Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 7:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: stř zář 11, 2013 8:52 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Deane píše:
Pozri sa, na obklady to chápem, aj kúpeľ by som akceptoval. Že moč vydezinfikuje ranu to je známe. Ale piť niečo čoho sa telo prirodzene zbaví? Dávať mu niečo čo samo nechce? To nie. (A vyholená sa mi nikdy nepáčila ani nepáči, najkrajšia je ak je ako Chruščovova baranica. A samozrejme čierna.)

A prečo telo samo (pokiaľ človek nevie, že je to zdraviu prospešné, a podobne...) "nechce" moč ??? Lebo celá spoločnosť hovorí "fuuuuj, pošikaný, pošikaná" (keď sú deti napr.), pomočení bezdomovci, "moč je odpad" (ale v skutočnosti nie je, vo väčšine prípadov, a aj tá s hnisom sa odporúča piť na to, aby zlikvidovala hnisové ložiská). To je ten dôvod. Veď moč sama o sebe (čerstvá) nechutí zle, ak človek nie je príliš chorý. A - telo nechce ani soľanku z himalájskej soli, lebo je slaná jak fras......Telo nechce ani rybí tuk na lyžičke, ani piť soľanku z epsomskej soli, ani piť olivový olej s grepom, a mohol by som pokračovať....a pritom sú to prospešné veci (pri očistách). Pitie starej uriny je asi jediný psôsob, ako "prirodzene" dostať do tela čpavok, ktorý tam (v takom možno prirodzenom množstve) urobí svoju záslužnú prácu. Kto ju nechce piť, nemusí. Ja sa do toho tiež neženiem.... ale neženiem a ani do shankapraksalany, a rovnako už vôbec nie do očisty žalúdka zvracaním....a pritom zvraciam každý týždeň.... Lebo je rozdiel medzi tým, čo nechce "hlava", a tým, čo nechce telo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: stř zář 11, 2013 9:15 am 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Nowo, jakou máš krevní skupinu? Já jsem "A". Včera jsem si koupila čerstvou krůtu od farmáře a hned si ji k obědu udělala. Byla moc dobrá, ale stejně... maso mě nepřitahuje. V noci jsem si rozkrojila krásně zralý obří meloun a ujídám ho průběžně lžící s dobrým pocitem, že mně chutná a zároveň čistí. Urina voní, výplach unavených očí z práce i PC je příjemný, chuť taky. Jen mně není jasné, proč se má pít lichý počet doušků... ???
P.S.: Už je Ti dobře?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: stř zář 11, 2013 8:19 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="Saurah":24zjon3w]Nowo, jakou máš krevní skupinu? Já jsem "A". Včera jsem si koupila čerstvou krůtu od farmáře a hned si ji k obědu udělala. Byla moc dobrá, ale stejně... maso mě nepřitahuje. V noci jsem si rozkrojila krásně zralý obří meloun a ujídám ho průběžně lžící s dobrým pocitem, že mně chutná a zároveň čistí. Urina voní, výplach unavených očí z práce i PC je příjemný, chuť taky. Jen mně není jasné, proč se má pít lichý počet doušků... ???
P.S.: Už je Ti dobře?[/quote:24zjon3w]
Suarah, problém v tom prečo Ťa mäso nepriťahuje je v tom, že si "nainfikovaná" tými DRÍSTAMI, že mäso špiní organizmus, a podobne... A preto máš rada melón (VODA S TROCHOU CUKRU A TROCHOU MINERÁLOV), lebo čistí obličky....... ALE Z NEHO NEMÁŠ ŽIADNU VÝŹIVU........ ani pre pleť, ani pre orgány, ani pre svaly. MELÓN LEN ČISTÍ.
A mne je už dobre, cítim sa FIT =).
A ver mi, každý prírodný kmeň viac priťahuje MäSO, než melón..... Jedine vtedy nie, keby boli smädní na umretie. Vtedy by radšej siahli po melóne.......... Alebo vtedy, keby pred pár hodinami jedli, a mali chuť na niečo jemne sladké. A tak isto kmene uprednostnia mäso aj pred obilninami, strukovinami, atď.......... TAKÁ JE REALITA. Mäso je FAJN. Najhoršie je kuracie.... krúta (morka, že ?), to je už celkom o.k. Hovädzie a bravčové ale nenahradíš...\</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 1:17 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Ty, Nowo, ať už jsem infikovaná čímkoli včetně mých ohledů vůči všemu živému- intuitivní odpor vůči masu zůstává; měl ho i můj mladší syn už od malička, aniž cokoli ještě chápal. Vařila jsem tenkrát normálně: starší syn maso miluje dodnes a nelení si ho připravit. Já si zase ráda upeču sama chléb.
Chuť uriny komentuji pouze kvůli tomu, že mě donutila lépe se stravovat, jinak bych klidně přežívala na pečivu, čokoládách a uheráku \":oops:\". A potřebuji s ní nejméně jednou týdně provést néti, neb pracuji v prašném prostředí keramické dílny a díky néti jsem konečně bez neustálých problémů s rýmou. A zatím držím v přijatelných mezích i zlatého stafylokoka v dutinách. Koneckonců toto je vlákno o ní. ( Ale že dokážeš některé členy pěkně potrefit \":lol:\" !)
Neodpověděl jsi na dotaz Tvé krevní skupiny.
Za tahle stránky jsem vděčná, v mnohém mně pomohly ( i Jarda ), ale vím, že nebudu nikdy zcela důsledná a na mnoho věcí při mém stylu života nemám ani čas ani prostor. Je to o prioritách... Nevymlouvám se... Potřebuji volnost; prostě mně vyhovuje zatím žít tak a jsem ráda, že můj život má - už jen díky přírodě, kde se mohu pohybovat denně- stále lepší kvalitu. Tou touhou po dokonalosti, kterou jsem trpěla za mlada, jsem si jen koledovala o častá zklamání...
Příjemný den \":-)\". Dag.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 1:59 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Saurah já si také myslím, že je to jen to, že ste si to někde přečetla a od té doby si hrajete na to, že máte ohledy ke všemu živému, protože se s tou myšlenkou cítíte jako lepší člověk .
Kdybyste měla ohledy ke všemu živému , neměla byste doma nábytek- strom je nádherná bytost a cítí , žije ......nejedla byste čočku, zeleninu , nepekla byste si chleba ......takhle máte dům plný mrtvol , nádherných stromů-nábytek , papír , jíte mrtvoly k obědu ....luštěniny , saláty, melouny a ještě si namlouváte , jak jste soucitná bytost. V tom není vůbec žádný rozdíl, ta kytka taky cítí a chce žít . Akorát vegetariáni si namlouvají, že můžou rozhodovat o tom, koho nechat žít a koho ne ....a to není karmicky moc dobré, řídit druhým život.
To je nadřazenost , není v tom pokora .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 2:31 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Uherák je ale z masa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 2:33 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Markétuše píše:
Saurah já si také myslím, že je to jen to, že ste si to někde přečetla a od té doby si hrajete na to, že máte ohledy ke všemu živému, protože se s tou myšlenkou cítíte jako lepší člověk .
Kdybyste měla ohledy ke všemu živému , neměla byste doma nábytek- strom je nádherná bytost a cítí , žije ......nejedla byste čočku, zeleninu , nepekla byste si chleba ......takhle máte dům plný mrtvol , nádherných stromů-nábytek , papír , jíte mrtvoly k obědu ....luštěniny , saláty, melouny a ještě si namlouváte , jak jste soucitná bytost. V tom není vůbec žádný rozdíl, ta kytka taky cítí a chce žít . Akorát vegetariáni si namlouvají, že můžou rozhodovat o tom, koho nechat žít a koho ne ....a to není karmicky moc dobré, řídit druhým život.
To je nadřazenost , není v tom pokora .

Jak už tu někdo psal, tak ovoce chce být snědeno, tím se pak semena roznášejí daleko a rostou z nich nové stromy. Zelenina ne, ta se brání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 6:41 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Markétuše, moc Vám nerozumím: nad nikým se nenadřazuji a už vůbec nikoho nesoudím; jako "lepší" bych se samozřejmě cítila ráda: "lepší, než jaká jsem teď" - ne "lepší než ostatní", to už mě dávno přešlo. Možná jsem i v mém věku naivní, jako výtvarnice jednám spíš srdcem a citem, rozumem až když musím. Snažím se škodit přírodě co nejméně, ale nikde tady neprohlašuji, že to dělám správně, nebo dokonce jedině správně. Čtu hodně, to je pravda, ale víc zapracovala výchova rodičů. Tolik tolerance, lásky, soucitu a ochoty pomoci komukoli jako oni, v sobě asi nemám. Ale ospravedlňovat se dál nebudu... z Vás cítím jakousi zlobu, útočnost, hádavost... sama jste použila ten výraz "nadřazenost a žádná pokora", to z Vás cítím nejvíc. Stále hojně hodnotíte a až mentorsky poučujete ostatní uživatele: proč? Vychovala jsem dva syny, jednoho s psychickým postižením musím sledovat dodnes; depresivní stavy udržuji přijatelné nízkou dávkou léků, posledních 8 let vdaná, spokojená až šťastná, práci mám ráda... ( Také jsem "rohatá", Býk). Něco podobného jste psala o sobě také Vy, tak proč máte potřebu stále bojovat s lidmi, když se Vám žije dobře ? Nehledejte v mých slovech nic "mezi řádky".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 9:27 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Markétuše píše:
Saurah já si také myslím, že je to jen to, že ste si to někde přečetla a od té doby si hrajete na to, že máte ohledy ke všemu živému, protože se s tou myšlenkou cítíte jako lepší člověk .
Kdybyste měla ohledy ke všemu živému , neměla byste doma nábytek- strom je nádherná bytost a cítí , žije ......nejedla byste čočku, zeleninu , nepekla byste si chleba ......takhle máte dům plný mrtvol , nádherných stromů-nábytek , papír , jíte mrtvoly k obědu ....luštěniny , saláty, melouny a ještě si namlouváte , jak jste soucitná bytost. V tom není vůbec žádný rozdíl, ta kytka taky cítí a chce žít . Akorát vegetariáni si namlouvají, že můžou rozhodovat o tom, koho nechat žít a koho ne ....a to není karmicky moc dobré, řídit druhým život.
To je nadřazenost , není v tom pokora .

Peknú blbost ste tu vypotila. Vy ste asi ako tie deti kačičky divoké čo jej šuhaj odstrelil krídlo aj pravú nožičku. Jej deti potom pili kalnú vodu a jedli drobný piesok. Takže žiadne mrtvoly, len neviem ako z toho piesku vyžili.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 9:47 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Markétuše píše:
Saurah já si také myslím, že je to jen to, že ste si to někde přečetla a od té doby si hrajete na to, že máte ohledy ke všemu živému, protože se s tou myšlenkou cítíte jako lepší člověk .
Kdybyste měla ohledy ke všemu živému , neměla byste doma nábytek- strom je nádherná bytost a cítí , žije ......nejedla byste čočku, zeleninu , nepekla byste si chleba ......takhle máte dům plný mrtvol , nádherných stromů-nábytek , papír , jíte mrtvoly k obědu ....luštěniny , saláty, melouny a ještě si namlouváte , jak jste soucitná bytost. V tom není vůbec žádný rozdíl, ta kytka taky cítí a chce žít . Akorát vegetariáni si namlouvají, že můžou rozhodovat o tom, koho nechat žít a koho ne ....a to není karmicky moc dobré, řídit druhým život.
To je nadřazenost , není v tom pokora .

Když tak koukám na tu zelenou stránku, tak mě napadá, Markétuše, že Vy možná dokážete v rámci autotrofní výživy s příslibem dobré karmy fotosyntetizovat \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 11:09 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Saurah píše:
Když tak koukám na tu zelenou stránku, tak mě napadá, Markétuše, že Vy možná dokážete v rámci autotrofní výživy s příslibem dobré karmy fotosyntetizovat \":-)\"

No právě , kdybyste skutečně chtěla být ohleduplná k přírodě , musela byste okamžitě umřít .......jinak jste ničitel zrovna tak jako já , která jím denně maso. \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: sob zář 14, 2013 10:35 am 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Markétuše, tohle je vlákno o urinoterapii, můžeme požádat o přeložení příspěvků do jiného- založit třeba nějaké o přístupu k přírodě nebo dokonce o smyslu života. A konfrontovat tam názory také s těmi, kdo v jejich prosazování nepoužívá pouze rohy. Bývalý manžel, také Beran, jimi "argumentoval" často : předkládal na nich své někdy pouze domněnky, jindy zcela dogmatické "pravdy" tak bezohledně, že ztratil přátele, rodinu... a vztahy s lidmi se mu zlepšily, až když změnil vzorec svého chování. Vy mně v jednom příspěvku otevíráte oči a hned v druhém mně doporučujete v rámci šetření přírody zavřít je na věčnost. Závidím Vám, že máte takovou jistotu a vidíte tolik věcí jasně; nepřišla jsem zatím na to, proč tady jsme, když jak velká část lidstva válčí, škodí, ničí, lže, boří, plýtvá, ubližuje... a máme oproti zvířatům tak ošklivá mláďata \":-)\"... Ale na druhé straně si nemyslím, že záměr našeho života je -pro blaho přírody- raději zlikvidovat sám sebe ( ne že by mě to tedy často nenapadlo \":-(\" )... jsme součástí všeho živého... tak černobílé to asi nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: sob zář 14, 2013 4:09 pm 
Offline

Registrován: ned čer 10, 2012 3:57 pm
Příspěvky: 16
Jak se dívá Jiří Cingoš v knize Urinoterapie na potřebu živočišných bílkovin při pití uriny:
"Nyní se podíváme na látky, které tvoří moč, a jejich vlastnosti. Celkové složení moči lze
rozdělit na dvě hlavní části: normální, běžné složky a složky patologické, choroboplodné.
Normální složky moči jsou obsaženy v moči zdravého člověka. Můžeme je rozdělit do tří
skupin na: organické, anorganické a biologické.

Organické látky uriny se dále dělí na dusíkaté a bezdusíkaté. S močí se většinou vylučují
konečné produkty bílkovinné přeměny. Denní množství dusíku vylučovaného močí kolísá od
3,6 gramu (při stravě s nízkým obsahem bílkovin) do 17,0 gramu a více u potravy obsahující
mnoho bílkovin, např. u masa. Protože naše tělo může znovu využít (resyntetizovat)
vylučovaný dusík, při příjmu uriny vnitřně a přes kůži lze značně snížit normu bílkovinné
stravy, aniž bychom si nějak uškodili. To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, protože
v současné době jím jednou denně, většinou rybu nebo špagety, na večírcích si tak jednou,
dvakrát do týdne dopřeji hlavně krevety a kuřecí maso, které zde v Jemenu připravují opravdu vynikajícím způsobem.

Právě tento mechanizmus využívali staří jógové a některé kmeny k přežití v extrémních
podmínkách. Pokud člověk užívá vlastní moč 2 - 3krát denně po 100 - 200 gramech, potřeba bílkovinné stravy, zejména živočišné, prakticky mizí."

Nakonec si zopakujme, proč urina tak příznivě působí na lidský organizmus a v čem jsou
její léčebné účinky:
Efekt značných energetických úspor při využívání uriny vzniká tím, že moč představuje:
a) strukturalizovanou tekutinu,
b) tekutinu složenou z určitých izomerů vody,
c) luminiscenční tekutinu,
d) tekutinu obsahující metabolity (odumřelé látky), které působí jako biogenní stimulátory,
e) tekutinu nasycenou nejrůznějšími solemi (stopovými prvky a minerály), enzymy,
vitaminy, hormony apod.
Léčebný efekt při využití uriny vzniká tím, že moč vyvolává kyselou reakci, má imunitní a
protibakteriální účinky, obsahuje močovinu, biogenní stimulátory, má polyhormonální
působení. Urina obsahuje informaci o konkrétních nemocech organizmu, je univerzálním
nosodickým lékem. Metabolity uriny působí jako stimulátory a regulátory životních pochodů.
Jinými slovy, na základě vědeckého výzkumu i široké praxe můžeme znovu potvrdit závěr,
že moč je základem všech léků. Přitom je to prostředek nejúčinnější, nejdostupnější a při
rozumném užívání i nejbezpečnější."

Potud citace z výše uvedené knihy.

Jelikož maso jím sporadicky, zde jsou některé mé výhrady :
1/ zvíře na maso /kuře, slepice, králík a pod./ chované doma, většinou na pastvě a dokrmované vlastním jetelem, obilím, řepou a pod. je kvalitním zdojem živočišné bílkoviny a občas si je dopřeji, alespoň jednou týdně
2/ zvíře chované ve velkochovech v nepředstavitelných podmínkách na umělé stravě, za umělého světla, za pomocí antibiotik a ve stresu mi nepřijde jako zdroj vůbec ničeho.....maximálně si s tím zanesete organismus negativní energií,.... adrenalin, který se vyplaví do krve zvířete v momentě, kdy cítí, že jde na smrt, přechází do jeho konzumenta a zvyšuje jeho agresivitu. Dalším neméně závažným problémem je konzumace kuřecích prsou z brojlerů chovaných ve velkochovech, ze kterých se u mladých mužů vypěstuje gynekomastie, této problematice jsem se delší dobu věnovala a nikomu nedoporučuji konzumaci kuřat z velkochovů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Molca píše:
Myslíte asi tento návod, že?
"Slovensky se jmenuje ještě příhodněji, kostihoj lekársky a opravdu kosti hojí, čili buď natrhat, nebo nakopat, rozemlít a použít jako obklad, nebo koupit sušený kořen, namočit do vlažné vody a pak stejný postup. Jinak podobné vlastnosti má i papaya a ta se dá koupit celkem běžně v obchodní síti, přičemž postup aplikace je stejný."
Radšej sa chcem uistiť.

Ďakujem za odpoveď.

Ano, tento návod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 12:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Molca píše:
Dobrý deň. Moja mama si vtierala do vlasov urinu (odstátu aspoň 5 dní),
prestali jej padať vlasy, z čoho bola nadšená. Ale raz ako si votrela urinu do vlasov, ucítila štípanie a
pri umývaní vlasov jej povypadalo vela vlasov. Samozrejme sa nalakala a už si urinu nedáva
na vlasy. Má problém s padaním vlasov. Teraz ani nechcem riešiť otázku padania vlasov, ako skor
vysvetliť, čím to je, že jej vlasy takto reagovali na urinu. Ďakujem za odpoveď.

Urina je plná hormonů, minerálů a vitamínů a srovná poměry ve vlasové pokožce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz