......S VIEROU V TO, že nízkokoncentrovaná je "dobrá", a moč patriaca "živočíšnožravým ľuďom" je nevhodná, "zlá"......
To je proste blud. Keby to tak bolo, tak by bola zlá aj moč všetkých mačkovitých a psovitých šeliem živiacich sa mäsom, krvou, vnútornosťami, vajíčkami, atď, a nepoužívala sa u ľudí (čomu tak bolo ešte v minulosti, keď sa toho ľudia ešte neštítili, lebo preda len, zviera je zviera,a moč vychádza z močovej trubice, ktorá je súčasťou pohlavného orgánu zvieraťa, a vieme, ako na pohlavné orgány nahliadajú náboženstvá tak silno rozšírené posledné dlhé storočia, a ešte k tomu zvieracie - už by z toho robili sodomu-gomoru, a ja neviem čo ešte - ak a tak stalo).... Ale samozrejme, NIE JE.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: sob zář 07, 2013 11:22 am 
Offline

Registrován: ned čer 10, 2012 3:57 pm
Příspěvky: 16
Domnívám se, že na urinoterapii se dá pohlížet z více aspektů. Dle knihy Jiřího Cingoše Urinoterapie :
"Hlavní součástí uriny je voda. Voda v lidském těle a čerstvá moč se nacházejí ve stavu
tekutých krystalů se strukturou ledu. Přírodní voda nemá tuto strukturu tekutých krystalů a její
molekuly jsou rozloženy neuspořádaně. Aby voda, která se dostala do těla, začala „pracovat“,
je nutno jí vtisknout výše uvedenou strukturu. Předpokládá se, že náš organizmus vynakládá
na strukturalizaci 1 litru vody 25 kcal energie. Proto při pití moči šetříme vlastní energii. Při
pravidelném příjmu moči během několika let se podobná úspora výrazně projeví na celkovém
prodloužení života."

Z této citace pro mou aplikaci urinoterapie usuzuji, že po ovocné dopolední stravě, většinou mono, je pro mne vypití uriny daleko prospěšnější než pití vody z vodovodu či vody z plastových láhví. Tato urina je vždy po ruce a se stoprocentní jistotou víte co pijete.
Jelikož jsem na sobě nezaznamenala za celou dobu nějaké negativní reakce, krom počáteční aplikace, nemohu jinak než doporučit, samozřejmě po prostudování literatury o urinoterapii.

Ještě jedna citace z knihy Jiřího Cingoše :
"Pokud tekuté krystaly, nezbytné pro udržení života, postupují do těla již ve
strukturalizované formě, pak to značně šetří naši energii. Vědci také stanovili, že tam, kde
jsou zdroje podobné strukturalizované vody, žijí lidé déle a nejsou nemocní. Navíc každý
orgán v těle odebírá dodatečně tekuté krystaly a využívá je ke své činnosti. Pokud tuto
schopnost odebírat pro něj nezbytné krystaly ztrácí, nastupuje nemoc. Tibetští léčitelé tohle
věděli dávno a léčili lidi tekutými krystaly vody v přesných směsích a dávkách odpovídajících
druhu nemoci. A právě příjem moči pomáhal úspěšně řešit i tyto problémy. Viz kapitola o
roztáté vodě v mé knize „Sám sobě doktorem“.
Voda, která projde naším tělem, si uchovává ucelenou informaci. K tomu dochází
v důsledku vzájemného působení informačně energetické podstaty člověka a tekutiny.
Vzpomeňte jen výrok z Bible, podle něhož se člověk rodí z Ducha a vody. V důsledku tohoto
vzájemného působení se struktury tekutých krystalů vody mění podle energetického působení
člověka. „Zapisují“ se také různé patologické stavy. Použijeme-li takto „popsanou“ nebo
zakódovanou moč, informačně energetická podstata zaznamenané patologie si sama najde
ohnisko, odkud vzešla, a díky efektu interference ho likviduje. Právě tento efekt je základem
homeopatie neboli léčení podobného podobným. V tomto směru je vlastní urina
nenahraditelnou tekutinou, přirozeně nabitou veškerou informací o vašem těle, schopnou ničit
různá ohniska patologie podle výše uvedeného principu a tak čistit organizmus od různých neduhů a škodlivin."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: sob zář 07, 2013 9:41 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Petes31, mně také používání uriny donutilo lépe se stravovat; většinu dne syrové ovoce, zeleninu, čerstvé šťávy, ořechy, pohanku, kefír... a voní při použití zvenku i zevnitř \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2013 12:48 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Saurah píše:
Petes31, mně také používání uriny donutilo lépe se stravovat; většinu dne syrové ovoce, zeleninu, čerstvé šťávy, ořechy, pohanku, kefír... a voní při použití zvenku i zevnitř \":-)\".

Ty si fakt myslíš, že toto je to správne stravovanie ?? \":-(\"((((((.....
Mimochodom, aj mne chutí vlastná moč, a netvrdím, že smrdí..... Len ju proste CÍTIŤ....
Mimochodom, plnohodnotné telesné zdravie z takej stravy nečakaj..... Ale už sa mi o tom nechce diskutovať....s ľuďmi, ktorí sú v polke mojej cesty, čo sa stravovania týka, ale na rozdiel odo mňa SLEPO VERIA, lebo im to tak "MORÁLNE" VYHOVUJE..... Vôbec vás nezaujímajú prírodné zákony, ale VIERA, EMOCIONÁLNA...... A ja som sa takej viery DÁVNO zbavil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz